Laluşka'nın Diyet Günlüğü

laluxsxka

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2008
185
10
Merhaba okuyan herkese,:KK71::KK71::KK71:

Açıkça söyleyeyim kızlar,daha önce kendime birçok konuda birçok hedefler koydum,kimi gerçekleşti,kimi gerçekleşmedi.Ama beni bu hedefim kadar heyecanlandıran olmadı.
Sizi sıkmadan kısaca kilo alma maceramı yazayım.Boyum 1.60 .Evlendiğimde yıl 1997, 49 kilo idim.3 yıl sonra 60 ile hamile kaldım:KK49: ve 86,5 ile bitirdim.Sonra 59 u gördüm yani istediğim kadar zayıfladım.Sonra yavaş yavaş aldım ve 9 yıl sonra 72 kilo ile yeniden hamilelik:KK49: yaşadım .Doğuma 94,5 kilo ile gittim.Küçük kızım şimdi 28 aylık ve ben şu anda 76.3 kiloyum.İşte kısaca kilo ama tarihçem böyle.
Ve ben artık kilolu olmaktan,hepimizin ortak yaşadığı sorunlardan çok sıkıldım.Kendimi sürekli ertelemekten,kilolu olduğum için eski arkadaşlarımla görüşmeyi ertelemekten ve mecbur kalıp da görüşünce de utanmaktan,alışveriş yapamamaktan,imalı söz ve bakışlardan,ufak aktivitelerde daha erken yorulmaktan,terlemekten,abuk subuk diyetler yapmaktan,ondan,bundan,şundan o kadar çok şeyden sıkıldım ki tabii en başta da kendi tembelliğimden...
5 mayısta 40 yaşıma gireceğim ve ben her zaman yaşından çok daha küçük gösteren biri olarak şu anda 40 tan çok daha fazla hissediyorum.1 eylül sabahı kendime bu hedefi koydum.1 eylül itibarıyla kilom 77.2 idi.vermem gereken kilo ise 22.2 :KK52:
Öncelikle hayatımdan rejim,diyet laflarını ve onların bana verdiği stresi attım ya da atmaya çalışıyorum diyelim.Çünkü kilo vermekte başarıya ulaşmış birçok kişide bu yöntem çok işe yaramış.Sağlık ve de mutluluk için, hiçbir zaman bana ait olduğunu düşünmediğim kilolarımdan kurtulmaya çalışıyorum diyorum kendi kendime. ...
Kendimi çok kasmadan biraz böyle deneyeyim dedim ve sonuç 5 günde 900 gram.Hiç de fena değil bana göre.Biliyorum ödem bu ama giden gitmiştir ben ona bakıyorum.:KK66:
Günde mümkün oldukça 6 öğün yemeye çalıştım,şekeri ve yağı azalttım ve işlerimin yoğunluğu ve çocukların vaktimin çoğunu almasından dolayı spor yapmadım.Ama yapmıycam demek değil bu.Sporsuz amacıma ulaşamayacağımı çok iyi biliyorum.önümde 8 ay var ve ben bu 8 ayın sonunda eski halime geri dönmüş olmak istiyorum.Umarım başarırım.Bu zorlu süreçte bana destek olursanız çok sevinirim.Sevgiler....:KK71:
GİDEN 900 GRAM......GİTMESİ GEREKEN KALAN 21.3 KG (Belki çok ama 31 ağustostan daha az :KK64:)

kilo alma maceran benimkine çok benziyor.....
ben 1996 da evlendim ve 48 kiloydum.peş peşe 2 doğum yaptım.şu anda 70 kiloyum ve boyum 155 cm .yaklaşık 15 kg vermeliyim ama bir türlü kendime güvenip başlayamıyorum.hep bahaneler ....zaman bulamamak...
kendimi çok yaşlanmış ve mutsuz hissediyorum.senin yazını okuyunca biraz umutlandım .belki birlikte başarabiliriz.
kilo kontrol çizelgesi yapmak istedim onu da bir türlü yerleştiremedim.kabul etmiyor..
ben de bugün başlıyorum .inş bu defa bırakmam..

kilo alma maceran benimkine çok benziyor.....
ben 1996 da evlendim ve 48 kiloydum.peş peşe 2 doğum yaptım.şu anda 70 kiloyum ve boyum 155 cm .yaklaşık 15 kg vermeliyim ama bir türlü kendime güvenip başlayamıyorum.hep bahaneler ....zaman bulamamak...
kendimi çok yaşlanmış ve mutsuz hissediyorum.senin yazını okuyunca biraz umutlandım .belki birlikte başarabiliriz.
kilo kontrol çizelgesi yapmak istedim onu da bir türlü yerleştiremedim.kabul etmiyor..
ben de bugün başlıyorum .inş bu defa bırakmam..

Günaydın,
Ben bu defa bırakmıycam.Ve tabii ki başarıcaz diyelim ,belki demeyelim.Unutma herşey önce beyinde bitiyor.Hani çocukluğumuzdan beri söylenen İstemek başarmanın yarısıdır sözü bu durumuma cuk oturuyor.Ben artık vücudumun isteklerinin beynimin önüne geçmesine izin vermiycem,beynim her sağlıklı insan gibi vücudumu idare etsin....
Bu sabahki kahvaltım :
-1 dilim çavdar ekmeği
-biraz peynir
-2 siyah zeytin
-bolca domates,biber
-çay
bence bu bir insanı doyurur.Reçelsiz kahvaltı yapamam ama hazırladığım tabağa koymuyorum.Onu tatlı krizine saklıyorum.
BU SABAH DA 76.3 KİLOYUM.Aç karnına tartılmayı unuttum.Şimdi tartıldım.Yarın sabah aç karnına ve mümkünse tuvalate çıkmış olarak.Sanırım suyu az içiyorum,bu aralar tuvaleti daha az ziyaret ediyorum.
Ben sana destek olmaya hazırım,sen de kendini önemsiyor ve bu sefer olacak diyorsan beraber başaralım.

öğle yemeği için 1 porsiyon z.yağlı taze fasülye,2 kaşık yoğurt,1 dilim ekmek
biraz önce 1 küçük poğaça,1 fincan çay
akşama da ton balıklı salata ile 1 dilim ekmek düşünüyorum ama daha karar vermedim.
sanırım güzel bir menü olacak bugün için.
spor olarak da biraz yürüdüm,biraz ufaklığın peşinden koştum,biraz da yüzdüm.
yatmadan önce de 1 bardak süt,2 kayısı.

merhaba canım ....

bugün sabah aç karnına tartıldım 69.2 kg .dün hiç su içmedim .yavaş yavaş su içmeye başlıyorum .bakalım bugün kaç bardak içeceğim.şekeri azaltıyorum.bir de spor yapabilsem.dün yarım saat yürüyüş yaptım.evde koşu bandı .plates topu ve diğer mlz ,tvester ,step tahtası gibi spor aletlerim var ama birtürlü kullanmaya başlayamadım.:KK17:

kendime çok kızıyorum bu halimi nasıl kabullendim diye :KK47:

birlikte başaracağımıza inanıyorum.pzt gününe kadar tartılmayacağım.her pzt tartı günü olsun sabahları aç karn

akşam gün içind neler yediğimi yazacağım...

artık benim de bir diyet günlüğüm var .:KK66:

neler yediğimi yazıyorum.kilo kontrol çizelgemi de yaptım.iyi bir başlangıç oldu.düzenli spor yapabilirsem her şey çok daha güzel olacak.desteğini bekliyorum.

Canım,ne zamandır yazamadım,kusura bakma.
İzmir e gitmem gerekti ve yeni döndüm.
orada da dikkat ettim yediklerime ama tam olarak da değil.Hala 76.8 kiloyum ama regl oldum.Bunun da etkisiyle tartı arttı biraz ama artık birdaha 77 yi görmemeye söz verdim kendime.Aslında hergün tartıda gördüğüm kiloyu birdaha görmemeyi planlıyorum.Bakalım olacak mı?
Sana hep destek,tam destek benden.
Yarından itibaren düzenli yazarım artık.Sevgiler....

ben de hafta sonu diyeti bozdum ve tabi 500 g aldım.dün 7 den sonra birşey yemedim ve hemen dengelendi.bugün sabah tartıldım 69.1 kg biraz moralim yerin geldi.akşam 6 dan sonra birşey yememeye dikkat edelim çok faydası oluyor.benim günlüğüme de yazabilirsin .selamlar

çalışmaya devam .....

Bugün yeniden başlıyorum düzenli yazmaya,düzenli beslenmeye.
sabah tart 76.4 tü.
Aç karnına 1 bardak ılık suya 1 yemek kaşığı elma sirkesi
ufak bir dilim ekmek,peynir
öğlen 1 kase cacık,2 yemek kaşığı patlıcan musakka
Aralarda limonlu taze maydonoz
1 bardak 7 otlu çay
1kk ev keki

Şimdilik bu kadar.Nöbetteyim,çok da dikkat edemeyebilirim ama sabah 75.9 u görmek istiyorum. umarım olur.

Akşam yemeği ;
1 küçük parça diyet ekmek
biraz çökelek
1 domates
3 biber
5 zeytin

birazdan da 1 kase cacık içicem.
akşama da meyve 2 tane erik

Günaydın sevgili ve çoook ihmal edilmiş günlüğüm,
15 günden fazladır sana yazmıyorum bak ne oldu,76.2 ike 77.5 oldum,napcam şimdi ben?

Neyse bugün son kez ,hedefe ulaşmak için toparlıyorum kendimi.
Sabah....
1 yumurta,biraz peynir,1 küçük dilim ekmek,1 fincan çay.

birazdan bir ara.....1 küçük elma

öğlen ...
ton balıklı veya peynirli salata

ara ...2 galeta,salatalık

akşam....
ekşili köfte,yoğurtlu çiğ kereviz,yarım kase çorba

planladığım menüm bu.bir de bantta yürüyebilsem çok hoş olacak.

Günaydın sevgili ve çoook ihmal edilmiş günlüğüm,
15 günden fazladır sana yazmıyorum bak ne oldu,76.2 ike 77.5 oldum,napcam şimdi ben?

Neyse bugün son kez ,hedefe ulaşmak için toparlıyorum kendimi.
Sabah....
1 yumurta,biraz peynir,1 küçük dilim ekmek,1 fincan çay.

birazdan bir ara.....1 küçük elma

öğlen ...
ton balıklı veya peynirli salata

ara ...2 galeta,salatalık

akşam....
ekşili köfte,yoğurtlu çiğ kereviz,yarım kase çorba

planladığım menüm bu.bir de bantta yürüyebilsem çok hoş olacak.

merhabalar arkadaşım :KK34: uzun zamandır kk girmiyordum senin konu açtığını görünce sevindim :KK34: kilo almanaysa üzüldüm ama emin ol ki benim durumum senden çok daha kötü :KK43: geçen yıl babamı kaybettim ve 90 lı kilolara ulaştım işin en korkunç yanı ise durumun hiç umrumda olmaması :KK50: artık bir yerden başlamam gerek. benide kabul edersen bu zorlu yolculukta sana eşlik ederim:KK34:

X