K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Kulak Çınlaması sorunu yaşayan var mı?

Poison

tarçınlı kek =)
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2008
631
9
39
Benim deli gibi kulaklarım çınlıyor! Hani yüksek sesli müzik vs olan biyerde uzun süre kalırsınız da sessiz ortama geçince zırıl zırıl öter kulaklar? benim devamlı öyle işte incecik bi ses gece gündüz kulağımda
böyle bir sorun yaşayan veya tedavi gören var mı aranızda?

Bence hemen bir kbb uzmanına git. benimde aynısı oldu. 3saat kadar kulaklarım çınladı. Ardından uğultu ve sonrasında tek kulağımda işitme kaybı oldu. Şuan tedavi görüyorum ani işitme kaybından dolayı. geçip geçmeyeceği belirsiz, sebebi belrsiz. bence çınlama diyip geçme ihmal etme benim gibi

çok geçmiş olsun
ben aslında tedavinin nasıl olduğunu ve işe yarayp yaramadığınız merak ediyorum. çınlamanın geçmediğini ve anca kulağa verilen aynı frekansla unutturulmaya çalışıldığını okumuştum. tüm tedavi bundan
baret mi yani :44:

çınlamanın sebebine bağlı olabilir. Kulak öyle bir organ ki beyinde bir şey olduğunda dahi sinyal verebiliyor. Sebebi öğrenildikten sonra basınçla ilgilimi viral mi vs gibi ona uygun tedavi uygulanır. Örneğin ben hiperbarik oksijen tedavisi alıyorum ve sırf çınlama için benimle birlikte bu tedaviyi alanlar var. Çınlamanın sebebi kulaktaki basınç farklılığındanmış o kişilerde sanırım. Yani bence internetten bakmak yerine doktora git en sağlıklı cevabı doktor verecektir.

benimde aylardır kulak çınlamam var bi kaç doktorada gittim bi sonuç alamadım tedavisi yok dediler ama çok rahatsızım kulağimda sürekli bişeyötüyor sanki özellikle gece uyuyamıyorum yarın tekrar gideceğim inş bi sonuç alırım

Yaklaşık 3-4 yıldır kulak çınlaması var bende de... Doktora da gittim. Tinnitus teşhisi koydu... Birçok sebebi olabilir demişti.. Tıbbın çare bulamadığı ender rahatsızlıklardan birisi demişti bu hastalık için... Çok üzülmüştüm... Ama alıştım yapacak birşey yok Artık sessizlik harici kafama takılmıyor o ses... Ve sinirlerim aşırı gergin olduğunda daha fazla hissediyorum...

Benim de 14 yıldır çınlama var kulaklarımda. Maalesef zamanla alışmak zorunda kalıyorsun. Günlük işler esnasında çok farketmiyorum ama yalnız başıma kalınca sinir bozucu oluyor.

yaklaşık 2 ay önce çok ağlamadan ve can sıkıntısından sonra oluşan bir kulak çınlamam oldu.ve gitmediğim doktor kalmadı .artık psikolojimde bozuldu.gittğim bir tane doktor ki bu çapada bir doktordu bana senin işitme kaybın erken yaşta olacak diye patt diye yüzüme söyledi eşim beni nasıl sakinleştireceğini şaşırdıı ve bi tuhaf oldukk.ama diğer doktorlar ise ki bunlardan biri benim çocukluk doktorum yok öyle birşey dipsiz kuyuya taş atıyorlar ve insanları tedirgin ediyorlar dedi.işitme testleri bu 2ayda farklılık gösterdi ama çok şükür sonuçlarım iyiydi.tek birşey geçmedi oda kulak çınlamam..sanırım psikolojikk ..mesela dün gece hiç uyuyamadım..bu sefer 2kulagımdada oldu kulak çınlamam..artık bir psikologa gidecegim .işimi bile bırakmayı düşünüyorum..bütün hayatım alt üst oldu..rabbim hepimize acil şifalar versin...

benimde aylardır kulak cınlamam var. kac dr a gittim sonuc 0 ( önte tek kulagımdaydı şimdi iki kulagımda.. işitme testi ve ilaçlı mr uygulandı hersey normalmiş... psikolojik dediler ( genelde cınlamaların caresi yokmus... kafaya bişi takmıcakmısım ( arada susuyor. bi ara hergündü cınlamalar cok zor bi durum..Allah hepimize hayırlı şifalar versin...
Sana gelince arkadasım işini bırakman cınlamanı ortadan kaldıracak mı? fevri kararlar alma.. bu durum cogunlukta var.biz elimizden geleni yapmaya calıstık şifası için... gerisi Allahın takdiri... sinirlerini bozma kendini yıpratman care olmayacak biliyorsun ( kendini toparlamak zorundasın.. ve dua et... kendine iyi bak canım... inşallah şifa haberini burdan duyarım sevgiyle kal...

arkadaşım a.v.m.de çalışıyorum ve doktorum uğultulu ve gürültülü ortamların çınlamayı tetikleyeceğini söyledi mecburum daha sakin bir iş bakacam..rabbim hepimize acil şifalar versin bu arada 7 gün boyunca bir diş sarımsağı tüm halde yutarsanız iyi oluyomuş diye duydum ben deniyorum sizede önerim arkadaşalr..inş. rabbim şifa verir...

selam canım çok geçmiş olsun sarımsak bi işe yaradı mı acaba
benim de eşimde var çınlama yaklaşık 4 yıldır ve bu bizim hayatımızı çok olumsuz etkiliyo

gerçekten gürültülü ortam tetikliyo
beim küçük bi kızım var ve hep çığlık atıyo
biz de eşimle aynı odada bile oturamıyoruz çoğu zaman
eşimin en dayanamadığı sesler ince ve tiz olan sesler
en başta da çocuk sesi
sen de nasıl hangi sesler dahaçok rahatsız ediyo

sadece bir kere basima geldi
gecenlerde gurultulu bir ortamda eglenceye gittik
eve dondugumuzde sabaha karsiydi ve yaklasik 5 saat orda durmustuk
yataga yattim ve korkunc bir cinlama vardi asla durmayan cok rahatsiz edici
uzun bir sure uyuyamadim ve artik hep devam edicek asla gecmeyecek diye dusundum, hatta sabah doktora giderim demistim
uyaninca neyseki birsye yoktu

Son düzenleme:
bilmezmiyim nasıl olumsuzuluk verdiğin her gece ağlıyorum...eşinede rabbim kolaylık versin.aslında ben daha 4gündür deniyorum ama doktorumun verdiği bitkisel bir ilaç vardı aynı zamanda onuda kullanıyorum onunda içeriğinde sarımsak tozu varmış tam 1aydırkullanıyorum ilacı malesef sonuç alalmadım..zannedersem tamamen psikolojik eişine destek olman lazım..doktorumun dediği bu ilaçları kullanma ciğerlerine yazık dedi.kulak çınlamsının tedavisi yokmuş geçebilrde çoğalabilirde dedi..benim sonuçlarım biraz düşüktü ama çok büyük bir problem olmadığını söyledi doktorum..inş. ilerlemez arkadaşalr bu arada sizinde çok gürültülü ortamlarda yada biri bağırarak konuştuğunda kulagızda cız cız gbi sesler oluyormu?

sen şanslıymışsın aman dikkat et çok yüksek sesten uzak dur

ewet arkadaşım benide ince ve tiz seslerde cız cız gbi sesler oluyo sağ kulagımda ve özellikle ağlayan çocuklarda ama doktorum bunun normal olduğunu kulagın hassasiyetinden kaynaklandığını söledi bu arada benim sonuçlarım sol 15 db sağ 23db çıktı sizinkiler nasıl?

bazen ben de oluyo canım

nereye koyduğumu hatırlamıyorum uzun zaman oldu bulabilirsem yazarım canım
bak bugün evlilik yıldönümümüz ama eşim o kadar rahatsızdı ki bu akşam saat 6 da
yattı uyuyo şimdi hiçbirşey yapamadık keşke düzelse de biz hiç kutlamasak da olur

gecmis olsun
umarim uyandigi zaman onun da hicbir sorunu kalmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…