Küçük bebekle boşanma

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
6 yaşındaki çocuğunuza bakacak birileri varsa tek başınıza ayaklarınızın üzerinde durabilirdiniz. Neden kendinizi yamamaya çalıştınız birine.
Bir çocuğunuza bakmayıp ikinciyi neden yaptınız.
Kolay kolay kimseyi kınamam da hayatınız baştan aşağı yanlışlarla dolu.

Rabbim inşallah Size de aynısını yaşatsın Dilerim ki Ben çocuğumu terk etmedim onlar iftira atarak aldılar ilk çocuğumu Umarım daha beterini yaşarsınız

Tamam aldılar.söylediklerim hala geçerli. Ben neden terk ettiniz kısmını sorgulamadım. Baba varsa baba da bakabilir elbette. Kendi isteğinizle de bırakabilirdiniz ama bırakabiliyorsanız Çalışabilirdiniz sadece kendinize bakacaksınız çocuk sorumluluğu yok. Dolayısıyla bir erkeğe de ihtiyacınız yokmuş.

4 aylık bebek i. para yok iş yok meslek yok aile desteği yok. ekonomi malum. asgari ücret ev kirasına yetmiyor. bebek bırakılacak yaşta değil. bırakılsa bile bakıcı ücretleri yüksek. üzgünüm ama yaparsın edersin sen aslansın diyemeyeceğim. gerçekçi olmak lazım. bebeğiniz ele avuca gelene kadar. dilinizi tutup adamı çekeceksiniz. şu an yapabileceğiniz başka bir şey yok. zaman içerisinde de para kazanacak bi meslek edinmeye bakın belediye kurslarından falan

Bunu size mi yazmışım sanki o başka biriydi de

Haklısınız

Yamamak lafı doğru mu sizce bence değil ama diğerlerinde haklisiniz konu actıgıma pişmanım

Rabbim inşallah Size de aynısını yaşatsın Dilerim ki Ben çocuğumu terk etmedim onlar iftira atarak aldılar ilk çocuğumu Umarım daha beterini yaşarsınız
Niye beddua ediyorsunuz? Kadın düşmanıymışız bir de. Ne diyelim peki, ne duymak istiyorsunuz? Kendi kaderinize iki kız çocuğunu da ortak etmişsiniz. Soracağız tabi. İlk kocadan şiddet gör, sığınma evinde kal boşan sonra 1 ay içinde başka adamla evlen hemen ondan da çocuk yap. İkinci çocuğu yapmamış olsaydınız kurtulma imkanınız olurdu. Niye korunmadınız da hemen hamile kaldınız? Beş kuruş gelir yok meslek yok çalışma yok, boşanırsanız bu bebeğe nasıl bakacaksınız? Hangi iftiralarla aldılar 6 yaşındaki çocuğunuzu? Maddi imkansızlıktan dolayı evlenmeyi kabul ettim diyorsunuz, ee çocuğu da vermişsiniz ya da almışlar. Maddiyatsızlık dediğin çoluk çocuğun karnını doyuramamaktır. Ona da başkaları bakıyormuş. Anasız babasız büyüyen bir kız çocuğu yetmiyor diğeri de aynı kaderi paylaşacak. Yazık yeter artık ya nedir bu çocukların sizin gibilerden çektiği?

Yamamak lafı doğru mu sizce bence değil ama diğerlerinde haklisiniz konu actıgıma pişmanım

Pişman olmanıza gerek yok şu an tanımadığınız insanlar gerçekleri yüzünüze vuruyor bu size kendinizi kötü hissettiriyor haliyle.
Maddiyatsızlıktan evlendim demek bence o anlama geliyor.
Neyse bundan sonra umarım doğru adımlar atarsınız.
Ben olsam bu adamla kavga etmezdim bırak ne yapıyorsa yapsın içiyorsa içsin. Şu an bebeğin var öncelik bebek. Bebeğini büyüt biraz. sonra kurtulmaya bak.

Peki oyle yapcam bısey sorim size konuyu ypruma kapatabiliruz galba nasıl oluyo

ya ben bu tarz durumlara boşan git yaparsın diyenleri cidden anlamıyorum. arkadaşlar ekonomiden kiralardan bakıcı ücretlerinden çocuk bezi fiyatlarından haberiniz var mı Allah aşkına. sıcak evinde maddi açıdan rahat halde atıp tutmak kolay. biraz gerçekçi olun Allah aşkına

Niye beddu ettıgım çemkirmenizden belli bence . Bilip bilmeden atıp tutmak nedir ya sen benım hayatımda mısın ki evet sanada ben çocuğum almak için zaten dava için birikim yapıyodum ikincisi de adam çocuğu aldı kaçtı anladın mııııı

Off valla herşey hepten birbirine girdi nerden açtım konuyu dedim fikir alim

Off valla herşey hepten birbirine girdi nerden açtım konuyu dedim fikir alim
insanların size kızmadı normal. kötü bi evlilikten çıkıp küçük çocuğunuzu bırakıp alel acele evlenip hemen çocuk yapmışsınız. biraz daha dikkatli olmalıydınız. ama olmuş yapacak bir şey yok. artık daha akıllı davranıp korunun çocuğunuzu büyütüp kendinizi geliştirin. adamla çatışmayın. kendinizi güçlendirin. çocuklaırnız için kendinizi toparlayıp bi meslek edinin ve birkaç yıl içinde hayatınızı toplamaya çalışın. söyletecek başka bir şey yok maalesef

insan 2. evliliğini yaparken ekstra düşünüp, yoğurdu üfleyerek yemez mi? eşiniz tam bir dağ ayısı... boşanırsanız bebeğinizi o adama bırakmayacaksınız değil mi? ilk kızınız sizde olmadığı için soruyorum. yani hem psikolojik, hem fiziksel şiddet adamın çekilir yanı yok. kendinizi de bebeğinizi de o ortamdan kurtarmanız en sağlıklısı gibi.

Bir arkadaş kadın sığınma mor çatı dedi ama galba sizde haklısınız ben zaten yorumlara kızmıyorum detaylı yazmdmdn anlaşılmadı ama detaylı yaZsaydım ıkı sayfa olurdu diye yazmadım sadece biraz daha insaflı yazılabilir hak etmişsin nasıl annesin denmesine üzüldüm bu kdr

Tabikide bırakmam ilk çocuğumu kaçırdı eski eşim arkası çok güçlüydü abileri kaçırdı yoksa onu da almak için aslında hazırlanıyodum oysaki

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…