Piercing, Hızma Kulak kıkırdağımı deldirdim bu acı çekilir gibi değil!

Blaxian

Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2014
39
4
Arkadaşlar geçen hafta perşembe kıkırdağımı deldirmiştim üstünden 2 kere banyo yaptım ilk günlerde birşey yoktu ama şu 2 gün şişti ağrımaya başladı deliricek kıvama geldim bugün çıkardım bende küpesini sonra birdaha taktım bidaha çıkardım cesaret edemedim ileri itmeye çok acıyor şişti kıpkırmızı oldu ne olacak nasıl düzelecek sizce bu lütfen yardımcı olun şu anda kulağım ağırlaştı resmen zonkluyor

Elimde bepanten var vazelin var (şu e vitaminli olandan falan) elocon pomad var bunlardan işime yarar krem olursa söyleyin lütfen

ben de oldu aynısı :KK43:(( bi kaşık süte sigara tütünü dköüp karoştırıdk. damlattık iyi geldi.
marboro olmasın haa :))

Arkadaşlar geçen hafta perşembe kıkırdağımı deldirmiştim üstünden 2 kere banyo yaptım ilk günlerde birşey yoktu ama şu 2 gün şişti ağrımaya başladı deliricek kıvama geldim bugün çıkardım bende küpesini sonra birdaha taktım bidaha çıkardım cesaret edemedim ileri itmeye çok acıyor şişti kıpkırmızı oldu ne olacak nasıl düzelecek sizce bu lütfen yardımcı olun şu anda kulağım ağırlaştı resmen zonkluyor
ben iki kere deldirdim hiç böyle sorunla karşılaşmadım enfeksiyon kapmış ya da sinirleri zedelenmiş olabilir burada vakit kaybetmeyin doğruca doktora gidin bence

Bazılarında hiçbir şey olmuyor,bazısı ise böyle acı cekıyor.Bende de böyle olmustu aylarca o kulagımın üzerine yatamadıgımı biliyorum..Devamlı ilaç sürmekte fayda var.Geçmiş olsun

Bu daha ne ki :KK70:
Ben 5-6 ay üstüne yatamadim o kulagin biri dokunduğu anda cigligi basardim daha fazla dayanamadim cikardim attim.
Ama o gece nasil güzel uyudum anlatamam her gece yastik değer uyanirdim yorgan değer sıçrardım uykudan :KK70:
Cikar arkadasim şimdiden boşuna çekme o agriyi

Nasıl deldiriyorsunuz öyle hassas noktaları :KK43: enfeksiyon kaptın sanırım eczaneden ilaç al kendine geçmiş olsun :KK51:

kıkırdağın yapısı kulak memesi yapısıyla aynı değildir, bu yüzden tabancayla delinmemesi gerekir, benim kıkırdağımda 4 tane delik var 1'ini tabancayla deldirmek gibi bir hata yaptım ve evet süreç iyileşmesi fln çok sıkıntılı oluyor, küpeyi çıkarmayın kesinlikle ve rahatlatıcı kremler sürebilirsiniz, geçmiş olsun. bir daha niyetlenirseniz tavsiyem piercing takan yerlerde iğne ile deldirmeniz :KK52:

kıkırdağın yapısı kulak memesi yapısıyla aynı değildir, bu yüzden tabancayla delinmemesi gerekir, benim kıkırdağımda 4 tane delik var 1'ini tabancayla deldirmek gibi bir hata yaptım ve evet süreç iyileşmesi fln çok sıkıntılı oluyor, küpeyi çıkarmayın kesinlikle ve rahatlatıcı kremler sürebilirsiniz, geçmiş olsun. bir daha niyetlenirseniz tavsiyem piercing takan yerlerde iğne ile deldirmeniz :KK52:
nasıl rahatlatıcı krem öneriniz varmı

kaç gün sonra banyo yaptınız, en az 3 gün su değmemesi gerekiyor bildiğim kadarıyla ben öyle yapmıştım yani. bir de terramycin krem alın eczaneden, bepantenden daha etkilidir. içinde antibiyotik var. zaten delen adamın söylemesi lazımdı. su değdirmeyin, o kulağınızın üzerine yatmayın bir iki gün. bir de ağrısı geçene kadar küpeyle çok oynamayın, dayanamıyorsanız ya tamamen çıkarın ya da ellemeyin kalsın, kanatırsınız. biraz buz gezdirin etrafında uyuşsun küpeyi geri takın takmak istiyorsanız. küpenin sivri tarafını terramycin ya da bepantene batırın öyle takın.
geçmiş olsun.

Bu daha ne ki :KK70:
Ben 5-6 ay üstüne yatamadim o kulagin biri dokunduğu anda cigligi basardim daha fazla dayanamadim cikardim attim.
Ama o gece nasil güzel uyudum anlatamam her gece yastik değer uyanirdim yorgan değer sıçrardım uykudan :KK70:
Cikar arkadasim şimdiden boşuna çekme o agriyi

bu hale geldi

Ayy o acıyı iyi bilirim ben kulağıma ikinciyi deldirdim kaç defa hemde ayni yerden hepsinde de yara oldu aylarca iyilesmedi tekrar kapandi en sonunda vazgectim bence değmez o acilar icin :KK43:

off aynı hatayı bende yaptım bir gün bile dayanamadım ağrısına sızısına küpeyi çıkartırsan hemen kapanıyor benimki bir hafta bile sürmemişti.

aynı şeyi yaşadım seneler önce, 4 ay boyunca kocaman iltihaplı bi kulakla gezdim, şuan kulağım resmen kepçe oldu. delik kapanmadı ama kepçe kulakta üst kıkırdağa küpe takıp daha fazla dikkat çekmek istemiyorum :)

Abov cesarete baaak :) Enfeksiyon kapmış olmalı. o_O Allah'tan annem benim kulak mememi küçükken deldirmiş yoksa ben onu bile yaptırmazdım :KK69:

X