Kv sanirim kocami dolduruyor?

Albatros_

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2018
173
97
34
Mrb kizlar. Emin olamamakla birlikte kv esimi dolduruyo diye dusunuyorum. Esim ne zman yalniz gitse yanlarina bi uzgun geliyo iste annemi aramamissin, candan davranmani bekliyo. esim her zaman der ki hicbir saygisizligini gormedim tesekkur ederim boyle davrandigin icin. Davet ederim agirlarim biz epey gideriz kaliriz istiyorlar diye. Ama kendisi birincisi annemi kiskaniyor. Kv ve anne esit tutulmaliymis evet saygi yonunuden esit ama annemin sevgisine nasil es tutabilirim degil mi. Iste anneler cocuklarini karninda tasiyormus ama biz onlara evimizde bi oda ayirmiyomusuz. Sanki konakta veya yalida yasiyorum. Hayir geldiginde balkonda yatiriyorum sanki oda ayirmak nedir. Mesela esim yanindayken ben aradigimda ayy kizimm evladim canim diye konusuyo yalnizken hii ne vardi bisey mi dicektin diyo. Hele herseye aglamasini saymiyorum bile. Oyuncularda yok boyle performans. Surekli bir pazarlikta yok yaslaninca insan cocuklariyla yasamaliymis. Tmm elbette ziyaret edicek gelicek kalicak ama bunu bi kurala baglayamaz cnku evi var maasi mali mulku herseyi var akrabalariyla yanyana yalniz bi yerde de degil. Anneme yakin oturuyoruz kv aramiz 60 km fln. Bebek olursa bnde calisiyor olursam annem bakar diyoruz cnku evi yakin sabah gelicek aksam donecek. Kv diyor ki babaniz emekli olunca bizde gelir kaliriz isimiz ne sonucta babanede bakabilir diyo. Hep ilgi vs istiyo mesela beraber kaliyoruz uzun sureli ve o sabah caniniz sikkin ayy sen simdi neden konusmuyosun bn cok alindim. Beni bunaltti artik yuzunu gormek istemiyorum ama esim uzuluyor arada kalsin istemiyorum. Esimle tartismamiza sebep oluyo hep 10 tartismamizdan 9 u onlar yuzunden. Gercekten cok bunaldim bana hak veriyo haklisin ama idare edicez diyo napicam bilmedim gercekten. Birde herkesi yonetmeye kalkmasi var esimin babanesi vefat etmis kendisini eltilerinin kv saniyo. Ornegin yengemizin oglu evlencek gelinle alakali birakin o kizi simdiden boyleyse sonra nolucak. Ya sanane demi. Yengemleri kac kez aglatti. Mesela bi yengem kurabiye yapmis cok guzel olmus yengecim diyorum ayyy x gecenlerde de yaptin sen bundan ama cok cirkin olmustu diyor kadincagiza. Bunun gbi bi suru sey herkes kotu o mukemmel. Napicam bununla bn esimle kotu olmak istemiyorum artik neticede annesi onu da anliyorum

Son düzenleme:
Okurken gerildim....

Evlendirmeseymis oğlunu
Esim uni okumak icin ayrilmis evden snra hep merkezde yasamis. Snrasinda da doguda goreve gitti tayini oldu tekrar buraya donmek icin Biz evlenirken baktim hungur hungur agliyo sabahlari oglunun yanina yatamicakmis artik sok oldum yaa zaten senelerdir oglun ayri yasiyo tatillerde geliyo. Goreve doguya gitmis sen geri geliyo diye sevinecegine oturmus agliyo. Cok degisik cokkk

Eşiniz de testi değilse dolmasın arkadaşım. Annesi sonuçta sert çıkamaz çıkmasın da zaten ama he hu deyip kulak ardı etsin size niye taşıyor kayınvalide hezeyanlarını
Cnku hasta oluyo kafaya bagliyo tulbenti hic konusmuyo agliyo. Sekeri var esim de korkuyo bisey olmasin diye. Birde esimin bi abisi var esiyle kotu seyler yasadi ne yazikki. arada aldatma fln oldu eltim tarafindan. Cocuklar icin baristilar kv cok yipranmis cok uzulmus. Esimde annem cok yiprandi hayatim biraz idare edelim artik uzulmesin diyor

Boşverin takmayın ne derse desin gelecekle ilgili dediği şeyler o zaman görüşülür normalde de bir sorun yok. Tabii ki çocuğunuz olunca gelrbilirse arada babaannesi de ilgilebilir bunu belirtmesi birşey değil ki uzakmış da zaten he deyip geçilecek şeyler müdahale edemez sonuçta doldurmayın kendinizi

daha önce daha yeni açtığınız konuda da eltinin kızından bit geçti.diye kaynanızda nefret ediyorum dediniz onun suçu neyse milletin içinde ne yapacaksa bir bitle kafanızı bi akşamda sarmış oldu çok ilaç kullandım da şöyle oldum da kaynana unursamadı diye yani bahane arıyor gibisiniz

Saf dışı kalıyor olması onu huzursuz ediyor bence...

Aradaki mesafe,sizin annenize daha yakın oturuyor olmanız...
Bebeğe ananesinin bakacak olması...

Bunları düşündükçe dolduruyor olabilir kendini ve oğlunu...

Takmayın kafanıza...

Kulak ardı edin...
Dogru soyluyosunuz muhtemelen oyle. Birde onlar kapali bir aile ama esim bana hic karismaz kimseye de karistirtmaz. Onlari da kaldiramiyo bi nevi bn ozgurum diye. Esim demis ki evlenecegim insanin giyimine kusamina kimse karisamaz. Kv diyor ki bak sana hic karismiyoruz. Sanki karisabilecek hakki verdik o lutfediyor karismamayi.

Cnku hasta oluyo kafaya bagliyo tulbenti hic konusmuyo agliyo. Sekeri var esim de korkuyo bisey olmasin diye. Birde esimin bi abisi var esiyle kotu seyler yasadi ne yazikki. arada aldatma fln oldu eltim tarafindan. Cocuklar icin baristilar kv cok yipranmis cok uzulmus. Esimde annem cok yiprandi hayatim biraz idare edelim artik uzulmesin diyor
Tamam da anladığım kadarıyla siz elinizden geldiğince idare etmeye çalışıyorsunuz zaten. Bence eşinizle açıkça konuşun; anneni zor zamanlarında idare etmeye çalışıyorum ama sen de annenin zor bir insan olduğunu anla ve söylediği her şeyi bana sitem olarak taşıma deyin. Hemen ağlayıp hasta oluyor psikoloğa mı götürsen acaba deyin kayınvalide kabul etmezse de e kendisi iyileşmek istemiyor ben ne yapabilirim dersiniz. Hastalıkla duygu sömürüsü yapmak da önüne geçilmezse bir ömür gidiyor maalesef

Ya okurken sinirlendim sizin yaşarken sinirlenmeniz çok normal bırakın takılmayın eşimiz için idare etmek istiyorsanız edin yoksa böylesi çekilmez çokta yüz vermeye gelmez

Dogru soyluyosunuz muhtemelen oyle. Birde onlar kapali bir aile ama esim bana hic karismaz kimseye de karistirtmaz. Onlari da kaldiramiyo bi nevi bn ozgurum diye. Esim demis ki evlenecegim insanin giyimine kusamina kimse karisamaz. Kv diyor ki bak sana hic karismiyoruz. Sanki karisabilecek hakki verdik o lutfediyor karismamayi.

:KK48:

Klasik kv işte...

Eşinizin hatrına saygıyı koruyun...

Sınırı geçmeye kalkarsa,eşiniz devreye girsin...
Yüzgöz olmayın...
Eşiniz sizi savunuyorsa sorun yok:)

Sende öyle yap.
Eşinin yanında canım kvm bal kvm de
Bize gelsenize sık sık ne güzel olur de
Eşinden su iste o mutfağa gitsin
Sık sık gelmen iyi olur her geldiğinde dip köşe temizlik yaparız mantı açarız buzluğuma atarız iyi olur de
Eşin geldiğinde konuyu sürdürürse temizlik falan diye "aa hayır yanlış anladın ben gelmeden haber ver temizlik yapayım dedim" de
Korkut gözünü yani
Hiç sevmem iki yüzlü yapışık insanları

Tamam da anladığım kadarıyla siz elinizden geldiğince idare etmeye çalışıyorsunuz zaten. Bence eşinizle açıkça konuşun; anneni zor zamanlarında idare etmeye çalışıyorum ama sen de annenin zor bir insan olduğunu anla ve söylediği her şeyi bana sitem olarak taşıma deyin. Hemen ağlayıp hasta oluyor psikoloğa mı götürsen acaba deyin kayınvalide kabul etmezse de e kendisi iyileşmek istemiyor ben ne yapabilirim dersiniz. Hastalıkla duygu sömürüsü yapmak da önüne geçilmezse bir ömür gidiyor maalesef
Zaten pskytr a gidiyo ilaclari var ama teshis ne bilmiyorum. Ilaclarin ismine bakayim bari netten ogrenebilirim. Valla bildiginiz pskljm bozuldu inanin daha anlatsam 5 sayfa dolar. Arkadaslarimin agzi acik kaliyo acayip patavatsiz degisik bisey allah kimseye vermesin

Sende öyle yap.
Sık sık gelmen iyi olur her geldiğinde dip köşe temizlik yaparız mantı açarız buzluğuma atarız iyi olur de
Eşin geldiğinde konuyu sürdürürse temizlik falan diye "aa hayır yanlış anladın ben gelmeden haber ver temizlik yapayım dedim" de
Korkut gözünü yani

Gayet profesyonelce :KK15:

Sende öyle yap.
Korkut gözünü yani
Valla ne yapacagimi sasirdim. Kendi kardesine ki yegenleri var onlar gezmeye gidiyor gidin teyzenize yardim edin diyo ki esim anne bnm karima boyle bi teklif sunma kac tane kizi var teyzemin ne musabebet yapsinlar diyo. Kv elinize mi yapiscak diyor. Ama amcamlar tarafindan esime ve abisine bi rica gelse siz enayi misiniz diyo. Bu anlatigim bi gun 5 dakika arayla gerceklesti. Ve dedim ki ne kadar adil bir insan

Valla ne yapacagimi sasirdim. Kendi kardesine ki yegenleri var onlar gezmeye gidiyor gidin teyzenize yardim edin diyo ki esim anne bnm karima boyle bi teklif sunma kac tane kizi var teyzemin ne musabebet yapsinlar diyo. Kv elinize mi yapiscak diyor. Ama amcamlar tarafindan esime ve abisine bi rica gelse siz enayi misiniz diyo. Bu anlatigim bi gun 5 dakika arayla gerceklesti. Ve dedim ki ne kadar adil bir insan
Ya kıllık yap işte sende
Mesela kv sana emreder gibi çağırdı gel yemek hazırlamama yardım et misafir gelcek dedi ya da gel ev temizliğine yardım et dedi eşinin yanında aa tabi gelirim kvcim hem sana da kolaylık olur de
Git yemek yaparken baharatlığı devir çorbaya biberi fazla koy toz mu alıyorsun bibloya yanlışlıkla çarp eşine de "ahh neden iyi niyetle yardım etmeye çalışırken böyle oluyor üzülüyorumm" de. Azcık sinsi olmak gerek yoksa çok başını ağrıtır insanlar.

Deli deliyi görünce sopasını saklarmış ya, bazen deli gibi davranmak lazım:p
Guzellikle nazikce izah ederek anlamiyo zaten isine geldigi gbi. Yazin hava haliyle cok sicak bana diyor ki kapinizi kapatmayin ki ben hic sikayet etmiyorum sicak diye. Bnde izah ettim anne bn rahat edemem yanlis anlama diye. Snra bi gece geldik kapimiza perde asmis bize sormadan acik kalsin diye. Bu sene de yatagin yonunu cevirmis boyle durursa kapi acikken bacaklariniza dgru gelir siz gozukmezsiniz diye. Takti. Yaz gunu kis gunu farketmez nedn acicam kapimi bizi dusunuyo sozde amaci ne anlamadim

Biraz kaba bir tabir olacak ama bir laf vardr ve cok severim" it urur kervan yurur" bu kv hayatinda oldugi surece bu lafi kafanda tutacaksin ve o ne derse he deyip gecersin yeri gelir cevabi hiicc cekinmeden yapistirirsin, o istedigini desin sen bildigini yap ve mutlaka araya mesafe koy oyle surekli canm cicim olmak zorunda degilsinz esin cok bozuluyorsa da gostermelik yaparsin onun yaninda, insanlara yuz vermeye gelmiyor senn yapacagin en onemli sey esini kendine baglamak onun icinde esinn yaninda hic kv hakkinda kotu konusma hep iyiligini dusunuyormus gibi yapio uzak tut kendinden

Ya kıllık yap işte sende
Mesela kv sana emreder gibi çağırdı gel yemek hazırlamama yardım et misafir gelcek dedi ya da gel ev temizliğine yardım et dedi eşinin yanında aa tabi gelirim kvcim hem sana da kolaylık olur de
Git yemek yaparken baharatlığı devir çorbaya biberi fazla koy toz mu alıyorsun bibloya yanlışlıkla çarp eşine de "ahh neden iyi niyetle yardım etmeye çalışırken böyle oluyor üzülüyorumm" de. Azcık sinsi olmak gerek yoksa çok başını ağrıtır insanlar.[/QUOTE
dizilerdeki karakterlerden esinlenelim diyorsun dogru valla bazen gerekli:halay:

X