Krunmak için iğne ..

Y_klbk

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2012
1.124
89
korunmak için iğne varmış 3 aydan 3 aya kullanan varmı ? Faydalı mı benim prensesim 2 buçuk aylığa doğru ilerliyor henüz korunma yöntemi bulamadım spiral kesinlikle düşünmüyorum hap içinde daha adet olmadım sanırım adetin 2.gününden itibaren kullanılıyormuş 22 gün .. Onuda pas geçtim :) kondom içinde erkeğin korunmasının sonucu karnında bi bebek diyorlar :) napcağımı bilemedim sağlık ocağında 3 aydan 3 aya iğne vuruyorlarmış kesin çözüm olabilir mi kullanan yaptıran var mı nasıl oluyor ? Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler ..
Yorumlarınızı bekliyorummm :))​

Son düzenleme:
korunmak için iğne varmış 3 aydan 3 aya kullanan varmı ? Faydalı mı benim prensesim 2 buçuk aylığa doğru ilerliyor henüz korunma yöntemi bulamadım spiral kesinlikle düşünmüyorum hap içinde daha adet olmadım sanırım adetin 2.gününden itibaren kullanılıyormuş 22 gün .. Onuda pas geçtim :) kondom içinde erkeğin korunmasının sonucu karnında bi bebek diyorlar :) napcağımı bilemedim sağlık ocağında 3 aydan 3 aya iğne vuruyorlarmış kesin çözüm olabilir mi kullanan yaptıran var mı nasıl oluyor ? Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler ..

canım 3 aylık iğneninde pek koruyuculuğu yok diye biliyorum benim arkadasım o iğneyle 2 kere hamile kaldı

Benim eltimin ablası öyle korunuyordu.
O süre zarfında hamile kalmadı ama bütün adet düzeni alt üst oldu.

canım 3 aylık iğneninde pek koruyuculuğu yok diye biliyorum benim arkadasım o iğneyle 2 kere hamile kaldı

bence o arkadaşınız zamanlarını falan karıştırmıştır. %99 dan fazla koruyuculuğu var bu iğnenin. Yani milli piyangonun çıkması ihtimalinden bile çok daha düşük bu iğne ile hamile kalmak, zaten bırakır bırakmazda hamile kalamazsın. En az 6 ay daha devam ediyor korumaya. Bence 90 günlük süreyi falan aşmış olabilirler. Eleştirmek için söylemedim yanlış anlamayın sadece bilgilendirmek istedim.

Ayrıca konu sahibi arkadaşım ben doğumdan sonra hemen oldum bu iğneden, bende adet kesiyor ama ben halimden memmunum. Birde kilo artışı yapıyor, ben bir dönem bırakıp korunma işini eşime devretmiştim ama adetimle beraber yine iğne oldum dayanamadım. Bu konuda kadın aile sağlığı yani aile planlaması birimi detaylı olarak anlatırlar sana

Ben de % 99 koruyor diye biliyorum. Ben bir kere 3 aylık vuruldum. Bütün düzenim bozuldu. Vurulduktan bir ay sonra adet oldum. Kanamam bir ay sürdü. Bir buçuk aydır da adet görmüyorum. Ben çok pişman oldum. Tavsiye etmem ama siz bilirsiniz tabi. Aylık iğneler üç aylığa göre daha iyiymiş düzen açısından. Sonuçta hepsi kimyasal doğal yolla korunmak en iyisi.

Bende bugün vuruldum sonunda. Tavsiye edilen bi iğne değil ama ben göze aldım bazı sonuçları.. Kilo aldırıyo diyen arkadaşlar var ondan korktum açıkçası önümde kocaman bi 3 ay var bunu da gözlemlicem. Kilo alırsam vurulmam bidaha :)

Mrb bnde o hataya düşenlerdenım hayatımı kararttı daha 27 yasında hormonlarım altust oldu östrojen hormonum bıttı troıd tsh hormonum yukseldı yani yan etkılerı hAptan daha tehlıkelı tabııkı dr onerdı banada ama kımde ne etkı verır kobay olmadan anlayamazsın

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

X