Kuzenin gelin hamamı

SPA merkezlerinde yapılan gelin hamamı eski bizim zamanımız gibi değil. yemek yenilen yer ayrı, yüzme yeri ayrı (ortak geniş bir olimpik havuz) , kiralanan kısımda yemek yenilen kısım sadece size ait oluyor ve resimdeki gibi süslenip müzik ayarlıyorlar. Belki hepsi öyle değildir ama resim çekinmeden güzel bir anı olmuştu.
Konudaki kuzen böyle bir yer ayarlamamıştır, kişi başı 100 liraya haftada 1 kadınlar günü olan sıradan bir hamama girersiniz ancak, ki orasının da hijyeni sorgulanır.

Kızlar başkasının adına utandım bugün.
Kuzenim yakın zamanda evlenecek. Bugün beni aradı abla dedi gelin hamamı yapacağım sende gel yengemle dedi. Dedim tamam gelirim. Ben gelin hamamı istedim erkek tarafı ödemek istemedi o yüzden herkes kendi ücretini kendi ödeyecek dedi şok oldum. Tamam neyse sorun yok geliriz dedim. Kişi başı 100tl ben sana iban atıyım paraları cumaya vermem lazım dedi. Aman allahım şok içindeyim. Çok kişi olsa belki tamam derim çok yüklenildi. Erkek tarafından 10kadın gelecekmiş kendileri ödeyecekmiş. Bizim taraftanda yaklaşık 25 kişi ama hadi fazla fazla sayalım 30 diyelim. Toplam 40 kişinin hamam ücreti 4000tl. Erkek tarafının ödemekten kaçındığı rakam. Yani tamam kına düğün yapacaklar gelin hamamıda ekstra olduğu için ödemek istememiş olabikirler anlayışla karşılıyorum. Ama bu durumda kuzenimlerin 30 kişilik 3000tl ücretini kendi ödemeleri uygun olmaz mıydı. Benlik problem yok çok bir para değil ancak 30 kişiyi tek tek arayıp ibanıma 100tl atın gwlecekseniz demek çok ayıp bence. Ben yerin dibine girdim onun yerine. Eğer durumun yoksa yapma gelin hamamıda. Ben mi yanlış düşünüyorum kızlar

Ha bide telefonu kapatırken şey dedi. Gelirken 1 çeşit pasta börek tarzı bişey yap getir. ???
Böyle biryere çağırılsam gitmem
Kuzenim beni yanında istiyorsa girişimi de ödesin bir zahmet
Hem para vercem girişe hem yanımda pasta börek getircem
pasta börek yapcaksam yanına çay demlerim 1-2 arkadaş çağrır evde otururum hiç işim olmaz
Millet para vercek kuzende sosyal medyada gelin hamamı yaptım diye hava atcak.
Olduuu
Ya yapmasın yada biraz az yesinde çağırdı kişilerin masafını üstlensin
Millet hep uyanık olmuş

Ben olsam giderim masraf yaptırmak istemem kendi adıma. Verirsem daha rahat ederim. Pasta börek de yapma git eğlen getirenlerden yersen yersin ya da tok gider çıkınca yersin. Orda az yersin. Ortam güzeldir

He valla telve, bi kavanoza doldurmuş bi altın gününde 15 teyzenin içtiği kahvelerin telvesini toplamış galiba, meme altından baldırlarına kadar peeling yapıyodu 🫠
Kahveden ziyada çay tiryakiliğim olduğu için şükrettirdiniz🙏 Çay gözden başka bir yere sürülemiyor değil mi🙄

Hadi herkesin ücretini kendi ödemesine tamam desem pasta böreği size kitlemesine gıcık oldum bari onu yapın İnşaAllah erkek tarafıda getirecektir

Kahveden ziyada çay tiryakiliğim olduğu için şükrettirdiniz🙏 Çay gözden başka bir yere sürülemiyor değil mi🙄
Siğillerin çıkabileceği yerleri düşünürsek bence yine de çok güvenmeyin siz Mune abla 🥲

Screenshot_2023-08-18-14-46-55-17_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

X