Kurnazlık değil de ne ?

20₺ çok değil mi diyorsunuz da yakıt 10₺ oldu. Benim 16 yaşında arabam var. Vergi 600₺, zorunlu trafik sigortası 900₺, muayene 450₺, tamir içinde 2400₺ verdim bu yıl. 4350₺ durduğu yerde ,benzinde dahil değil. Ayda 7-8 kere anneme gidiyorum bana 6km evi, her gün çocuğu kreşe bırakıp alıyorum 1 km kreş ,yaklaşık 400₺ benzin koyuyorum. Araba ucuz değil ki artık.
Biz Haftalık 250 veriyor olacağız aylık 1000.. ucuz demedim zaten ama ikidebir fiyat değiştirilmez

Ay ne kadar ilginç bir bakış açısı. Şu an işe geliyoruz herkes ama herkes dolar şu kadar oldu, market bu kadar oldu, giyim şu kadar oldu sabahtan akşama kadar bunu konuşuyor. Adam sizin poşetinize, kargonuza bakıp dur zam yapayım demiyordur. Ekonomiye bakıp, herşeyin fiyatına bakıp en önemlisi yakıtlara gelen zamlara bakıp arttırıyordur. Beğenmiyorsanız iptal edin. Ama ciddi anlamda hayal ettiğiniz gibi karlı çıkacağınızı düşünmüyorum. Tam tersi pişman olacaksınız gibi geliyor.
Yahu anlaşılmıyorum galiba zamsa herkese zam geliyor ama öyle haftalık değiştirilmez bir kere de 100 lira desin ama haftalık 10 10 arttırmasın diyoruz

Yahu anlaşılmıyorum galiba zamsa herkese zam geliyor ama öyle haftalık değiştirilmez bir kere de 100 lira desin ama haftalık 10 10 arttırmasın diyoruz
Normal ülkelerde dediğiniz doğru da 1 haftada benzine 1.5 lira zam geldi çat çat. E adam ekonomist değil, her gün yağlar da zamlanıyor, simit bile 3.5 lira oldu onlar da zırt pırt fiyat değiştiriyor. Adam kurnaz değil, ekonomimiz aşırı kötü.

Çok rahatsız edici bisi bu .
Adam kaynana gibi gözler fıldır fıldır dönüyor elinızde bişiler gördükçe.
Anında gönderim ve başınızın çaresine bir şekilde bakmaya çalışın

Hırsız gibi bisi bu yahu

başkasını bulmak bu kadar mı zor anlamadım. konu açmaya bile bile değmez değiştirin gitsin

Km olarak hesaplayın.
1 km de en az 1 lira zam geldi diye biliyorum ben.
Gidiş, dönüş 20 TL olabilir.
Bu dediğiniz zaman günlük 20 TL mi haftalık mi birde 5 gün kullanıyorsunuz zaten aracı.
1 km’de 1 lira zam gelmedi.
Benzinin litre fiyatına zam geldi. Bir araç ortalama 100 km’de 7-8 litre yakıt harcar.
Yani bir litre benzin ile ortalama 14-15 km yol gidilir.
Adam 15 kilometreyi 9 liraya gidiyorken
Zamdan sonra 15 kilometreyi 10 liraya gider.
Yani her gün bir saat yol gidip geliyorlarsa aylık 30 lira falan zam yapması gerekirdi.
Azıcık yol gidiyorsanız kazıklamış adam.

Bir taksi durağı ile anlaşsanız her gün aynı saatte. En azından muhatap olacağınız bir durak var karşınızda.

Bir ikincisi de haftada 5 gün ne kadar ediyor? Ayda ne kadar ödüyorsunuz? Bir araç kredisi çıkmaz mı?

başkasını bulmak bu kadar mı zor anlamadım. konu açmaya bile bile değmez değiştirin gitsin
Evet başkasını bulmak zor sabit saatlerimiz yoksa keyfi gelen taksici çok o da okula geç gitmemize sebep oluyor
Konuyu beğenmediyseniz okuyun geçin o daha kolay :KK66:

Bir taksi durağı ile anlaşsanız her gün aynı saatte. En azından muhatap olacağınız bir durak var karşınızda.

Bir ikincisi de haftada 5 gün ne kadar ediyor? Ayda ne kadar ödüyorsunuz? Bir araç kredisi çıkmaz mı?
Biz de çok ölçtük biçtik olmuyor ev kredisi vermesek hemen alırdık
2kredi beraber veremeyiz
Aylık 1000 yapıyor
En uygun kredi ve taksidi 2000lerden başlıyor

1 km’de 1 lira zam gelmedi.
Benzinin litre fiyatına zam geldi. Bir araç ortalama 100 km’de 7-8 litre yakıt harcar.
Yani bir litre benzin ile ortalama 14-15 km yol gidilir.
Adam 15 kilometreyi 9 liraya gidiyorken
Zamdan sonra 15 kilometreyi 10 liraya gider.
Yani her gün bir saat yol gidip geliyorlarsa aylık 30 lira falan zam yapması gerekirdi.
Azıcık yol gidiyorsanız kazıklamış adam.
Aradığım yorum 😇 1 saat yolumuz tutmuyor
Yarın km olarak hesaplıcam mutlaka ama dakika olarak 10 dk o da trafik varsa

İkizler nasıl sizin sınıftalar ona daha cok takıldım ben:)
Yani anneleri olarak etik değil sizinle aynı snıfta olmaları.
konuya gelirsek taksi cok kullanan biriiyim.
Anneme giderken genelde 50 ye gittiğim yere 65 yazıyoır suan.
Gİdis dönüs 4 kisisniz.
Dolmus bizim burda 3,5 tl. 14 tl sadece gidis.
E taksinin konforu nerde kaldı 40 gidis dönüs cok iyi
Coluk cocuk yagmurda beklemiyorsnuz,otobüs dolms olsa yagmırda 1 tane dolmus bulamazsınız.

İkizler nasıl sizin sınıftalar ona daha cok takıldım ben:)
Yani anneleri olarak etik değil sizinle aynı snıfta olmaları.
konuya gelirsek taksi cok kullanan biriiyim.
Anneme giderken genelde 50 ye gittiğim yere 65 yazıyoır suan.
Gİdis dönüs 4 kisisniz.
Dolmus bizim burda 3,5 tl. 14 tl sadece gidis.
E taksinin konforu nerde kaldı 40 gidis dönüs cok iyi
Coluk cocuk yagmurda beklemiyorsnuz,otobüs dolms olsa yagmırda 1 tane dolmus bulamazsınız.
Sizle alakalı bir durum etiklik yani çocuklarınızı kayırırsanız evdeki gibi annelik yaparsanız sıkıntı,şükür ki biz hiç sıkıntı yaşamadık
Geçen yıl ilk götürdüğümde küçüklerdi kurallara uyma ve anne-öğretmen ayrımı yoktu nazlandıkları oluyordu ama şuan gayet net farkındalar uyum sağlıyorlar hatta bazen evde bile “öğretmeniiim” diye çağrıyorlar

Asıl Konuya gelirsek,Olayım gerçekten ücret değil şuan (evet çok olursa bizde baştan çok derdik) adamın ikidebir ücreti değiştirmesi sorun benim için.

iyi geceler arkadaşlar
Bir konuda fikrinize ihtiyacım var ben ikizlerimle aynı okuldayım benim sınıfımdalar (okul öncesi öğretmeniyim) gittiğim okula araç yok kendi aracımızda yok (ev kredisi veriyoruz)
Eşimin iş yeri de okuluma çok yakın mesafede neyse hep beraber gidiyoruz nasıl olsa deyip bi araçla anlaştık günlük parasını veriyoruz taksi ile aynı sadece o vakitli geldiği için anlaştık onla,adam anlaştığımız günden bu yana sürekli fiyatı değiştiriyor bu akşam da eşimi arayıp yine arttırıyorum demiş

Ben de eşime istemiyorum gelmesin dedim yani o kadar belli ki kurnazlık yaptığı çünkü daha geçen hafta arttırdı biz sesimizi etmedik her şey zamlandı dedik ama daha 1 hafta bitmeden yine yapılır mı yahu ?
Neden kurnazlık diyorum çünkü ben alışverişe çıkabilen biri değilim hem çocuklardan hem de sevmem,her şeyi internetten alırım,ne zaman gelsek eve kargoyla dönüyoruz o da gözler fıldır fıldır bakıyor Hatta en son eşim çarşıda mutfak alışverişi yapmıştı o akşam bi fiyat değiştirdi anladım hemen ondan diye..

Yani baştan net bi fiyat söylesin ya da geçen hafta belirledik tekrar değiştirmenin mantığı nedir ?

Siz olsanız adamın gelmesini ister miydiniz yoksa yol mu verelim aşırı sinirlendim yani adam her canı istediğinde değiştirecek bu gidişle öyle değil mi ama ?
Benzin fiyatının sürekli değiştiğinden haberiniz var değil mi?

Sizle alakalı bir durum etiklik yani çocuklarınızı kayırırsanız evdeki gibi annelik yaparsanız sıkıntı,şükür sıkıntı hiç yaşamadık
Geçen yıl ilk götürdüğümde küçüklerdi kural ve öğretmen ayrımı yoktu ama şuan gayet net

Olayım gerçekten ücret değil şuan (evet çok olursa bizde baştan çok derdik) adamın ikidebir ücreti değiştirmesi sorun benim için.
Benim ark.var okul öncesi cocuguyla aynı okula giden,hepsi ayrı sınıflarda .Yasakmıs.
O yüzden garip geldi bana.
Fiyatı tam söylesin o konuda haklısınız.

Benim ark.var okul öncesi cocuguyla aynı okula giden,hepsi ayrı sınıflarda .Yasakmıs.
O yüzden garip geldi bana.
Fiyatı tam söylesin o konuda haklısınız.
Başka sınıfımız olsa ben de düşünürdüm
Dönem başında başka okula gittiler sonra hem servis hem okul aidatı çöktü üstüne üstlük hem ilgisizlerdi aldık ordan.

X