KV adayiyim sorunlar başladi

Oğlanın 26 yaşında nasıl bu kadar zengin olduğu / olabildiği de anlatıldı mı ? Konudan 1-2 püf noktası kapardık belki. :KK51:
Zengin falan değilliz , elbette hergun marka giymiyor etmiyor .
Yani hoşuna giderse senede bir iki alır oğlum.
bana göre lüzumsuz ondan markaları saydım.

Kirasını ben ödeyeceksem, evi ne zaman tutacagim kimi ilgilendirir? Biz evlenirken aileler hicbir şeye karışmadı. Biz maddi kısmi kendimiz halletmek istedik,her şeye de kendimiz karar verdik. Iki taraf da fazla müdahil olmuş. Bir de karşı tarafı dinlemek lazım.

Epey muhteşemler yalnız 🤌🏻
Bence de muhteşemler. Keşke Almanyada olduklarını başta söyleseydi hiç yazmazdım konuya. Almanyada yaşıyorlar. Oğlu daha 20li yaşlarının ortalarında türkiyede iş adamlarının giyebildiği markalarla takılıyor. Bunlar da hediye gelen havluyu falan dert ediyor 🤦🏻‍♀️ canları mı sıkılıyor napıyor anlamıyorum. Hadi türkiyedeki insanlar fakirlikten sen şunu aldın sen bunu almadın kavgası ediyor da üstünde gucci olan insan da şu olaylara girmesin yahu

Abla normalde "biz herseyi yaptik, kaynanam hic bisey yapmadi hemde herseye karisti" diye konu acanlara, kayinvaliden bisey yapmak zorunda degil deriz. Cocugunuzu okutup meslek sahibi etmissiniz, gercekten de bisey yapmak zorunda degilsiniz. Ancak birkez evlenecekler. Birakin istedikleri gibi yapsinlar, gucci de giysinler, prada da. Ister borclansinlar ister fazla fazla harcasinlar. Onlar artik yetiskin iki ayri birey, butcelerini kendileri yonetmeliler. Sizden bisey isteyen de yokmus zaten.

Merhaba cok düşündüm yazsam mi diye.
Oğlum be gelin hanım 3 yıl birliktelikten sonra 10 ay önce nişanlandılar.
Iyi hoş ,sakin sessiz,mütavazi,yaşina göre olgun ve cok saygili kizimiz.
Nerde nasil davranmasini bilen.
Nişanimizda çok güzel oldu.
Iki genc beraber coğu işlerini kendi halletiler.
yavaş yavaş yanliş anlaşilmalar başladi .Biz öyle adetlere geneklere önem veren değiliz ,düşüncemiz yeterki çocuklar mutlu huzurlu olsun.

Şimdi nikah tarihini kina düğün haftazasinin ortasina yerleştirmek istemişler,oģlumdan öğrendim.
kizimizla mutfaktayken önce bir fikrini alayim sonra annesine sorarim diye düşündüm.
Nikah tarihini bir kaç hafta önce olmazmi diye,oda annenem tarilde,öncesindende annem babam tatilde dedi .
Durum öyle olunca tarih 3ay önceye geliyordu,bizim icin sorun değil .
Sonra oğlum ve nişanlisi bu konu üzerine baya tartişmişlar.
Oğlum bana tarih kalacak dedi ve annesini ara dedi .

Actim telefonu cocuklar tarihe karar vermişler dedim ,neyse bende stres olmasin diye biraz daha erken yapilsaydi dedim .
Kadin "asla olmaz,biz istemiyoruz 3 ay önce ".
Baya sert konuştu
beraber ev konusunuda konuşalim dedi .Daha 9ay var düğüne konuşalimda ,bence tutulmasi için erken ,malum ev kiralari ucuk fiyatta.
3-4ay öncesi makul dedim,kizin annesi mobilyalar yetişmez dedi.yetişir niye yetişmesin
yoksa bir iki hafta bir koltuk takimi gelmeden idare ederler dedim.
Oģlum ve nişanlinin arasinda zaten tartişmalar varmiş bu da üstüne taşiran damla olmuş.
konuşmaya gittik soğuk karşilandik
Kizimiz evde yoktu ,oğluma kirgin olduğu için ,gitmiş evden .
Cerezleri tepsiyle masanin üstüne biraktilar,dağitma felan yok .
Oģlumun kv bana ,kizimi mutfağa cekip soramazsin ben varken dedi.Bende kiziniz yetişkin biri olduğu icin fikrimi söyledim dedim.
Sonra oğlumu ilişkileri üzerine sorgu altina aldi.

"Sen şimdiden kizima nasil para harcadiğina karişamazsin .
Ve demek oluyor aile icinde üc tane hesap oluşturmak.Sen kizimla ayni yatağa gireceksin ama üctane para hesabi olacak.
Kizim istediği gibi para harcar.
Yoksa sen ona harclik verme niyetindemisin?
Biz para harcamayi seviyoruz onun içinde calişiyoruz " dedi.

Bende bağzi seyler eşler arasinda özel olduğunu ve karişmamiz gerektiğini söyledim.kizim evlensede karişirim,kizim benim dedi.
Oğluma döndü ,kizimin herşiyini biz üstleneceğimiz parasini istediği gibi harcar ama düğünü sen yalniz yapacağin icin dikkat ediyorsun değilmi dedi.
Orda bize laf cakti güya biz ilgisiz anne babayiz oğullarinin düğününü evini kurmayan .
Gelin hanim geldi sonra surat beş kariş aşağida ,oğlum ve biz herşeyi olumlu düşünerek alttan aldik .Oğlum sorunlari sakince anlatti .
Iki gün sonra annesiyle konuşmak icin buluştum ,bizi öyle yadirgamasi zoruma gitmişti.Biz sorumsuz aile değiliz elbette yeri geldimi bizde destek oluruz .
Oğlum 26yaşinda 4 yldir mesleği elinde,evimizde beraber yaşiyoruz ,hiçbir zaman ondan para istemedik .Yani eve katkisi yok .
Kiz yüksüğü cikartmiş ben böyle devam istemiyorum demiş.Bu zamana kadar ben arkasindan koştum birazda o koşsun demiş.
Aşktan gözü kör oğlum kendini ve bizi okadar ezdiriyorki ...
Arkasinda hemde nasil koşuyor
Herşeyi alttan aldim sustum çünkü birsey söylesem oğlum beni suclayacak .
Sen bozdun diyecek.
Aile bizide oğlumuda düşünmüyor,düşündükleri sadece para .
Coğu seyi gösteriş icin istiyorlar.Ev haftalar önce döşenmiş olacakmiş akrabalari ile ceyizleri yerleştireceklermiş
Orda gelin damat yaşamadan önce akraba ağirlanacakmiiş
.Tabii herşey dört dörtlük olmali lüks olmali.
Adetleriymiş,nikahta onlarda üçgün önce yapilirmiş adetleriymiş.
Dünya adetlerinden içeliğinden nezakinden haberleri yok .
Kiz kardeşim tanişmada hamileydi bizimle gelmişti,nişanda ordaydi,ziyaretlerde beraberdi Doğum yapti kimse hayirli olsun demedi ,bebek görmeye gelmedi.
Cocuk 6aylik oldu beraber oturduk yüzleri bile kizarmadi.
Aile bana göre cok bencil ,sadece hep almak isteyenlerden.
Annenesi ilkkez gelirken iki tane havlu getirmiş , böyle komşuma bile utanirim gitmeye.
Yanliş anlamayin yok olmadiğindan değil ,değer vermediklerin den

Ben artik soğudum.kendimi yeterlice ezdirdim ,oğlum elimi kolumu bağliyor .
Nasil davranmaliyim ,ne yapmaliyim

Almanya'da aşiretlermiş :ıslık:

Konuda anlatılan olaylar gerçekten Almanya'da mı geçiyormuş ? :KK57::oha:

Herkes benim birkere nikah tarihine fikir belirttiğimi olay olarak görmüş.
Demekki burdakiler gerçekten sırf KV olduğum için doğruyu yanlışi bilmeden taraf tutuyor.
Oysaki bana göre dünür daha çok karışmış.
Çocuklar larin kendi aralarinda konuştuklari hesabı sormakla,
Bize laf carpmakla ,ben maddi desteciyim siz değil gibi
Öyle bile olsa kime ne ,bu oğlum ve bizim aramızda
Evliliğe borçsuz girecek,burda herkes bankada para kalmayacak korkusu.
Kız birikimsiz giriyorsa evliliğe oğlanda öyle olabilir.
Bu zamana kadar oğlumuzum ilşkisine hiç karişmadik ve sormadik.
Çok şeyi o gün öğrendik
Ve evet dünürümden işkilendim.
Burada çok okuyoruz ailesi ile evlendim diye
Kendi ağizi ilede söylüyor karişirim elbet diye.
Yani normal mi kocaman adam Kvdesimden fırça yemesi ?
En çok düşündüren konu bu ,hep ücüncu kişi arka planda olacak.
Oğlum istemese kız küsecek trip atacak .
Bunları düşünürek konu açtım.
Cocuğunuz kaç yaşinda olursa olsun onun üzülmesini istemezsiniz .
Oğlumu kaç gün uykusuz olduğunu gördüm ,kara kara düşünmekten işe bile gitmedi.
Erkek çocuğu diye cani yokmu kalbi yanamazmi.
Onun üzülmesine bende üzülememmi.
Konum bitti

Abla normalde "biz herseyi yaptik, kaynanam hic bisey yapmadi hemde herseye karisti" diye konu acanlara, kayinvaliden bisey yapmak zorunda degil deriz. Cocugunuzu okutup meslek sahibi etmissiniz, gercekten de bisey yapmak zorunda degilsiniz. Ancak birkez evlenecekler. Birakin istedikleri gibi yapsinlar, gucci de giysinler, prada da. Ister borclansinlar ister fazla fazla harcasinlar. Onlar artik yetiskin iki ayri birey, butcelerini kendileri yonetmeliler. Sizden bisey isteyen de yokmus zaten.
Teşekkür ederim canım
Bakmayın burda biraz gerildim yoksa karişmam.

X