Kv 15 aylık kızıma bakması

Sağlık kısmı hariç bunların çoğu olmasa da olur. Sırf dikkatini çeken nevresim, 300 liralık su çarkı için çocuğun tüm sorumluluğu yaşlı kadına yıkılmaz, komşu çocuğu gibi ara ara ziyaretle çocuk büyütülmez.
Tabiki bunlar sadece dusunceydi netlesen konu olmadığı için fikir danışmak için yazmıştım bukadar olay olacigini düşünmedim kimi insanlar asagalamadigi kalmış şuan 8saatlik iş bakıyorum bulursam baslicam kv değil eşim bakacak izin süresinde sonra durumu biraz toplarsak ben yine evimde oturacağım çocuğumla benim için 4 5 ay yeterli toplanmak için zaten eğer tooarlayamazsak ta kısa kadar caliscam kv bize gelip bakacağını söyledi belirtmiştim net konu değil sadece fikir almak için yazmıştım en son netleşen durum bu

Bebek emmiyorsa uygun miktarda devam sütü icmesi gerekir 2 yasina kadar
Besinlerden alinan faydayi neden kacirsin
Zaten yemesi gerektigi kadar yiyordur (ne kadar yemesi gerektigine bebek kendi karar verir zaten, onemli olan doğru besinleri sunmak)
15 aylik bir bebek 15 yasinda bir cocuk gibi sadece yemek yiyemez
Barsak gelisimi 2 yastan once tamamlanmiyor, bazen daha bile uzuyor bu surec
Yer de yediklerinden faydalanamaz
Yedigimiz her seyi %100 sindiremiyoruz sonucta
Sinirdigimiz her sey %100 emilmiyor sonucta
İlk defa beni eleştirmeden açıklama yaptınız teşekkür ederim ben fikir sordum en çok eleştiri geldi 🙂

Neden burada hesap verme ihtiyacı duydunuz ki. Ailenizin ihtiyaçlarını, kızınızın bu şekilde idare esio edemeyecegini en iyi siz bilirsiniz. Aç karnına kuru ekmekle de büyümüyor çocuk dediğiniz. Şartlar neyi gerektiriyorsa mümkün olan en uygun şekilde uyacaksınız.
Şartları belirttip fikir almak istemiştim aslında en çok kendim eleştiri aldım ben sadece net konu olmadan yaşayan varmı nasıl oldu diye düşüncelerini sordum netlik yoktu bununda belirtmiştim kendimi yazılanları okuyunca toplayamadim hani kendimi bilmesem savurgan evladı umrunda olmayan paraya tapan biri dicem zorda olmasa bı anne 12 saat çalışmak ister mi acaba aptalmiyim ben bedenimi kendimi yorayim evladından uzak kalayım 8 saat calistigimda 6 ayda kendimi toolayacaksam 12 saatte 3 ayda mesela sonra çık otur evinde demi sürekli devam iş bakmiyirum en fazla kışa kadar diye belirtmeme rağmen linç yedim resmen kv evet sağlık sorunları var kendi teklif etti en son kendine guvenmese edermi belkide durumumuzu gördü yada çok ihtiyacı olduğundan bilmiyorum evet hasta ama ağır değil tamam ağır olması için komaya girmesi gerekmiyor ama ben pandemide hatta doğumdan bile online market söylerken gün aşırı carsidaydi sağlığı ktu olsa inebilirmi rutin işlerini yapabiliyor kv evine bile görümcem 40 yaşında aynı evdeyken ben gider yapardım doğumdan sonra gidemedim çünkü kendi ben iyim hastalıklıymisim gibi davranmayın dedi sanırım vefa borcu sayıyor bilmiyorum ki konu nerelere geldi

Yahu bide soyledikleri tutmuyo ben ona sinirlendim bezi birakti diyo bez masrafi diyo 1 yas asisi 560 tl yeni anneler bilir diyonyazinca ne bileyim 8 ay asisi da olabilir diyo 165 tl mama 5 günde bitiyo diyo gece 2 bardak veriyorum diyo diyo da diyo yani sinirimi ziplatti
Hanfendi gece 2 bardak sadece demedim gece içiyor 2 yaşa kadar günde iki bardak diye uzmanlar söylüyor ben değil bunu belirttim ben verdiğim ücretli aşıları söyledim zamanını karıştırmış olabilirim çok sıkıntıya konuya dahil olmayın fikir sordum tartışma açmadım düşünceleriniz i sordum ve konu net belli değil Ken durumu anlattım evet kimilerine göre Lux olabilir benim eşimin şuan devletin ödediği kısa ödenek 4000 normal maaşı değil bu yüzden birazda sıkıştık hastalık cikipta 1 sene evde kalacağını kimse bilemezdi evet elimizde birim vardı ama bian tepe takla oldu ben konuyu açarken herşeyi belirttim yanlış ifade ettiğim yer olabilir yada insanın anlattıgi karşısındakinin anladığı kadardır
Bez konusuna geleyim lazimlaga oturuyoruz geldiğinde söylüyor neden yalan söyleyim gece bez bağlıyorum sabah alıyorum ama bişey yok sabah kalkarkalmaz da WC açıyoruz gözümüzü bazen tabiki kaçırdığı yaptığı oluyor mesela WC girmeden uyuduysa Ogün su tüketimi fazla olduysa gaz problemi olduysa ben bez kullanmıyorum demedim WC gidiyor söylüyor dedim anlaşıldığı mi düşünüyorum

Zor durumda değilseniz çalışmayın derim çok küçük annesine ihtiyacı var kv ne kadar ilgileneblirki kızınız gelişim olarak önde olabilir ama 15 aylık daha en azından 3 yaş beklenebilir aciliyeti yoksa ama siz kararınızı vermişsiniz gibi geldi hakkınızda hayırlısı olsun benim de 6 ve 10 yaşında ki çocuğum var çok isterdim çalışmayı ama kimseye emanet edemiyorum büyüdükleri zaman zaten ihtiyaçları kalmayacak bana onların yanında kaç yıl daha olabileceğim ki pandemi den dolayı okullarda kapalı evdeler sağlık olsun diyorum

Hanfendi gece 2 bardak sadece demedim gece içiyor 2 yaşa kadar günde iki bardak diye uzmanlar söylüyor ben değil bunu belirttim ben verdiğim ücretli aşıları söyledim zamanını karıştırmış olabilirim çok sıkıntıya konuya dahil olmayın fikir sordum tartışma açmadım düşünceleriniz i sordum ve konu net belli değil Ken durumu anlattım evet kimilerine göre Lux olabilir benim eşimin şuan devletin ödediği kısa ödenek 4000 normal maaşı değil bu yüzden birazda sıkıştık hastalık cikipta 1 sene evde kalacağını kimse bilemezdi evet elimizde birim vardı ama bian tepe takla oldu ben konuyu açarken herşeyi belirttim yanlış ifade ettiğim yer olabilir yada insanın anlattıgi karşısındakinin anladığı kadardır
Bez konusuna geleyim lazimlaga oturuyoruz geldiğinde söylüyor neden yalan söyleyim gece bez bağlıyorum sabah alıyorum ama bişey yok sabah kalkarkalmaz da WC açıyoruz gözümüzü bazen tabiki kaçırdığı yaptığı oluyor mesela WC girmeden uyuduysa Ogün su tüketimi fazla olduysa gaz problemi olduysa ben bez kullanmıyorum demedim WC gidiyor söylüyor dedim anlaşıldığı mi düşünüyorum
Hangi yanlısı yazsam nereden baslasam... en iyisi daha fazla sinirimi bozmadan size sizin jstediginizi vermek cunku anlamiyorsunuz. Calisin siz 12 saat cocugu gormesenizde olur yeterki aylik 1200 harcayin gerisi problem degil. Oldu mu şimdi?
Bu konu gercekten bir anne olarak sinirimi yıpratti nereden tutsan elinde kalan bir konu daha fazla yazmicam

Son düzenleme:
Hangi yanlısı yazsam nereden baslasam... en iyisi daha fazla sinirimi bozmadan size sizin jstediginizi vermek cunku anlamiyorsunuz. Calisin siz 12 saat cocugu gormesenizde olur yeterki aylik 1200 harcayin gerisi problem degil. Oldu mu şimdi?
Bu konu gercekten bir anne olarak sinirimi yıpratti nereden tutsan elinde kalan bir konu daha fazla yazmicam
🤣🤣😂 Çalışmıyorum şuan ve nasıl çalışırsam çalışiyim ben fikir sordum beni yargıla kucumse vs diye açmadım çok.rahatsiz olduysa yorum yazmak zorunda değilsin engelleyebilirsin bile birkaç arkadaş var sen gibi her yazılan yalan herkes abartıyor havadan atıyor bı siz doğru insanların işi gücümü yok.saatlerce yazıp tem tek cevap versin şahsen benim var isim ki.sadece gece girebiliyorum kimseyi kırmadan eleştirmeden konulara fikir yazıyorum sizinde dediğiniz gibi konulara sadece okuyup çıkıyorum kimsenin evladı anneliği bir değil ve tanımadan kimse kimseyi yargilayamaz

Benim oğlum 6 buçuk yasında suan bizim zamanımızda hiç ücretli aşı yoktu. Birinci sınıf askısı oldu o da ücretsizdi. Şaşırdım, ilk defa duyuyorum bu aşılar yeni mi çıktı ? Bizim cocuklara yapılmadı mı ?

Bir yasını geçen çocuk hemen hemen herseyi yer zaten . Benim oğlum mamayla büyüdü ama bir yasından sonra mama vermedim . Verdiğim durumlar da olsu çok nadir bir yere gidersem acele durumlar için almıştım. Ben de çok sasırdım .

Her ay nevresimden bahseden bile var . O kadar nevresimi ne yapıyorlar cidden çok merak ediyorum.
Konu bayatlamis ama yazmak istedim,biri lise son sinifta olan cocuklarim icin ucretli menenji asisi yaptirmistim,2004 yiliydi sanirim,emin degilim..
Onceden de vardi yani,nereden ogrenmistim onu hatirlamiyorum..

Merhaba dün konu açmıştım çoğunlukla bana tepki vermiş sebebi kendimi ifade edememem sanırım kızım 15 aylık evet kv sağlık sorunu fakat ağır hasta değil en son kendi ben bakarım dedi
Hiperaktif teşhisi için doktorumuzu mu değiştirelim çok memnundum anlamadım aslında bize söylenen öyleydi özel gibi derkende kızımın şükür engel olarak değil yaşıtlarına göre gelişimi hep ondeymis buyuzden herkonuyu araştırıp gelişimi için farklı ilgi gösteriyoruz bunu demek istemiştim bunu da doktorumuzun yönlendirmesiyle mesela bez kullanmıyoruz 2 aydır WC söylüyor gibi bı örnek olsun
Daha sonra ki konu ise12 saat çalışırsam şartlar farklı olacaktı tabi gunduzdeyken kv bizde kalacak gecedeyken biz onda kalacaktık yada hafta içi görüp dönecektik yasaklara bağlı ama maaş daha yüksek birikim vs için dahauygun ve benim sektorum malesef böyle lise mezunuyum sektorum harici vasıfsız sayılır mecburum
Yada sabah 8 akşam 6 biyer bulacaktim oda inanın hastalıktan yok yada eğitim tecrubedurumu sorun oluyor ve sabit gündüz çalışmak asida kontrolde sürekli izin almak demek şu dönemde zor iş bunurken iş veren gözünün yaşına nazina bakarmi sizce
Neyse bı tanıdık sayesinde inşallah olursa asgeri ücretle 8-4 4-12 vardiyalı sadece iş buldum haber bekliyorum kv bugün detaylı konuştuk ben kendime guvenmesem sana konu kapanmışken teklif etmezdim parasında da değilim 15 aydır hiç destek olamadık her konuda çalışmak istiyorsun banada hareket uğraş olur zaten pandemiden evdeyiz doktorum spor hareket etmemi soyluyor sen en zor dönemlerini atlattin şuan pek sorunu yok sadece yemek ve oyun ihtiyacı var benimde başka isim yok bana gelse de yemek yapicam gelmesede dedi buda benim çalışmam için ikna etti gibi açıkçası

Daha sonra eşimin iZni uzayacak gibi ablasına yardıma gitmeyi pek düşünmediğini az alıp çok yorulduğunu eğer ise başlarsam izni bitene kadar kv ve eşim birlikte bakacaklar eşim başladığında kv tek bakacak kışa kadar sonra da bakarım dedi kv ama ben yormak istemiyorum oyuzden birikim yaparsam pandemide biterse bakıcı vardiyalı olacağım için düşünmüyorum ama kreş araştırdım maddi imkanlar dahilinde hemde gelişim eğitim için vermeyi düşünüyorum

Bugün öğrendiğimiz bir bilgi eşimin işyeri kreş anlaşması varmış çalışan aileler için oyuzden zaten kreş bı kac aydan sonra mantıklı geldi açıklar kapanıp biraz da birikim olunca neden olmasın

Bana bu kadar sinirlenmeyin hiç bir anne evladından ayrılmak istemez ki 15 ay boyunca 2 saat bile ayrı kalmadık hiç evden bile adım atmadık bu kızıma da bana çok zor olacak ama mecburum şuan başka çaremiz de yok gibi
Düşünün 4000 lira ile 1600 ev ödeyip 1200 bebeğin masrafı geri kalanla idare etmek geçiyor normalde gelirimiz böyle değildi tabiki ama korona pandemi kimin aklına gelebilirdiki eminim biz gibi olan Cook aile vardır ülkede bende evladımı birakip gitmek istemem önceliğim 8 saat ama ondada 4 ayda toplacaksam kendimizi mesela 12 saatteevet zor olacak ama 2 ayda toplayabiliriz mesailerle mesela evet her işin zorluğu var 7 sene böyle çalışan biri olarak ben alışkınım sosyal hayat sıfır sadece ailene dinlenmene vaktin kalıyor
Kışa kadar 12 saat bulup kreşe vermem daha mantıklı yada 8 saat iş bulup kreş e verdiğim de birikim olamadan skk için sadece çalışmış olucam ve eve birazda olsa katkım olacak hangisi mantıklı bilemedim eğer 12 saat girersem kışın duruma göre 8 saatlik biyere gecebilirim bence çünkü yaşadığım yerde sektorumde kisin eleman alımı daha fazla ama şuan pandemiden dolayı çok zor tabi o anki şartlar ne olur bilemem
Sadece skk için çalışmaya da degermi bilmiyorum eğer iyi bi gelecek vaadetmek istiyorsaniz ki öncelik evladınız için bence evet toplam 8 yıllık skk çöp olmasına gönlüm elvermiyor sizce kafam bulandı kb uzun oldu yine
Calismamalisiniz. Bi kreşte iş bulursanız cocugu da alirsiniz yaniniza diger sekilde ben yapamazdim gerekirse kv ile kalirdim ama cocugumu o kadar saat birakamazdim o yaslarda.

X