Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar KÜR MACERAM! VAR MI BANA KATILMAK ISTEYEN. (Fotograflı)

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

uglyDucking

Rabbim şükürler olsun..
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2013
2.031
895
Selam bayanlar... 7 senedir saç dokulmem var.. doğumdan sonra çokça artti. Kan sayimi yaptirdim demir depom bosalmis. 2.5 aydir usanmadan kullaniyorum ama hic bir faydasi yok. Tabi yaninda da zinco ve a vitamini... küre başlıyorum arkadasimin tavsiyesiyle cok faydasını görmüş.. şimdi gelelim kurumuze;
5mg sarımsak yagi
5mg biberiye yagi
5mg çörekotu yagi
5mg zeytinyagi
5mg ısırgan yagi
5mg badem yagi
Evet yağları karistirip sac diplerimize uyguluyoruz. (Pamukla daha kolay oluyor) strecle sarip uyuyoruz.bunu gece uyguluyoruz sabaha kadar. Arkadasim calistigi icin aksam uygulayip 3 saat kadar kafasinda tutuyordu.Uyandigimizda zeytinyağlı sabunla yikiyoruz. Ve 3 litre suya kattigimiz 1 bardak üzüm sirkesiyle druluyoruz... Bunu ilk hafta her gece (heraksam) ikinci hafta iki gunde bir.ucuncu hafta uc günde bir.. vaadi 20.gunde sac dokulmesi duracak. 45. Gunden sonra yeni saclar cikacak.. ne yazikki biraz zahmetli fakat saglik için deger:KK54: hadi bana kolay gelsin..

Kürün 3. Haftasindayim. Uc günde bir ayni sekilde devam ediyorum. Dökülmeye katkisi olmadi ne yazik ki.. bu haftayi bitirip; devam edip etmeyeceğim konusunda karar verecegim.

** Kürün 1 ayi bitti dokulmem aynen devam hatta arttığını soyleyebilirim.. sunu anladim ki yagli saca yag bakimi yapmak olmuyor. Daha fazla dokuluyor hatta. Ustelik kullandigim sabun kepek yapti resmen omuzlarima kepek dusuyor :KK43: Duzenli yapmama ragmen bir sonuç alamadim. Sampuanima d.k.h kattim. Faydasini görürsem burdan yazarim.

*HERKESE BOL SAÇLI GÜNLER EFENIM...

*14.03.2016 TARIHE NOT. COK SUKUR BIn SUKUR BU GUNLERIDE GÖRDÜM. SAC DOKULMEM COK COK AZALDI. SAMPUANINA D.K.H KATTIM. DIGER YANDAN PRIORIN ILACA BASLADIM 2.5 AYDIR KULLANIYORUM. ELIMI ATTIGIMDA AVUC DOLUSU SAC GELIRDI NEREDEYSE SUANDA BIR TEL BELKIIIII... COK MUTLUYUM COK.. BANYODA KUVET SAC OLURDU. SIMDI 4 5 TEL DOKULUYOR. SACLARIM O KADAR KALINLASTIKI ESKI CANSIZ HALINDEN ESER YOK. AYNI ZAMANDA DEMIR ILACIDA KULLANIYORDUM 4 AYDIR. YAG KARISIMINADA BASLAMISTIM AMA COK DOKULDUGU ICIM GERI BIRAKMISTIM. HANGISI IYU GELDI BILMIYORUM. BENIM 7 SENELIK DOKULMEM VARDI YAKLASIK. BEN AZALTTIYSAM HERKES AZALTIR...

Son düzenleme:
2016-01-03 21.55.42.jpg

Bu ilk fotografim. Manevi desteklerinizi bekliyorum :KK48:

Bence sacların gayet iyi tatlım sen acılma görmemişsin :KK43: bende kısacık kestirdim artık dokulen sac toplamamak icin ama simdi 3 numaya vurup su gecici peruklardan almayı planlıyorum Allah yardımcımız olsun cok zor birsey paikoloji kalmıyor insanda :KK43:
Amin canim.. kesinlikle haklisin.7 senedir dokulmem var fakat hic acilmam olmadi. Son 1 senedir onlerde var.. saçlarım devamli toplu fare kuyrugu kadar sacim oluyor toplayinca. Dipler yogun uclar inanilmaz seyrek. bence sifira vurmayi deneyebilirsin. Ise yarar insalllah. Allah seninde yardimcin olsun.

Selam bayanlar... 7 senedir saç dokulmem var.. doğumdan sonra çokça artti. Kan sayimi yaptirdim demir depom bosalmis. 2.5 aydir usanmadan kullaniyorum ama hic bir faydasi yok. Tabi yaninda da zinco ve a vitamini... küre başlıyorum arkadasimin tavsiyesiyle cok faydasını görmüş.. şimdi gelelim kurumuze;
5mg sarımsak yagi
5mg biberiye yagi
5mg çörekotu yagi
5mg zeytinyagi
5mg ısırgan yagi
5mg badem yagi
Evet yağları karistirip sac diplerimize uyguluyoruz. (Pamukla daha kolay oluyor) strecle sarip uyuyoruz.bunu gece uyguluyoruz sabaha kadar. Arkadasim calistigi icin aksam uygulayip 3 saat kadar kafasinda tutuyordu.Uyandigimizda zeytinyağlı sabunla yikiyoruz. Ve 3 litre suya kattigimiz 1 bardak üzüm sirkesiyle druluyoruz... Bunu ilk hafta her gece (heraksam) ikinci hafta iki gunde bir.ucuncu hafta uc günde bir.. vaadi 20.gunde sac dokulmesi duracak. 45. Gunden sonra yeni saclar cikacak.. ne yazikki biraz zahmetli fakat saglik için deger:KK54: hadi bana kolay gelsin..
öncelikle merhaba
saçlarınızın durumu anlattığınız duruma göre ço çok iyi maşallah
ama tabi güçlendirmek lazım dökülecek olan 1 tane saç teline bile tahammülm yok benim kesinlikle istemem böyle birşey bu konuda biraz takıntılıyımm
yaptığınız kürü okudum ben de haftada bir veya on günde bir filan yağlarla bakım uyguluyorum çok şükür dökülme gibi bir problemim yok ama tabi güçlü saç köklerine ihtiyacı var hepimizin öncelikle
ve bazı mevsimsel dönemlerde dökülme sorunu yaşamıyor değilim özellikle sonbahar ayında
bir de ben kürümü sadece kış aylarında yani 2-3 ay kadar uyguluyorum ve bu 1 sene kadar idare ediyor zaten
benim uyguladığım kür şöyle badem yağı hint yağı susam yağı ve zeytinyağından oluşuyor bir de vitamin ampülleri (bemix evigen bepanthen ampül birer tane) hepsini karıştırıp 2-3 saat bekletiyorum saçlarımda
bir de bunu yaparken yaptığım günlerde önemli mesela ben ayın durumuna göre yapıyorum yağ günleri var özel olarak nette bulabilirsin bu herşeyde geçerli o konulara hiç girmiyim zaten ama her şeyi ayrı ayrı kendi özel gününde yaparsan aldığın sonuçları 2 ye katlarsın emin ol şimdiden şifa olsunn

Amin canim.. kesinlikle haklisin.7 senedir dokulmem var fakat hic acilmam olmadi. Son 1 senedir onlerde var.. saçlarım devamli toplu fare kuyrugu kadar sacim oluyor toplayinca. Dipler yogun uclar inanilmaz seyrek. bence sifira vurmayi deneyebilirsin. Ise yarar insalllah. Allah seninde yardimcin olsun.
haa bir de benim yazdığım kür yüzde yüz dökülen yerlerdeki saç çıkarmada bire bir kendimden biliyorum o yüzden bu kadar eminim

haa bir de benim yazdığım kür yüzde yüz dökülen yerlerdeki saç çıkarmada bire bir kendimden biliyorum o yüzden bu kadar eminim
Canım bu günler ne oluyor anlamadım nasıl hangi günlerde yapıcaz özelden mesaj atarsan sevinirim buraya yazmak istemezden şimdiden tesekkürler..

Cok tesekkur ederim ilgine cok incesin... dedigin ampulleri denedim ama sadeve corekotu yagiyla karistirmistim. Ise yaramadi bende. benim istegim yeni sactan ziyade dokulmemin durmasi. Cunku dipler gerçekten yogun. Dra gittigimde 7 senedir dokulmem var dediğimde sac uçlarımi gordugunde bana dediği sanslisin acilman olmamis demesi oldu. Ben simdilik bu kure uyayim baska birsey karistirmiyim. Bakalim etki edecek mi... 3 gecedir uyguluyorum. Dokulmem devam ediyor daha yoğun hemde. Ama pes etmicem. Genelde ilk etapta bütün kurlerde dokulme yoğunlaşip duruyormus.. suana kadar yek gozlemledigim. Sampuana töbe:63: zeytinyagli sabubla yikayip son durulamana suyuna sirkw katiyorum. Saclarim gerçekten tertemiz ve parlak. Sampuanla yapis yapis oluyodu. Bundan sonra sabun kullanicam. Dokulsede dokulmesede.. bu kue bittikten sonra ise yarasada yaramasa sigiriligi kurune baslicam.. onun hakkindada olumlu sonuclar okudum..:KK49:

Bakin kizlar. Sacimin bi tutami, tamamini topladigim tutamdan cok cok daha fazla. Benim istegim dokulmem dursun tamamen
2016-01-05 15.25.39.jpg

Canım bu günler ne oluyor anlamadım nasıl hangi günlerde yapıcaz özelden mesaj atarsan sevinirim buraya yazmak istemezden şimdiden tesekkürler..
canım burdan yazmamın bi sakıncası yok
Ayın bulunduğu fazlara göre yapıyorum ben bakımları netten bakabilirsin ya da özelden yazdım sana
mesela ayın kova ikizler ve terazi de olduğu günler yağları temsil eder bu günlerde yağ bakımı yaparsan etki oranı artar
örneğin bu ayki bakım takvimimi yazayım sana
1-2 ocak ay terazi burcunda küçülecek yağ bakımı yapman lazım (ama bu tarih geçti ben de kaçırdım maalesef ev de değildim çünkü)
11-12 ocak ay kova burcunda yağ bakımı
19/20 ocak ay ikizler burcunda yağ bakımı
28-29-30 ocak ay yine terazi burcunda yağ bakımı yapabilirsin bu günlerin herhangi birinde
şimdi bu günlerin başlangıç bitiş saatleri de var ama ben tüm gün olan günleri kendime özellikle liste yapıyorum
bu şekilde yaniii umarım karışık olmamıştır

Cok tesekkur ederim ilgine cok incesin... dedigin ampulleri denedim ama sadeve corekotu yagiyla karistirmistim. Ise yaramadi bende. benim istegim yeni sactan ziyade dokulmemin durmasi. Cunku dipler gerçekten yogun. Dra gittigimde 7 senedir dokulmem var dediğimde sac uçlarımi gordugunde bana dediği sanslisin acilman olmamis demesi oldu. Ben simdilik bu kure uyayim baska birsey karistirmiyim. Bakalim etki edecek mi... 3 gecedir uyguluyorum. Dokulmem devam ediyor daha yoğun hemde. Ama pes etmicem. Genelde ilk etapta bütün kurlerde dokulme yoğunlaşip duruyormus.. suana kadar yek gozlemledigim. Sampuana töbe:63: zeytinyagli sabubla yikayip son durulamana suyuna sirkw katiyorum. Saclarim gerçekten tertemiz ve parlak. Sampuanla yapis yapis oluyodu. Bundan sonra sabun kullanicam. Dokulsede dokulmesede.. bu kue bittikten sonra ise yarasada yaramasa sigiriligi kurune baslicam.. onun hakkindada olumlu sonuclar okudum..:KK49:
hımm anladım sen bilirsin ama vitamin ampüllerinin yararı yadsınamaz
bir de kullandığın sabunun bir markası var mı yani aktardan mı yoksa marketten filan mı alıyorsun??

Bakin kizlar. Sacimin bi tutami, tamamini topladigim tutamdan cok cok daha fazla. Benim istegim dokulmem dursun tamamen
Eki Görüntüle 1736175
vitamin eksikliği gibi bir durum olabilir mi sence
çünkü bu gibi durumlar da da saç haddinden fazla dökülür
meyve yemen nasıl hergün mutlaka 3 adet mevsim meyvesinden ye eğer yemiyorsan
bir de yağlı kuruyemişler de saçları içten besleyecektir örneğin çiğ badem çiğ fındık ceviz vs.
ama sınırlı tüket ve kesinlikle kavrulmuş alma
günlük 10 fındık 15 badem 2-3 bütün ceviz yeterli bence
en azından benim tüketimmim bu şekildee

hımm anladım sen bilirsin ama vitamin ampüllerinin yararı yadsınamaz
bir de kullandığın sabunun bir markası var mı yani aktardan mı yoksa marketten filan mı alıyorsun??
Aktardan aldim dalanin zeytinyağlı sabununu. O kadar cok memnun kaldim ki anlatamam. Vitamin eksikligimidir nedir bilmiyorum. Ben meyve hic yemem :KK43: balik ağzıma surmem. Et tavuk yerim ama. Hamilelikte dokulmem durmustu. Sanırım vitamin takvisyesi aldigim icin. Evet gercekteb bu yuzden olabilir. Peki yemem sart mi :KK43: bunun icin vitamin takviyeleri var mesela priorin gibi. Bu faydali olmaz mi? o_O

O zaman bugunki bakim yagina ilave ediyim. Evde evigen ve bemiks var. Olur insallah bepanten olmadan

Aktardan aldim dalanin zeytinyağlı sabununu. O kadar cok memnun kaldim ki anlatamam. Vitamin eksikligimidir nedir bilmiyorum. Ben meyve hic yemem :KK43: balik ağzıma surmem. Et tavuk yerim ama. Hamilelikte dokulmem durmustu. Sanırım vitamin takvisyesi aldigim icin. Evet gercekteb bu yuzden olabilir. Peki yemem sart mi :KK43: bunun icin vitamin takviyeleri var mesela priorin gibi. Bu faydali olmaz mi? o_O
yanii yemen şart gibi birşey
anlamadım ama meyve yemeyi mi sevmiyorsun sen yoksa ben meyve delisiyim şahsen meyve candırr yaa
vitaminler yapı gereği vücutta depolanmazlar günlük alman gerekir gerekli miktarı priorin i bilmiyorum da supradin all day güzel hem fiyatı makul hem iyi bir multivitamin
bir dee pharmaton var ama o biraz pahalı o da güzel ama bence taze meyveler varken vücuda kimyasal almak anlamsızz
ve hergün protein kalsiyum da alman gerekir bu sadece saç için değil genel sağlık durumun bağışıklığın için de olmazsa olmaz mesela süt ya da yoğrt hergün bir yumurta yemek lazım aslında

O zaman bugunki bakim yagina ilave ediyim. Evde evigen ve bemiks var. Olur insallah bepanten olmadan

merhaba kızlar bende de aşırı bi dökülme vardı ama şimdilerde şakaklarım yavaş yavaş doluyo çok şükür :) yıllardır uğraşarım bu illetle ama artık eskisi gibi uzulmuyorum bu süreçte tambi sağlık manyağı oldum ne hastalıklarım ne hastalıklarım polikistover mi desem egzama mı desem hormon bozukluğumu desem gözlerim miyop oldu onumu desem diş eti çekilmesi var onu mu desem çıbanlarım var daha da sayim mi :) hahaha şaka bi yana beslenmenin büyük önemini anladım ben içten bi hastalığınız varsa netten bakın dogal yollarla tedavi edin ama şıp diye geçmesini beklemeyin zamana yayın ben öyle yaptım ve çok şükür eskisi kadar problemli değilim suan ve iyiye gidiyorum herşeyinden önemlisi herşeyden yiyin dengeli beslenin inanın zamanla cok faydasını görceksiniz bu arada bende haftada bir bu yağların hepsi olmasada bakım yapıyorum ve faydası var ama sadece umudu buna bağlamamak lazım mutlaka sağlık yogurt yiyin kuru meyveleri tüketin mevsim sebze meyve lerinden tuketın ve bunu alışkanlık haline getiren herkese bol sağlıklı gunler :)

2 yasinda oglum var. Saglikli ve dengeli beslenemiyorum ne yazikki. Yemek yemeye bile vaktim olmuyor cogu zaman. Kahvalti yapmam ikiyi buluyor :KK43: meyveyle ve ceviz badem fındıklı hic aram yok tiksiniyorum resmen midem bulaniyor o derece. Hamilelikti tiksinmistim bir türlü geçmedi. Balik desen en son çocukluğmda annem kizarak yedirmistir zorla. Agzima surmem. Vitamin takviyesi arıyorum bana uygun. Ise yarar mi bilmiyorum

merhaba kızlar bende de aşırı bi dökülme vardı ama şimdilerde şakaklarım yavaş yavaş doluyo çok şükür :) yıllardır uğraşarım bu illetle ama artık eskisi gibi uzulmuyorum bu süreçte tambi sağlık manyağı oldum ne hastalıklarım ne hastalıklarım polikistover mi desem egzama mı desem hormon bozukluğumu desem gözlerim miyop oldu onumu desem diş eti çekilmesi var onu mu desem çıbanlarım var daha da sayim mi :) hahaha şaka bi yana beslenmenin büyük önemini anladım ben içten bi hastalığınız varsa netten bakın dogal yollarla tedavi edin ama şıp diye geçmesini beklemeyin zamana yayın ben öyle yaptım ve çok şükür eskisi kadar problemli değilim suan ve iyiye gidiyorum herşeyinden önemlisi herşeyden yiyin dengeli beslenin inanın zamanla cok faydasını görceksiniz bu arada bende haftada bir bu yağların hepsi olmasada bakım yapıyorum ve faydası var ama sadece umudu buna bağlamamak lazım mutlaka sağlık yogurt yiyin kuru meyveleri tüketin mevsim sebze meyve lerinden tuketın ve bunu alışkanlık haline getiren herkese bol sağlıklı gunler :)

X