Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Kronik gastrit ve reflü

Merve3her

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2023
6
1
25
İyi gunler ben 1 senedir mide koruyucu hapı kullanıyorum. Bakteri falan yok midemde ama midem 1 senedir aralıksız hergun midem bulanıyor mide bulantı hapı bile işe yaramıyor napıcagımı sasırdım birde elimi mideme koyunca agrıyo bilgisi olan varmı yada aynı seyleri yasayan napacgmı sasırdım:KK43:

İyi gunler ben 1 senedir mide koruyucu hapı kullanıyorum. Bakteri falan yok midemde ama midem 1 senedir aralıksız hergun midem bulanıyor mide bulantı hapı bile işe yaramıyor napıcagımı sasırdım birde elimi mideme koyunca agrıyo bilgisi olan varmı yada aynı seyleri yasayan napacgmı sasırdım:KK43:

Doktora gitmediniz mi? doktor ne dedi size?

Mide koruyucular uzun süre kullanılmaz tedavi etmez anlık çözüm sağlar maalesef. Hatta uzun vadeli kullanımda kötü etkileri var asidi baskıladığı için. Reflü için tedavi asidi arttırmak olmalı. O ilaçlar sizi anlık rahatlatıyor.

Mide koruyucular uzun süre kullanılmaz tedavi etmez anlık çözüm sağlar maalesef. Hatta uzun vadeli kullanımda kötü etkileri var asidi baskıladığı için. Reflü için tedavi asidi arttırmak olmalı. O ilaçlar sizi anlık rahatlatıyor.
Napacgmı sasırdım artık mide bulantısındn bıktım artık hıcbsy yapamıyorum

Yasam tarzınızı değiştirmeniz gerek
Bir süre tencere yemeğinden uzak durun baharat kavrulmuş soğan salça biber olmasın
Fırın sebzeler iyidir
Yemek sırasında sıvı almayın
Gece meyve tüketmeyin
Taze yemek yemeye çalışın
Brokoli ve kök sebzeler çok iyi geliyor

Katı, sıvı ayrımı reflüye çok iyi geliyor. İyi çiğnemek, yavaş yemek de öyle. Ayrıca zeytinyağını da bir araştırın isterseniz.

Tekrardan doktora gidin. 1 sene olmuş zaten.
Patates suyuyla iyi olanlar da var ama size iyi gelir mi, diyabet misiniz vs bilemem. Naneli limon, zencefil vs de mideyi rahatlatabiliyor.

İyi bir gastrocuya gidin. Mide hastalıklarında stres çok etkili hayatınızdaki stresi minimuma indirin. Yağlı baharatlı acı asitli yemeyin diyetinize özen gösterin. Bir bebek gibi beslenin az az ne çok doyun ne de midenizi boş bırakıp acıkın.
Mide asidini engelleyici o proton pompası inhibitörlerinin uzun vadede zararları var demansla vs.

geçen hafta bende endoskopi oldum Alkalen reflü gastrit var yani safra reflüsü mideye safra kaçağı oluyormuş 10 yıldır çekiyorum ve uzun vadede mide kanseri riskini artırıyormuş gastrit reflü en son dr.um asit baskılayıcı ilaçları bırak daha az zararlı olan gaviscon, rennie antepsin gibi şeyleri kullan dedi
Sizin endoskopi sonucunda Alkalen gastrit mi?

Öncelikle başka bir uzman görüşü alın.
Beslenme alışkanlığınızı değiştirmeniz gerekiyor. Stres vs de ağrıyı tetikliyor.
Mide için kudret narını araştırmanızı tavsiye ederim. Geçmiş olsun.

kızımın rahatsızlığı reflü maalesef
doktorlar ilaç da vermiyor mide koruyucu en fazla 1,5 2 ay içmeye izin veriyor

rennie şurup iyi geliyor benim kızıma biraz
konu sahibi kudret narı denediniz mi? faydası var

ey ahali bu reflü geçer mi yaa yoksa hayat boyu hep olacak mı kızımda
Allah dermansız dert vermesin tabi

kızımın rahatsızlığı reflü maalesef
doktorlar ilaç da vermiyor mide koruyucu en fazla 1,5 2 ay içmeye izin veriyor

rennie şurup iyi geliyor benim kızıma biraz
konu sahibi kudret narı denediniz mi? faydası var

ey ahali bu reflü geçer mi yaa yoksa hayat boyu hep olacak mı kızımda
Allah dermansız dert vermesin tabi
Reflu derken (tam bilmiyorum)yanma eksimeyse dogru nefes almayi ogrensin kuzum diafram nefesi diye geciyor ,bir ulser hastasindan ogrendim cok faydali

geçen hafta bende endoskopi oldum Alkalen reflü gastrit var yani safra reflüsü mideye safra kaçağı oluyormuş 10 yıldır çekiyorum ve uzun vadede mide kanseri riskini artırıyormuş gastrit reflü en son dr.um asit baskılayıcı ilaçları bırak daha az zararlı olan gaviscon, rennie antepsin gibi şeyleri kullan dedi
Sizin endoskopi sonucunda Alkalen gastrit mi?
Benim kronik nonspesifik gastrit yazıyor

Mide rahatsızlıkları geçmiyor bununla yaşamayı öğreneceksiniz. Baksan tıp çok ilerledi ama mideye hiçbir tedavi yok. Stres çok etkiliyor. Ben 10 yıldır mide hastasıyım stresten oldu her stresle de iyice arttı. Şu anda da yoğun mide ağrısı çekiyorum. Endoskopi yaptırdım başka doktorlara da gittim çözümü yok maalesef. Mideniz bulanıyorsa zencefil kaynatın için anlık iyi gelir. Bazı insanlar bizim gibi herşey mideye vuruyor.

Mide rahatsızlıkları geçmiyor bununla yaşamayı öğreneceksiniz. Baksan tıp çok ilerledi ama mideye hiçbir tedavi yok. Stres çok etkiliyor. Ben 10 yıldır mide hastasıyım stresten oldu her stresle de iyice arttı. Şu anda da yoğun mide ağrısı çekiyorum. Endoskopi yaptırdım başka doktorlara da gittim çözümü yok maalesef. Mideniz bulanıyorsa zencefil kaynatın için anlık iyi gelir. Bazı insanlar bizim gibi herşey mideye vuruyor.
Evet maalesef öyle stresten uzuntuden aglamaktan bu hale geldim artık mikrop falan da yok sadece kendimi yorup uzdugum ıcın suan cok pişmanım keske eski mideme sahip olabilsem

X