Kv sanirim kocami dolduruyor?

Peki nasil mesafe koymaliyim simdi gidip gelme konusunda yapsam esim alinacak ve cok somut koz vericem eline. Ikili iliskide mesafe koyayim demi
ılerde oglunuz olursa gelin sıze nasıl mesafe koyardı empatı yapın kolay olur...

Peki nasil mesafe koymaliyim simdi gidip gelme konusunda yapsam esim alinacak ve cok somut koz vericem eline. Ikili iliskide mesafe koyayim demi
Tabi ki ikili iliskilerinde koy tavrini, evine hayatina mudahale ederse cevabini ver, bazi zamanlar esinle planlar yapin eger kv cagirirsa ya da herhangi bir durumda "yaa tuh planimiz vardi" falan dersin birde esine basbasa olalim seni ozluyorum, falan gibi seyler soyle, yani gidip gelsen bile istedikten sonra yan yanayken bile mesafeni koyarsin

Allah yardimcınız olsun.
Anlattığınız kadarıyla çocuk olunca kıskanclıkları ,müdahaleleri artacak.Şimdiden belli ediyor kendini.
Kayınvalide sorununu aşmadan bebek düşünmeyin derim.Çünkü kayınvalideniz gerçekten problemli:110::KK43:
Zaten 3 yildir evliyim bebek dusunmedik henuz dediginiz gbi kaynanamin da etkisi var korkutuyo bni

Tabi ki ikili iliskilerinde koy tavrini, evine hayatina mudahale ederse cevabini ver, bazi zamanlar esinle planlar yapin eger kv cagirirsa ya da herhangi bir durumda "yaa tuh planimiz vardi" falan dersin birde esine basbasa olalim seni ozluyorum, falan gibi seyler soyle, yani gidip gelsen bile istedikten sonra yan yanayken bile mesafeni koyarsin
Zaten saygili bi sekilde tavrimi koyuyorum ben cvp verme konusunda. Altta kalmam hic. Ama sakin ve saygili cvp veririm ki eline koz gecmesin. Evet haklisin cnm sohbet ederken fln bn cok candan davranirdim yine de onu kesicem artik

Zaten planimiz varsa herkes icin gecerli bu deriz ki kusura bakmayin. Gecen sene yazin evlilik yildonumunde eve donduk yemege cikmak icin alindi neden gidiyomusuz cnku bn onunla geciricektim evlilik yildonumumu. Ne kadar bos bir insan

Okurken dedim ki, sanki bu yazıyı ben yazmışım
. Ve içimden ahhh ah dedim. Allah yardımcın olsun canım, insan çok geriliyor benim başıma ağrılar giriyor artık,

ılerde oglunuz olursa gelin sıze nasıl mesafe koyardı empatı yapın kolay olur...
Valla bn boyle bi kv olsam konusmasa hak verirdim. Bi tanidigimiz gelini icin ayol zmaninda bizde istemedik kv lerimizi simdi bizi neden istesinler demisti ki geliniyle de bi sorunu yok. Bir digeri de ay ikimizde emekliyiz gelinlerimiz bize bakmak zorunda degil maasimiz var tutariz birisini diyo. Ayy boyle kv olcak valla bakarim insan vicdanen bu iyi niyete kiyamaz. Ama nerdeeee

Esim uni okumak icin ayrilmis evden snra hep merkezde yasamis. Snrasinda da doguda goreve gitti tayini oldu tekrar buraya donmek icin Biz evlenirken baktim hungur hungur agliyo sabahlari oglunun yanina yatamicakmis artik sok oldum yaa zaten senelerdir oglun ayri yasiyo tatillerde geliyo. Goreve doguya gitmis sen geri geliyo diye sevinecegine oturmus agliyo. Cok degisik cokkk
Ayni benimki de biz evlenirken oyle aglamisti.dedigin gibi oglu zaten hep uzaktaydi.ben bu kayinvalide milletini anlamiyorum madem oglunuz dibinizden ayrilmasin istiyorsunuz o zaman niye evlendiriyorsunuz.ben hamileyken de sizin artk cocugunuz olacak romantizm biter demisti cok kiskanclar cok

Bnm kuzenim de boyle valla hasta edecekler bizi. Takmamayi ogrenmek zorundayiz kardes
Takmamaya çalışıyorum olmuyor. Hep yaptıkları şeyler kafamda her zaman malesef aklıma geliyor. Onlar yüzünden eşimle saçma sapan şeyler yüzünden tartışıyoruz. Hasta edecekler zaten. Yok neymiş niye hergün aramıyormuşum, bana annesine davrandığı gibi davranmıyor, neler neler. Takmamak mümkün mü gerçekten sinir oluyorum bir ömür boyu böyle nasıl olacak... Bitek benimki böyle sanıyordum.

Ayni benimki de biz evlenirken oyle aglamisti.dedigin gibi oglu zaten hep uzaktaydi.ben bu kayinvalide milletini anlamiyorum madem oglunuz dibinizden ayrilmasin istiyorsunuz o zaman niye evlendiriyorsunuz.ben hamileyken de sizin artk cocugunuz olacak romantizm biter demisti cok kiskanclar cok
Aynen canım çok kıskanıyorlar, zaten kıskandıkları için böyle diyorlar yoksa niye böyle konuşsunlar dimi.

Aynen canım çok kıskanıyorlar, zaten kıskandıkları için böyle diyorlar yoksa niye böyle konuşsunlar dimi.
Kesinlikle kiskandiklarindan.oysa ogullariyla aramiz iyi diye mutlu olsalar hic bir seye karismasalar.esimizin maasina goz koymasalar elin gelinlerini ovup ovup durmasalar hersey o kadar guzel olur ki.ama yok illa sokacaklar

Tovbe estf kari koca arasina da giriyolar desenize. Allah akil fikir versin gercekten. Ne diyecegimi sasirdim. Istiyolar ki biz deli divane olalim kv vs vs. Aman cocuklar mutlu olsunlar demek yok

Mrb kizlar. Emin olamamakla birlikte kv esimi dolduruyo diye dusunuyorum. Esim ne zman yalniz gitse yanlarina bi uzgun geliyo iste annemi aramamissin, candan davranmani bekliyo. esim her zaman der ki hicbir saygisizligini gormedim tesekkur ederim boyle davrandigin icin. Davet ederim agirlarim biz epey gideriz kaliriz istiyorlar diye. Ama kendisi birincisi annemi kiskaniyor. Kv ve anne esit tutulmaliymis evet saygi yonunuden esit ama annemin sevgisine nasil es tutabilirim degil mi. Iste anneler cocuklarini karninda tasiyormus ama biz onlara evimizde bi oda ayirmiyomusuz. Sanki konakta veya yalida yasiyorum. Hayir geldiginde balkonda yatiriyorum sanki oda ayirmak nedir. Mesela esim yanindayken ben aradigimda ayy kizimm evladim canim diye konusuyo yalnizken hii ne vardi bisey mi dicektin diyo. Hele herseye aglamasini saymiyorum bile. Oyuncularda yok boyle performans. Surekli bir pazarlikta yok yaslaninca insan cocuklariyla yasamaliymis. Tmm elbette ziyaret edicek gelicek kalicak ama bunu bi kurala baglayamaz cnku evi var maasi mali mulku herseyi var akrabalariyla yanyana yalniz bi yerde de degil. Anneme yakin oturuyoruz kv aramiz 60 km fln. Bebek olursa bnde calisiyor olursam annem bakar diyoruz cnku evi yakin sabah gelicek aksam donecek. Kv diyor ki babaniz emekli olunca bizde gelir kaliriz isimiz ne sonucta babanede bakabilir diyo. Hep ilgi vs istiyo mesela beraber kaliyoruz uzun sureli ve o sabah caniniz sikkin ayy sen simdi neden konusmuyosun bn cok alindim. Beni bunaltti artik yuzunu gormek istemiyorum ama esim uzuluyor arada kalsin istemiyorum. Esimle tartismamiza sebep oluyo hep 10 tartismamizdan 9 u onlar yuzunden. Gercekten cok bunaldim bana hak veriyo haklisin ama idare edicez diyo napicam bilmedim gercekten. Birde herkesi yonetmeye kalkmasi var esimin babanesi vefat etmis kendisini eltilerinin kv saniyo. Ornegin yengemizin oglu evlencek gelinle alakali birakin o kizi simdiden boyleyse sonra nolucak. Ya sanane demi. Yengemleri kac kez aglatti. Mesela bi yengem kurabiye yapmis cok guzel olmus yengecim diyorum ayyy x gecenlerde de yaptin sen bundan ama cok cirkin olmustu diyor kadincagiza. Bunun gbi bi suru sey herkes kotu o mukemmel. Napicam bununla bn esimle kotu olmak istemiyorum artik neticede annesi onu da anliyorum
Nasıl anne olunmazın örnekleri galiba... Bizim gelinin taktigi asla eşine şikayet etme der. Yalnızken saygını bozmadan söyle herşeyi. O yalnızken farklıysa sende farklı ol. Ztn seni eşine şikayet ederse kendi ipini çekmiş olur. Ama sen asla yansıtma. Hatta eşin yanındayken ara sadece samimi konuş. Rolse rol yap. Bir annenin kıskançlığı yüzünden yuvam mı yıkılacak.
Benim ki de daha nişanlıyken ayrı yorganda yatarsınız demişti. Boynunu öper şapşup benim annem beni bile öyle öpmez. Herkesin içinde yapar bunu. Ben oğlumla yatarım dedi kaç kere. Eşim anne ne zaman senle uyudum ki diye cvp verdi. Yine de bize geldiğinde gelip aranıza yatacaktım der :) kapı kilitli uyuyorum. Kafaya takma ... Aramıyorsunuz diye şikayet etti. Bende oğlunu aradığın kadar sende beni aramıyorsun dedim. Eşim farkında hiç bişey demedi... Sanki ünv de her gün konuşuyordu. Klasik gelini kıskanan anneler işte

Takmamaya çalışıyorum olmuyor. Hep yaptıkları şeyler kafamda her zaman malesef aklıma geliyor. Onlar yüzünden eşimle saçma sapan şeyler yüzünden tartışıyoruz. Hasta edecekler zaten. Yok neymiş niye hergün aramıyormuşum, bana annesine davrandığı gibi davranmıyor, neler neler. Takmamak mümkün mü gerçekten sinir oluyorum bir ömür boyu böyle nasıl olacak... Bitek benimki böyle sanıyordum.
Bence kvlerimiz kesin akraba resmen aynisi. Her kelime bende de var. Bna da annem sen onlari neden takiyosun diyo bnde kendi kendime konusuyorum evde. Snra diyorum ay sacmalama napiyosun

Doğum günlerinde sevgililer gününde arar erkenden kocamın sevgililer gününü benden önce kutladı :) şaka gibi. Düğün günü ağlaması ztn ayrı konu :) herkesin içinde evim ahır oldu dedi. Ağladı bağırdı kaç saat odadan çıkmadı. Eşimi zorla gönderdim git gönlünü al ele güne rezil olduk diye :) sanki ben onun kumasıyım :KK66:
Ne yemek yapsam söylesem oğlum onu yemez ki der :) haberi yok oğlu kilo alıyor :)
Ramazanda hazır çorba salata yaparmış sadece . Ay yarabbim mübarek ramazan gramazan günaha girdik. Boşvereceksin. Arada arayıp hal hatır soracaksın geldiğinde dört dörtlük ağırlayacaksın oldu bitti. Milyon kere teşekkür ederim der eşim onlar gittikten sonra.
Bizlerde anne olucaz. Kızda erkekte farketmez evlatlarına arada seviye olmalı olgunlaştıktan sonra.

Nasıl anne olunmazın örnekleri galiba... Bizim gelinin taktigi asla eşine şikayet etme der. Yalnızken saygını bozmadan söyle herşeyi. O yalnızken farklıysa sende farklı ol. Ztn seni eşine şikayet ederse kendi ipini çekmiş olur. Ama sen asla yansıtma. Hatta eşin yanındayken ara sadece samimi konuş. Rolse rol yap. Bir annenin kıskançlığı yüzünden yuvam mı yıkılacak.
Benim ki de daha nişanlıyken ayrı yorganda yatarsınız demişti. Boynunu öper şapşup benim annem beni bile öyle öpmez. Herkesin içinde yapar bunu. Ben oğlumla yatarım dedi kaç kere. Eşim anne ne zaman senle uyudum ki diye cvp verdi. Yine de bize geldiğinde gelip aranıza yatacaktım der :) kapı kilitli uyuyorum. Kafaya takma ... Aramıyorsunuz diye şikayet etti. Bende oğlunu aradığın kadar sende beni aramıyorsun dedim. Eşim farkında hiç bişey demedi... Sanki ünv de her gün konuşuyordu. Klasik gelini kıskanan anneler işte
Valla dmek ki dertlerime ortak nice kadin var. Bnce delirmisler ya bnm annem de gorumce bnn ananemde kaynana ailem diye demiyorum yemin ederim tek bir gun sikayet etmemislerdir. Ki bizim gelinler bildigin yuz verdik astar istiyo modelinden. Dayimla gelirler ictikleri cayi ananem koyar bir bardagini kaldirmadan giderler. Ananecigim yine der ki aman evlerinde mutlu olsunlar. Ben cocuklarimla kotu olmam napalim der gecer. Yiyecekleri meyveyi toplar verir ne yemek yapsa verir. Ha bnde diyorum anane bu kadar yapma diye ama yapiyo bn cocuklarima yapiyorum kizim diyo ne diyim allah bilir ama cennetlikler demek ki

Valla dmek ki dertlerime ortak nice kadin var. Bnce delirmisler ya bnm annem de gorumce bnn ananemde kaynana ailem diye demiyorum yemin ederim tek bir gun sikayet etmemislerdir. Ki bizim gelinler bildigin yuz verdik astar istiyo modelinden. Dayimla gelirler ictikleri cayi ananem koyar bir bardagini kaldirmadan giderler. Ananecigim yine der ki aman evlerinde mutlu olsunlar. Ben cocuklarimla kotu olmam napalim der gecer. Yiyecekleri meyveyi toplar verir ne yemek yapsa verir. Ha bnde diyorum anane bu kadar yapma diye ama yapiyobn cocuklarima yapiyorum kizim diyo ne diyim allah bilir ama cennetlikler demek ki
Öyle tabiki benim annem gitmez kalmaz özel günlerde aramaz. Abilerim doğum gününü birgün sonra kutlar önce ailesiyle kutlasın der. Bütün iletişimi gelinleriyle olur. Davetlere yemeklere onlarla karar verir . Müsait değiliz anne derlerse bitmiştir asla neden demez. Kim geldi kim gitti ne aldınız ne ettiniz sormaz.
Abim birşey sorunca eşine sor oğlum der. Hatta kavga tartışma olduğunda gelinleri savunur. Koskoca abi mi terlikledi yengemi üzdü diye :) gelinler der; anne sen öz annemizden daha anlayışlısın,der.
Kendine bir minderlik yer bırakacaksın der annem. Az gideceksin müdahale etmeyeceksin siz bilirsiniz diyeceksin ki gittiğinde kapıda karşılasınlar der. Ama huzursuz edersen oğlunun evine değil nereye gidersen hoşgeldin bile demezler.
Analarımızın gelini olsaydık keşke.

X