Kv anne gibi davranabilir mi? Ben mi alınıyorum?

Doğru söylüyorsunuz. En azından iki yüzlü değil. Ama bekliyorum işte. Çünkü sevgisi çok bi kadın biliyorum. Ya da ben gereksiz alınıyorum...

bu kv mevzusu değil aslında.. kimse kimseye kendi evladına gösterdiği hayrı gösteremez. benim bi oğlum var 5 yaşında.. inan çocukları severim vs felan ama içimin evladıma titrediği kadar kimseye titremez.
kv haksız demek isterdim.. keşke sana da kızına gösterdiği ilgi ve sevginin beşte birin gösterseydi ama olmuyor işte öyle.. aynı hissiyatlar olmuyor.. yapsalar da içlerinden taşa taşa yapamıyorlar.
hani hiç kızı olmasaymış tamam sana daha çok titrerdi ama demek ki gelmiyor içinden. sen de bekleme..
benim kv nin kızı olmadığı için her şeyimi yaptı sağolsun ama bi annem kadar olmuyor mesela.
babaannem de kendi kızına ve ondan olan torununa gösterdiği ilginin, hoşgörünün anca yarısını gösterdi bize..
böyle gelmiş böyle gider.. sen kocana sarıl evladını da sağlıkla kucağına al gerisi önemsiz..

Öncelikle terapi almanı öneriyorum cok buyuk bir travma olmuş anneniz in gidişi.Kv boşverin malesef annelerin cocuklari arasında bile ayrım yapıyorken görümcenizle kendinizi kıyaslamanız sadece sizi üzer.Biliyorum yine bekliyor insan bende beklerdim ama sadece kendimizi üzüyor uz. Doğum özel hastanede olacaksa eşinizden başka kimseye ihtiyaç yok.3. doğumumda gece 12 de 7 yasında ki ve 23 aylık oğlum la gittik eşimden başka kimse yoktu yanımızda sorun olmadı üstelik sezeryana alındım.Allah yardımcınız olsun siz eşinizle birbirinze sarılın başka kimseye gerek yok

Canım benim.. annesinden yaralı biri olarak seni en iyi ben anlarım :) banada öyle tuhaf gelirdi ki kayinvalidemin Görümceme davranışları sevgisi kendi mi çok kötü kimsesiz hissederdim ve bu durum beni çok hircinlastirdi hayata karşı.. tabiki kendi evladını daha çok sever geline kimse acimaz aslında normal olan bu. Ama biz annesi aslında olupta yok olanlar :) bu duruma ayrı içerleriz.. Hpv den tedavi gördüğüm süre boyunca annem ne aradı ne sordu o kadar üzüldüm ki aradığında artık bir kızın yok dedim.. eşimden de ayrıldım tek basima kendime yetmeye çalışıyorum üzülme sende.. eminim çok iyi bir anne olacaksin kendi yaralarını Çocuğunda açmayacaksın:)

okurken o kadar çok üzüldüm ki anlatamam. çünkü sizde çok üzülmüşsünüz. bence kv niz sizin bu konuda hassas olduğunuzu biliyor bunun için mahsusçuktan yapıyor. takmayın kimse olmasa bile allah var. eşiniz sizin yanınızda kv niz eşinizin size olan ilgisini bile kıskanıyor olabilir. ben dogum yaptıgımda güç dogum oldugu için kızımın göz kapagı darbeden morarmıştı. doğumumdan sonra kv min ilk lafı ay bir de kız çocugu yüzünde gül var oldu. bende ne yapayım atıyım mı dedim. bu nesil böyle takmayın allta kalmayın kırmayın kırılmayın. sizin kv sizi kırma derdin de ona bu fırsatı vermeyin

insan beklentiye girince üzülüyor..
kv kötü niyetli değil ama biraz ince düşünmekten yoksun gibi

şuan öyle üzüldüm ki şu yazdıklarına. yanında olsam sarılır ağlardım o derece.
adı üstünde kv.. zaten anne gibi olmasını bekleyemezdin ki.
güçlü bir kadın olup kendi başının çaresine bakmalısın. biliyorum hamilelik çok hassas ve ekstra ilgi isteyen bir dönem ama herkesin annesi de yanında değil zaten.

Kendimi uzecegim en son konu kayinvalidedir. Cunku ben de baslarda gereksiz sevgi pitircigi gibi beklentideydim. Kadin bi kere bana yavrum kizim demedi. Yapi itibariyle mic mic biri degil gerci ama baskalarini ove ove bitiremez. Benim kayinvalidem kompleksli bir kadin ve benimle gizli rekabet halindedir. Ilk zamanlar aramiz daha sevecendi(benden oturu) sonra baktim ki kadinin umurumda degilim artik o da benim umurumda degil. Saygili ve mesafeliyim sadece. Sen annenle olan ozel durumundan oturu kayinvalidenden boyle bir sevgi beklentisine girmissin anliyorum. Ama bu sadece seni uzer. O senin annen degil. Esinin annesi. Aranizda asgari bir sevgi saygi olsun yeter. Bebegin olunca zaten bambaska bir sevgi aleminde olacaksin( oyle diyorlar🤭🤭) bir de kendini ezdirme. Kimseye ihtiyacin yok.

Canım benim annem babamda iki gelin var teyze yeğen iki eltiler annem babam onlara yaptıklarını bana yapmadılar kv köyde ben böyle yalnız yalnız inan kendi annanin babanin yapmaması daha ağır geliyor annemin yataklarına kahvaltı götürdüğünü bilirim bana geldinde marketten tavuk almis geldi koltugun kenarinda oturdu gitti o zaman amann napim anam dedim bisey bekllememeyi ogrendim sen anne eksikliğin olduğu için onu arıyorsun eşin önemli gerisi salla gitsin

Rabbim sağlıkla bebeğinin kucağına almayı nasip etsin evlattan sonra gözün kimseyi görmez benimde kayınvalidem iyidir hoştur hiç kızı gibi olamadım o değil kızının oğlu olunca benim kızlarım da farklı oldu kızının bebeğine bizimki kızlarım için sizinkiler der o derce bende ona aynısı yapıyorum artık çoçuk larda anlıyor onlarda öyle kader deyip geçiyorum 😔

Anne gibi olmaz canım. Ben de 9 ay iğneyle geçirdim ki sadece kan sulandırıcı değil birkaç farklı iğne, günde 2-3 tane vurulmam gerekirdi bazen. Kendi kızı ilk birkaç ay iğne oldu sadece. Benim durumum çok tehlikeliydi. Ama ben bebeğim 3-4 aylıkken evine gittiğimde bana 2. çocuk muhabbeti yaptı hemen. Ben ölümden döndüm ama umrunda mı? Kendi kızı birkaç ay ilaç kullandı diye öyle abarta abarta anlatır ki ayyy yok yok yok onun hamileliği çok zor geçti, onun çocuğu zor büyüdü vs onun tekrar hamile kalmasına kıyamıyor . benim hamileliğimden laf açılınca hemen kendi kızını anlatmaya başlar. Halbuki bir gün bile bulantısı olmadan annesinin evinde kocasıyla beraber yiyip içip yan gelip yattı. Ben ilk 5 ay açım diye ağlayarak geçirdim bulantıdan. Biz hamilelik ve sonrasında maddi olarak çok yıprandık onu söyleyince de x de bileziklerini bozdurdu çocuk için diyor ki komple yalan bilezikleri ev almak için bozdurdu. Sürekli benimle sidik yarıştırma durumu var. Kendi kızı gibi asla olamayız tabi, olmak da istemem de insan niye sidik yarıştırır gibi dert sıkıntı hastalık yarıştırır onu anlamıyorum

Kayınvalidem süper iyi bir insandır ama yine de bana görümceme davrandığı gibi davranmaz, onun için yaptığı fedakarlıkları benim için yapmak. Siz hamilesiniz diye olaya biraz duygusal yaklaşıyorsunuz ama ondan size anne olmasını beklememeniz en güzeli çünkü o sizin kayınvalideniz.
Bu arada ben de annesiyle vakit geçirenleri görünce çok üzülüyorum ne kadar şanslılar diye düşünüyorum. Annemi 1,5 yıl önce kaybettim ve vefatından beri hiçbir şey eskisi gibi olmadı.
Sizin anneniz en azından yaşıyormuş çok isterseniz görüşürsünüz, bakın siz bu açıdan benden şanslısınız.

dünyanın en çok söylenen yalanlarına "ben onu gelinim gibi değil kızım gibi görüyorum" eklenmeli bence.
en ufak bir çıkar çatışmasına ya da anlaşmazlığa bakar kızı gibi gördüğü gelini silmedi, 8 yılın sonunda bana yapılanlar anlatsam roman olur :) 2 sene geçti halen aşamadım bazı şeyleri.
özetle anne annedir kayınvalide kayınvalide.

Selam hanımlar.
Biraz içimi dökmek istedim. Eşimi işe uğurladım, ben de uzunnn uzunnn düşünüyorum. Ailemden uzağım evlenip başka şehire yerleştim. Kv ve görümce aynı binada biz aynı sokakta bir kaç bina var aramızda. Benim annem 6 sene önce babamı aldatıp gitti. Aldattığı adam sahip çıkmayınca pişman oldu geri dönmek istedi ama çok geçti, bizi darmadağın etmişti. Babam intihardan döndü. Artık görüşmüyorum o yüzden bir kaç defa hastayım diye aradı kıyamadım, konuştum bir defa da yanıma geldi. Ama ihtiyacı varken arar yine. Kardeşim var erkek o asla görüşmüyor. Hayatta kardeşimle beraber hep düşe kalka büyüdük. Çok şükür evlendim eşim yönünden yüzüm güldü. Bu aralar hep kafama takılıyor düşündükçe saatlerce oturup ağlamak istiyorum. Buralarda arkadaşım da yok olanlar İstanbul’da, gözden ırak olan gönüldende oluyor herkes kendi derdinde..
Görümcemin bir çocuğu vardı şimdi yeni Doğum yaptı. Bende 3 aylık hamileyim tüp bebekle hamile kaldım.
Ben tüp bebek sürecinde çok iğne kullandım Babannem geldi yanıma transfer zamanı o destek oldu işte...
bir gün Babannem “nanime çok üzülüyorum göbeği mosmor olmuş delik olmayan yer yok vah yavrum” dedi. Kayınvalidem de “nolacak ben de insülin vurunuyorum ilaç kullanmayan mı var beeeh” demişti. Çok üzülmüştüm o zaman. Çünkü kayınvalidemin görümceme hamileyken nasıl davrandığını biliyorum. Oraya gidince görümceme “sen otur nanim yapsın sen hamilesin” sürekli uyuduğu zaman “ah yavrum kıyamam çok sersemledi” gibi sürekli görümceme acıyordu. Bana bir kez Allah yardımcın olsun tedavide demedi. Nolcak katlanacaksın eşin için diyordu hep. (Eşimde sperm azlığı ve morfoloji sorunu vardı)
Şimdi ben hamileyim, başlarda yorgun hissediyordum. Ben hamile olduğumu öğrendiğimde görümcem yeni Doğum yapmıştı. Tabii hepimiz çok sevindik. Ama görümcemin evinden çıkmayan hamileyken yemek yapamaz iş yapamaz diyen kayınvalidem 10 gün aramadı bile nasılsın diye. Sonunda ben aradım anne gel kahve içelim diye. Gelemem görümcenin çocuk durmuyor yavrum hiç uyuyamıyor bebeğe bakıyorum geleceksen sen gel dedi. Eşim de üzüldüğümü farketti “sen anneme bakma Ablam onun için başkadır” dedi.
Geçenlerde aşırı derece de kustum sürekli öğürüyordum. Kv’nin evdeydik. “Sen yine iyisin Ayşen’in etlisi hiç banyodan gelemiyordu” diyince öyle çok sinir oldum eve üzüldüm ki”anne başkasından daha beter olabilmem için ölmem mi lazım” dedim. Cevap vermedi.
Şimdi de aradı görümcemin göğsünün ucu iltihap olmuş çok acıyormuş uyuyamıyormuş bebek sürekli ağlıyormuş. sürekli acıkıyormuş diğer çocuğu da karne alacakmış ben gelene kadar git yanına dedi. kv’deyi de eşim doktora götürecek. Telefonda diyor ki çok üzülüyorum yavrum öncekinde hiç böyle olmamıştı. İlk çocuğu kv büyütmüş mama yiyormuş zaten o yüzden ilkini çok rahat büyütmüş kv bakmış hala da ayrılmaz çocuk yanından çok düşkündür kv’ye.
Ne bileyim ben de arada bir “kızım canın bir şey istiyor mu?” Desin. Ben rahatsızlanınca kendi kızı gibi tepki versin istiyorum. Annemin bize yaptıklarını düşündükçe bağıra bağıra ağlamak istiyorum.
Keşke benim annemde yanımda olsaydı keşke bir kez beni merak etseydi..
şimdi aklımda olan tek şey doğum yaparken yalnız olacağım. Eşime sürekli “nolur beni yalnız bırakma Doğumda herşeyimle sen ilgilen” diyorum. İnşallah hayırlısıyla sağlıkla kucağıma alırım.
Annesiyle güzel vakit geçirenleri görünce çok özeniyorum. Şu sıralar hele ki...
ben mi kayınvalidem den çok şey bekliyorum acaba.. kendi kızı gibi davranmasını beklemiyorum ama ne bileyim işte bazen “kızım nasılsın, aman yat dinlen, canın bi şey istiyor mu?” Demesini bekliyorum.

Öyle anlatmak içimi dökmek istedim bu aralar annemi çok arıyorum....
Geneli böyle cnm benim kv aynı hasta olsam ahh benim kızım şöyle böyle ölsem umrunda olmaz hep kızı umursama eşin önemli sadece birde ben hem yetimim hem öksüz sahipsiz evlendim

Sıfır beklenti sonsuz mutluluk arkadaşım kv den bişey bekleme anne gibi olur mu hiç aka eşim arada neden eşimle ilgilenmiyorsun vs sitem edebilir yine de bence gerek yok eşim destekse hiç korkma halledersin

Selam hanımlar.
Biraz içimi dökmek istedim. Eşimi işe uğurladım, ben de uzunnn uzunnn düşünüyorum. Ailemden uzağım evlenip başka şehire yerleştim. Kv ve görümce aynı binada biz aynı sokakta bir kaç bina var aramızda. Benim annem 6 sene önce babamı aldatıp gitti. Aldattığı adam sahip çıkmayınca pişman oldu geri dönmek istedi ama çok geçti, bizi darmadağın etmişti. Babam intihardan döndü. Artık görüşmüyorum o yüzden bir kaç defa hastayım diye aradı kıyamadım, konuştum bir defa da yanıma geldi. Ama ihtiyacı varken arar yine. Kardeşim var erkek o asla görüşmüyor. Hayatta kardeşimle beraber hep düşe kalka büyüdük. Çok şükür evlendim eşim yönünden yüzüm güldü. Bu aralar hep kafama takılıyor düşündükçe saatlerce oturup ağlamak istiyorum. Buralarda arkadaşım da yok olanlar İstanbul’da, gözden ırak olan gönüldende oluyor herkes kendi derdinde..
Görümcemin bir çocuğu vardı şimdi yeni Doğum yaptı. Bende 3 aylık hamileyim tüp bebekle hamile kaldım.
Ben tüp bebek sürecinde çok iğne kullandım Babannem geldi yanıma transfer zamanı o destek oldu işte...
bir gün Babannem “nanime çok üzülüyorum göbeği mosmor olmuş delik olmayan yer yok vah yavrum” dedi. Kayınvalidem de “nolacak ben de insülin vurunuyorum ilaç kullanmayan mı var beeeh” demişti. Çok üzülmüştüm o zaman. Çünkü kayınvalidemin görümceme hamileyken nasıl davrandığını biliyorum. Oraya gidince görümceme “sen otur nanim yapsın sen hamilesin” sürekli uyuduğu zaman “ah yavrum kıyamam çok sersemledi” gibi sürekli görümceme acıyordu. Bana bir kez Allah yardımcın olsun tedavide demedi. Nolcak katlanacaksın eşin için diyordu hep. (Eşimde sperm azlığı ve morfoloji sorunu vardı)
Şimdi ben hamileyim, başlarda yorgun hissediyordum. Ben hamile olduğumu öğrendiğimde görümcem yeni Doğum yapmıştı. Tabii hepimiz çok sevindik. Ama görümcemin evinden çıkmayan hamileyken yemek yapamaz iş yapamaz diyen kayınvalidem 10 gün aramadı bile nasılsın diye. Sonunda ben aradım anne gel kahve içelim diye. Gelemem görümcenin çocuk durmuyor yavrum hiç uyuyamıyor bebeğe bakıyorum geleceksen sen gel dedi. Eşim de üzüldüğümü farketti “sen anneme bakma Ablam onun için başkadır” dedi.
Geçenlerde aşırı derece de kustum sürekli öğürüyordum. Kv’nin evdeydik. “Sen yine iyisin Ayşen’in etlisi hiç banyodan gelemiyordu” diyince öyle çok sinir oldum eve üzüldüm ki”anne başkasından daha beter olabilmem için ölmem mi lazım” dedim. Cevap vermedi.
Şimdi de aradı görümcemin göğsünün ucu iltihap olmuş çok acıyormuş uyuyamıyormuş bebek sürekli ağlıyormuş. sürekli acıkıyormuş diğer çocuğu da karne alacakmış ben gelene kadar git yanına dedi. kv’deyi de eşim doktora götürecek. Telefonda diyor ki çok üzülüyorum yavrum öncekinde hiç böyle olmamıştı. İlk çocuğu kv büyütmüş mama yiyormuş zaten o yüzden ilkini çok rahat büyütmüş kv bakmış hala da ayrılmaz çocuk yanından çok düşkündür kv’ye.
Ne bileyim ben de arada bir “kızım canın bir şey istiyor mu?” Desin. Ben rahatsızlanınca kendi kızı gibi tepki versin istiyorum. Annemin bize yaptıklarını düşündükçe bağıra bağıra ağlamak istiyorum.
şimdi aklımda olan tek şey doğum yaparken yalnız olacağım. Eşime sürekli “nolur beni yalnız bırakma Doğumda herşeyimle sen ilgilen” diyorum. İnşallah hayırlısıyla sağlıkla kucağıma alırım.
ben mi kayınvalidem den çok şey bekliyorum acaba.. kendi kızı gibi davranmasını beklemiyorum ama ne bileyim işte bazen “kızım nasılsın, aman yat dinlen, canın bi şey istiyor mu?” Demesini bekliyorum.

Çok sarılmak istedim size. Ama bazı insanlar oğulları evlenince gelinlerini ve oğullarından olan torunlarını önemsemiyor.sadece oğullarını onlardan koparmak ya da kendini muhtaç gibi gösterip karışı ve çocuğu ile değil benimle ilgilensin diye uğraşıyor. Çok gördük burda örneğini. Kendi kızına kıyamaz ondan bir şey istemez her şeyi oğlundan ister. Üzülmeyin yalnız değilsiniz böyle insan çok.
bence görümcenin yanına da çok gitmeyin. Kimse kıymet bilmez. Herkes sizden iş bekler sonra alışırlarsa

KV'm Allah razı olsun iyidir, gelincidir de. Lakin sevincimi ya da hüznümü anlatacak olsam anneme anlatırım. Vaktiyle bir söz okumuştum. Annenin doyuramadığını dünya doyuramazmış.

Size her şeyin şu aralar biraz daha fazla gelmesinin sebebi hormonlar biliyorsunuz. Sadece bebeğinize ve sizi bekleyen günlere odaklanıp, kimseden bir şey beklemeseniz? Bebeğiniz çok şanslı olacak sizin gibi annesi olduğu için. Sağlıkla kucaklayın bebeğinizi inşallah. :emir_bebek:

Hepinize cevaplarınız için çok çok teşekkür ederim. “Sana sarılmak istiyorum” diyenleri tek tek kucaklıyorum, şimdi gerçekten de sarılabilsem, o kadar ihtiyacım var ki...❤️
İnan’ın ekstra ilgi beklemiyorum. Ama ben bileyim tam olayı bilmese de annemden yana yaralı olduğumu az çok biliyor. Gözümün içine soka soka yapmasa madem beni de aynı sevmiyorsa... mesela ben annem olmasa da Babannem ya da ailemden biri gelince ayrıca eşimin ailesine de ilgilenirim ki “bak bizi unuttu” demesinler. Bende de var biraz aşırı ince düşünüp karşılığını alamayınca kendime çok sinirleniyorum. 😊
Sağolsun eşim dünyalar iyisi bir insan (aman nazarım değmesin😅) beni anlıyor bu konuda ve farkında. Kv eşimi gelip öpüp sevdiği zaman hemen gelir eşimde beni sever sırf özenirim diye hatta bazen eşim anne yapma filan diyor ama kv “ben senin annenim tabii ki sevcem” diyip kızıyor. Heralde beni eşimi tembihliyorum sevdirme kendini filan diye öyle sanıyor 😂tam tersi gördükçe sadece keşke benim de annem böyle olsaydı diyorum.
Ya da bilmiyorum annemin faturasını kv’ye kesiyorum...

Kaynananadan ana olmaz gelinden evlat olmaz demişti kaynana doğru bekleme bişi canım asla samimi olmuycak sana karşı çünkü,, hep kendininki kıymetli sen el kızısın unutmaa allah muhtaç etmesinn

Selam hanımlar.

En azindan kv rengini belli ediyor.Bazilari anne gibi ilgili alakali olup ogluyla ters dusunce her seyin bitecegini sanip sana bir yuzunu gosterio ki kimin kim olduguna sasiriosun.Beklentiye girme istisnalar harici kimse kimseye annelik yapmaz oyle dusunemez hele ki arada evlat gibi bir seyi onun gozunde paylasim varsa 😅

Selam hanımlar.

Beklentilerinizi tamamen sıfırlayın hamileyim çalışıyorum 2 çocuğum var küçükolan 10 aylık bir bebek. Sizin kv de den beklediklerinizi öz annem yapmıyor. Burda gercelten anneleri okudukça aklim başıma geldu. Üvey evlat mıyım diye düşünüyorum bazen. Kardeşim yok çünkü.

X