Tatlı Tarifi Künefe

KapRis

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
666
2
HAZIRLANIŞI
Tereyağından 1,5 çorba kaşığı alıp, ince ince ufalanmış kadayıflerı ateşte tereyağıyla yedirerek bir süre karıştırın
Künefeyi pişireceğiniz tepsinin dibini yağlayarak kadayıfların yarısını yerleştirin. Uzerine dilimlenmiş dil peynirini koyun. En üst kısma yeniden kadayıf döşeyerek ılık fırında üzeri hafif kızarıncaya kadar pişirin. Bir yüzü kızaran kadayıfı tekrar yağlanmış tepsiye ters yerleştirerek bu yüzünü de kızartın.
İki yüzü kızaran kadayıfı fırından alarak fazla ağdalanmamış soğuk şurubu sıcak künefenin üzerine dökün. Servis yapın.

Ama Kapriscim ben yaptığımda hep hamur gibi kalıyor, hiç güzel olmuyor. Güzel bir ölçü biliyorsan bizimle paylaşabilir misin??? Napim beceremiyom:KK43:((

canım 6 bardak seker 5 bardak suyu kaynat icine yarım limon sık serbet kuyulastında yani 2 parmagını serbetle parmakların yapıs yapıs oluyosa serbet kıvamında demektır tatlın ılık olsun serbette el yakmıcak kıvamda olsun sonra tatlını kes vede serbetı uzerıne dok afiyet olsun bitanem:içelim:

Arkadaşlar Beğenilerinizi Belirtmek İçin Teşekkür Butonunu Kullanınız.

arkadaşlar ben künefeyi yapıyorum ilk birkaç dakika çıtır çıtır çok güzel sonra yumuşacık oluyor ne yapmalıyımCADIARZU

X