Aile Planlaması Kürtaj yaptirmak

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Ecoaso

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2022
11
5
29
Merhabalar benim 3 tane cocugum var herbirinin arasin da 2 3 yas kadar var. Bugun doktora gittim 4. Cocuga hamile olduģumu öğrendim. Ben bu çocugu dogurmak istemiyorum çünkü herseyden önce hayati riskim var 4. Sezeryani olacagim için doktorum riskli olduğunu söyledi. Kürtaj bir tercih olarak sunuldu. Allahin verdiği can nasil alinir. Onun vijdan azabi var birde. Çok üzgünüm psikolojim altüst oldu. Bir karar vermem lazim. Böyle bir duruma maruz kalaniniz oldumu? Yardim edin lütfen

Merhabalar benim 3 tane cocugum var herbirinin arasin da 2 3 yas kadar var. Bugun doktora gittim 4. Cocuga hamile olduģumu öğrendim. Ben bu çocugu dogurmak istemiyorum çünkü herseyden önce hayati riskim var 4. Sezeryani olacagim için doktorum riskli olduğunu söyledi. Kürtaj bir tercih olarak sunuldu. Allahin verdiği can nasil alinir. Onun vijdan azabi var birde. Çok üzgünüm psikolojim altüst oldu. Bir karar vermem lazim. Böyle bir duruma maruz kalaniniz oldumu? Yardim edin lütfen
Keyfi vir durum olsa vicdan azabı olabilirdi
Fakat hayati riskiniz varsa yapabilecek bişey yok malesef

Sizin elinizde değil ki, hayati riskiniz varmış. İsterseniz bir doktorla daha görüşün.

Hayati riskimden haric hicbirsekilde dogurmak bana mantikli gelmiyor zaten .Çok çocuk olunca ister istemez diğer çocuklarda olumsuz etkileniyor . Sonucta bir can geliyo dunyaya önemli olan en güzel şekilde yetistirmek bakimini eğitimini en iyi sekilde saglamak ama malesef olmuyor hertùrlüsünü düşüyorum Ama dediğim gibi Allah korkusu var bide

Hayati riskiniz varsa ne yapılması gerekiyorsa o yapılmalı cünkü 3 tane size ihtiyacı olan çocugunuz var zaten. Ama böyle bir durum da artık bence çocuk olayı olmaması için bağlatın..önleminizi alın..

Üçüncü sezaryenden sonra doktorunuz size dördüncü bir sezaryen için rahminizin uygun olup olmadığını söylememiş miydi?

İkinci hatta üçüncü bir doktor görüşü daha alın.
Eğer hayati risk varsa zaten yapılacak belli. Dinimiz açısından da önce annenin hayatı gelir.

korunmuyor muydunuz? :KK43:

yani buraya sormak çok mantıklı değil gibi geldi ama. eğer doktor kesin riskli görmüyorsa (bir yakinimiz 4 sezeryan doğum yapmıştı, çocukların yaşları 8-4-3-2, ama tabi her kişi için bu sağlıklı sonuclanmayabir) ve dini açıdan düşünüyorsaniz aldirmamak gerek. ama kesinkes hayati anne hayatı tehlikede ise zaten din de cevaz veriyor. ama sonuç her ne olursa olsun korunmaya aşırı dikkat etmeniz gerek, henüz 27 yasindasiniz ya doğum ya kürtaj diye ilerleyemezsiniz.

3 cocuklulara imreniyorum bakmasi cok zor olsa gerek. Tek cocugum var 2. Olur diye odum kopuyor. Burasi korunup hamile kalanlarla dolu. Ben olsam kurtaj yaptirirdim. Hayati riskiniz varsa allah korusun cocuklar annesiz kalmasinlar.

Merhaba yazinizdan biraz zaman gecmis am naptiniz acaba ? Bende ayni durumdayim riski var sezeryan olali 4,5 ay oldu tekrar hamileyim bende kürtaj olmaya karar verdim doktor cok korkuttu

X