Aile Planlaması Kürtaj gebeliğe engel mi ??

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

nurdiyebirii

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2022
42
20
26
Merhaba arkadaşlar , ben saha önce sıkıntılı gebelik atlattım ve üç tane kürtajım var maalesef :KK43:( son hamileliğin üstünden sekiz ay geçti . Ve çocuk istiyoruz , birkaç aydın hamile kalamıyorum . Asıl sorum şu ki , kürtajlar hamile kalmayı engelliyor mu yada zarar veriyor mu rahmime . Eğer bundan dolayı bie sorun yaşıyorsam … Sizlerin de bir bileğisi vardır sormak istedim:KK43: acil cevapları alayım

Hic duymadim canim engel degildir bence , canini sıkma en azindan hamile kalabiliyosun ben 3 senedir ugrasiyorum hic olmadi 😢 vucudun zamana ihtiyaci vardir bedenini meditasyonlarla rahatlatmani ve zihnini boşaltmani öneririm

Hayır sanmıyorum öyle olsaydı anneannem tee o zamanlar o kadar cok kürtaj yasamıs ki ama patır patır da hamile kalmıs. Birde o zamanlar kazıyarak yaparlardı ona ragmen bir sey olmadıysa sanmam. Ama baska sorunlar olabilir kan değerlerinize baktırdınız mı? Rahim filmi çektirebilirsiniz?

Eskiden agresif işlemler yapılıyormuş. Rahmi kazıyarak bebeği almak gibi. O zamanlarda kısırlık gibi sonuçlar olmuş. Herkeste degil tabii ki. Eskiden çok kere kürtaj olup defalarca daha hamile kalmis birini tanıyorum.

Şu anda vakum işlemiyle yapiyorlar. Hiçbir zarar vermiyor rahme.

X