Mide Balonu Günlüğüm 100 gün ve sonrası

27. günden merhaba, mide balonu taktiracakların şunu kesinlikle bilmesi gerekli ki asla iştahınızda kesilme olmuyor. Yani ilk zamanlar oluyor ama sonra mide balona alıştıkça o önlenemez iştah geri geliyor. Yani bende öyle oldu. Son bir iki gündür balonun varlığını unuttum hiç fark etmiyorum. Orada olduğunu bilmesem sınırsızca yiyebilirim gibi bir iştahım var...Belki özel bir dönem olduğu için bu kadar iştahlıyımdır bilemiyorum ama bu biraz canımı sıktı açıkcası. Çok yiyince ya da katı sıvı ayrımı yapmayınca eskisi kadar rahatsız hissetmiyorum üstelik. Ya midem büyüyorsa diye çok korkuyorum o nedenle kendimi frenlemek için elimden geleni yapıyorum. Yani klişeleşmiş bir söz olan mide balonu mucize değildir diyet ve spor çok çok önemlidir lafını çok iyi anlıyorum şuanda. Her gün 40 dk spor yapıyorum. Zorlansam da akşam bir saatten sonra asla yemek yemiyorum ve az porsiyonları çok çiğnemeye çalışıyorum. Balon olmadan da bunları yapsam eminim baya fark görürdüm. Balonun bana en büyük faydası porsiyon kontrolünde yardımcı olması. İştahıma asla engel olmuyor ama çok yemediğimde aşırı açlık da hissetmiyorum. neyse öyleydi böyledi derken neredeyse 1 ayı geride bıraktım. Bu kadar emeğim ve paramın boşuna gitmesini hiç istemiyorum ve devam ediyorum:)

Başlangıç: 82,6
Güncel : 75.4 - 27. gün
Benim balon artık olmadığı halde eskisi gibi iştahım yok canım ya. Hala diyete devam edebiliyorum ama arada belli dönemlerde canım çok tatlı istiyor o zaman kendime engel olamıyorum ne yalan söyleyeyim :) Benim 3 sene boyunca balon taktırıcam, taktırınca zayıflıcam diye istemsizce bilinçaltıma işlemem bana avantaj oldu galiba. Çünkü o kadar inanıyordum ki balon takılınca zayıflayacağıma hiç zorluk çekmedim uyum sağlamakta. Sen de verdiğin parayı, emeği düşün kendi kendini motive et. Hatta zayıfladığında ne kadar güzel olacağını filan düşün. Sakın vazgeçme gerçekten sonunda çok iyi olacak, takipteyim arada bilgi vermeyi ihmal etme :KK66:

Benim balon artık olmadığı halde eskisi gibi iştahım yok canım ya. Hala diyete devam edebiliyorum ama arada belli dönemlerde canım çok tatlı istiyor o zaman kendime engel olamıyorum ne yalan söyleyeyim :) Benim 3 sene boyunca balon taktırıcam, taktırınca zayıflıcam diye istemsizce bilinçaltıma işlemem bana avantaj oldu galiba. Çünkü o kadar inanıyordum ki balon takılınca zayıflayacağıma hiç zorluk çekmedim uyum sağlamakta. Sen de verdiğin parayı, emeği düşün kendi kendini motive et. Hatta zayıfladığında ne kadar güzel olacağını filan düşün. Sakın vazgeçme gerçekten sonunda çok iyi olacak, takipteyim arada bilgi vermeyi ihmal etme :KK66:
Ya işte her şey kafada bitiyor deniyor ya gerçekten öyle. Şurası kesin diyete uymayı ve devam ettirmeyi kesinlikle kolaylaştırıyor. Balon sayesinde 5-6 yıldır inemediğim kiloya indim ve düzenli sporu soktum hayatıma. Bazen motivasyonum düşse de kararlıyım 10 kilo daha gidecek bu vücuttan:KK66:

Merhaba, son 1 yıldır önü alınamayan bir kilo alım sorunu yaşıyorum. Zaten hayatım boyunca hep kilo sorunu yaşadım ama bu seviyelere daha önce hiç gelmemiştim. Boyum 1.70 ve kilom genelde hep 70-75 arasında değişirdi. Doğumdan sonra bile böyleydi. Ama son 1 yılda 80'in altını hiç görmedim sanırım. ve sürekli artmaya da devam ediyor. Biraz diyet yapıyorum 2-3 kilo veriyorum ve hemen diyeti bırakıp yiyeceklere (özellikle abur cubur) saldırıyorum.

Neyse sonuç olarak artık farklı bir şey denemeye karar verdim ve mide balonunu araştırmaya başladım. yaklaşık 6 aydır da araştırıyorum. endoskopik olarak yerleştirilen 1 yıl ya da 6 ay olan balonlar ve yutulabilirler üzerine baya araştırma yaptım. Araştırdığımda gördüm ki bolca reklam var ama taktırıken verilen kilolar üzerine ve asıl balon sonrasındaki süreç üzerine pek bilgi olmadığını gördüm. Yine de en çok deneyimi/bilgiyi bu platformda buldum :) Uzun araştırmalarım ve doktor görüşmeleri sonrasında yutulabilir mide balonunda karar kıldım.

Doktorum ile yaptığım görüşmede çok net olarak bu balonun mucize olmadığını, diyete uymazsam, hareketi arttırmazsam, çok iyi çiğnemezsem ve asıl öneli olan sağlıklı beslenme alışkanlığı geliştirmezsem balonun hiç bir işe yaramayacağını dile getirdi. Balon midede yaklaşık 4-6 ay arasında kalıyormuş ve sonra yavaş yavaş küçülerek genelde dışkı ile çok çok az oranda kusarak vücut dışına atılıyormuş. Kilo vermenin en verimli olduğu dönemin balon takıldıktan sonraki 100 gün olduğunu söyledi. Eğer bu 100 gün harfiyen diyete uyup sporu aksatmazsam istediğim ideal kiloya ulaşabileceğimi belirtti. Bu nedenle başlığı mide bolanu 100 gün takibim olarak açtım.

15 Ocak 2022 tarihinde takılacak. Mümkün olduğunca bu günlüğü güncel ve detay bilgi ile doldurmayı planlıyorum. Hem kendime motivasyon sağlamak ve hedefleri gerçekleştirmek için destek sağlamak hem de bu konuda deneyimlerimi paylaşmak istiyorum. Hadi bakalım başlayalım:)
Benimde 8.gun suan ne durumdasiniz ? Nasil gecti suana kadar ? Bende bi post actim bu konu ile ilgili cunku gercekten bilgi cok az

48. günden merhaba, uzun zamandır yazamdım araya uzun hastalıklar ve bazı koşturmacalar girdi. Artık balonumu hissetmiyorum geceleri yatarken de yüz üstü yatmaya başladım. sanırım tam uyum sağlandı. günlük hayat kalitem artmış olsa da hala yeni beslenme düzenimi içselleştirmediğim için kilo kaybı konusunda sıkıntı yaşıyorum. En son 10 Şubatta yazmışım. o zamandan bu zamana kilomda hiç değişiklik olmadı. Neden? çünkü diyetistyen ve doktorumun söylediği şekilde değil kendi düzenimce beslendim :) Bu hem iyi hem kötü. kilomu korudum bu iyi ama veremedim bu kötü :) 75 kilo benim için oldukça önemli bir kilo eşiği belki psikolojik belki değil bilmiyorum ama 75i kırmak demek 10 yıl önceye dönmek demek benim için. belki de bu yüzden zorlanıyorum. Neyse moral bozmuyorum ve devam ediyorum. araya hastalıklar vs girince diyetisyenime kontrole de gidemedim. gidebilseydim mutlaka bunu kıracak bir yol mutlaka bulurduk. en kısa sürede kendisine uğrayacağım.. Ne demişti doktorumuz... ilk 100 gün çok önemli. ben yarısına geldim. hala 50 gün var ve vermem gereken yaklaşık 7-8 kilo var. Bahar geliyor ve yaz yaklaşıyor... kendime güvenim tam yola devam:)

Güncel : 75.5 - 48. gün

48. günden merhaba, uzun zamandır yazamdım araya uzun hastalıklar ve bazı koşturmacalar girdi. Artık balonumu hissetmiyorum geceleri yatarken de yüz üstü yatmaya başladım. sanırım tam uyum sağlandı. günlük hayat kalitem artmış olsa da hala yeni beslenme düzenimi içselleştirmediğim için kilo kaybı konusunda sıkıntı yaşıyorum. En son 10 Şubatta yazmışım. o zamandan bu zamana kilomda hiç değişiklik olmadı. Neden? çünkü diyetistyen ve doktorumun söylediği şekilde değil kendi düzenimce beslendim :) Bu hem iyi hem kötü. kilomu korudum bu iyi ama veremedim bu kötü :) 75 kilo benim için oldukça önemli bir kilo eşiği belki psikolojik belki değil bilmiyorum ama 75i kırmak demek 10 yıl önceye dönmek demek benim için. belki de bu yüzden zorlanıyorum. Neyse moral bozmuyorum ve devam ediyorum. araya hastalıklar vs girince diyetisyenime kontrole de gidemedim. gidebilseydim mutlaka bunu kıracak bir yol mutlaka bulurduk. en kısa sürede kendisine uğrayacağım.. Ne demişti doktorumuz... ilk 100 gün çok önemli. ben yarısına geldim. hala 50 gün var ve vermem gereken yaklaşık 7-8 kilo var. Bahar geliyor ve yaz yaklaşıyor... kendime güvenim tam yola devam:)

Maşallah canım olsun buna şükür buraya kadar gelmişsin bende 96 dan 85 e düşmüştüm herbalife ile ama aldım yine

maşallah sizin çok iyi gitmiş ben yutulabilir değil endeskopi ile konulan balonlardan yerleştirtmiştim ama 1 ay püre ile beslenmeme rağmen sizin bugüne kadar verdiğiniz kiloyu bile verememiştim açıkcası benim için hüsran olmuştu
size şunu sormak istiyorum ne kadara takdırdınız ben 9 aylık balonu 1000 dolar artı diyetisyen ücreti ve dr kontrolü olarak da 3000 tl vermiştim gecen sene bu seneki fiyatları bilmiyorum
Bende endoskopi ile yapılan dan yaptırdım am şu an iki haftadYim hic bir faydasini görmüyorum asla istahimda azalma yok çok yediğimde bir yanma ağrı yok ve iki hafta da dört kilo verdim ama bir saat spor yaptım her gün yani oda kendi cabam

Merhabalar,sonucunuz ne oldu bir bilgi yazmamişsıniz,inşallah iyisinizdir,cevap verirseniz sevinirim

X