Küçük ev, yatılı gelmek isteyen kayınaile

zeynep_36

Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2023
3
-6
23
Merhaba hanımlar,

tecrübesi yada fikri olan bana yardım edebilir mi?

Yurtdışında yaşıyorum.
İş buldum eylül’de çalışmaya başlıyorum.

Şuan 3 odadayım Haziranda 2 odalı eve geçicez. Yani 1+1
Koridor bile yok mutfak salon yatak odası ve banyo (50m2 ev)

Kaynanam kayınpederim ve küçük görümcem 3 ay kalmaya gelecekmiş. Kaynanamın canı sıkılıyormuş Türkiyede.
Salondaki L koltuğum açılıyor yatabilirler ama ev çok küçük ve ekstra bi odam daha yok.
Önceden kayınpederim sürekli gelir 3 ay kalıyordu. 3 senelik evliyim ve 5 kere geldi gitti yeşil pasaportu var diye.
Eşime söyleyince diyor ki babama nasıl evime gelme diyeyim. Hak veriyorum ama artık sabrım kalmadı. Kaynanamın 5 kızı ve 1 oğlu var. Kücük görümcem hariç hepsi evli.
Hiçbirinde kimse gidip kalmıyor. Sadece bende kalmak istiyorlar (oğulları evlendikten sonra çok değerlendi nedense)

Buna bi çözümü olan var mı acaba? Onların yüzüne diyemem gelmeyin diye çünkü saygımı bozmak istemiyorum.
Mesela geldiklerinde eşyalarını nereye koyacaklar yatak odam dışında bir yer yok ki?? Habire odama girip çıkacaklar mı yani nasıl bi terbiyesizlik? Küçük eve geçiyorum diye sevinmiştim artık gelmezler diye ama yüzsüzler durmadan geliyorlar. Lanet olası yeşil pasaport. Kocama yer yok dediğimde diyor ki koltuğumuz büyük sığarlar…
Ben 24 yaşındayım ve bıktım bunlardan! Acaba bunun bi çözümü var mı? 😢😔

3 kişi L koltukta nasıl kalacaklar?
Her şeyden öte 3 ay kalmak epeyce uzun bir süre ya bir yıl 12 ay zaten. 3 yılda 5 kez gelmiş kayınpeder.
Ben size siz yapın diyemem ama ben olsam kayınvalideme evim müsait değil o kadar kişiyi kaldıramaz derim.
Oldu ki kp, kv tek başına gelecek 3 ay kalacak, onu da söylerim ya epeyce uzun süre diye.
Ama zaten ben bunları söylemeye gerek kalmadan eşim uygun bir dille konuşurdu.
Babama gelme diyemem diye dram yapmasına gerek yok ki. Gelme demeyecek, uygun ortamın olmadığını anlatacak.

Biz elli takla atıp vize aldığımızda bile 3 ay gelmiyor kimse sizin hayatınızı baltalamak bu tamamen. Eşinizle konuşacaksınız, o da arayıp ev çok küçük rahat edemiyorum gelecekseniz 1 aylığına geliş dönüş biletinizi ayarlayayım diyecek ve bitecek. Kiracıysanız ev sahibi izin vermiyor diyebilirsiniz çünkü evi 2 kişi tutup evde daha fazla kişi yaşamak evden çıkarılmanıza sebep olabilir.

3 ay nedir yahu sok oldum
Bide hala saygimi bozamam diyosun, onlar cok saygili sanki. Düsunce olsa 50 qm yere 3 gun bile gelmeyi düsunmezlerdi.
Acik ve bet söyle ne düsundügünü cekinme hic

Yesil pasapaortla vize falan gerekmiyomu istedigi zaman gelebilirlermi

Üç aylık misafirlik nerde görülmüş ya şaka gibi insanlar!
Üç ay boyunca sizin tatil planınız vs yok mu? İş gezisi falan?
Biz 3 ay boyunca evde değiliz diyin.
Benim maksimum dayanma sürem iki hafta olmuştu. O da bir kere denk geldi zaten. Eğer çok uzak bir yer değilse 3 ay gelmek yerine gelsinler 1-2 hafta kalsınlar, 3-4 ay sonra bir daha gelirler. Ki zaten minicik evde 1-2 hafta misafir etmek bile büyük fedakarlık.

Eşime söyleyince diyor ki babama nasıl evime gelme diyeyim.

Kocama yer yok dediğimde diyor ki koltuğumuz büyük sığarlar…
Ben 24 yaşındayım ve bıktım bunlardan! Acaba bunun bi çözümü var mı? 😢😔
sende bu koca olduğu sürece bunun bi çözümü yok maalesef.
kocan konuyu bile anlamamış. mesele aileye "gelme" demek değil
mesele 3 ay gibi uzun bi süre kalmaları
adam bunu bile anlamamış
ailesine "gelme" demeyecek, "gelin ama evimiz küçük, 3 aylık misafirlik için uygun değil" diyecek
kalma süresinin kısaltılması için bişeyler yapması lazım kocanın

Sen saygini bozmak istemedigin surece bunlar degismez 3 aylik misafirlikmi olur. Esiniz diyemiyorsa bende evden gidiyorum ozqman diyin kimseye 3 ay tahammul etmek zorunda degilsiniz ev büyük olsa bile. Yada arayim ve evimiz kucuk 3 ay kalmaniz uygun olmaz kusura bakmayin diyin esinizin pasifligini siz neden cekiyorsunuz bukadar kisa sureli evlilikte bukadar cok yatili misafir olmaz esinize ya sen soylersin yada ben soylerim yinede gelirlerse iki hafta sonra beni evde bulamazsınız diyin

3 ay nedir yahuu 3 aylik misafirlik mi olur bu insanlar manyak mi :KK51: 3 kisi 1 kanepede mi yatacaklarmis bu insanlar akillarini kacirmislar:KK57:

benim evim de studyo ve ufak bir Avrupa evi bu arada, 2. bir kisi geldiginde zor sigiyoruz, siz 5 kisi el kadar yerde yasayamazsiniz mumkunu yok. 3 ay dip dibe mi yasamak istiyor bu insanlar inanilir gibi degil. Esin max 1 hafta desin gecsin. Gelirlerse de kac. Yazin villa kirala Antalyadan Bodrumdan dangalak esinin kartiyla ye, ic, gez onlar da ne b.k yerlerse yesinler.

Zaten yazılması gereken şeyler yazılmış madem direkt söyleyemiyorsunuz şey deyin. Aaa çok iyi oldu işe başlıyorum geldiğimde anne yemeği yerim, evde temiz olur. Adaptasyon sürecimde baya faydalı olur deyin. Zaten çul serici insanlar olduğu için kaçarlar. Baktınız kaçmadı ve bu işler yapılmıyor sizden bekleniyor ama böyle anlaşmamıştık diyip gülün. Rahatsız olsunlar. Sizde odanıza çekilin. Rahat etmesinler.

3 ay misafirlik değil bildigin size yerlesiyorlar.ay Allah'ım nasim bı cehalettir bu!hiç akıllı kimse yok mu onlara o eve nasıl sigacaksiniz desin.uyumayi geçtim eşyalarıni koyacak yer bile yoktur.bu kadar gelmelerinin sebebi ne nedir sizin evi cazip kılan şey

X