kuzenime anlam veremiyorum

busrasiyah8814

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2017
31
9
31
Kızlar selam uzun olmuş olabilir öncelikle :) Ayrıntılı anlatmaya çalıştım ama iş yerinde anca bu kadar oluyor :)

Eşimle kuzenim çok yakın arkadaşlar..Önceki konumu bilenler vardır eşimin yakın 3 arkadaşı ondan gizli vatsap grubu açmışlardı. Kuzenimde bunlardan biri. EŞime telde başka bişey gösterirken eşim grubu görmüştü..

Neyse eşimle o zamandan sonra kuzenim pek yakın durmadılar ama (1 hafta oluyor) ; ama ona rağmen Geçen hafta çarşamba günü yani (1 martta) kuzenim ve eşi bize (bizden 6 ay önce 500 tl almışlardı onu getirdiler hem) misafirliğe geldiler. Oturduk sohbet ettik.

Bende dedim ki Balıkesir'e gitmeyi düşünüyoruz (ablam ve eşim orda okudular o yüzden ) ablamlarla, sizde gelin gidelim beraber. ( Biz her gittiğimiz yere mutlaka kuzenimi eşini mutlaka çağırırız bu arada ) Onlarda dedilerki ; kuzenimin eşi çalışacakmış neden cumartesi gidiyorsunuz dediler dedim dinlenmek için ertesi gün. O öyle kaldı. ( Benim şirketten yakıt hakkım var kuzenim ve eşini nereye gitsek götürürüz arabaları olmasına rağmen ) Benim eşim aşırı iyi niyetli herkesi düşünür herkesin gönlünü yapmaya çalışır öyle yyaptıkça insanlar sürekli talepkar oluyor. ( ilgi anlamında )

Neyse 2 martta sinemaya gittik beraber. Eşimle kuzenimde normaldi muhabbetleri ama eskisi gibi sıcak değillerdi. Bizde cumartesi günü ablamlarla beraber balıkesir e gittik. Gezdik eğlendik. cumartesi gece döndük.

Kuzenim normalde her paylaşımımızı yorum yapar beğenir ordan paylaştıklarımızın hiç birini ne beğendi ne yorum yaptı. Pazar günü kuzenim eşi ve benle eşimin olduğu vatsap grubuna yazdım napıyosunuz diye. Pikniğe gitmişler başka ortak yakın arkadaşlarımızla. Biz şok olduk tabi bize bişey demediler. Sonra sizde gelin falan dedi saat 5 ti gitmenin manası yok. size iyi eğlenceler dedim. Akşam ise bu bahsetttiğim vatsaptaki yakın arkadaşları ve kuzenim eşi kahve içmeye gitmişler face e koymuşlar. Üzüldük bizde biz her yere onları çağırırken..

Kuzenim ablamlarla balıkesire gittiğimiz için trip atıyor gibi geldi bize. Arkadaşımla gitsem anlarım kuzenimle gitsem yine anlarım ama ablamla istediğim gibi gidebilirim.. diye düşünüyoruz...

Kuzenim ve eşi aşırı şekilde kendilerine sürekli ilgi isteyen insanlar ve ben artık yoruldum onların her şeye darılıp trip atmalarından ( ki biz onların gece gündüz demeden hep yardımlarına koşmaya çalıştık )
Ne yapmalı nasıl davranmalı?

Kuzen de olsa kardeş de olsa kendi alanınızı koruyun.

Siz de onları almadan bir şeyler yapabilirsiniz, onlar da sizi çağırmadan plan yapabilirler. Onların onlarsız gittiniz diye alındığını düşünürken siz de sizi çağırmadılar diye alınıyorsunuz. Çağırmayabilirler, çağırmayabilirsiniz. Çok boğucu bu şekilde iç içe ilişkiler yaşamak.

En nefret ettiğim şey. Kimseyi peşimden bir yere taşımayı sevmem. Hele her ota küsen insanlardan da uzak durum. Bence hazır küsmüşler hiiiç barışmayın derim. Ne güzel kafanız rahat olur işte, sizi kullanıyorlar çünkü gerçekten değer vermiyorlar.

Kuzen de olsa kardeş de olsa kendi alanınızı koruyun.

Siz de onları almadan bir şeyler yapabilirsiniz, onlar da sizi çağırmadan plan yapabilirler. Onların onlarsız gittiniz diye alındığını düşünürken siz de sizi çağırmadılar diye alınıyorsunuz. Çağırmayabilirler, çağırmayabilirsiniz. Çok boğucu bu şekilde iç içe ilişkiler yaşamak.

Yok ben bizim onlara yaptığımıza karşılık üzüldüm çağırmamalarına yoksa çağırmasınlar alınmam gerçekten, yoksa dediğiniz gibi isteyen istedği gibi takılır.

Ben kardeşlerimi bile eşimle her an her şeyime dahil etmezdim. Niye her yere mutlaka ama mutlaka cagiriyorsunuz ki zaten? İlkokuldaki arkadasliklarda olur böyle bağımlılıklar, ancak o zaman çekilirdi belki de.

İş yerinde 2 yakın arkadaşım var 3muz baya yakınız. Bunlar bana soguk davranmaya başladılar arayıp sormuyolar falan kendileri takılıyor. Hiç de umrumda olmadı ama bugün sordum hayırdır diye. Dediler ki benim diğer bir grup arkadaşım var 5 kişiyiz onlarla daha çok vakit geçiriyorum, ne zaman arasalar onlarlaymisim, onlardan birinin odasına sık sık gidiyormusum yandaki odaya ugramiyormusum vs... Biz daha yakın arkadaşınız dediler yüzüme karşı. Yakın arkadaşlar böyle davranmaz, 3 5 gün görüşmedik diye kafasından kurmaz böyle. Kiminle ne kadar gorusecegime kimse karışamaz dedim ve 5 ay olacak selam selamdan fazla muhatap olmuyorum. Aynı koridorda çalışıyoruz bu arada.

Kimseye kendine hesap sorduracak, trip attıracak kadar taviz vermemelisiniz. Tabi ki ablanla da gezeceksin, ayrıca onlari her gittiğiniz yere davet etmeyin sonra bi kere cagirmayinca böyle olur.

İyi de siz ablalarla nasıl gittiyseniz onlarda arkadaşlarıyla gidebilirler ne var ki bunda. İlla her yere çağırmak zorunda değilsiniz ve onlarda değiller yani. Neden nispet diye koyduklarını düşünüyorsunuz belki o da sizin onlara nispet olarak koyduğunu sandı. Nedir bu yok başkalarıyla gittiler de biz çağrılmadık olayı çocuk gibi herkesin başka arkadaşları ortamı olabilir. Ayrıca siz demediniz mi cumartesi gidiyoruz çünkü pazar günü dinleniriz diyen, dinleneceğinizi yeni geldiğinizi düşünerek de çağırmamış olabilirler.

Konuyu siz açmışsınız gelin beraber gidelim diye sonra tekrar dönüş yapmadınız diye kırılmış olabilir bu kadar bir arada olma isteğini anlayamadım bizsiz bir şey yapamazlar mantık bu mu yani çağırmayın sizde her yere onları.

Konu sahibi çok özür dilerim konuyu dağıtmak istemezdim.
Bence bu size bi fırsat, vıcık vıcık ilişki illaki bi yerlerde patlar. Yüzünüze gözünüze bulaşmadan bitti gitti diyin bence.

Kızlar selam uzun olmuş olabilir öncelikle :) Ayrıntılı anlatmaya çalıştım ama iş yerinde anca bu kadar oluyor :)

Eşimle kuzenim çok yakın arkadaşlar..Önceki konumu bilenler vardır eşimin yakın 3 arkadaşı ondan gizli vatsap grubu açmışlardı. Kuzenimde bunlardan biri. EŞime telde başka bişey gösterirken eşim grubu görmüştü..

Neyse eşimle o zamandan sonra kuzenim pek yakın durmadılar ama (1 hafta oluyor) ; ama ona rağmen Geçen hafta çarşamba günü yani (1 martta) kuzenim ve eşi bize (bizden 6 ay önce 500 tl almışlardı onu getirdiler hem) misafirliğe geldiler. Oturduk sohbet ettik.

Bende dedim ki Balıkesir'e gitmeyi düşünüyoruz (ablam ve eşim orda okudular o yüzden ) ablamlarla, sizde gelin gidelim beraber. ( Biz her gittiğimiz yere mutlaka kuzenimi eşini mutlaka çağırırız bu arada ) Onlarda dedilerki ; kuzenimin eşi çalışacakmış neden cumartesi gidiyorsunuz dediler dedim dinlenmek için ertesi gün. O öyle kaldı. ( Benim şirketten yakıt hakkım var kuzenim ve eşini nereye gitsek götürürüz arabaları olmasına rağmen ) Benim eşim aşırı iyi niyetli herkesi düşünür herkesin gönlünü yapmaya çalışır öyle yyaptıkça insanlar sürekli talepkar oluyor. ( ilgi anlamında )

Neyse 2 martta sinemaya gittik beraber. Eşimle kuzenimde normaldi muhabbetleri ama eskisi gibi sıcak değillerdi. Bizde cumartesi günü ablamlarla beraber balıkesir e gittik. Gezdik eğlendik. cumartesi gece döndük.

Kuzenim normalde her paylaşımımızı yorum yapar beğenir ordan paylaştıklarımızın hiç birini ne beğendi ne yorum yaptı. Pazar günü kuzenim eşi ve benle eşimin olduğu vatsap grubuna yazdım napıyosunuz diye. Pikniğe gitmişler başka ortak yakın arkadaşlarımızla. Biz şok olduk tabi bize bişey demediler. Sonra sizde gelin falan dedi saat 5 ti gitmenin manası yok. size iyi eğlenceler dedim. Akşam ise bu bahsetttiğim vatsaptaki yakın arkadaşları ve kuzenim eşi kahve içmeye gitmişler face e koymuşlar. Üzüldük bizde biz her yere onları çağırırken..

Kuzenim ablamlarla balıkesire gittiğimiz için trip atıyor gibi geldi bize. Arkadaşımla gitsem anlarım kuzenimle gitsem yine anlarım ama ablamla istediğim gibi gidebilirim.. diye düşünüyoruz...

Kuzenim ve eşi aşırı şekilde kendilerine sürekli ilgi isteyen insanlar ve ben artık yoruldum onların her şeye darılıp trip atmalarından ( ki biz onların gece gündüz demeden hep yardımlarına koşmaya çalıştık )

herkes herkesi her yere çağırmak ve her planını birlikte yapmak zorunda değil. yakınsınız onları seviyorsunuz diye siz de onları her yere çağırmayı kendinizde zaruret olarak görmek zorunda değilsiniz. bence siz eşinle onlarla fazla bir arada olmak istiyorsunuz onların istememesi size üzüntü veriyor ama vermemeli çünkü mecburiyetleri yok.
çağırmayın siz de bir daha bir yere bu kadar basit.

Yetişkin insanların bukadar yapışık ikiz gibi dolaşmaları olmayıncada tribe girmeleri çok saçma geliyor bana.herkesin bi hayatı sonuçta.bi yere giderken birine karşı sorumluluk hissetmek illa haber vermeliyim psikolojisi çok gereksiz.bu mantıktan kurtulmalısınız sizde kuzeninizde...

bu watsap gruplarından gına geldı
esımın aılesıyle watsap grubu var
sacma salak seyler konusulmasından bıktım
aksama bız osurduk sızde deneyın
yarın sunu yıyecez sız ne yedınız vs.
eltı denılen sahısla aram yok yaa
herkese sevımlı gorunmeye calısıyo
benı dıslamaya calısıyo
ben ne yapıyorum elımden geldıgınce muhattap olmuyorum

burda haklı haksız diyemeyeceğim.
karşılıklı soğuk savaş açmışsınız.
çünkü normalde onları her zaman çağırıyormuşsunuz bu defa çağırmamışsınız. çünkü o gizli grup yüzünden. onlar da sizi pikniğe davet etmemiş ama piknik yaptıklarını bilinçli olarak demişler. arkadaşlığınızı devam ettirecekseniz de ettirmeyecekseniz de oturup doğru düzgün konuşun.
o gizli whatsapp grubuna kırıldığınızı neden gerek duyduklarını öğrenin. açıkça da cevaplamalarını isteyin. sonra da ablanızla bu yüzden ayrı gitmek istediğiniz söyleyin. üzerine sizsiz yaptıkları pikniğe kırıldığınızı söyleyin.
ancak böyle çözersiniz bu işi.

ha bana böyle muhabbetler çok saçma geliyor o ayrı. mesela işte 4 lü grubuz. ama ben 2 sini davet ettim evime diğerini etmedim. sonra biriyle dışarıda buluşup gezerim. diğeriyle muhabbet amaçlı odasına giderim o gelir. whatsapp grubumda da biri yok gibi gibi. belki onlarda bensiz takılıyordur. çok normal.

niye her gittiğiniz yere çağırıyor, her gittikleri yere siz taşıyorsunuz?
kendi başınıza istediğiniz yere gidebilirsiniz sizde onlarda.çağırmadı diye alınmak geçen konunuzda da yazdigim gibi
"fazla ve gereksiz samimiyetin getirdiği şeyler."niye bu kadar kafaya taktiginizida anlamiyorum..

Sosyal medya kullanimini birakmanizi oneririm.

yav sizde her gittiğiniz yere çağırmayın milleti niye takıyosunuz illa peşinize yada onların çağırmasını bekliyosunuz çağırmak zorunda değiller.
birde biz iyi niyetimizden söle yaptık böle yaptık her gittiğimiz yere cagırdık ama onlar bölee yaptı. sunu bunu yaptık karşılık beklemiyoruz gibisine yazıyorsunuz basbayaa sizde ilgi bekliyosunuz karşılık bekliyosunuz biraz mesafeli olun lütfen bırakın bunları hiç olgun insanlara yakışmıyor eşinizle başbaşa bişeyler yapın en güzeli ...
birde alla aşkına kafanızda kurgu yapcaksanız sosyal medya kullanmayın.

X