Küçük birikimlerden büyük yatırımlara

I idilkaya annemin üst kat komşusu müstakil ev yaptırıyor bahçe içinde ama para ihtiyaç olmuş
Bana cuma gününden haberi gelmişti annemden kadın borç isteyecek diye 2000 Euro

Ben döviz birikimi yapmıyorum ama ablanın da işini görmek isterim fakat riske girebileceğim miktar olsun diyerek oğlanın altınlarından 3 adet cumhuriyet altınını verebileceğimi söyledim oğlana da telefon açtım durumu anlattım altınlarına ben kefilim aksi birşey olursa ben öderim diye
Ne yapayım imtihan dünyası işte niyet hayır akıbet de hayrolsun

I idilkaya şu yaşımın sahibi oldum annem ve küçük oğlum dışında kimseden borç istemedim

Birşey alacaksam neye gücüm yetiyorsa ona el uzattım gücümün yetmediğini almaya yeltenmedim
Ben insanoğluna minnet duygusunun çok ağır bir duygu olduğunu biliyorum o nedenle ele minnetim olsun istemiyorum

Başkalarına borç verdim yeri geldi Türk lirası verdim 4 sene sonra para pul olunca geri aldım
Ben Allah rızası için yaptım lakin şu an tl olarak borç vermiyorum benim de hayata hazırlamaya çalıştığım düşünmek zorunda olduğum evlatlarım var

Üst kat komşuma üst katı alırlarken 5 tane cumhuriyet altını vermiştim
Altın döviz olarak verdiğimde kişi ne zaman öderse ödesin

Borç mevzusunda eğer güveniyorsam ben veririm ya
Çünkü istemek öyle kolay bişey değil bi insan benden istiyorsa hem kendine yakın görmüştür hem de Rabbim bunun sevabına beni layık görmüştür diye düşünürüm.

Eskiden çok tl borç verdim gelen de oldu gelmeyen de ama bu da biraz nasip bence para bi şekilde çıkacaksa böyle çıksın diyorum

dolar milyoneri dolar milyoneri canım ben de insanların işini görmeyi severim benim köşemde duracağına karşıdaki insanın işine yarasın
Ama insanlar da kişileri iyilik yapmaktan soğutacak kadar art niyetli olmasınlar lütfen

Bazen öyle şeyler yaşanıyor ki sütten ağız yanıyor yoğurt üfleniyor bu sefer 😔

Çünkü istemek öyle kolay bişey değil bi insan benden istiyorsa hem kendine yakın görmüştür hem de Rabbim bunun sevabına beni layık görmüştür diye düşünürüm.

Eskiden çok tl borç verdim gelen de oldu gelmeyen de ama bu da biraz nasip bence para bi şekilde çıkacaksa böyle çıksın diyorum
Aynen canım, istemek dünyadaki en zor şeylerden biri… biri benden bir şey istiyorsa, empati yapar , demekki ne kadar zor durumda kalmış da, istemek zorunda kalmış diye düşünürüm…

Ama özrengin in dediği gibi iyi niyeti kullanan yok mu, var tabi.., Onun için verirken geri dönmezse üzülmeyeceğim rakam vermeye dikkat ederim… geri gelmeme durumunu göze alarak veririm…

Hatta bir keresinde, bir yerden ulaştılar bana, miktar biraz fazlaydı, bi de kişiyi pek tanımıyordum, yok demedim ama gönülsüzdüm açıkçası ve o gün bana alakasız yerden şöyle bir mesaj geldi, “Birisi senden yardım istediğinde şöyle düşün;İlk önce Allah’tan yardım istemiş,Allah da senin adresini ona vermiş… “

Hadi meyra dedim, hadi…😅
🍂

Kesinlikle… nasipten çıkmışsa yapacak bir şey yok… bir şekilde çıkacak…

böyle çıkınca, sen hakkını helal etsen de, ahlrette alacaklı durumdasın… ebedi hayata zorunlu yatırım gibi bir şey oluyor… ☺️

Portakallı kek pişti,katmer yapmak için hamur yoğurdum
Şimdi bir namaz molası
Sonra nasipse katmerleri pişirip anneme giderim

Bana telefon etti tavuk ile keşke yapıyorum yemek yapmadıysan yapma erkenden haber veriyorum diye
Tamam dedim
Yaptıklarımdan bir de vişne kompostosu ve acı biber turşusu ,lahana karnıbahar kırmızı pancar turşusu götürürüm 😊

Portakallı kek pişti,katmer yapmak için hamur yoğurdum
Şimdi bir namaz molası
Sonra nasipse katmerleri pişirip anneme giderim

Bana telefon etti tavuk ile keşke yapıyorum yemek yapmadıysan yapma erkenden haber veriyorum diye
Tamam dedim
Yaptıklarımdan bir de vişne kompostosu ve acı biber turşusu ,lahana karnıbahar kırmızı pancar turşusu götürürüm 😊
Portakallı kek miiiii 😍 afiyet şifa olsun…

Benim de hiç yemek yapasım yok…. Hava da güzel… akşam çocuklarla dışarda bir şeyler yeriz… 😬

Portakallı kek miiiii 😍 afiyet şifa olsun…

Benim de hiç yemek yapasım yok…. Hava da güzel… akşam çocuklarla dışarda bir şeyler yeriz… 😬
Annem telefon etmese planım vardı akşam yemeği için

Dünden kalan nohutlu pilav
Köfte
Domates soslu karışık kızartma
Süzme yoğurt / acı biber turşusu/soğan
Komposto

Merhaba kızlar nasılsınız bakalım 😘

Ben çok şükür iyiyim anneme gidip geldim 😊

Bugün de para harcamadım 😊
Bizde harcamasız gün yok maalesef 🤭

Büyük oğlan gelmedi, küçüklerle çıktık, bi yemek yaklaşık 2-000 tl cik tuttu… 😬

Yarın da oğlanların harçlıkları, küçüğümün mezuniyet balosu vs derken 😭
Bi de kredi kartı ödemesi… ben kredi kartı kullanmıyorum sözde, ama eşimin kartı patlatıyorum… bi yerde bana dönmezse iyi 😅

Bizde harcamasız gün yok maalesef 🤭

Büyük oğlan gelmedi, küçüklerle çıktık, bi yemek yaklaşık 2-000 tl cik tuttu… 😬

Yarın da oğlanların harçlıkları, küçüğümün mezuniyet balosu vs derken 😭
Bi de kredi kartı ödemesi… ben kredi kartı kullanmıyorum sözde, ama eşimin kartı patlatıyorum… bi yerde bana dönmezse iyi 😅
Tatlım bu ışıltılı hayatı sen seçtin 🤣🤣🤣🤣

Kesinlikle… nasipten çıkmışsa yapacak bir şey yok… bir şekilde çıkacak…

böyle çıkınca, sen hakkını helal etsen de, ahlrette alacaklı durumdasın… ebedi hayata zorunlu yatırım gibi bir şey oluyor… ☺️
Aynen öyle düşünüyorum ben de 😍

dolar milyoneri dolar milyoneri canım ben de insanların işini görmeyi severim benim köşemde duracağına karşıdaki insanın işine yarasın
Ama insanlar da kişileri iyilik yapmaktan soğutacak kadar art niyetli olmasınlar lütfen

Bazen öyle şeyler yaşanıyor ki sütten ağız yanıyor yoğurt üfleniyor bu sefer 😔
Sen de haklısın ablacım 🙈

X