Küçük birikimlerden büyük yatırımlara

Herkese günaydın.🌹 Üc dört aydır harcama dönemindeyiz. Diş yaptırıyorum, iki haftaya tamamen biter. Bir implant, 8 kaplama değişimi, 3 kanal tedavisi, 2 yüzeysel dolgu toplamda 10.000 tuttu. İki taksitte ödedim kurtuldum.

Kızım eşinden boşandı. Şimdilik torunla birlikte bizim yanımızda. Kiracı çıkarsa, alt katimiza yerleşecek. Onun eşyalarını aldık. Taksitler vs bir kaç aya elimiz genisler. Yeter ki sağlık ve huzur olsun. Ölümden gayrı her derdin çaresi var...🤲
Kızınızın boşanmasına çok şaşırdım. O kadar güzel.bir hayatı var gibi anlatıyorsunuz ki. Haklarında hayirlisi olsun.

Herkese günaydın.🌹 Üc dört aydır harcama dönemindeyiz. Diş yaptırıyorum, iki haftaya tamamen biter. Bir implant, 8 kaplama değişimi, 3 kanal tedavisi, 2 yüzeysel dolgu toplamda 10.000 tuttu. İki taksitte ödedim kurtuldum.

Kızım eşinden boşandı. Şimdilik torunla birlikte bizim yanımızda. Kiracı çıkarsa, alt katimiza yerleşecek. Onun eşyalarını aldık. Taksitler vs bir kaç aya elimiz genisler. Yeter ki sağlık ve huzur olsun. Ölümden gayrı her derdin çaresi var...🤲
Ablacım geçmiş olsun Allah acil şifalar versin 😘

Dün yaptığım peynirler 😊

Eklentiler

• 20220221_210305.jpg
    20220221_210305.jpg
    109,6 KB · Görüntüleme: 64
  • 20220221_205654.jpg
    20220221_205654.jpg
    108,8 KB · Görüntüleme: 56
  • 20220221_205340.jpg
    20220221_205340.jpg
    91,4 KB · Görüntüleme: 53
Okulda anlaşılan çoğumuz pozitifiz 😂😂😂

Test yaptırmadım tat ,koku, ağrı vs yok
Sanki çok hafif bir grip gibiyim
Öğrencilerin kimi pozitif çıkıyor kimi temaslı.

Temaslı çıkan da okula geliyor 🤣🤣🤣
Nereden kimden bulaştı bilmek imkansız öğretmen arkadaşlardan 2 tanesi karantinada idi başka birinin de bugün pozitif bilgisi geldi
Ben ve birkaç tanesi hafif atlatıyoruz galiba🤣🤣🤣🤣
Cok gecmis olsun ablacım.😍
Aynen öyle canım. Malum kızım ve torunum için hemen hemen sil baştan ev düzüyoruz. Ongorulu davranıp hazır birikimi harcamaktansa, herşeyi taksitle aldık. Bugün ne isabetli bir karar vermişiz, görüyoruz. 😔
Kızına ve torununa mutluluklar dilerim ablacım. Hayırlısı buymuş demekki.
ozrengin ozrengin canım geçmiş olsun inşallah sadece gripsindir 😌
Aynen bizim okulda da 7-8 pozitif öğretmen var,her gün yenisi ekleniyor.Dun kursa kadar bişey yoktu,kusta birden boğazımda hafif acı başladı ve 3 saat içinde hızlıca ilerleyip yutkunamama olarak devam etti.Evde zencefil zerdeçal balli karışımlar, ıhlamur, sirkeli ballı su neler içtim neler..yine de yutkunamadim yatarken..Sabah şükür hafifledi şu an bayağı az.Baska şikayetim yok çok şükür şimdilik.Test yapsam ne çıkar bilemiyorum ama buncacik şeyle bir şey yoktur inşallah.Yine de tedbirleri üçe katlayacagim 😊
Toplum bağışıklığı 😃
Yakında karantina olayı tümden bitecek gibi zaten.Test yapmiyorlsrmis hatta çoğu yerde
Cok gecmis olsun canim.
Dün yaptığım peynirler 😊
Eline saglik ablacim😋

nasıl yaptım çok güzel görünüyor afiyetler yersiniz inşallah tarif var mı bende denemek istiyorum
5 lt süt
1 yk peynir mayası

Sütü önce 70 73 dereceye kadar getirdim sonra sıcaklığını 40 41 dereceye düşürdüm (pastörize ettim)

Sonra mayayı ekledim 40 60 dk da mayalandı

Peynirleri resimdeki gibi süzgeçten geçirdim ince tülün içine koyunca 7 lt lik düdüklü tencereye su koyup üzrine ağırlık koydum
2 2.5 saat beklettim
Sonra dilimledim 2 yk filan kayatuzu ile tuzladım kavanoza koydum
Peynirin alt suyundan yaklaşık 1 -1.5 lt kadarını alıp 1 -2 yk kayatuzu ile kaynattım sabaha kadar soğudu

Sabahleyin kavanozdaki peynirlerin üzerine tuzlu suyu ekledim

5 lt süt
1 yk peynir mayası

Sütü önce 70 73 dereceye kadar getirdim sonra sıcaklığını 40 41 dereceye düşürdüm (pastörize ettim)

Sonra mayayı ekledim 40 60 dk da mayalandı

Peynirleri resimdeki gibi süzgeçten geçirdim ince tülün içine koyunca 7 lt lik düdüklü tencereye su koyup üzrine ağırlık koydum
2 2.5 saat beklettim
Sonra dilimledim 2 yk filan kayatuzu ile tuzladım kavanoza koydum
Peynirin alt suyundan yaklaşık 1 -1.5 lt kadarını alıp 1 -2 yk kayatuzu ile kaynattım sabaha kadar soğudu

Sabahleyin kavanozdaki peynirlerin üzerine tuzlu suyu ekledim
çok güzel görünüyor peynir mayasını aktarda bulabilir miyim bende denicem dışardan peynir alıyorum çocuklar çok yemeyince bozuluyor

Herkese hayırlı huzurlu akşamlar hanımlar 😍

Dün akşam büyük oğlan da evin yolunu tuttu sınıfında 2 arkadaşı korona olduğu için...

Okula gittim dönüşte markete uğradım anneme gittim .Eve gelirken bir de manava uğradım

Marketten tavuk ,2 adet süt, 1 şampuan, 4 adet gazoz aldım ,78.8 tl ödedim

Manava 27 tl ödedim karnıbahar, ıspanak, havuç ve maydanoz aldım.

Bugün

Mercimek çorbası
Ispanaklı yumurta
Nohutlu bulgur pilavı yaptım

Dün dükkândaki kiracıya watsaptan biraz bayramlık laflarımı yazmış olabilirim ki bugün kirayı hesaba yatırmış 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Sevmiyorum böyle şeyleri ama insanlarla çok sınanıyorum ,fazla üstüme geliyorlar bazen.

Ben de 140 euro daha aldım böylelikle toplam 2400 olan euro borcumdan 760 euro kaldı, Allah' a sonsuz kere hamd olsun 🤲😍

X