Kv yi arasam mı yada nasıl bir tavır takınsam

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yeni evliyim demişsiniz ama her 10-15 günde bir size geldiklerini söylemişsiniz.
Ne kadarlık evlisiniz de daha sizin aileniz gelmedi, siz gitmediniz kayın aileye?

Ayrica en önemlisi bu konudan uzaklasmalisin. Aksine evliliginiz sürece hep gündeminizde kalir. Senin ailen benim ailem derken evliligin geldigi aşamayı göremezsin bile. Unut herşeyi bence. Düğün bitti hersey geride kaldi. Kp ne mesafeli ol. Ha özünde iyi bir insansa ne yazikki bazi babalar sorumsuz . Bu da onlarda biri de geçiştir. Ya bu meselelerden kurtul. Evin, hayatin ve eşin yanlizca gündeminde olsun. Ararlar, msj a cevap vermez falan geçiştir. Kafaya takma. Eşin yaninda mi tamam. Herkesle iyi olmak zorunda değilsin. Bu seni kötü biri yapmaz. Ama evliliginiz surece hep saygiyi ayakta tutun.aslolan o dur

Kayınvalidenize hiç gitmediyseniz gitmeniz gerekiyordu tabiiki. Kırılması çok doğal.
Kayınbaba için de eşiniz arayıp haber verirsen önceden biz de kendimizi ona göre planlayalım diyebilirdi.

bizim adetlerimizde geline koç alınır eşim artık çöktü yapamıyor bende yapma boşver dedim. Hem senin gözünde kalmasın hemde bizim adımız, mecbur yapılacak dedi
Ben bunu yazmışım. Eşimin kafasına silah dayayıp zorla yaptırdım mı yazmışım.
Konumu düğün yapamadık diye mi açmışım. Zar zor düğün yaptık ama kp desteği olmadığı gibi ev oğlumun evi havasında takılıyor düğün haftam da saat 9 da bize geldi demişim.ama ben ne demişim siz ne yazmışsınız

Eşiniz şu koyu işaretlediğim yeri dediğinde "aşk olsun ben senle adetler için mi evlendim, gözümde falan tabi ki kalmayacak. Hem o koçun bize ne faydası olacak insanların arkamızdan bak gördün mü geline koç kestiler demesinden başka? Adımıza falan da bir faydası olmaz emin ol. Adet dediğin gereksizlikler silsilesi. Biz kapımızı kapattığımızda mutluysak bu benim için gayet yeterli" minvalinde konuşsaydınız eminim eşiniz sıyrılırdı bu düşüncesinden. Eşinize zorla yaptırmamışsınız ama engelleme imkanınız da varmış, kullanmamışsınız.

Bu ne ya yok koç alınır, yok adettir görümce evi temizler, yok adettir erkek tarafı evi boyar...
Gencecik kızsınız bunlara kafa yormayın he adet konusunda geçen bı üye konu açtı onun gibi olsaydı konunuz eyvallah...
İki tarafında maddi gücü yok siz birlikte yapmışsınız ne güzel işte...
Elalem ne der diye yaşayıp duruyorsunuz.
Kp e gelince yaptığı çok ayıp daha ilk gün sabah eve gelmekte ne demek...
Kendi anne babamız esiminiz anne babası herkes yerini haddini bilecek tabi ki bizde bileceğiz...
Ben yapı itibari ile evime çöreklenmesinden kimsenin hoşlanmam ki ben komşuya dahi gitsem saatlerce oturmam.
Sizde benim gibi düşünüyorsanız koyun mesafeyi tam ortamı oluşmuş.
Ama ilerde çocuk olduğunda o kv ve kp re çocuğunuza baktırmayacaksınız, bir yardıma ihtiyacınız olduğunda cagirmayacaksınız.

Eşiniz şu koyu işaretlediğim yeri dediğinde "aşk olsun ben senle adetler için mi evlendim, gözümde falan tabi ki kalmayacak. Hem o koçun bize ne faydası olacak insanların arkamızdan bak gördün mü geline koç kestiler demesinden başka? Adımıza falan da bir faydası olmaz emin ol. Adet dediğin gereksizlikler silsilesi. Biz kapımızı kapattığımızda mutluysak bu benim için gayet yeterli" minvalinde konuşsaydınız eminim eşiniz sıyrılırdı bu düşüncesinden. Eşinize zorla yaptırmamışsınız ama engelleme imkanınız da varmış, kullanmamışsınız.
Size sadece bir soru soracağım. Konumun içeriği ne ben niçin konu açmışım ne sormuştum

Nerden başlasam bilemedim.. Bazı şeyleri hemen hemen aynı yaşamışız ama benim ailem sonuna kdr herşeyi yaptı karşı taraf yapmadı. Hava atmaya gelince oğlumuza şöyle yaptık böyle yaptık diye anlatıyorlar. Ben mesafiliyim haftada 1 gidiyorum misafir gibi. Onlarda ayda bir kez gelirler tabi ben kabul edersem. Bu raddeye gelmesinin sebepleri kendileri. Herkes herşeyin farkında. Mesela sen demişsin ki kv çok iyi. İyi olan kv seni arayıp neden gelmediniz diye sorabilirdi trip atmak yerine. Ona iyi sessiz değil sinsi denir. Benimkide bana karşı iyi ama eşime şikayet ederler mesela hep :))
Hazır bu duruma gelmişsin mesafeni koy. Kp zaten sürekli arıyor diyosun sonunu alamazsın. Mesafe candır.

Size sadece bir soru soracağım. Konumun içeriği ne ben niçin konu açmışım ne sormuştum

Konunuzun içeriği tüm bu anlattıklarınız ışığında kayın ailenizden şikayetçi olmanız. Siz sadece evlendikten hemen sonra yaşanan gelme gitme konuları için şikayetçi değilsiniz kayın ailenizden. Yani öyle bir tavırla anlatmışsınız ki sanki kayınpederiniz düğün masraflarınızı yapsa, koçu alsa, alışverişlerinizi yapsa evinize gelmesinde sorun olmayacak. Çünkü genel olarak mesajlarınız "onu da yapmadı, bunu da yapmadı" şeklinde. Size bir soru sorayım, yapsaydı ne olacaktı? Tavrınız nasıl olacaktı?

İşin aslı ilk mesajımda dediğim gibi kayın ailenize minnetsiz olduğunuz için şükredin bence. Kayınvalidenizi arama konusunda da siz de tepkisiz kalın diyorum yine ilk mesajımda dediğim gibi.

Bu arada ne yalan söyleyeyim, kayınpederin haftada, 10 günde 1 gelmesi bana çok fazla gelmedi. Ha geldiği günler size uymuyordur bunun da önlemini siz alın. Ya bu hafta biz size geleceğiz diye haber verin ya da sizin için en uygun güne ayarlayıp davet edin. Kontrol sizin elinizde olsun yani.

Nerden başlasam bilemedim.. Bazı şeyleri hemen hemen aynı yaşamışız ama benim ailem sonuna kdr herşeyi yaptı karşı taraf yapmadı. Hava atmaya gelince oğlumuza şöyle yaptık böyle yaptık diye anlatıyorlar. Ben mesafiliyim haftada 1 gidiyorum misafir gibi. Onlarda ayda bir kez gelirler tabi ben kabul edersem. Bu raddeye gelmesinin sebepleri kendileri. Herkes herşeyin farkında. Mesela sen demişsin ki kv çok iyi. İyi olan kv seni arayıp neden gelmediniz diye sorabilirdi trip atmak yerine. Ona iyi sessiz değil sinsi denir. Benimkide bana karşı iyi ama eşime şikayet ederler mesela hep :))
Hazır bu duruma gelmişsin mesafeni koy. Kp zaten sürekli arıyor diyosun sonunu alamazsın. Mesafe candır.
Çok şükür sorumun gerçek cevabını buldum.
Benim aileminde çok desteği olmayınca laf etmedim hiç. Eşimede dedim riyakarlık olur ozaman. Ama kp pazarlamacılar gibi sürekli bizde hatta kalmak istiyor ama ben mesafe koymak istiyorum. Çalışıyorum henüz evimin tadını çıkarmadım

Konunuzun içeriği tüm bu anlattıklarınız ışığında kayın ailenizden şikayetçi olmanız. Siz sadece evlendikten hemen sonra yaşanan gelme gitme konuları için şikayetçi değilsiniz kayın ailenizden. Yani öyle bir tavırla anlatmışsınız ki sanki kayınpederiniz düğün masraflarınızı yapsa, koçu alsa, alışverişlerinizi yapsa evinize gelmesinde sorun olmayacak. Çünkü genel olarak mesajlarınız "onu da yapmadı, bunu da yapmadı" şeklinde. Size bir soru sorayım, yapsaydı ne olacaktı? Tavrınız nasıl olacaktı?

İşin aslı ilk mesajımda dediğim gibi kayın ailenize minnetsiz olduğunuz için şükredin bence. Kayınvalidenizi arama konusunda da siz de tepkisiz kalın diyorum yine ilk mesajımda dediğim gibi.
Yapsaydı da oğlumun düğününü ben yaptım evde oğlumun evi düğün haftası 9 da seni hiç aramadan evine gelirim hakkı tanımazdım.
İyi günler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X