Kuş biti evimi sardı lütfen yardım edin !

B

benimo

Ziyaretçi
kızlar cok kötüyüm 5 aydan beri balkonumda yuva var biri kalkmadan biri kurka yattı yuva bozmakta cok kötü oldugu için bozmadım neyse enson kurka yatan kus cocukları bazcık büyüdü ve balkonuma cıkamaz hale geldim heryeri bok götdü 2 gün içerisinde ve balkona cıkamıyoduk eşimle kuslar hertarafta geziyordu kapıyı bile acmıyodum neyse bi sabak kalktım kuslar yok kuslar yokken balkona cıktım elime eldiven gecirdim teli süpürgeyi hipoyu detarjanı aldım bi güzel bokları cıkardım bi güzel yerterini hipoyla kazıdım detarjanlar velen ama yuvayı bozmadım bakkonun tavanına kadar hipoladım mis gibi oldu tam paspasladım suyunu cektim acıl annemden telefon geldi şeker hastası annem hep ben ilgilenirim neyse o heycanla yatak odasına gitmişim elbiselerimi değiştirip cıkardıgım elbiseleride kardolaba komusum annemlere gittim baktım kasınıyorum annemde kasınıyo anne balkonu temizledim felan dedim iyi etmissin dedi aklımıza gelmedi bişey neyse o gün öyle gecti eve geldim banyoyo girim dedim artık nihayetinde sonra aktımki heryeri böcek ısırıgı gibi ama farklı böyle koyu renkte etbeni gibi allah korzun birsürü noktacık halla halla deyip endiselendim bende cok bakarım cildime artık aglıyorum bu ne diye güzelce bi banyo yaptım piling yaptım cıktım kremlendim sonra tekrar annemlere gittim kardolapdaki balkonu yıkadıgım elbiseden haberim yok arkadaslar nerye tekrar sabahına annemlere gittim ablamlarda gelmişti gösterdim annemin aklına kus biti geldi bende kasınmıstım dedi kus bitidir bu kesin dedi hemen aklıma cıkardıgım elbiseler geldi eve geldim ki evet kardolapta elbiseler şimdi tek benim bölümü cıkardım yıkanıyo yavas yavas ama hertarafa yayılmıstır gibi hissediyorum cok huzursuzum biraz önce oturuken bişey yürüyodu sanki üstümde iyice baktım minicik bişey geziniyo hemen öldürdüm ama bu evimi sardı bitler napıcam nolur yardım evi nasıl cıkara bilirim nasıl temizlerim allahım ya bildiğiniz bişey varsa bana deyin kızlar mafoldumben

Bence bi cilt doktoruna falan gibi kendiniz için ilaç yazabilir
Yada eczaneden verirler birde eczaneye evin içindekileri gidermek için sprey falan varmı sorun
Allah yardımcı olsun....

Sinek ve böcek kovucu spreyler herhalde işe yarar..

arkadaslar hepinize cok tesekkür ederim şimdi biilac aldık böcek ilacı eve siprey gibi sıktı eşim heryere balkonda oturuyoruz benim üstümede sık acı dedim eşime mafoldumben
yarında cildiyeye gidicem fikirlerinizden karar kıldım saolun bi bit ilacımı verirler bit giderici vucut sampuanımı verirler bilemem mafoldumben
suan bekleme asamasındayız buraları bisaate kadar içeri girer temizleriz bi güzelde içime siner insallah insalla bu dertten kurtulurum mafoldumben yuvayada sıktık birsürü 2 tüp sprey bitti insallah aklanırız

gecmis olsun canim üzülme , tertemiz olur inszemuszemus
ay bende böyle asalaklardan cok tiksinirim ya:sinifsinif:
avatarinda da kus var-tatlicadiarzu-

geçmiş olsun canım böyle bit pire işleri çok sinir bozucu oluyor gerçekten
kuşçulara petshoplarra da bır sor istersen
kuşları korumak için spreyler oluyor
bit pireye karşı belki onlarda zirai ilaç türü bişeyler önerirler

benim de evimi karıncalar bastı iki gündür
ilaçlıyorum çamaşır suyuyla siliyorum öbek öbek tekrar çıkıyorlar
birsürü ama anlamadım ki iki günde nerden türediler
sanki evim göç kafilesinin yolu gibi oldu o kadar çoklar yani:KK43:
var mı bana da bir tavsiye:sinifsinif:

karincalar icin ozel bir sprey var canim. marketlerde sinek ilaclarinin oldugu bolumlerde. uzerinde yazar karinca icin diye..resmide var zaten kutuda..uc hafta kadar etkiliymis sanirim...yani slktigin yerde uc hafta kokusu kaliyor heralde.. benimde mutfagimda kuruyiyeceklerim , bulgur, pirinc , nane.susam ve hatta makarna ne varsa bocekleniyor..aldigim onca sey cope..bende kucuk paketlerde aliyorum artik . buyuk derin dondurucum var inanin pirincleri falan hep oraya koydum napimm..senağlama baska fikri olan varsa lutfen bana soylesin..

Eczanelerde satılan K-Othrine diye toz bir ilaç var ,alıp suyla açıp evin her köşesine yapıyorsunuz,altı ay etkili diye biliyorum ,benim evimdede karınca çok oluyordu onu yapıyorum ,karınca böcek hiçbirşey olmuyor.. tavsiye ederim

karincalar icin ozel bir sprey var canim. marketlerde sinek ilaclarinin oldugu bolumlerde. uzerinde yazar karinca icin diye..resmide var zaten kutuda..uc hafta kadar etkiliymis sanirim...yani slktigin yerde uc hafta kokusu kaliyor heralde.. benimde mutfagimda kuruyiyeceklerim , bulgur, pirinc , nane.susam ve hatta makarna ne varsa bocekleniyor..aldigim onca sey cope..bende kucuk paketlerde aliyorum artik . buyuk derin dondurucum var inanin pirincleri falan hep oraya koydum napimm..senağlama baska fikri olan varsa lutfen bana soylesin..

o dediğin spreye benzer spreyimiz var zaten kenelere bile etkili kuvvetli bir ilaç
ama o bile çözmedi gene çıkıyorlar kapı krişlerinden tahta aralarıklarından
nerden geliyorlar çözemedim
önceki senelerde ben de hep atıyordum kuru yiyecek makarna ne varsa
sıca yerler buralar hamam böcüğü oluyordu berbat bişey bilirim
en temizi dolapta yerin varsa buzdolabında saklamak
ama ben o bahsettiğim ilaçla ayda bir evi ilaçlıyorum
kurtuldum böceklerden bu sene sorun olmadı şükür
o da marketlerde var beyaz bi şişe üzerinde kene resmi falan var hatta dene istersen
bir de ben byük boy kilitli şeffaf kutular aldım yandan klipsli plastik kutular
kuru gıdaların paketlerini onlarda saklıyorum
klipslerini kapatınca hava da almıyor içine giremezler sanırım
bu da bir çözüm olabilir sanırım

kızlar selam, acil yardıma ihtiyacım var.. balkondaki yuva yapan güvercinler nedeniyle evi kuş biti-güvercin biti bastı.. eve 3 kutu böcek ilacı sıktık, ne varsa yıkadım ama bugün yine rastladım, arınmamış ev. biz de mecburen yarın evi ilaç şirketine teslim ediyoruz fakat benim aklıma, bize de bulaşmış mıdır diye kurt düştü... insana bulaşmaz diyorlar ama bende alerji yaptı, üstümde de pek çok kez yakaladım.. bu konuda net bir bilgiye ulaşamadım. kendimizi nasıl arındıracağız.... çok can sıkıcı, moral bozucuymuş bu iş, çok da hızlı yayılıyorlarmış.. daha önce başına gelenler veya bilgisi olanlar yardımcı olur musunuz?..

ayne dertle dün bende karsılaştım malesef evım böcek kaynıyor. Çatı katında yyuvaları vardı dün böceklerı görünce çatıya çıkarttık yavruları martılar yemış napalım ya neye yanalım bir yandan vijdan azabı bir yandan böcek kafayı yıycem. böcekten ziyade olen yavrular canımızı sıktı martı yıycenı bılsek bozarmuydık yuvasını

Merhaba konu üzerinden uzun zaman geçmiş ama acaba ilaçlama sonrası sorununuza çözüm buldunuz mu?

Merhaba konu üzerinden uzun zaman geçmiş ama acaba ilaçlama sonrası sorununuza çözüm buldunuz mu?
Kuş bitlerinin evlere girmesi yazın çok rastlanan bir durum. Evde kuş beslemeseniz bile apartman boşluklarına yuva yapan güvercinlerden yada balkona tüneyen yuvalayan kuşlardan gelen bitler. Hepsi kan emici çaresiz kaldıklarında insandan bile emebilir ne yapsın aç hayvan. Benim size tavsiyem diye başarılı bir ürün. Ama mutlaka gece uygulanıyor. Kesin öldürüyor bir kaç haftadan sonra tekrar uygulamak gerekiyor. Çünkü birler sürekli sirke biırakıyorular sağa sola onlar yumurtadan çıkmış olabilecekleri için bir kaç hafta sonra tekrar uygulamak gerekebiliyor. İlaçla ilgili detayylı bilgiyi bu siteden alabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet bizimde aynı mantıkla oldu. Biz de güvercinlerin yuvasını dağıtmıştık. Ama kuş bitleri güvercinlerin kanını emerek besleniyormuş. Ama güvercin gidince sağda solda kala bitler bu kez kan emmek için eve dadandılar. Çok denedik kurtulamadık ama diye bir ilacı denedik gerçekten etkili bir de zehirli olmadığı için bizim için tehlike oluşturmadı. bu sitede özellikle gece kullanılması gerektiği yazıyordu biz de gece kullanınca etkili oldu. Bu mahluklar tam bir vampir. Kan emmek için gece aktif oluyorlar o yüzden gece uygulamak gerekiyor. Özellikle balkon girişlerini, apartman boşluklarına uygulayın

kızlar cok kötüyüm 5 aydan beri balkonumda yuva var biri kalkmadan biri kurka yattı yuva bozmakta cok kötü oldugu için bozmadım neyse enson kurka yatan kus cocukları bazcık büyüdü ve balkonuma cıkamaz hale geldim heryeri bok götdü 2 gün içerisinde ve balkona cıkamıyoduk eşimle kuslar hertarafta geziyordu kapıyı bile acmıyodum neyse bi sabak kalktım kuslar yok kuslar yokken balkona cıktım elime eldiven gecirdim teli süpürgeyi hipoyu detarjanı aldım bi güzel bokları cıkardım bi güzel yerterini hipoyla kazıdım detarjanlar velen ama yuvayı bozmadım bakkonun tavanına kadar hipoladım mis gibi oldu tam paspasladım suyunu cektim acıl annemden telefon geldi şeker hastası annem hep ben ilgilenirim neyse o heycanla yatak odasına gitmişim elbiselerimi değiştirip cıkardıgım elbiseleride kardolaba komusum annemlere gittim baktım kasınıyorum annemde kasınıyo anne balkonu temizledim felan dedim iyi etmissin dedi aklımıza gelmedi bişey neyse o gün öyle gecti eve geldim banyoyo girim dedim artık nihayetinde sonra aktımki heryeri böcek ısırıgı gibi ama farklı böyle koyu renkte etbeni gibi allah korzun birsürü noktacık halla halla deyip endiselendim bende cok bakarım cildime artık aglıyorum bu ne diye güzelce bi banyo yaptım piling yaptım cıktım kremlendim sonra tekrar annemlere gittim kardolapdaki balkonu yıkadıgım elbiseden haberim yok arkadaslar nerye tekrar sabahına annemlere gittim ablamlarda gelmişti gösterdim annemin aklına kus biti geldi bende kasınmıstım dedi kus bitidir bu kesin dedi hemen aklıma cıkardıgım elbiseler geldi eve geldim ki evet kardolapta elbiseler şimdi tek benim bölümü cıkardım yıkanıyo yavas yavas ama hertarafa yayılmıstır gibi hissediyorum cok huzursuzum biraz önce oturuken bişey yürüyodu sanki üstümde iyice baktım minicik bişey geziniyo hemen öldürdüm ama bu evimi sardı bitler napıcam nolur yardım evi nasıl cıkara bilirim nasıl temizlerim allahım ya bildiğiniz bişey varsa bana deyin kızlar mafoldumben
merhaba bizimde evimize kuş biti dadandı muhtemelen apartman boşluğundaki güvercinlerden geldi bir süre uğraştık bu mahlukatlarla
ama sonra akarsid diye bir ilaç denedim gerçekten etkili oldu belirli periyotlarla uyguladım bu aralar görünüyorlar. Ara sıra huylanıp görmesem bile sağa sola ekiyorum.

Ben akarsid diye bir ilaç duydum hatta bu siteden biri tavsiye etmişti bizde de evdeki kuştan geçmiş önce bir afalladık ama sonra bu ilacı düzenli kullanınca gerçekten hiç bir şey kalmadı. Zaten şunu anladım eğer evde evcil hayvan besliyorsanız bu akarsid denilen ilacı düzenli olarak kedi köpe kuş, özellikle kuşların üzerine kafeslerine 2 ayda bir uygulamakta fayda var parazitleri öldürüdüğü içi hayvanarda rahatlıyor. Biz hem kuş bitlerinden kurtulduk hem de kuşlarımın tüyleri parladı mutlu oldu hayvanlar. Önceden kanatlarında tüy kamamıştı. Bu arada ilacın adı akarsid diye toz bir ilaç toz olarak püskürtülüyor gece kullanmak gerekiyor.

Ben akarsid diye bir ilaç duydum hatta bu siteden biri tavsiye etmişti bizde de evdeki kuştan geçmiş önce bir afalladık ama sonra bu ilacı düzenli kullanınca gerçekten hiç bir şey kalmadı. Zaten şunu anladım eğer evde evcil hayvan besliyorsanız bu akarsid denilen ilacı düzenli olarak kedi köpe kuş, özellikle kuşların üzerine kafeslerine 2 ayda bir uygulamakta fayda var parazitleri öldürüdüğü içi hayvanarda rahatlıyor. Biz hem kuş bitlerinden kurtulduk hem de kuşlarımın tüyleri parladı mutlu oldu hayvanlar. Önceden kanatlarında tüy kamamıştı. Bu arada ilacın adı akarsid diye toz bir ilaç toz olarak püskürtülüyor gece kullanmak gerekiyor.

kişisel fikrimde bu ürün hiç bir işe yaramıyor... İşe yarasa firma personeli gelip 2 ayda bir reklam yapmaz...

kişisel fikrimde bu ürün hiç bir işe yaramıyor... İşe yarasa firma personeli gelip 2 ayda bir reklam yapmaz...
Ben evim bitlendiği için internette görerek sipariş verdim ve çok memnun kaldım hiçbir şekilde bit kalmadı etrafımda bu sorunu yaşayanlara da öneriyorum alan birkaç arkadaşım var onlarda çok memnun kaldılar kesinlikle öneriyorum alabilirsiniz gönül rahatlığıyla.

Merhaba ben evimde muhabbet kuşu besliyorum evime bir anda bit sardı birçok ilaç denedim fakat hiçbiri tamamen yok etmedi akarsidle karşılaştım onlinede onun üzerine denemek istedim ve aldım gerçekten tüm bitleri yok etti şiddetle tavsiye ediyorum

X