Kürt birini sevmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba kizlar,

Kürt birini sevdim, evleneceğim kişinin doğu kültüründen olmasını istemiştim hep. Sahiplenici eşine eşitsz ayağına para gözüyle bakmayan her yarışmada bosanmaya gitmeyen sadık sıcak kanlı bir insandı hayalim ve dileğim gibi biri karşıma çıktı. Birbirimizi uzun süre tanıdık durumu aileme tasidigimda geçerli bir nedeni olmadan babam engel oldu . Biz sevdiğimle ayrıldık ve şuan kendisi nişanlı. Tam benim hayalimdeki kişiydi karakteri ve yapısı olarak. Babamın davranışını kestiremedigim için ni yola gitmiştim ve böyle yapıda bir insanla hayatını birlestirmek istiyordum. Şu an o kadar mutsuz ve umutsuzum ki doğru kişiyle evlenme engel oldukları için bir daha başkasıyla farklı kültürden biriyle mutlu olamayacagimi düşünüyorum. Çok mutsuzum. Bu durum da nasip işi mıdır? Tavsiyeye ihtiyacım var..
Başlık biraz ırkçı olmuş,Ha Türk ha Kürt, hepimiz aynı vatanın insanlarıyız,hani adam dilimizi ,dinimizi bilmeyen biri olur tamam da...Adam nişanlanmış, başka bir yola girmiş artık ..

Başlık biraz ırkçı olmuş,Ha Türk ha Kürt, hepimiz aynı vatanın insanlarıyız,hani adam dilimizi ,dinimizi bilmeyen biri olur tamam da...Adam nişanlanmış, başka bir yola girmiş artık ..
Yanlış anlaşılmak asla istemem ülkemdeki her ırka sonsuz saygım var ve ülkemin her insanını seviyorum

ALLAH gönlünüze göre versinde, saydığınız tüm özellikler sadece Kürtlerde var gibi olmuş sanki geri kalanlar eşlerine sahip çıkmaz,para için evlenir vb
Siz fazla ağa dizisi izlemiş Kendinizi sartlandirmişsiniz dili dini ırkı ne olursa olsun insan olsun demek varken kendinizi dar bir alana sıkıştırmışsiniz .
Yanliş anlamayın ama siz bu hayale kapılıp giderken ailenizin ne tepki vereceğini hayata bakış açılarını ( yanlışta olsa) biliyordunuz.Siz sadece hayal kurmayı sevmişsiniz,adam da zaten çok uğraşmak istememiş gitmiş nisanlanmis........

İlle de Kürt olsun ister çamurdan olsun da dediniz mi =))
Bir etnik kökene mensup insanlar fabrikadan çıkmış gibi tek tip olmaz ki, hepsinin huyu suyu farklı.
Bak benim kocam Kürt beni hiç sahiplenmiyor hem neden sahiplensin ben kedi miyim ?
Bu yorumu yazıyorsaniz kedi değilsiniz 😁 herkesin ilişkiden beklentisi farklı tabii ki

Katmadim çünkü böyle bir durumla karşılaşmayı beklemiyordum
Insan ailesini az çok bilir yahu. Sevgilinizi sırf kürt olduğu için istemeyen babanin genel düşünceleri de bellidir. Buna rağmen özellikle Kürt eş istemeniz enteresan.
Sevgiliniz annesi ve kardeşiyle yaşamak istemiş başta, sonradan kardeşi evlense anne direkt sizinle yaşamaya başlardı en iyi ihtimalle. Öyle çiçek, böcek, sahiplenme falan öyle olmuyor o işler.

Tam hayalindeki gibi mi, adam gitmiş nişan yapmış nasıl da bağlı biriymiş. Anne babanın gözlemlediği başka şey vardır, hayırlısı böyleymiş diyeceksiniz. Yani böyle başlıklar açıp olay çıksın mı istiyorsunuz insanlar çeşit çeşit. Aynı ailede bin farklı insan var koca ırkları karıştırmanın ne anlamı var?

Merhaba kizlar,

Kürt birini sevdim, evleneceğim kişinin doğu kültüründen olmasını istemiştim hep. Sahiplenici eşine eşitsz ayağına para gözüyle bakmayan her yarışmada bosanmaya gitmeyen sadık sıcak kanlı bir insandı hayalim ve dileğim gibi biri karşıma çıktı. Birbirimizi uzun süre tanıdık durumu aileme tasidigimda geçerli bir nedeni olmadan babam engel oldu . Biz sevdiğimle ayrıldık ve şuan kendisi nişanlı. Tam benim hayalimdeki kişiydi karakteri ve yapısı olarak. Babamın davranışını kestiremedigim için ni yola gitmiştim ve böyle yapıda bir insanla hayatını birlestirmek istiyordum. Şu an o kadar mutsuz ve umutsuzum ki doğru kişiyle evlenme engel oldukları için bir daha başkasıyla farklı kültürden biriyle mutlu olamayacagimi düşünüyorum. Çok mutsuzum. Bu durum da nasip işi mıdır? Tavsiyeye ihtiyacım var..
Siz nerelisiniz bilmiyorum ama Zaten cok sevip gerçekten güvenseydiniz ne olursa olsun pesinden giderdiniz olay kürtlük türklük değil.

evleneceğim kişinin doğu kültüründen olmasını istemiştim hep. Sahiplenici eşine eşitsz ayağına para gözüyle bakmayan her yarışmada bosanmaya gitmeyen sadık sıcak kanlı bir insandı hayalim
Ay bu bakış açısı çok ilginç geldi bana. Eşine eşitiz ayağına para gözüyle bakmayan ne demek yahu. Bir insanı eşinin çalışmasını istemesi gayet normal bir şey. Ayrıca sizin tasvir ettiğiniz karakterleri insanlar eşine ev işi yapan insan gözüyle bakıyor.

Baban direkt Kürt diye mi karşı çıktı
Başka sebepleri de var mıydı ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X