Doğal Saç Bakım Kürleri kuru şampuan spreyi yapımı 1

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

okypete

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Mart 2008
84.870
40.715
Yağlı şaçlı insanlar ne kadar zor bir problem olduğunu bilir: saç çok çabuk yağlı oluyor. Galiba herkes duydu ki her gün saç yikamak da saç için hiç uygun değil. Evet biliyorum, bize daha iyi, daha temiz gibi his veriyor. Yaklaşık iki yıldan beri, saçlarımı her gün yıkamamayı deniyorum. İlk olarak söyleyebilirim ki, alışmak lazım. Ne kadar fazla saç yıkıyorsak, saçlarımız o kadar fazla yağlı oluyor, bu bir gerçek. Kafamızdaki doğal sebum saçlara lazım. Eğer siz her gün şaç yıkıyorsanız, saç derisi kendi korumak için fazla yağ yapıyor. Doğal şampuan seçim daha önemli: sodium laureth sulfate, paraben, fragrances ve başka tehlikeli maddeler içmeyen şampuanlar.
Kuru şampuan, bazı kozmetik mağazalara yeni geldi. Ama yine de, onların içinde neler neler var. Onun için size kendi kendinize kuru şampuan spreyi yapmayı ve denemeyi tavsiye ediyorum.
Kuru şampuan spreyi mazlemeler:

bir yemek kaşığı mısır nişatası,
bir yemek kaşığı alkol,
4 yemek kaşığı su (veya hidrolat),
bir kaç damla sevdiğin esans yağı (lavanta, portakal, limon veya başka),
sprey şişesi

Nasıl yapılır?

Bütün malzemeleri beraberce karıştır, şişeye koy ve çok iyi salla.

Nasıl kullanır?
İyice salladıktan sonra, saç köklerine yaklaşık 20 cm uzaktan sprey yapıyoruz. Parmak uçlarıyla saç köklerine uyguluyoruz, 5-10 dakika kurumasını bekliyoruz ve sonra saçı çok iyi tarıyoruz. Saç daha taze ve temiz görünecek.
NOT: çok spreyi yapmaya gerek yok, saç çok ıslak olmasın. Eğer çok sprey olursa saç önceden daha kötü görünecek :)

Alkol saçlara zarar vermez, çünkü o sulandırılmış oluyor. Ben bu kuru şampuan spreyi yaklaşık bir aydan beri kullanıyorum ve çok mutluyum. Ben her iki günde bir saç yıkıyorum, ikinci gün bu şampuanı kulanıorum, saçın daha temiz görünmesine yardım ediyor.

dry shampoo.JPG

.KRİSTA KOZMETİK

Son düzenleme:
Senelerce Toni&Guy'ın Dry Shampoo'sunu kullandım, son 2 seferdir de Elidor'un yeşil olanını alıyorum. Bunu deneyeceğim, dediğiniz gibi bir etki sağlıyorsa en azından kafama ne sıktığımı bilirim :KK70: Çok teşekkürler!

Senelerce Toni&Guy'ın Dry Shampoo'sunu kullandım, son 2 seferdir de Elidor'un yeşil olanını alıyorum. Bunu deneyeceğim, dediğiniz gibi bir etki sağlıyorsa en azından kafama ne sıktığımı bilirim :KK70: Çok teşekkürler!
ben denemedim yalnız. bu netten alıntı.

X