Kürtaj olmadım ama...

Solmaz Sorar

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2020
6
2
34
Merhaba kızlar,

Kürtaj olmadım ama bir takım sebeplerden dolayı nişanlım beni kürtaj oldum diye biliyor.
Sormak istediğim şu; ileride hamile kaldığımda doktorlar önceki kürtajları sorar mı? özellikle eşimin yanında sorar mı? kürtaj olduğumu söylesem hamilelik sırasında bir şeyi etkiler mi?

Kürtaj olmadıysanız niye sorsunlar niye söyleyesin ki böyle birşey. Bu arada
Hamilelikte hiç öyle sorular sorulmadı. Sadece ilk gebelik mi diye sormuştu doktorum evet demiştim. Sadece sezeryana girerken daha önce gecirdiğin bir operasyon var mı diye sormuştular o kadar..

Hamilelikte hiç öyle sorular sorulmadı. Sadece ilk gebelik mi diye sormuştu doktorum evet demiştim. Sadece sezeryana girerken daha önce gecirdiğin bir operasyon var mı diye sormuştular o kadar..
Teşekkürler cevabınız için.
Zorlu bir süreç geçirmiştim bir önceki ilişkimde, bir süre hamile olduğumu sanmıştım. Sonradan hamile olmadığımı anladım ama bu sefer de kimseye anlatamadığım psikolojik bir uzaklaşma ve ağır bir depresyon süreci başladı. İş güç durumlarımdan dolayı da herkesin geçirdiğim psikolojik dönemi kürtaj olarak bilmesi daha doğruydu. Kendimle ilgili açık vermek veya güçsüz gözükmek istemedim.
Şimdi nişanlıma o dönemi yeni baştan anlatmak istemiyorum. Belki de güvenmez veya yalan söylüyorum sanar diye korkuyorum. Ya da yine öyle bir süreç geçirir miyim diye...Bu yüzden bunu devam ettirmek zorundayım. İleride bir noktada ortaya çıkar mı diye tedirgin oluyorum sadece.
Sezeryana girerken bunu yalnız başınızayken mı sordular?

Zorlu bir süreç geçirmiştim bir önceki ilişkimde, bir süre hamile olduğumu sanmıştım. Sonradan hamile olmadığımı anladım ama bu sefer de kimseye anlatamadığım psikolojik bir uzaklaşma ve ağır bir depresyon süreci başladı. İş güç durumlarımdan dolayı da herkesin geçirdiğim psikolojik dönemi kürtaj olarak bilmesi daha doğruydu. Kendimle ilgili açık vermek veya güçsüz gözükmek istemedim.
Şimdi nişanlıma o dönemi yeni baştan anlatmak istemiyorum. Belki de güvenmez veya yalan söylüyorum sanar diye korkuyorum. Ya da yine öyle bir süreç geçirir miyim diye...Bu yüzden bunu devam ettirmek zorundayım. İleride bir noktada ortaya çıkar mı diye tedirgin oluyorum sadece.

İnfertilite için tedavi gördüğünüzde sorarlar. Neden kürtaj olmadınız?

Merhaba kızlar,

Kürtaj olmadım ama bir takım sebeplerden dolayı nişanlım beni kürtaj oldum diye biliyor.
Sormak istediğim şu; ileride hamile kaldığımda doktorlar önceki kürtajları sorar mı? özellikle eşimin yanında sorar mı? kürtaj olduğumu söylesem hamilelik sırasında bir şeyi etkiler mi?
Çok enteresan bir soru soruyorsunuz şuan.. Şaşkınım yani ne sebeple olursa olsun kürtaj olmadığınız halde neden nişanlıya kürtaj oldum denilir ki..?? Yani kürtaj olup söylemek daha zor birşey değil mi neden olmadığınız halde böyle bir yalan söylediniz🙄bir de kürtaj olmadığınız gerçeği ortaya çıkacak diye endişelenmek??? Siz iyi misiniz gerçekten merak ediyorum?? Burada isminiz gerçek mi değil mi bilinse kimliğinizle alakalı bir bilgimiz olsa bu yazdıklarınıza hiç inanmayacağım kürtaj oldunuz da ileride ortaya çıkar mı çıkmaz mı diye araştırıyorsunuz diye düşünürdüm açıkçası.. Gerçi profilinizde isminiz yazıyormuş şimdi yazarken baktım ben bilmiyorum profil ayrıntılarına nasıl bakılıyor belki de kimliğiniz açıktır ondan mı böyle yazdınız acaba??

Şu Kadınlar kulübünde okadar soru soran gördüm en işgiç soru şeklide Senin ki :duduk:kürtaj olmadım diyorsun nişanlım oldum sanıyor diyorsun sonra ilerde evlendiğimde bu Soruyu Doktor eşimin yanında sorarmı diyorsun Ozaman aklıma ilk gelen soru Sen gerçekten kürtaj oldun Müstakbel Nişanlın Bilmiyor ve sen öğren sin istemiyorsun ve burada yol yaparak bayanlardan alacağın cevapla bi yol izleyeceksin Doktor kaç gebelik geçirdiğini ve kürtaj ölü doğum Vs.. Bu tür soruları soruyor Ama..Sen inferite bölümüne gidip bebeğim olmuyor dersen

Merhaba kızlar,

Evet hamilelikte düşük yada kürtaj varmı diye soruyorlar ama var desende sorun çıkmaz

Şu Kadınlar kulübünde okadar soru soran gördüm en işgiç soru şeklide Senin ki :duduk:kürtaj olmadım diyorsun nişanlım oldum sanıyor diyorsun sonra ilerde evlendiğimde bu Soruyu Doktor eşimin yanında sorarmı diyorsun Ozaman aklıma ilk gelen soru Sen gerçekten kürtaj oldun Müstakbel Nişanlın Bilmiyor ve sen öğren sin istemiyorsun ve burada yol yaparak bayanlardan alacağın cevapla bi yol izleyeceksin Doktor kaç gebelik geçirdiğini ve kürtaj ölü doğum Vs.. Bu tür soruları soruyor Ama..Sen inferite bölümüne gidip bebeğim olmuyor dersen
Benımde aklıma bu geldı bence kürtaj olduğunu bilmiyor
Evet esin olunca öğrenecek kürtaj olduğunu soracak çünkü ve sisteme işlenmişse zaten haberi olacak

İyide hamile kalmadan hamileyim nasıl diyorsunuz sonra olmayan kürtaj siz iyi hayal dünyasında yasamassiniz çok garipsiniz

Ben seni Anladim var desende yok d3sende bir önemi yok . Zaten esin yanında sorsa yok desen bile niye yok diyo4sun dese evli değildik ya ondan felan dersin. Yada unuttum felan

Kürtaj oldun olmadın ortaya çıkar çıkmaz bunları geçtim de.. Evleneceğin adama yalan söylemek.. Ben bana yalan söyleyen bir insanla yuva kurmak istemezdim şahsen. Yalanını öğrendiği zaman bir daha güven duymayacağını da hesaba kat..

çok teşekkürler cevabınız için. kğürtaj var desem de süreçte bir sorun çıkmaz yani değil mi? ya da başka bir sağlık sorununda?
Herkes saçma sapan yorumlar yapmış, cevaplar vermiş. Kimseyi yargılamak kimsenin haddine değil, siz neyin kafasındasınız kızlar ! Ya adam gibi veriyosanız cevap verin ya da ne dalga geçer gibi tiye alır gibi cevaplar yorumlar yapıyosunuz yaaa.... kimsenin ne yaşadığını yaşatıldığını hiçkimse bilemez.!!
Soruna gelince, kürtaj olduysan hiç olmadım diyebilirsin, olmadıysan da oldum diyebilirsin. nasıl istersen öyle de ama stressiz ol, kafan rahat olsun artık. Kimse bişey anlamaz, demez

Sezeryana girerken bunu yalnız başınızayken mı sordular?
Bugün kürtaj oldum maalesef bebeğimin kalbi durdu her işlemde sordular daha önce kürtaj düşük varmı ilk gebelikmi diye ve her gittiğim doktorda ilk gebelikmi düşük kürtaj varmı diye sordu maalesef soruyorlar

X