Küçük birikimlerden büyük yatırımlara

Haklısın canım uzun vadeli yatırım planlıyorum inşallah onun için bilezik yapmayı düşündüm taşıması kolay en azından ne bilim külçe altın tasimasi yada evde saklamasida ayrı sıkıntı olur .
Bu bankada altın hesabına da hiç içim ısınmadi benim ondan istemiyorum
Bilezik de ısciliksiz olanlardan aldim bikac kez. Al sat arasında kayip olmasin diye...Şu an bankadan alırken vergi de var. En uygun ve içinizi rahat ettirecek şekilde aliniz

Canım bu kulce altınları bozdururken çok fazla zarar etmiyorsun dimi , ben bitane bilezik aldım şimdi tekrar ufak ufak birikim yaptigim paraylada ceyrekmi alsam yoksa senin aldığın gibimi alsam

Ufak ufak birikritip sonrasında bozdurup bilezik yapmayi düşünüyorum tekraradan
Ben fiziki altın olarak biriktirmeye bu yıl başladım kuyumcu ile konuştum ayrıca okuduğum farklı sitelerdeki yorumlarda da yatırımlık olarak en iyi fiziki altın olarak külçe altın tavsiye ediliyor.

20200614_134422.jpg

Hanımlar merhaba,2 aydır birikim yapmaya başladım. Banka hesabından gram altın alıyorum. %1 vergi geldi ama acaba fiziki altın alımlarında da var mı aynı oranda vergi yoksa sadece bankalarda mı var?

Hanımlar merhaba,2 aydır birikim yapmaya başladım. Banka hesabından gram altın alıyorum. %1 vergi geldi ama acaba fiziki altın alımlarında da var mı aynı oranda vergi yoksa sadece bankalarda mı var?
Bankada vergi % 1
Kuyumcuda kuyumcunun insafına kalmış
Birkaç kuyumcudan fiyat alırsın

Yarın maaş günü, umarım birikim günü de olur
İnşaallah canım
Bu ayki gelir ve giderleri 3 aşağı 5 yukarı Haziran ayının ilk günlerinde hesapladım
Şu ana kadar doğalgaz aidat ve kredi kartı borcu ödendi
yaklaşık elektrik faturası için para ayırdım
Maaşın 3000 tl sini birikime ayırdım
550 tl de harçlık ayırdım kendime

Haftalık çocukların babalarından gelen 300 tl ile mutfak giderlerini ( market manav kasap tavuk vs) karşılıyorum
Şimdilik şükür sorun yok

Instangramda filan 50 tl haftası 100 tl haftası gibi birikim sayfaları gördüm ve hoşuma gitti

Ben de günlük ne kadar harcama yaptığımı, tasarruf adına neler yapmaya çalıştığımı ya da yapabildiğimi burada ayrıntılı yazıp motive olmak ve motivasyonumu pekiştirmek her zaman ayakta tutmak istiyorum

15 -19 Haziran tarihleri arası için haftalık bütçe olarak 150 tl ayırarak böyle bir girişimde bulunmayı düşünüyorum 😊

15-21 Haziran tarihlerinde evin mutfak giderleri için 150 tl ayırdım.

İşe ilk olarak dün derin dondurucudaki ve mutfaktaki malzemeleri gözönünde bulundurarak haftalık yemek listemi oluşturmakla başladım.

Bugün akşam menüm için dondurucudan balık çıkaracağım nasipse
Yanına salata ve içecek tamamdır

Erkenden kalktım ,çamaşırları katlayıp yerleştirdim .

Kahvaltımızı yaptık.

Bugün nasipse pazara gideceğim.

Kumbaraya 300 tl attım.

Akşam menümde mantı yoğurt içecek var
Üç haftadır felan takip ediyorum bu sayfayı ve iki sayfa daha var çok ozenmeden kenara atardim iyi kötü bir senedir,
Sizin ve arkadaşların yazdıklarını gördükce gaza geldim biraz param vardı duruyordu bu ay 4tane yarım aldım,üç haftadır kumbaraya düzenli atıyorum bakalım ne kadar birikecek çok büyük değil ama kumbara dolunca acicam inşallah,
Hastalık nedeniyle kaç aydır pazara gitmedim çok kalabalık oluyor para işi çok dönüyor diye,haftalık marketten kartla alıyorum.
Evin mutfak hariç isleride hep duruyor canım istemiyor bugün bakalım ne olacak.😊🤗

Üç haftadır felan takip ediyorum bu sayfayı ve iki sayfa daha var çok ozenmeden kenara atardim iyi kötü bir senedir,
Sizin ve arkadaşların yazdıklarını gördükce gaza geldim biraz param vardı duruyordu bu ay 4tane yarım aldım,üç haftadır kumbaraya düzenli atıyorum bakalım ne kadar birikecek çok büyük değil ama kumbara dolunca acicam inşallah,
Hastalık nedeniyle kaç aydır pazara gitmedim çok kalabalık oluyor para işi çok dönüyor diye,haftalık marketten kartla alıyorum.
Evin mutfak hariç isleride hep duruyor canım istemiyor bugün bakalım ne olacak.😊🤗
Hoşgeldin canım bereketli olsun altınların da
Senin adına sevindim gaza geldiğine
Kendi adıma da güzel duyguların gelişmesine vesile olabildiysem ne mutlu bana 🙂

Hoşgeldin canım bereketli olsun altınların da
Senin adına sevindim gaza geldiğine
Kendi adıma da güzel duyguların gelişmesine vesile olabildiysem ne mutlu bana 🙂
Teşekkür ederim 5senedir felan iyi tasarruf yapıp para biriktirmistim altın alırdım o birikimle ev aldık kiraya veriyoruz,ev aldıktan sonra son bir senedir saldım niyeyse biraz fazla harcadım eskisine göre iki ayda eşim calisamadi benim gelir ve cepten yedik,marketi çoğu zaman esim yapar yada evde sıkılınca ben firsatim olursa beraber gideriz dün yaptık mesala,pazara gidilir mi artık sizce hasta bitmedi ama kararsız kaldım,marketten de hızlıca çıkarız insan tedirgin oluyor.

S Sirinhanim birikim yapmak zamanla aliskanlik haline geliyor. Kendi sahsima gelirimin tamamini o ay harcarsam huzursuz oluyorum. Az veya cok bir miktar mutlaka birikime aktarilmali. Ucu ucuna yasayanlarin adina tedirgin oluyorum. Tuzun kuru da o yuzden diyenler oluyor. Cocuklugumdan beri kendime mutlaka hareket alani birakacak kadar, kenari koymusumdur. Az veya cok orada nakit veya hemen nakite donusecek bir birikim olmali. Allah insani maddi konularda en sevdigine muhtac etmesin... 🤲

X