Küfür eden eş

Ailesine laf soyletmez ama namusuna helaline kufur etmekte bi sakınca görmez öküz. Ailem dedigide yenge dıs kapının mandalı

Yorumlarınızı tek tek okudum teşekkür ederim fikirleriniz için. En başında bitmeliydi aslında. Kızıma kıyamadıgım için devam ettirdiğim evlilik, kızıma yaptıgım en büyük kötülük oluyor bunun farkına vardım. Aynı evde bu yapıda baba ile sorunlu büyüyeceğine ayrı yerlerde huzurlu büyümesi en dogrusu.
Mesleğim var, ayrıldıktan sonra kendi ayaklarımın üzerinde durabilirim. Ailemde sagolsunlar maddi manevi her zaman arkamdalar.
İnşallah en kısa zamanda biter bu evlilik.

Herkese merhaba, bu sabah yaşadıgım bir olayı size anlatıp fikirlerinizi almak istedim.
6 senelik evliyim 3 yaşında çocugum var. 2 hafta sonra çocugumun dogum gününü kutlayacağız. Geçen sene pandemiden dolayı kimseyi çagırmadık, bu senede pandemi devam ediyor ama aileleeimiz arasında bi kutlama yaparız dedik.
Kendi ailemde, eşimin aileside şehir dışında yaşıyor. Sadece dayısı ve yengesi bulunduğum şehirde.
Eşim, ailesine ve dayısına haber vermiş. Bende dogum gününe 4-5 gün kala ararım diye düşünüyordum ama eşimin yengesi, kaynanamı aramış ben dogum gününe gelmeyeceğim beni aramadı vs demiş. Kaynanama gerekeni uygun dille söyledim.
Bu sabahta bu konu açıldı. Eşim bana tavırlı konuştu ben haksızmışım aramam gerekiyormuş diye. Düğün yapmıyoruz dedim aylar öncesinden aramama gerek yok sonuçta takısını, kıyafet uyumunu düşünecek bir konu yok ortada alt tarafı 1 saatlik bir kutlama var. 4-5 gün kala arayacaktım.. Ne alınganlık yapılıyor dedim, eşimde bu lafıma karşılık çocugumu yanında bana küfür etti, s.... G..... Dedi
Çocugun yanında nasıl böyle konuluyorsun dedim. Aileme laf söyletmem dedi. Karşılıklı tartışma oldu. Ölen amcam hakkında amcanın..... Diyede küfür etti. Çıldırdım. Amcam kendi hayatında yanlışlar yapmış olabilir o kimseyi ilgilendirmez dedim. Kendisi benim ailem hakkında, sen yada benle ilgili konuşursa ve bu yanlış olursa ben yanlışıda kim olursa olsun savunmazdım dedm.
Çocugumu alıp odadan çıkmak istedim ama tam çıkarken ailem hakkında konuşursan seni siler atarım dedi. Gerçektende sen düzelmezsin dedim çıktım odadan. Daha önce 2 kez boşanma davası açtım, kızıma kıyamadım ayrılırsam çok etkielenecek diye düşündümm sanırım en büyük hatayı burda yaptım.bu şekildede annesine küfür eden, öfke kontrolü olmayan bir baba var evde. Eline geleni ortalıga fırlatıp odayı dagıtıp çekti işine gitti.

Uzun oldu hakkınızı helal edin.
Kiziniz su mesaaji aldi. Erkekler boyle seyler yapabilir.

Ortada mesele edecek bir olay yok ki eşinizin abarttigi, 'aileme laf soyletmem' diyecek kadar.
Beni çağırmadı ben gelmeyeceğim diyerek ortalığı karıştıran fesat bir yenge.. ailemde ailem diyen ana ana kuzusu bir eş.. Ondan sonra gelde sev eş ailesi akrabalarını..
Çocuğunuzu düşünüyorsanız davadan vazgeçmeyin. Anne mutsuz olursa çocukta mutsuz olur bunu ona yapmayin

Son düzenleme:
Eşine küfür edecek kadar saygısını yitirmiş, seni silerim diyecek kadar hadsiz, tehditkar ve öfke kontrolü olmayan bir adamla çocuk için evli kalmak mı doğru geliyor size? Çocuğun bunları görerek büyümesi ona güzel bir kişilik mi kazandıracak? Büyüdükçe doğal olarak uğraşılması gereken sorunlarda karşısında öfke kontrolü olmayan küfürler eden bir babası olduğu için teşekkür mü edecek? Kv de geçtim yengesini sizden önemli gören bir adamla gençliğinizi mi tüketeceksiniz? Bir daha tekrar ve tekrar düşünün derim. Ve sık sık karar alıp vazgeçmekle de bu kişilikte birine nasıl olsa gidemiyor rahatlığı veriyor, daha duyarsız hale getiriyorsunuz dikkat edin :KK51:

Sahsen ortaligi karistiranlari arar gelmemelerini söylerdim veya dogum gününü iptal ederim. Ahirin hazir yoksa öküzleri toplamanin anlami yok. Digerini arkadaslar söyledi zaten. Kiziniza yazik

Dağıttığı yerleri toplamayı alın kızı gidin evden.
Çok alışmış beyefendi kendisinin dagittihini başkasına toplatmaya

Siz olsaniz, boşanmış ayrı yaşayan, bu sebeple aralarında kavga gürültü olmayan bir anne baba ile mi daha mutlu olursunuz yoksa evde birlikte ama kavga, kıyamet, küfür içinde mi daha mutlu olursunuz?

Siz olsaniz, boşanmış ayrı yaşayan, bu sebeple aralarında kavga gürültü olmayan bir anne baba ile mi daha mutlu olursunuz yoksa evde birlikte ama kavga, kıyamet, küfür içinde mi daha mutlu olursunuz?
Boşanmış ayrı yaşayan ve kavga gürültü olmayan anne baba ile daha mutlu olurdum.
Ben zaten ailemde hiçbir zaman tartışma görmedim hatta babam ve anneme siz çok uyumlusunuz, tartıştıgınızı hatırlamıyorum dediğimde aldıgım cevap, sizin yanınızda tartışmıyorduk size yansıtmıyorduk oldu. Büyüdüğüm aile ortamında her şeyden önce herkesin birbirine saygısı vardır. Saygının oldugu yerde sevgi zaten olur.
Evliliğimde ise saygıyı göremiyorum. Olan çocuguma oluyor artık buna son vereceğim.

Dava acin ,psikiyatrik inceleme isteyin,narsist kisilik bozuklugu deniyor bu duruma,velayetin v sini goremez

Burada ne konular gördüm anam da anam, bacım da bacım diye eşini kıran, söven adamlar. Bu konuda gördüğüm üzere anne, kardeş bulunamazsa sülalede kim varsa yerini alıyor. Elti olur, dayı olur o da olmadı yenge olur. Değer mi ortada hiç bir şey yokken yengecilik(ailecilik) uğruna eşine küfür etmeye, değmez.

Bu zihniyette, öfke kontrolü sıfır bir adamla nice şeyler yaşadınız ki iki kez boşanma davası açmışsınız ama hadi birincisinden vazgeçtiniz, ikincisinden neden vazgeçtiniz anlamak güç.

Ya bir de şu kafadan nefret ediyorum. Yenge denen kadın eşinizin lafına itibar etmemiş sizin aramanızı beklemiş. Neden? Ne oluyor kadın arayınca? Eşinizde de “ee ben aradım ya, tek tek mi arayacağız” diyecek kafa yokmuş. Olsaydı böyle olmazdı zaten.

Herkese merhaba, bu sabah yaşadıgım bir olayı size anlatıp fikirlerinizi almak istedim.
6 senelik evliyim 3 yaşında çocugum var. 2 hafta sonra çocugumun dogum gününü kutlayacağız. Geçen sene pandemiden dolayı kimseyi çagırmadık, bu senede pandemi devam ediyor ama aileleeimiz arasında bi kutlama yaparız dedik.
Kendi ailemde, eşimin aileside şehir dışında yaşıyor. Sadece dayısı ve yengesi bulunduğum şehirde.
Eşim, ailesine ve dayısına haber vermiş. Bende dogum gününe 4-5 gün kala ararım diye düşünüyordum ama eşimin yengesi, kaynanamı aramış ben dogum gününe gelmeyeceğim beni aramadı vs demiş. Kaynanama gerekeni uygun dille söyledim.
Bu sabahta bu konu açıldı. Eşim bana tavırlı konuştu ben haksızmışım aramam gerekiyormuş diye. Düğün yapmıyoruz dedim aylar öncesinden aramama gerek yok sonuçta takısını, kıyafet uyumunu düşünecek bir konu yok ortada alt tarafı 1 saatlik bir kutlama var. 4-5 gün kala arayacaktım.. Ne alınganlık yapılıyor dedim, eşimde bu lafıma karşılık çocugumu yanında bana küfür etti, s.... G..... Dedi
Çocugun yanında nasıl böyle konuluyorsun dedim. Aileme laf söyletmem dedi. Karşılıklı tartışma oldu. Ölen amcam hakkında amcanın..... Diyede küfür etti. Çıldırdım. Amcam kendi hayatında yanlışlar yapmış olabilir o kimseyi ilgilendirmez dedim. Kendisi benim ailem hakkında, sen yada benle ilgili konuşursa ve bu yanlış olursa ben yanlışıda kim olursa olsun savunmazdım dedm.
Çocugumu alıp odadan çıkmak istedim ama tam çıkarken ailem hakkında konuşursan seni siler atarım dedi. Gerçektende sen düzelmezsin dedim çıktım odadan. Daha önce 2 kez boşanma davası açtım, kızıma kıyamadım ayrılırsam çok etkielenecek diye düşündümm sanırım en büyük hatayı burda yaptım.bu şekildede annesine küfür eden, öfke kontrolü olmayan bir baba var evde. Eline geleni ortalıga fırlatıp odayı dagıtıp çekti işine gitti.

Çocuk o an yanınızda olmasaydı da yine size küfretmesi doğru değil orada bi anlaşalım. Hani normalde küfredebilirsin de çocuğun yanında etme gibi bir durum olmamalı.
Kendi hatanızın farkındasınız kızınızı düşünmüşşünüz ama bu şekilde kızınıza da daha çok zarar vermişsiniz. Ortalığı dağıtıp çıkmışsa bir tanesini bile yerden kaldırıp düzeltmeyin, akşam kendisi toplasın, doğum gününü iptal edin, düşünmeniz gereken daha mühim şeyler var, hakkınızda hayırlısı olsun

Boşanmış ayrı yaşayan ve kavga gürültü olmayan anne baba ile daha mutlu olurdum.
Ben zaten ailemde hiçbir zaman tartışma görmedim hatta babam ve anneme siz çok uyumlusunuz, tartıştıgınızı hatırlamıyorum dediğimde aldıgım cevap, sizin yanınızda tartışmıyorduk size yansıtmıyorduk oldu. Büyüdüğüm aile ortamında her şeyden önce herkesin birbirine saygısı vardır. Saygının oldugu yerde sevgi zaten olur.
Evliliğimde ise saygıyı göremiyorum. Olan çocuguma oluyor artık buna son vereceğim.
O zaman emin olun cocugunuz da sizin gibi olmasini ister. Keske annemle babam ayrilsaydi da bu huzursuz kavga dolu ortamda buyumeseydim der ilerde. Kiziniz icin bosanmaktan vazgecmeyin, asil kiziniz icin bosanin

bence iki kere boşanma davası açıp, boşanmadığınız için evliliği biraz laçkalandırmışsınız.
çocuğunuz anne babanın mutsuz olduğu bir ortamda mutlu büyümez. çocuk için boşanmak daha mantıklıyken çocuk için boşanmamak tamamen toplumun uydurduğu bir şey.

kaç yasında eşiniz?

Valla zamanında tedbir görmesseniz çocuğun yanında küfür de yersiniz, dayak da. Çocuğa kıyamayıp mutsuz evlilikler sürdürülmesine karşıyım. Bu çocuğa iyilik yapmak değil, psikolojisi bozuk, mutsuz bir anne, küfür eden, çocugun yanında bağırıp çağıran bir babayla çocuk mutlu olmaz! Bir ailede sevgi de saygı da karşılıklı olur. Eğer sürekli anne alttan alıp çocuğum için aman çocuğum için susarsa çocuğuna vereceği mesaj şu oluyor. Savunmasızsın, güçsüzsün başında baban ve ya kocan yoksa başarılı olamazsın! Çocuğunuza güçlü, mutlu anne modeli olmalısınız. Buda bir erkeğe bağlı değil.

X