Küçük yalanlar

35 yaşındaki adam için fazla değil mi ya ?

Anneci erkek modeli. Kaç arkana bile bakma. Evlenseniz de ilişkiniz 3 kişi olacak. 35 yaşında annesini bu kadar bişilere karıştırması normal değil. Yok çorba da bilmem ne, insan bu kadar küçük şeyi bile söylemeye çekinip yalan söyler mi ya?

Ben de yalanı hiç sevmem. Böyle örnek verdiğiniz şeyleri ben de yaşadım ve çok gereksiz görürüm. Benim kayınpederim çok obsesif, takıntılı ve sorunlu bir insan. Eşim dahil tüm aile, kayınvalidem, görümcem böyle kayınpederimi idare etmek için ufak yalanlar söylüyor. Ben ilk başta çok yadırgadım. Sonra kayınpederimi tanıyınca bir süre onlarla zaman geçirince ben de ortak olmaya başladım bu yalanlara çünkü adam gerçekten sorunlu. Yani sizin sevgilinizin annesini bilemeyeceğim ama belli ki sevgiliniz annesini idare etmek için böyle alışmış. Yalan söylemeyi alışkanlık haline getirdiyse size de söyler mi? Valla benimki söylüyordu. 9 yıldır evliyiz. Bu süreçte çok konuştum. Birbirimize pembe yalanlar dahi olsa söylemeyelim diye. Ben de dikkat ediyorum biraz tepkilerime, yani doğruyu söylediğinde negatif bir şeyse olumsuz tepki vermemeye dikkat ediyorum. Yani yalanı sevmediğimi öğrendi artık o da. Uzun süredir yalanını yakalamadım.

Çok teşekkür ederim Konuyu açarken tam da bu şekilde yaşamış birinin yorumunu alabilmeyi ummuştum, sağ olun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…