Kv sorunsalı

istediği kadar müdahale ettiğini sansın siz ne istiyorsanız onu yaparsınız siz istediğinizi yaptıktan sonra müdahale edebilmiş olmuyor ki

Öncelikle ev sahibi yöresel ve herkesin kolay kolay yiyemeyeceği bir yemek yapmıştı. Zaten kendisi de çocuklar da yiyemeyebilir bu yemeği sende yiyemezsin diye düşünüyorum yanına pilav yapmayı düşündüm ne dersin gibisinden bana sordu, bende tam fark etmez zahmet olmayacaksa yapabilirsiniz o yemeği gerçekten yiyemem diyecektim ki ben konuşmadan kv benim yerime konuştu. İlk defa yaptığı bir şey de değil haliyle sinirim bozuldu. kv'nin evinde odada özel bir şey yapmıyorduk tabiki, eşim odaya girdi ve beni çağırdı bir şey demek/danışmak için. Rahatça konuşalım diye odaya çağırdı. Daha öncesinde de kendi yatak odamızdayken kapıyı çalmadan pat diye odamıza girmişti
O yemeği daha önce kayınvalidenizle bir arada bir ortamdayken yediniz mi peki? Yani sevmiyor musunuz yoksa kesinlikle yemediğiniz bir yemek mi? Mesela ben pırasalı hiçbirşeyi yemem, yemeklik soğan da aynı hissiyatı verdiği için iri doğranmış soğanlı hiçbir yemeği yemem..şimdi buraya açıkça yazıyorum ama o sebzeleri cümle içinde duysam öğürürüm bile.Kayınvaliden kişisel sınırını çok bilen bir kadın değil sanırım bunu artık anladın.Yavaş yavaş kendine bir meşgale bulmalısın ki bu sıklıkla görüşmek zorunda kalmayasın.Lisans mezunu değilsen ünv, mezunsan kpss ..halk eğitim sertifikaları , zaten çalışan bir kadınsan y.lisans vs.başla..bazı ziyaretlerde eşin yalnız gider gelir, bazısında yoğunluğundan dolayı birkaç saat durursun derken kayınvalidenin bu tavrı azalır.Ben kayınvalidenin kızı yok diye anlıyorum.Benim de kayınvalidem beni kendisi doğurduğunu filan sandığı bir dönem yaşamıştı..sanki 7 yaşındaymışım gibi domatesi şöyle doğra yemeğe diye müdehale ediyordu..en son evinde yemek yapmayı bıraktım 🤣 hatta yatak odamda hangi çekmecede neyi koyacağıma ,nasıl koyacağıma kadar takmıştı. Hepimiz bunu yaşıyoruz inan.

istediği kadar müdahale ettiğini sansın siz ne istiyorsanız onu yaparsınız siz istediğinizi yaptıktan sonra müdahale edebilmiş olmuyor ki
Benim kayınvalidem o an o değişikliğin yapılmasını istiyor.Annemin evinde halının duruşuna (annem enlemesine seriyor o boylamasına istemişti) karışıp eşimden yemek masasını kaldırmasını istemişliği bile var🤣🤣

O yemeği daha önce kayınvalidenizle bir arada bir ortamdayken yediniz mi peki? Yani sevmiyor musunuz yoksa kesinlikle yemediğiniz bir yemek mi? Mesela ben pırasalı hiçbirşeyi yemem, yemeklik soğan da aynı hissiyatı verdiği için iri doğranmış soğanlı hiçbir yemeği yemem..şimdi buraya açıkça yazıyorum ama o sebzeleri cümle içinde duysam öğürürüm bile.Kayınvaliden kişisel sınırını çok bilen bir kadın değil sanırım bunu artık anladın.Yavaş yavaş kendine bir meşgale bulmalısın ki bu sıklıkla görüşmek zorunda kalmayasın.Lisans mezunu değilsen ünv, mezunsan kpss ..halk eğitim sertifikaları , zaten çalışan bir kadınsan y.lisans vs.başla..bazı ziyaretlerde eşin yalnız gider gelir, bazısında yoğunluğundan dolayı birkaç saat durursun derken kayınvalidenin bu tavrı azalır.Ben kayınvalidenin kızı yok diye anlıyorum.Benim de kayınvalidem beni kendisi doğurduğunu filan sandığı bir dönem yaşamıştı..sanki 7 yaşındaymışım gibi domatesi şöyle doğra yemeğe diye müdehale ediyordu..en son evinde yemek yapmayı bıraktım 🤣 hatta yatak odamda hangi çekmecede neyi koyacağıma ,nasıl koyacağıma kadar takmıştı. Hepimiz bunu yaşıyoruz inan.
Evet benimki de aynı. Dediğim gibi eşimle yatak odamızda baş başa iken kapıyı çalmadan odamıza girmişti. Allahtan sadece uzanıyorduk sonuçta yeni evli çiftiz yani değil mi? O yemeği daha önce denemiştim sevemedim ve gerçekten herkesin yiyebileceği bir şey değil kadın da bunu biliyor o yüzden yanına pilav yapıcam dedi. Nasıl desem yemek pişerken gelen kokusu bile beni aşırı rahatsız etmişti. Kv gerçekten sınırlarını asla bilen biri değil. Haddi olmayan yerlerde bile yorum yapıyor aşırı patavatsız. Mesela annem babamdan 8 yaş küçük olmasına rağmen (ve çok güzel bir kadındır, herkes söyler) senin annen babana göre daha yıpranmış duruyor falan demişti. Sana ne ya? Üstelik tam tersi herkes annemin ne kadar genç göründüğünden yaşını göstermediğinden bahseder. Zaten kv'nin yanında yemek yapılmaz o kadar müdahale ediyor yani. Bir çoğu insan bunu yaşıyordur fakat ben sanki aşırı yaşıyorum gibi hissediyorum

Evet ama böyle bir şeye kalkışmasın istiyorum. Müdahale etmesi yönetmeye çalışması, patavatsızlığı hepsi toplanınca deli oluyorum. Başlarda büyüğümdür diyordum dikkat ediyordum fakat beni uysal görüp her istediğini yaptırabileceğini sandı, tepeme çıktı emir verir gibi konuşmaya başladı

Kv'nin müdahaleciden ziyade boş konuşan biri olduğunu düşünüyorum.

Zira kayınvalidenin evinde kapı kapalı olsa da ne yapıyor olabilirsiniz ki kapı çalsın kadın? Hani gece yatılı falan değil gibi anladım. Normal zamanda ise yavaşça açsa da yeterli geldi.
Ya da misafirliğe gidince zaten ben o yemeği yemem demeniz normal değil ki. Misafir umduğunu değil bulduğunu yer.

Kafaya fazla takıp gözünüzde büyütüyorsunuz muhtemelen.

Madem öyle kv ile çok sık görüşmeyin, bırakın oğlu gitsin , ilk zamanlar bizde de durum aynıydı çareyi az gidip gelmekle bulduk, şimdi eşim tek gider ben de ayda yılda bir canım isterse, zaten eşiniz annesini uyarsın ki sürekli işinize karışmasın ve mesafeli dursun , benim eşim annesini uyarmıştı, ilk zamanlar küsüp afra tafra yapsada biz pek üstelemeyince normale döndü...
Aa afra tafrası normalde döndü yani? Bende eşime anlatıyordum eşim annesiyle konuşunca küsüyordu tavır alıyordu oğluna. Buda beni rahatsız ediyor açıkçası, aralarının bozulmasını istemem. Yani hatalı olduğunu kabul etmiyor sanki haklıymış gibi bir de tavır alıyor ya deli oluyorum. Başta büyüğümdür saygı duyuyorum dedim ama beni uysal biri gibi gördü tepeme çıktı gerçekten, haddini fazlasıyla aştı. Yönetmeye müdahale etmeye bayılır. Sanki dünyadaki her şeyi tek kendisi biliyor, başka kimse hiçbir şey bilmez herkes ondan akıl almalıdır gibi bir tavrı var. Aynen artık oğlu gitsin ben o kadar sık gitmesem daha iyi. Sizin eşiniz bunu sorun etmedi mi yani sizin daha az görüşmenizi?

Kv'nin müdahaleciden ziyade boş konuşan biri olduğunu düşünüyorum.

Zira kayınvalidenin evinde kapı kapalı olsa da ne yapıyor olabilirsiniz ki kapı çalsın kadın? Hani gece yatılı falan değil gibi anladım. Normal zamanda ise yavaşça açsa da yeterli geldi.
Ya da misafirliğe gidince zaten ben o yemeği yemem demeniz normal değil ki. Misafir umduğunu değil bulduğunu yer.

Kafaya fazla takıp gözünüzde büyütüyorsunuz muhtemelen.
Öncelikle ev sahibi yöresel ve herkesin kolay kolay yiyemeyeceği bir yemek yapmıştı. Zaten kendisi de çocuklar da yiyemeyebilir bu yemeği sende yiyemezsin diye düşünüyorum yanına pilav yapmayı düşündüm ne dersin gibisinden bana sordu, bende tam fark etmez zahmet olmayacaksa yapabilirsiniz o yemeği gerçekten yiyemem diyecektim ki ben konuşmadan kv benim yerime konuştu. İlk defa yaptığı bir şey de değil haliyle sinirim bozuldu. kv'nin evinde odada özel bir şey yapmıyorduk tabiki, eşim odaya girdi ve beni çağırdı bir şey demek/danışmak için. Rahatça konuşalım diye odaya çağırdı. Daha öncesinde de kendi yatak odamızdayken kapıyı çalmadan pat diye odamıza girmişliği var. Ki onun evinde odada bir şey yapmasak bile kapının çalınması gerekir. Ben mesela annemin odasına bile kapıyı çalmadan girmem

Eşiniz ve siz kaç yaşındasınız ?

Çocuk olmayabilirsiniz ancak kayınvalidenizin çocuğu yaşındasınız.

Sırf kayınvalideniz söylediği için , onun söylediği gibi yapmak daha iyi olsa da farklı yapmak size ne kazandırıyor ? Bir anne ve büyük olarak kendi tecrübesini sizinle paylaşmış. Kendi anneniz size bir iş yaparken , hiçbir şey söylemedi mi şimdiye kadar ?

Misafirlikte ev sahibine ağırlık vermemek , zahmete sokmamak için ; sunulacak yemek sakatat vb gibi bazı insanların asla tüketemediği bir yemek türü değilse , zahmet etmeyin denilmesi nezakettendir.

Malum misafir umduğunu değil ,bulduğunu yer.
Kusura bakmayın da kv olmak her halta karışmayı mı gerektirir, iyi o zaman hayatımızı onlar yönetsin 🤷‍♀️

Aa afra tafrası normalde döndü yani? Bende eşime anlatıyordum eşim annesiyle konuşunca küsüyordu tavır alıyordu oğluna. Buda beni rahatsız ediyor açıkçası, aralarının bozulmasını istemem. Yani hatalı olduğunu kabul etmiyor sanki haklıymış gibi bir de tavır alıyor ya deli oluyorum. Başta büyüğümdür saygı duyuyorum dedim ama beni uysal biri gibi gördü tepeme çıktı gerçekten, haddini fazlasıyla aştı. Yönetmeye müdahale etmeye bayılır. Sanki dünyadaki her şeyi tek kendisi biliyor, başka kimse hiçbir şey bilmez herkes ondan akıl almalıdır gibi bir tavrı var. Aynen artık oğlu gitsin ben o kadar sık gitmesem daha iyi. Sizin eşiniz bunu sorun etmedi mi yani sizin daha az görüşmenizi?
Yeni evliyken beni de çok uysal görüp tepeme binmişlerdi hem de kv ve k.peder beraber , gece gündüz arayıp taciz ettiler, sürekli bize geldiler evlerine gitmek nedir bilmediler, bir de her şeye burnunu sokup yorum yaptılar, bende çıldırıp eşime saldırdım, dedim seni boşayacam annen ve babanla uğraşamam, sonra eşim ailesini uyardı, annesini baya baya tembihlerdi bana karışmasın diye , çok şükür şimdi bişey diyeceği varsa da uzak duruyor çünkü oğlu ile arası açılıyor bu sefer, yani diyeceğim o ki herkesi sadece eşiniz durdurabilir, eşiniz annesini hep uyarsın sizde herkesle mesafeli olun , çok gidip gelmeyin daha kıymetli olursunuz...

Yeni evliyken beni de çok uysal görüp tepeme binmişlerdi hem de kv ve k.peder beraber , gece gündüz arayıp taciz ettiler, sürekli bize geldiler evlerine gitmek nedir bilmediler, bir de her şeye burnunu sokup yorum yaptılar, bende çıldırıp eşime saldırdım, dedim seni boşayacam annen ve babanla uğraşamam, sonra eşim ailesini uyardı, annesini baya baya tembihlerdi bana karışmasın diye , çok şükür şimdi bişey diyeceği varsa da uzak duruyor çünkü oğlu ile arası açılıyor bu sefer, yani diyeceğim o ki herkesi sadece eşiniz durdurabilir, eşiniz annesini hep uyarsın sizde herkesle mesafeli olun , çok gidip gelmeyin daha kıymetli olursunuz...
Ya sizin gibi bende eşime anlatıyordum eşim de bana hak verip annesiyle konuşuyordu fakat kadın çok fena duygu sömürüsü yapıyordu sırf annesi diye. Ve araları bozulunca ben istemsizce kötü hissediyordum kendimi. Kadın dur durak bilmiyor ya şaka gibi. Özel alanımıza bile müdahale etmeye kalktı bana o konuda bile tavsiyeler vermeye çalıştı ne haddineyse bizim özelimiz. İşte oğluna da sen bu aralar zayıfladın çok uykusuz kalma hemen uyu gibisinden konuştu gel de sinirlenme ya. Yani buraya yazmadığım daha bir sürü şey. Kendisini her şeyi aşırı bilen, aşırı akıllı, aşırı hoşgörülü, aşırı sevecen biri sanıyor. Bende o yüzden bir fikir verdiğinde mantıklı olsa bile yapmıyorum ki, sözünü dinlemediğimi görsün ve benden uzak olsun diye. Sırf büyüğüm diye sözünü dinlediğim zamanları da biliyorum, her istediğini yaptırabileceğini sanıyordu, her aklına geleni patavatsızca söylüyordu. Bu şekilde bu şartlar altında şu anda olmasa bile ileride nasıl çocuk yapacağım gerçekten hiç bilmiyorum

Ya sizin gibi bende eşime anlatıyordum eşim de bana hak verip annesiyle konuşuyordu fakat kadın çok fena duygu sömürüsü yapıyordu sırf annesi diye. Ve araları bozulunca ben istemsizce kötü hissediyordum kendimi. Kadın dur durak bilmiyor ya şaka gibi. Özel alanımıza bile müdahale etmeye kalktı bana o konuda bile tavsiyeler vermeye çalıştı ne haddineyse bizim özelimiz. İşte oğluna da sen bu aralar zayıfladın çok uykusuz kalma hemen uyu gibisinden konuştu gel de sinirlenme ya. Yani buraya yazmadığım daha bir sürü şey. Kendisini her şeyi aşırı bilen, aşırı akıllı, aşırı hoşgörülü, aşırı sevecen biri sanıyor. Bende o yüzden bir fikir verdiğinde mantıklı olsa bile yapmıyorum ki, sözünü dinlemediğimi görsün ve benden uzak olsun diye. Sırf büyüğüm diye sözünü dinlediğim zamanları da biliyorum, her istediğini yaptırabileceğini sanıyordu, her aklına geleni patavatsızca söylüyordu. Bu şekilde bu şartlar altında şu anda olmasa bile ileride nasıl çocuk yapacağım gerçekten hiç bilmiyorum
Hepsini birebir yaşadım 😅 size tavsiyem kafaya takmayın, topu eşinize atın hep , bırakın anasıyla o uğraşsın, açıkça bir anlaşma yap eşinle bem öyle yaptım, eşime dedim ki bak diyelim ki annenle aynı ortamdayız ve emri vaki yapmaya kalktı sen diyeceksin ki yok anne düşünmem lazım veya hayır diyeceksin duruma göre, eşim zaten beni tanıdığı için ne cevap vereceğimi bilip ona göre davranıyor, siz herşeyi eşinizle halledin ve korkmayın, aman birisi kırılır yanlış anlar kafasına girmeyin, kavga etmeyin muhatap dahi olmayın, gerektiği yerde hayır demeyi bilin, birada em önemli kişi eşiniz dengeyi ancak o ayarlayabilir, en başta sizi sık görüştürmekten vazgeçmeli...

Evet ama böyle bir şeye kalkışmasın istiyorum. Müdahale etmesi yönetmeye çalışması, patavatsızlığı hepsi toplanınca deli oluyorum. Başlarda büyüğümdür diyordum dikkat ediyordum fakat beni uysal görüp her istediğini yaptırabileceğini sandı, tepeme çıktı emir verir gibi konuşmaya başladı
onun karakteri o kaç yaşında kişi o huyunu değiştiremez bu saatden sonra
o yüzden siz aldırış etmeyerek her çeşit insanın varlığını kabul ederseniz inanın sizin için daha kolay olur
evet keşke herşeye burnunu sokmasa sizin adınıza konuşmasa ama böyle biri, o sizin adınıza karar verdiği an anında kendi kararınızı söyleyerek ve umursamayarak tavır koyabilirsiniz, bir süre sonra zaten insanlar onu dinlemez direkt size sorar sizden yanıt beklerler...bu bir süreç...

emir verir gibi konuştuğunda duymayın:KK66: tekrar tekrar söylesin efendim ? diyin veya yap ! dediğinde yapar mısın ?demek istediniz heralde :KK70: derseniz üstüne basa basa öğrenecektir... hepsi ayrı çeşit binbir huyu var üç aşağı beş yukarı hepimiz benzer yollardan geçtik sizi anlıyorum

Saglam bi mesafe koysaniz cozulur. Kayinvalidenizi asla degistiremezsiniz buna bosa kurek cekmeyin. Ama sizin ona durusunuzu ve mesafenizi, gorusme sikliginizi ayarlayabilirsiniz. Bunu da esinize sikayet etmeden yapmalisiniz bir hak verir iki hak verir ucuncude siz abartiyosunuz, yanlis anliyorsunuz, o buyuk idare edilmeli vs vs uzar gider muhabbet.

onun karakteri o kaç yaşında kişi o huyunu değiştiremez bu saatden sonra
o yüzden siz aldırış etmeyerek her çeşit insanın varlığını kabul ederseniz inanın sizin için daha kolay olur
evet keşke herşeye burnunu sokmasa sizin adınıza konuşmasa ama böyle biri, o sizin adınıza karar verdiği an anında kendi kararınızı söyleyerek ve umursamayarak tavır koyabilirsiniz, bir süre sonra zaten insanlar onu dinlemez direkt size sorar sizden yanıt beklerler...bu bir süreç...

emir verir gibi konuştuğunda duymayın:KK66: tekrar tekrar söylesin efendim ? diyin veya yap ! dediğinde yapar mısın ?demek istediniz heralde :KK70: derseniz üstüne basa basa öğrenecektir... hepsi ayrı çeşit binbir huyu var üç aşağı beş yukarı hepimiz benzer yollardan geçtik sizi anlıyorum
Verdiğiniz tavsiyeleri uygulamaya çalışıcam teşekkür ederim, birçoğunu yapmaya başlamıştım bile, tekrardan teşekkür ederim en iyisi duymamak takmamak sanırm

Saglam bi mesafe koysaniz cozulur. Kayinvalidenizi asla degistiremezsiniz buna bosa kurek cekmeyin. Ama sizin ona durusunuzu ve mesafenizi, gorusme sikliginizi ayarlayabilirsiniz. Bunu da esinize sikayet etmeden yapmalisiniz bir hak verir iki hak verir ucuncude siz abartiyosunuz, yanlis anliyorsunuz, o buyuk idare edilmeli vs vs uzar gider muhabbet.
Evet dediğiniz gibi başlarda hak verse de ben sürekli dile getirince ben suçlu konumuna düşmeye başladım. Mesafe koymak en iyisi gerçekten, son 3 gündür aramadım da görüşmedik de. Ama dün hemen aradı, nerdesin napıyosun bayadır konuşmuyoruz diyor. Sanki böyle çok uzun zamandır konuşmamışz gibi. Bir de mesafe koyunca o bize gelmeye başlar diye korkuyorum çünkü o potansiyel var. Oğlumun evi nevar ki diyip gelebilir bundan korkuyorum gerçekten

Aynı benim kayınvalidem. Ben çok erken farkettim huyunu. O kadar barizdi ki çünkü. Her şeye karışır.
Eşimin ailesi muhafazakar ve tesettürlü. Eşimde öyledir. Yani sadece ailesi öyle değil. Kendisinin de hassasiyetleri var bunu özellikle belirtiyorum. Namazında niyazında biridir. Ben açığım. Ama giyimime dikkat ederim. Eşimde bana giyimde karışmaz beni bilir sınırşarımı koruyacağımı bilir. Evlendik ve ilk bayramımızda pantalon gömlek vardı üstümde. Kayınvalidem sürekli yanımdaki trençkotu üstüme giydirmeye çalıştı. Sırtından soğuk alma. Önün açılıyor. Popon çıkıyor. Çokta akıllı asla eşimin yanında demez. Onun yanında ne güzel olmuşsun dedi. O yokken sürekli çaktırmadan uyarı. Bir masa bile kuramam evinde. Peçeteleri üçgen koymadım diye bile laf eder dikdörtgen şık durmuyormuş. Benim çözümüm bana söylenileni sınırlarıma müdahele olmadığı sürece yapıyorum. Örneğim trenç giymek istemiyorsam giymiyorum ama semizotuna salatalık eklenmezse asla olmaz deyince ekliyorum. (Her konuda karışıyor derken ciddiydim) inatlaşmıyorum. Sonuçta eşimin annesi gönlünü kurmak istemem o yaşta kadını da değiştiremem. Onu kırmak eşimi kırmak olur. Ayrıca benim annemde zor bir karakter olabilirdi bu durumda eşimin idare etmesini beklerdim. Hala asla eşimin yanında yapmaz. Ama ben şikayet ediyor gibi değilde işte anlatıyormuş gibi eşime anlatırım. Sürekli şikayet gözükmesi çirkin bir görüntü. Ama bilmezse de annesini melek sanıyor. İkisinin arasını böyle buldum. Uzatmadan kısaca bazen gülerek ayy annen bugün yatağı öyle kapatma böyle daha güzel duruyor diye yatağımızı bozdu ve kendi düzeltti deyip gülüyorum. Oda gülüyor. Ama farkında oluyor. Annem işte hep böyle diyor. Geçip gidiyor m

Ah benim canım ah yavru ceylanım 😅bunlar filmin fragmanı üzülerek söylüyorum baş edemezsin hadsize had bildirmek kolay degil cahile laf anlatmak çok yorucu inşaallah sen aşarsın ama bu kadın böyle :KK43: öyle böyle malesef oğlan anasıyım her bokolog olmak benim görevim diyen bu kadınlarla sınanıyoruz Allah sabrımızı arttırsın

Ah benim canım ah yavru ceylanım 😅bunlar filmin fragmanı üzülerek söylüyorum baş edemezsin hadsize had bildirmek kolay degil cahile laf anlatmak çok yorucu inşaallah sen aşarsın ama bu kadın böyle :KK43: öyle böyle malesef oğlan anasıyım her bokolog olmak benim görevim diyen bu kadınlarla sınanıyoruz Allah sabrımızı arttırsın
Amin inşallah çok teşekkür ederim beni anladığınız için 🥺 yani inanır mısınız başta saygı göstereyim eşimin annesidir diye diye tepeme çıktı beni yönetmeye çalıştı, bana her şeyi açık açık hiç çekinmeden söyleyebileceğini sandı. Üstelik hep emir verir gibi konuşuyor. Haddi olmayan yerlerde hep müdahale ediyor yatak odamızla ilgili bile bana bir şeyler söylemişti oraya bile müdahale etmeye çalışmıştı ya ona neyse?! Üstelik en çok kafama takılan şey de çocuk mevzusu, çocuk oldu mu müdahalelerin ardı arkası kesilmez herhalde. Hemen düşünmüyorum fakat istiyorum çocuğumun olmasını. Ama bu şartlar altında çok zor, eşimle aram daha da bozulur diye çok korkuyorum

Amin inşallah çok teşekkür ederim beni anladığınız için 🥺 yani inanır mısınız başta saygı göstereyim eşimin annesidir diye diye tepeme çıktı beni yönetmeye çalıştı, bana her şeyi açık açık hiç çekinmeden söyleyebileceğini sandı. Üstelik hep emir verir gibi konuşuyor. Haddi olmayan yerlerde hep müdahale ediyor yatak odamızla ilgili bile bana bir şeyler söylemişti oraya bile müdahale etmeye çalışmıştı ya ona neyse?! Üstelik en çok kafama takılan şey de çocuk mevzusu, çocuk oldu mu müdahalelerin ardı arkası kesilmez herhalde. Hemen düşünmüyorum fakat istiyorum çocuğumun olmasını. Ama bu şartlar altında çok zor, eşimle aram daha da bozulur diye çok korkuyorum
Doğum kontrol yönteminize falan mı karışmaya çalıştı yoksa. Arkadaşımdan duymuştum bunu. 😬

X