Kurutma makinesi tavsiyesi.

Ben küçüleceğini düşündüğüm kıyafetleri atmıyorum kurutmaya, askıda kurutuyorum.

Bi kaç tane tişört tabii biz de feda ettik ama çok dert etmedik, çamaşır makinesinde bile küçülme olabiliyor, çok da şeyyapmamak lazım. Bosch eminim ki bu markaya göre çok çok iyidir, sonuçta kalite farkı.. bu makine bana göre fiyat/performans makinesi, ben fiyatına göre başarılı buluyorum. 5000 tl verip alsaydım pişman olurdum ama 2000 tl ye almıştım, o yüzden çok çok iyi bi performans da beklemedim.
Özel kiyafetlerimi atmiyorum tabi.
İşte kumaş pantolondur, özel gün gomlegidir vs.
Çarşaflar, iç camasirlari, çoraplar ve günlük kıyafetler dışında askıda kurutuyorum ben de.
Ama günlükler de çok toparlıyor.
Çoraplar mesela çocuklar bir giyiyor ikinciye minicik.
Çareyi onlara bir beden büyük almakta buldum ama ben m giyiyorum toparlanacak diye large alınca çekse de bir tuhaf oluyor kalıbı.
Neyse alacak olanlar bunları da göz önünde bundurur artık.

Özel kiyafetlerimi atmiyorum tabi.
İşte kumaş pantolondur, özel gün gomlegidir vs.
Çarşaflar, iç camasirlari, çoraplar ve günlük kıyafetler dışında askıda kurutuyorum ben de.
Ama günlükler de çok toparlıyor.
Çoraplar mesela çocuklar bir giyiyor ikinciye minicik.
Çareyi onlara bir beden büyük almakta buldum ama ben m giyiyorum toparlanacak diye large alınca çekse de bir tuhaf oluyor kalıbı.
Neyse alacak olanlar bunları da göz önünde bundurur artık.
Çoraplarda bi miktar küçülme oluyor gibi ama ayağa giyince eski haline geri dönüyor.

Hanımlar konu acali baya olmuş ama benim ki de bu markadan.
Ancak kıyafetlerde küçülme yapıyor az da olsa.
Kumasina göre çok bile kuculebiliyor.
Ben pamuklu extra kurumada kurutuyorum.
Onun etkisi olabilir mi acaba?
Ancak sentetik kurutma ya da dolap kuruluğu vs secersem baya nemli çıkıyor.
Tekrar havalandırmam gerekiyor.
Bu ayrı bir külfet gelince ben de hep pamukluyla kurutuyorum.
Ayrıca kurutma süresi de çok uzun değil mi?
3 saat 10 dakika normal süresi ama bu 4 saati bulabiliyor arada kurumamis farkedince çevirip çevirip duruyor.
Ben mi kullanamıyorum anlamadım gitti.
Bosch kullanan biri yorum yapmıştı bir buçuk saatte tam kuru çıkartıyor diyordu.
Sadece havlular o programa atiyom onun disinda gunluk ya da sentetik kurumazsa 30 dk 45 dk

Yarisindan fazla atmayın dedi kurarken atmiyorum tam genelde 2 saatten öonce kuruyo gunluk program ideal geldi bana
Gecirmiyorum pek. Zaten kazan çok büyük.
Ben girsem beni de kurutur.
Ama programları kaç kere denedim baya nemli çıkardı.
Çamaşır makinem de iyi aslında.
1400 devir.
Bir daha deneyim bari.

İki yıldır Arçelik kullanıyorum günlük programını kullanıyorum genellikle bence gayet iyi. Güzel kurutuyor. Bebek için ayrı programı var. Pek solma skntisi çekmedim.

Ben Bosch tavsiye ediyorum annemde var.
Cok memnun.

Ben de 5 senedir Hoover Kullaniyorum, herhangi bir sorun yasamadim simdilik.

Gayet iyi calisiyor diyebilirim ama Bosch her zaman daha iyidir.

Arçelik aldim 1 ay oldu 3 bine çok memnunum
Merhaba konu uzerinden bayagi zaman gecmis ama arcelik kurutma makinasi aldik biz de, kurutmasindan memnunum ama pamuklular cok cekme yapiyor, bebegim var kiyafetleri olmamaya basladi hep. Siz de sorun yasiyor musunuz

Ar
İki yıldır Arçelik kullanıyorum günlük programını kullanıyorum genellikle bence gayet iyi. Güzel kurutuyor. Bebek için ayrı programı var. Pek solma skntisi çekmedim.
Arcelik kullaniyorum pamukluda cekme cok yapiyor, kendi kiyafetlerimde sorun yok bir sekklde oluyor uzerime ama bebegimin kiyafetlerinde cok farkediyor. Gunluk programda cekme oluyor mu ve dolap kurulugu gibi kurutuyor mu?

Benimki de Arçelik sadece termal ürünlerde çekme sorunu yaşadım. Onun dışında herhangi bir çekme durumu olmadı. Sadece ekonomik dolap kuruluğunu kullanıyorum başka program denemedim hiç.

Hanımlar konu acali baya olmuş ama benim ki de bu markadan.
Ancak kıyafetlerde küçülme yapıyor az da olsa.
Kumasina göre çok bile kuculebiliyor.
Ben pamuklu extra kurumada kurutuyorum.
Onun etkisi olabilir mi acaba?
Ancak sentetik kurutma ya da dolap kuruluğu vs secersem baya nemli çıkıyor.
Tekrar havalandırmam gerekiyor.
Bu ayrı bir külfet gelince ben de hep pamukluyla kurutuyorum.
Ayrıca kurutma süresi de çok uzun değil mi?
3 saat 10 dakika normal süresi ama bu 4 saati bulabiliyor arada kurumamis farkedince çevirip çevirip duruyor.
Ben mi kullanamıyorum anlamadım gitti.
Bosch kullanan biri yorum yapmıştı bir buçuk saatte tam kuru çıkartıyor diyordu.

Ben de forumdaki tavsiyelerle Grundig marka aldım genel anlamda memnun kaldığımı belirtmek isterim.

Ben Arçelik kullanıyorum. Kuruluk seviyesi de var genel program dışında . Herhangi bir küçülme ve renk atması da yaşamadım. Ben çocuk hem bebek de olunca sık sık çalışıyor ortalama 3 saatte gayet iyi kurumuş olarak çıkıyor

X