Kuzenin gelin hamamı

Konudaki kuzen böyle bir yer ayarlamamıştır, kişi başı 100 liraya haftada 1 kadınlar günü olan sıradan bir hamama girersiniz ancak, ki orasının da hijyeni sorgulanır.
Yaaaa öğğğğ hiç hamam kültürümde yokki mune. Fiyatı anca şu şekilde sorguladım. 100 lira için iban atıyımmı falan saçma şeyler. 30 kişi gelse 3000tl koyar mı sanmam. Gelin hamamı yapmak istiyosan verirsin 3000 çağırırsın. Gelen gelir gelemyen gelmez. Ağız eğilir mi 100tl için. Hijyen konusunda hiç hiç emin değilim. Bahsettikleri hamamın google'da tek bi fotosunu bile bulamadım oda beni korkuttu😅
Hadi herkesin ücretini kendi ödemesine tamam desem pasta böreği size kitlemesine gıcık oldum bari onu yapın İnşaAllah erkek tarafıda getirecektir
Yok büyük ihtimal gitmiycem zaten ama gitsemde bişey yapamam. Bu aralar kendi tanışma telaşımda var zaten. Uğraşamam bide onla. Erkek tarafının getireceğini sanmam. Onlar kız tarafından bekleyrcrk tipler. Benim götüreceğim pasta börekle de erkek tarafına hava yapılacak büyük ihtimal. Hiç bişe götürmemde hiç bişe yememde gidecek olsam. İğrendim valla

Yani pasta börek konusuna hiç girmiyorum bile herkes en özelini ve güzelimi yapar birbirimizden isteriz yaptırırız da kuzenler yapmayacak kim yapacak ablamlar dururken kardeşlerim dururken ben yapmam da almam da tabi yaptırmayız da aldırmayız da :)
Ama herkesin aile baglari sizin baglar kadar sıkı degil ki ben kuzenlerimi on senede bi görürüm. Burdaki kişide kendi aile baglariniz nasil abla kardes gibiysen yakinliktan oyle konusmustuf.

Ama herkesin aile baglari sizin baglar kadar sıkı degil ki ben kuzenlerimi on senede bi görürüm. Burdaki kişide kendi aile baglariniz nasil abla kardes gibiysen yakinliktan oyle konusmustuf.
Elbette öyle o kadar uzak olduğum birinin sadece genel olarak her kadrodan katılacak özel gününe giderim zaten çok yakın olmasam hamamda işim olmaz yani düğüne gider geçerim :)

Ya erkek tarafı diye neden sizin kese paranizi ödesin ki? Ne saçma istekler, arzular bunlar.
Ha, paranın sizden istenmezi ayrı saçmalık. O konuda diyecek lafım yok. Madem sadece en yakinlar çağırıyor, bu en yakinlar zaten en kötü gram altın takar, tanesi 1700den, her türlü kendini amorti ederdi yani.
Konuda kadının herkesten para istemesi saçma, sizin 'neden erkek tarafı odemedi' diye hamam paranızı erkek tarafından beklemeniz daha saçma.
Ben yerinizde olsam gitmezdim. Bu yaz gününde, vıcık vıcık hamamda teyzenin falan memelerini göreceksin, ne gerek var 😅

(Çok defa,çok şehirde hamama gittim, sarkmis yaşlı kadın memesi görmediğim bir hamam bile olmadı)

Sarkmış yaşlı kadın memesi mi jsjsjsjjs

Benim de aklımda ilk canlanan buydu hamam deyince.

Yaaaa öğğğğ hiç hamam kültürümde yokki mune. Fiyatı anca şu şekilde sorguladım. 100 lira için iban atıyımmı falan saçma şeyler. 30 kişi gelse 3000tl koyar mı sanmam. Gelin hamamı yapmak istiyosan verirsin 3000 çağırırsın. Gelen gelir gelemyen gelmez. Ağız eğilir mi 100tl için. Hijyen konusunda hiç hiç emin değilim. Bahsettikleri hamamın google'da tek bi fotosunu bile bulamadım oda beni korkuttu😅

Yok büyük ihtimal gitmiycem zaten ama gitsemde bişey yapamam. Bu aralar kendi tanışma telaşımda var zaten. Uğraşamam bide onla. Erkek tarafının getireceğini sanmam. Onlar kız tarafından bekleyrcrk tipler. Benim götüreceğim pasta börekle de erkek tarafına hava yapılacak büyük ihtimal. Hiç bişe götürmemde hiç bişe yememde gidecek olsam. İğrendim valla
Ben hamam havuzuna girdim.Buz gibi klorlu suydu.Basim ağrıdı.Sonra oradan düşünüyorum enfeksiyon kaptigimi idrar yollarimdan enfeksiyon kaptım.Sonra bizim Kızılcahamamdaki hamamlarin suyu doğaldır.Guzeldir.Ama öyle konfor olmaz.Bilmediginiz hamama gitmeyin.

Paralı davete gitmeyin.Neden ben davet edileceğim yere para ödeyeceğim deyin ve gitmeyin.

Aklima bir sürü kisi toplayip kuaföre geli hepsini erkek tarafa ödetmeye calisan aile geldi. Her sacmaliktan geri kalmayip, hepsini erkek tarafina yüklemeyi calismasini gecelim. Ya bir davet veriyorsun yada vermiyorsun. Davet ediyorsan masrafini da kendisi ödeyecek.
Gelinlerin saçını bile ödemiyor artık erkek tarafı.

Ben yapamam o ayrı ama amaç bir arada olmak ve eğlenmekse bana çokta abes gelmiyor bu tarz şeyler. Artık durum yavaş yavaş buna evrilmeye başlıyor sanıyorum. Geçenlerde biri de nikah yemeği icin gelenlerden para istiyordu.

Aslında işin özüne baktığında olması gerekende buymuş gibi geliyor bana. Ama bizim adetlerimize göre yeni evlenen çiftlere ve onların anne ve babalarına ekonomik olarak çok yükleniliyor. Uzaktan gelenlere kalacak yer ayarla, yedir içir, otobüs ayarla, pastacısına, yol kesenine, davulcusuna harçlık dağıt...Düğün yapsan bi türlü yapmasan bi türlü. Dugun, nisan, kina vb seyler icin para giden o kadar çok kalem var ki! Olayi sadece 4000 liraya indirgememek gerekir. Belli ki kuzeniniz bunun için hem ekstra bütçe ayırmayı hem de yapmayıp da içinde kalsın istememiş.
İlk başta aileler konuşacak.Sunlari yapalim diye o zaman sorun çıkmaz.Benim olayım su bak.Nisanda biz foto çekerken aileler oturmuş.Erkek tarafı nisan atmayalım diye itiraz etmemişler.Bizimkiler bizde sadece kız tarafı yatak odası alır demişler.Sonra eşya alırken çok sıkıntı çıkardılar.Cok kızdım neden başta alamayiz demediler diye.

Bu sıcakta hamama gidip üstüne para mı vereceğim? Bir de bir çeşit pasta börek vs. mi yapacağım? Asla gitmem.
Para verip rezil olacağım bir aktivite yani. Bir de milletin orasın burasını göreceğim. Iyyyy :KK54:
Çıplak teyze görmek için değmez diyorum. :KK53:
Hamama nimet götürmekte çok saçma.Oturma yeri vardır ona birşey demem.Ama yikanilan yerde gıda olması tiksindirici.

Gelin hamamı eski ve bence çok utandırıcı bir gelenek, şimdilerde evlenecek kızlar çok iyi bir şeymiş gibi heves edip yapıyorlar.
Gelin adayı erkek annesi ve erkeğin sülalesi tarafından hamama götürülür, vücudunda sorunlu bir yer var mı, dişleri tam mı, kalçası bacakları güzel mi diye çırılçıplak soyulur incelenir, kendi annesine bile vücudunu göstermeye utanan kız gelin hamamında yaşlı teyzelere bütün vücudunu sergiler, teyzeler onaylarsa o gelin adayı pek kıymetli oğullarına kadın diye alınır, bu gerçekten özenilip devam ettirilmesi gereken bir gelenek midir?
Bekarete bakıyorlarmis.O bölgeye zift dokuyorlarmis.Hamamda eriyormus da kız olmadığını anlıyorlarmis.Bende böyle duydum.Su Yalı Çapkını dizisinde kızın birini incelediler böyle.Her önüne gelenle yatan erkeğe bakire kız baktılar.

Kuzen baştan aşağı saçmalamış. Erkek tarafı ödemiyor diye onları bana kötülese senin yapmak istediğin eğlencenin parasını niye onlar ödesin derim ben. Bekarlığa veda da yapılıyor oldu olacak onu da erkek tarafı ödesin sağımlık inek zaten bunlar 😂😂😂

Erkek tarafı vermiyor diye onları yeren davet ettiği kişilerin parasını kendisi de vermiyor ama hahahah. Hayatımda duyduğum en saçma insan kuzeniniz

eee yıllarca gelin damatlar siz eğlenin diye masraf yaptı
şimdi siz onları eğlerken neden kızıyorsunuz :halay:
Ben her düğünde eglenmiyorum.Oyun havasi seviyorum.Ankara düğünlerinde bile halay halay halay

Benim kuzenlerimden biri de Demet Akalin'in sahne aldigi bir dugunle evlenip, guya cok varlikli aileye gelin gitmisti. Oglan muhendisti, anasi onemli bir kamu kurumunda yoneticiydi, babasi buyukelciydi vs anlatilanlara gore.

Oglan taksiciymis.

Hala dusunurum o düğünü nasil yaptılar diye.

Bu arada en son 5-6 sene once hamama gittigimde giris 150 lira idi. Gittiginiz hamam muhtemelen kalitesiz bir yer olabilir, hastalik kapma ihtimalinizi goz ardi etmeyin.
Bir insan hem muhendis hem taksici nasıl olabiliyor.

Benim bir akrabamin kızı baya düğün gibi nisan yaptı.Erkek tarafı tek erkek çocuğumuz demiş.Sonra erkek tarafının tuttuğu salonu gördüm.Cok kötüydu.Erkek tarafı da zengin.

Yok ya ne pestemali. Pestemalı,bikiniyi gençler takıyor
Yaşlı kadınlar fora😂😂 ben de ilk defa hamamdayken "bir dirhem et,bin ayıp örter" lafını anlamıştım. Teyzenin göbeği öyle sarkmış ki vajinasını örtmüştü,şükür görmemiştim 😂😂
Geçen ben gittim.Ustsuz yıkanmak yasaktı.Kadinlar dinlemiyordu.Sonra bende sırtımı dönüp yikandim.

Kızlar başkasının adına utandım bugün.
Kuzenim yakın zamanda evlenecek. Bugün beni aradı abla dedi gelin hamamı yapacağım sende gel yengemle dedi. Dedim tamam gelirim. Ben gelin hamamı istedim erkek tarafı ödemek istemedi o yüzden herkes kendi ücretini kendi ödeyecek dedi şok oldum. Tamam neyse sorun yok geliriz dedim. Kişi başı 100tl ben sana iban atıyım paraları cumaya vermem lazım dedi. Aman allahım şok içindeyim. Çok kişi olsa belki tamam derim çok yüklenildi. Erkek tarafından 10kadın gelecekmiş kendileri ödeyecekmiş. Bizim taraftanda yaklaşık 25 kişi ama hadi fazla fazla sayalım 30 diyelim. Toplam 40 kişinin hamam ücreti 4000tl. Erkek tarafının ödemekten kaçındığı rakam. Yani tamam kına düğün yapacaklar gelin hamamıda ekstra olduğu için ödemek istememiş olabikirler anlayışla karşılıyorum. Ama bu durumda kuzenimlerin 30 kişilik 3000tl ücretini kendi ödemeleri uygun olmaz mıydı. Benlik problem yok çok bir para değil ancak 30 kişiyi tek tek arayıp ibanıma 100tl atın gwlecekseniz demek çok ayıp bence. Ben yerin dibine girdim onun yerine. Eğer durumun yoksa yapma gelin hamamıda. Ben mi yanlış düşünüyorum kızlar

Ha bide telefonu kapatırken şey dedi. Gelirken 1 çeşit pasta börek tarzı bişey yap getir. ???
Bence, kız tarafından para almayacaklar sadece kendi nazının geçtiği akrabalarını arıyor.

Bir insan hem muhendis hem taksici nasıl olabiliyor.

Benim bir akrabamin kızı baya düğün gibi nisan yaptı.Erkek tarafı tek erkek çocuğumuz demiş.Sonra erkek tarafının tuttuğu salonu gördüm.Cok kötüydu.Erkek tarafı da zengin.

Yok iste olmuyormus onu diyorum zaten. Düğün oncesi muhendis diye ovulen cocuk taksici cikti. :KK70:

X