Lanet Kaynanamın yaptıkları.

canım kusura bakma yanlış da anlama ama hepiniz birbirinizden kabahatlisiniz. her ne olursa olsun, kürküyle gelen görümcen, pis havlu gecelik koyan kaynanan, başkalarının ağzına bakan ve ailene sana saydıran eşin, senin bunlara rağmen ısrarla affedip barışman, hiçbir şey olmamış gibi davranman, senin kendi annenin telefon açıp kaynanana gelin bakın kızımı alırım sizin gelininiz sahip çıkın demesi.....

inanki şiştim.... ben de çok şeyler yaşadım ama bu konuda herkesin çok büyük kabahatleri var diye düşünüyorum. bak ben 30 yaşımda bile değilim, büyük konuşmak istemiyorum ama kızımın başına senin başına gelenler gelse, yani hastanelik olsa, sahip çıkmasa kaynanası falan; inanki yorum bile yapmam. hatta problem çıkmasın, çirkefe taş atma üstüne sıçrar misali onlarla da iyi geçinirim.

canım bu hayatta kimseden bir şey beklemeyeceksin. Ve hayat seni öyle duruma getiriyor ki, üzerinde emeği olmayan, sana bir çöp bile yardım etmeyen insanları yeri gelince yıkayıp yağlamak zorunda kalıyorsun... maksat it ürür kervan yürür.... huzurun bozulmasın...

beni yanlış anlama da, geceliğini havlunu dışardan aldırsaydın, hiç onlarla muhatap olmayıp bir şey yokmuş gibi davransaydın, ama içten içe Allaha havale etseydin, annen de her zaman eşini onun ailesini destekler görünseydi yani İDARE etseydi

1. ne sütün kesilir bebeciğin harab olurdu
2. ne de sen böyle hastanelerde perişan olur ağlardın
3. ne de eşinle aranız bozulurdu....

ayı oğlu ayılara dayı demek bazen hayat kurtaruıyor canım.. onların yaptıkları yanlarına mı kalır zannettin? En fecisinden bulurlardı belalarını...Kürkünü de .....üne ....ksun...

bırak çok mu değerliler.... eşlerimizle başkaları için kötü olduğumuza değdi mi? Bak iki ayılıp bayılmış eşin etkilenip ne duruma gelmişsiniz... Yani çok üzüldüm... Geçmiş olsun... Bence bu yazdıklarımı bir düşün... Hiçbir şey için geç değil...

Ben sana katilmiyorum nedenmi ?
Her yapilani yutsaydi hala o kaynanayi o sekilde cekiyor olacakdi ve hayatai boynca cekecekti onun sirkefligini.
Böyle yasanilanlar yasandi ve su an rahat görüsmüyor, ilerde olurda gürüsülürse inan onlarda daha mesafeli olur.

Sus sus su bir yere kadar insan sisiyor....

Insanlikdan nasibini alan bir insan kalkip pis gecelik getirmez, tamam o an yenisini alamamisdir ama en azindan temiz birsey getirir.

Gerci sunuda anlamadim madem sevmiyorsun ne diye ziyarete gelmelerini bekledin hastaneye, ben olsam hic tenezül etmezdim.

Neyse olan olmus , sen kocanin ve cocugunun kiymetini bil....
mutlu ol..

Ben sana katilmiyorum nedenmi ?
Her yapilani yutsaydi hala o kaynanayi o sekilde cekiyor olacakdi ve hayatai boynca cekecekti onun sirkefligini.
Böyle yasanilanlar yasandi ve su an rahat görüsmüyor, ilerde olurda gürüsülürse inan onlarda daha mesafeli olur.

Sus sus su bir yere kadar insan sisiyor....

Insanlikdan nasibini alan bir insan kalkip pis gecelik getirmez, tamam o an yenisini alamamisdir ama en azindan temiz birsey getirir.

Gerci sunuda anlamadim madem sevmiyorsun ne diye ziyarete gelmelerini bekledin hastaneye, ben olsam hic tenezül etmezdim.

Neyse olan olmus , sen kocanin ve cocugunun kiymetini bil....
mutlu ol..

katılmamak senin en doğal hakkın...

ama bir de şöyle düşün, şimdi konuşmuyor tamam. yarın da belki konuşmak zorunda kalacak... bu kadın gelmiş kaç yaşına gelin torun sahibi olmuş.. sence gelin hanım böyle yaptı diye kendini değiştirmiş midir?

yine hastanelik olsa yine aynı şeyleri yapar... ben o yüzden diyorum ki ellerine koz vermek yerine, adam yerine koymamak en iyisi.. hee hee tamam anneee... Ahh siz olmasanız ne yaparım... Bunları deyince ağız eğilmiyor inanki.... Benimkiler de aynı... Ama bu arkadaşı düşündüğüm için söyledim.. Minnacık bebeği varmış sütü kesilmiş... Ama ekşın arayan olursa söyleyecek lafım yok...

Ben yanlış olabilirim kardeşim... Ama sana bir şey söyleyeyim mi? Dobra idim, açık sözlüydüm, hiç ama hiç kar etmedim hep zarar ettim. Çünkü sen mertsin de karşındakiler namert..

Ben demiyorum ki biz de namert olalım... Sadece adamdan saymayacak... Yine mesafeli olsaydı, geceliğini de çamaşırını da kendisi alsaydı, kürklü mürklü görümcesine bir bakıp içten deseydi vay be ne insanlar var adam olamamışlar....böyle surette hasta ziyareti mi olur...

eşime dönüp inanmadığım içimden gelmediği halde canım annen ne kadar iyi şunu yaptı bugün annemle şuraya gittik vıdıvıdıvıdıvıdı bi şeyler diyorum işte... inanki başka türlü olmuyor...

bende isterim bunlara lan sen kimsin de bana böyle davranıyorsun demeyi... ama ne huzur kalıyor ne bakacak yüz...

he ne diyordum. desen ki bana geçmişinle ilgili en çok neye pişmansın, sana derim ki, kaynanama cevap verdiklerime ve eşime anlattıklarıma, sinir olup yataklara düşüp akıp giden zamanlarıma pişmanım... ama bilemiyor insan... şimdiki aklım olsa amaaaaannn derim kızım zamanını güzel harca.... dünyaya bir kere geliyorsun böyle çirkeflere taş atma üstüne sıçrar... bir arkdaş demiş hiç oralı olmuyorum izin vermiyorum kendi kumlarında oynuyorlar demiş sanırım yakamoz... çok beğendim canım inanki...

bir nokta da şu ben de arada coşuyorum ağlıyorum buraya gelip konu açıyorum ama sadece bu... gidip de onlara belli ediyor muyum! TÖVBE BİLLAH ETMEM!

neyse ben böyle düşünüyorum. eğer oralı olmasaydı cevap vermeseydi eşiyle de arasını iyi tutsaydı annesi de madem gelmiş hastaneye durumu da görmüş madem görüyorsun be kadın ne diye öyle halden anlamayan insanlara şikayet edip damadınla yüz göz oluyorsun...

BEN NE DURUMDAYIM BİLİYORMUSUNUZ AYNEN BU DURUMDA İNSANLARA ÇOK ŞAHİT OLDUM. BU ARKADAŞIN ANNESİ GİBİ HANIM ANNELERİMİZİ DE ÇOK TANIDIM TANIDIKLARIM ARASINDA NASIL ANNELER VAR ANLATAYIM

diyelim kızı hastanede ve pishavlu falan getirdi dünürü... benim tanıdığım gelin anneleri var ki yağlayıp ballıyolar aaaaa ne güzel bak kızıma neler getirmişler diyorlar... damada dönüp annenden çok memnunum niye zahmet etmişler oğlum... yemepe çağırcam en kısa zamanda....

PEKİ BUNLAR KAFAYI MI YEDİ BÖYLE YAPIYORLAR YOK ARKADAŞIM ANLAYAN ANLAR... BÖYLELERİYLE ANCAK BÖYLE HAKKINDAN GELİNİR... DAMAT DA SES EDEMEZ KENDİLERİ DE... AMA KIZIN ANNESİ BAKAR, YIKAR, TEMİZLER... ARKASINDAN DA LANET OLSUN BIRAK BİZ İŞİMİZE BAKALIM DER GEÇER...

sonuçta idare meselesi işte... belki de yanlışımdır...bilemiyorum...

dibine kadar hepiniz hatalısınız
ya nerden başlasam bilemedim ki neden aileleri bu kadar hayatınıza karıştırıyorsunuz ki
gelmedi gelmedi takmadı takmadı yani nolcak ki
beklentilerinizi çok fazla tutmuşsunuz ve olmayıncada saldırıya geçmişsiniz
kvnizde haklı demiyorum onda da kabaht çok ama fitili siz ateşe verdiniz ana kız kusurada bakmayın
inş bu küsmenin altından birşey çıkmaz böyle rahat mutlu mesut kvsiz yaşayıp gidersiniz

ahhh merveciğim konu açmış.hani buraya konu açmadan önce insanlar 2 değil 3 kere düşünmeliydi.ne oldu da fikrin değişti:KK34:

ilk konunda olduğu gibi gene eşin hatalı,seni yine kovmuş,yine affetmişsin.bu kısır döngü hayatınız boyunca devam edecek.yine sen hep başkalarını suçlayacaksın:KK14:

dibine kadar hepiniz hatalısınız
ya nerden başlasam bilemedim ki neden aileleri bu kadar hayatınıza karıştırıyorsunuz ki
gelmedi gelmedi takmadı takmadı yani nolcak ki
beklentilerinizi çok fazla tutmuşsunuz ve olmayıncada saldırıya geçmişsiniz
kvnizde haklı demiyorum onda da kabaht çok ama fitili siz ateşe verdiniz ana kız kusurada bakmayın
inş bu küsmenin altından birşey çıkmaz böyle rahat mutlu mesut kvsiz yaşayıp gidersiniz

neden hayatınıza başkalarını karıştırıyorsunuz lafı çok saçma hiç
hamile bir kadının tek başına eşiyle doğum haneye gittlğini ne gördüm nede duydum! mutlaka ya kaynana,ya anne yada teyze kardeş dahildir insanlar dağ başında yaşamıyor hep bir birliktelik var anne dahil olmazsa kızı küsüyor hamiie duygusallığı diye bir şey var , etrafında onunla ilgi istlyor hamile olan gayet insani ve gerekli bir durum, ilk bebek ilk tecrübesizlik , bende kızımın yanımnda olurdum , ..çocuk doğururken ölen var çünkü
günlük bir hadise değil ! bakımı iyi olması gerek lohusanın

Hic birinizin birbirinizden aşagi kalir yani yok anca birbirinizi doldurup durmussunuz
Kimse hastaney gelmek size yeni pijama havlu almak zorunda degil bunlar yuzunden annenizin insanlari azarlama hakki yok

herkes hatalı ama ben su gecelik olayına takıldım

sonuçta anneniz babanız yanında yani,annen yanında durur baban alabilirdi havluydu gecelikti ne diye bekliyorsunuz onlardan yani beklemek değilde benim annem babam kimseye fırsat vermezdi o konuda..ayrıca gelmediniz diye anneniz aramış gerek yoktu

eşinizin size yaptıkları ayrı bir olay ve sizin eşinizi affedip onla gitmeniz..

sonda yapacağınız resti basta size dayak atarken,sizi hasta halinizle hastanede sürüklerken yapıp gidecektinz..

bence eşinizin annesiyle konuşmaması bir ömür sürmez yakındır..o zaman ne yapacaksınz

annenizin kızıma bakmadınız ben bakıyorum gibilerinden konuşması çok anlamsız. tabiki kendi bakacak.insan kızını bu halde kv eline bırakırmı. annemde bende bi rgün bile kv deden böyle bir beklenti içine girmedik.hatta gelmese daha iyi olur die düşündük.

kv deden gecelik istemekte samimiyeti gösterir.ben öyle bir durumda eşimden isterdim gider eve getirirdi.

kısaca bu konuda herkes hatalı...öncelikle eşiniz... insan eşi hastanedeyken ona ve annesine bu kadar hakaret eder mi? burda lanet okuyacağınız kişi kv değil.

yinede çok sabırlıymışsınız. ben olsam çoktan terketmiştim.

katılmamak senin en doğal hakkın...

ama bir de şöyle düşün, şimdi konuşmuyor tamam. yarın da belki konuşmak zorunda kalacak... bu kadın gelmiş kaç yaşına gelin torun sahibi olmuş.. sence gelin hanım böyle yaptı diye kendini değiştirmiş midir?

yine hastanelik olsa yine aynı şeyleri yapar... ben o yüzden diyorum ki ellerine koz vermek yerine, adam yerine koymamak en iyisi.. hee hee tamam anneee... Ahh siz olmasanız ne yaparım... Bunları deyince ağız eğilmiyor inanki.... Benimkiler de aynı... Ama bu arkadaşı düşündüğüm için söyledim.. Minnacık bebeği varmış sütü kesilmiş... Ama ekşın arayan olursa söyleyecek lafım yok...

Ben yanlış olabilirim kardeşim... Ama sana bir şey söyleyeyim mi? Dobra idim, açık sözlüydüm, hiç ama hiç kar etmedim hep zarar ettim. Çünkü sen mertsin de karşındakiler namert..

Ben demiyorum ki biz de namert olalım... Sadece adamdan saymayacak... Yine mesafeli olsaydı, geceliğini de çamaşırını da kendisi alsaydı, kürklü mürklü görümcesine bir bakıp içten deseydi vay be ne insanlar var adam olamamışlar....böyle surette hasta ziyareti mi olur...

eşime dönüp inanmadığım içimden gelmediği halde canım annen ne kadar iyi şunu yaptı bugün annemle şuraya gittik vıdıvıdıvıdıvıdı bi şeyler diyorum işte... inanki başka türlü olmuyor...

bende isterim bunlara lan sen kimsin de bana böyle davranıyorsun demeyi... ama ne huzur kalıyor ne bakacak yüz...

he ne diyordum. desen ki bana geçmişinle ilgili en çok neye pişmansın, sana derim ki, kaynanama cevap verdiklerime ve eşime anlattıklarıma, sinir olup yataklara düşüp akıp giden zamanlarıma pişmanım... ama bilemiyor insan... şimdiki aklım olsa amaaaaannn derim kızım zamanını güzel harca.... dünyaya bir kere geliyorsun böyle çirkeflere taş atma üstüne sıçrar... bir arkdaş demiş hiç oralı olmuyorum izin vermiyorum kendi kumlarında oynuyorlar demiş sanırım yakamoz... çok beğendim canım inanki...

bir nokta da şu ben de arada coşuyorum ağlıyorum buraya gelip konu açıyorum ama sadece bu... gidip de onlara belli ediyor muyum! TÖVBE BİLLAH ETMEM!

neyse ben böyle düşünüyorum. eğer oralı olmasaydı cevap vermeseydi eşiyle de arasını iyi tutsaydı annesi de madem gelmiş hastaneye durumu da görmüş madem görüyorsun be kadın ne diye öyle halden anlamayan insanlara şikayet edip damadınla yüz göz oluyorsun...

BEN NE DURUMDAYIM BİLİYORMUSUNUZ AYNEN BU DURUMDA İNSANLARA ÇOK ŞAHİT OLDUM. BU ARKADAŞIN ANNESİ GİBİ HANIM ANNELERİMİZİ DE ÇOK TANIDIM TANIDIKLARIM ARASINDA NASIL ANNELER VAR ANLATAYIM

diyelim kızı hastanede ve pishavlu falan getirdi dünürü... benim tanıdığım gelin anneleri var ki yağlayıp ballıyolar aaaaa ne güzel bak kızıma neler getirmişler diyorlar... damada dönüp annenden çok memnunum niye zahmet etmişler oğlum... yemepe çağırcam en kısa zamanda....

PEKİ BUNLAR KAFAYI MI YEDİ BÖYLE YAPIYORLAR YOK ARKADAŞIM ANLAYAN ANLAR... BÖYLELERİYLE ANCAK BÖYLE HAKKINDAN GELİNİR... DAMAT DA SES EDEMEZ KENDİLERİ DE... AMA KIZIN ANNESİ BAKAR, YIKAR, TEMİZLER... ARKASINDAN DA LANET OLSUN BIRAK BİZ İŞİMİZE BAKALIM DER GEÇER...

sonuçta idare meselesi işte... belki de yanlışımdır...bilemiyorum...

birden fazla beğenme imkanım olsaydı beğenirdim yazını!!!!!

daha önce de dediğim gibi hepiniz baskınsınız geçinmek istiyorsan burda rol sana düşüyor onların hatalarını görsende sinir ol ama bişey deme annene anlat dostlarına anlat içine atma ama onlara da sataşma
senin yaşadıklarının benzerini bir çocuğum yaşamıştır millet anlatıyor neler var kendimden örnek vereyim bende asla hakkını yedirmeyen çirkef bir karakterdim takiiiiiiiii ele karışana kadar sindiriyorlar adamı eritiyorlar o yüzden hiç bulaşmıcan bulaşmasan da gerçi illa bişey buluyorlar saygıdan susarsın bizi takıp cevap bile vermiyo başına buyruk derler durduk yere kavga çıkarırlar aklın almaz
bi eltim senin yaşadıklarının aynısını yaşadı eşi öldürüyodu nerdeyse şimdi onları takmıyor meraba meraba az öz görüşme eşine de asla bişey demiyor çünkü adamn zaafı annesine laf söyletmez asla şimdi oldukça huzurlular diğer 2 eltim içten pazarlıklı yüzlerine yağ bal kocasına da onlar annemden babamdan iyi modundalar arkalarından veryansın iyi olcam diye birbirleriyle yarışırlar ben de iki yüzlü olamayıp hak aradığım için açıklama yapmaya çalışıp tartışmadan problem çözmeye çalıştığım için kötü gelin demekki baazı insanlara iyilik yaranmıyor
iki yüzlü ol demiyorum onları yokmuş gibi gör samimi asla olma sır verme çok muhabbet etme oturmaya giderseniz 2-3 saat dur sadece eşinle git aynı ortamda espiri yapma gülme onlarla sana rahat olamasınlar mesafeyi hissetsinler ben bunun için çalışıyorum veeeeeeeeee hiç ama hiç kimseden beklenti içinde olma yoksa üzülürsün eşim düşünsün beni kaynanam düşünsün hayal kırıklığına uğrarsın annene ve evladına bağlan yeter

Hemen konuya gireyim arkadaşlar..Eşimin ailesiyle görüşmüyorum şuan sebebini paylaşmak istiyorum.

Ben 35 haftalık hamileyken aniden rahatsızlandım ve çok büyük agrılarla hastaneye yatırıldım 5 gün hastanede yattım bu süre içinde erken doğum yapmadığıma dua ediyorum.Acil olarak yattıgım için yanımda hiçbişeyim yoktu çok kötü durumdaydım sureklı serumlar ilaçlar vs vs ve sureklı kusma durumum vardı hiçbişey yiyemedim annem kaldı yanımda 8 kişi kalıyorduk odada.Kaynanam aradı bişeye ihtiyacın varmı dedi bende söyledim geceligim yok havlum yok vs diye akşamına gelmişler ailecek görümcem kürk ceket giymiş süslenmişte gelmiş töbe töbe.neyse tesekkur ettim aldım torbaları odama cıktım bi actım gecelikleri kendi geceliklerini koymus hepsinin önünde yağ lekeleri kirler var ve kocamanlar.Havlular deseniz hepsi kullanılmış.Bu arada ben ilk gelinim ve ilk toruna hamileydim.Neyse olur böle seyler alamamıstır dedim geçtim.Annem babam eşim sureklı yanımdaydılar hanfendi aradı beni pazar günüydü ziyaret saatinde gelir sanıyorduk annemle.Aradı nasılsın falan bende dedim bugun gelirsiniz sanıyordum ama gelmedniz dedim komşunun mevlütü vardıda t.. (görümcem) ile ona gittik ayağımda çok agrıyo yürüyemiyorum dedi.İyi dedim kapattım bi baktım çıkmış gelmiş agrıyan ayaga noldu bilmiyorum.

Annemle babamda vardı o gün.Annemde haliyle kızdı tabi bu kız burda kac gundur yatıyo sizin gelmenizi bekledi üzüldü neden ilgilenmiyorsunuz ben kızımı size emanet ettim hamile haliyle ona bakarsın diye ama siz kapınızı bile acmamıssın böyle olursa ben merveyi alırım kendim bakarım doğuma kadar dedi.Kaynanamdan ses yok sustu sustu hiçbişey demedi sonra gitti.Akşamına eşim aradı telefonla siz benim annemi nasıl ağlatırsınız ne dediniz kadınada bayılcak hale gelmiş vs vs dedi kapattı ve biz eşimle kavga etmeye basladık telefonda kolumda serum yataktayım odada 7 kişi var annemde sinirlendi eşimi aradı merve hasta bilmiyomusun neden huzursuz ediyosun diye konusmus tartısmaya baslamıslar dısarda konusuyo tabi ben duymadım hiçbişey eşim anneme S***** G** (Defol) kızınıda senide istemiyorum demiş kapatmış.Ben kaynanamı aradım ne dedin de böyle delirdi benim halimi görmüyomusunuz neden hasta halimle ugrasıyosunuz benimle oglunun sinirli oldugunu biliyosun üstüme saldırcagını biliyosun niye böyle yapıyosun dedim e senın annen bana neler dedi de ben eve zor geldim de bayılıyodum falan filan en sonunda git ananda doğur çocuğunu bizide unut dedi.Ben şoka girdim hersey bianda olmustu ve eşim ve ailesi beni istemediklerini söylediler.Sırf kaynanamın doldurması yuzunden.

Sonra eşim gecenin 1inde hastaneye geldi hastaneden cıkacagım günün önceki gecesi,cıkarcam seni burdan yürü demeye basladı guvenligin onunde aglamaya basladım artk sinirlerim iyice bozulmustu.Annemlede tartıstım neden arıyosun eşimi konusuyosun karısmasaydın dedim oda bana kızdı beni son gece hastanede tek bırakıp eve gitti ertesi gün ben hastaneden cıktım eşim geldi aldı beni annemle babamda bana alındılar ve gözumun onunde basıp gittiler neyse ben eve geldim iki gün sonra yine kavga etmeye basladık aynı sebep yuzunden ben hastaneden yeni cıkmısım adam bana anneme ne dediniz senin annen kim ki laf ediyo dedi annemi aradı telefonda ne dedin sen anneme diye kavga etti telefonu kırdı attı sonra annesi geldi eve onun yanındada kovdu beni resmen şov yaptı annesinin yanında ben bebegime bişey olmasın diye sakince konusmaya calısırken hemde.Tamam o zaman gıdıyorum ben dedım defol git dedi anneside düştü bayıldı sonra ayılttık yıne konustu konustu kapı caldı annemler gelmişler beni almaya bırakmadı beni annemin üstüne saldırdı sonra ben gönderdim onları annesi gene bayılmış içerde şaka gibi.

sonra eşimin babası kız kardesi bide halası geldi görumcem annesini öle gorunce bastı cıglıgı noldu anneme diye beni soran yok sen hamilesin iyimisin diyen yok halasıda beni azarladı geç bakim şöle sen dıyo o ilgilencekmiş kaynanamla neyse ben aptal gibi oldum sakinliğimi korumaya calısıyorum duzgunce konusmaya calısırken eşim gene aynı seyı dedi annesini seciosa gitsin dedi bende iyi ozaman dedim madem öle gittim esyalarımı toplamaya derken kapıyı kapattım halası kapının onune geldi köpek gibi konuscagına oturda kocana karılık yap dedi bende delirdim bu sefer sen kime köpek dıyosun be dedim sinirlerim iyice bozuldu bunlar gıttıler ben yattım artık korkmaya basladım eşimde hiçbişey olmamış gibi geldi yattı yanıma sonrasında bıkac olaydan sonra esimle duzeldi aramız doğumum oldu ne kaynanam ne kp bı çöp almadılar bana.sanki ben cocugun tasıyıcı annesiymişim gibi karnımdayken istemedigi oglumu görmeden duramaz oldu.Oğlum yogun bakımda yattı o dikişlerle hastanelerde mahvoldum üzüntümden sütüm az geliyordu yetemedim bebegime.

Şükür oglum cıktı iyileşti kadın eşim varken geliyo msafir gbi oturup gıdıyo ben evde yalnızken gelmiyordu.Komsularını toplayıp getirmiş daha 1 ay bile olmadan kadınlara dıyokı butun odaları dolu esyaları yeni universitede okuyo bıtırcek ıste işe gircek vs benımle hava attı elaleme ben oglumu emzirmeye odaya gittigimde kadın arkamdan kaynanama dediki yardım etmiyomusun tek basına mı yapıyo ıslerini dedi evet cok beceriklidir herseyı kendısı yapabiliyo dedi yüzsüz şey.Sonra annem oglumun 20sini yaptı kıskandı galiba kv surat astı baya bi kırkıncı gununde ben annemdeydim o günde kırkı oldugunun farkında degildim herseye kosturmaktan kafam allak bullaktı annem dediki bugun kırkı oldu hadi gel bi yıkayalım ddi öyle taşlarla yapraklarla törenle yıkamadık sıcak diye bi duş aldırdık anneside önceden beni ne aradı ne sordu ben yapmak istiyorum diye haber vermedi tamda o gun aradı napıyosun dıye bugun kırkı oldu dıyo hala daha ben yıkamak istiyodum demedi herseyı benden bekliyo annem yıkıyo suan dedim iyi tamam dedi kapattık.

Sonra bi cumartesi gunu ben pazar alısverisine cıkacaktım annesi sabah aradı bugun oglen komsunun gelinleri gelecek haberin olsun dedi bende bugun musayit degilim pazara gitmem lazım o..(eşimin) haberi vardı önceden annem gelip alacak birazdan beni dedim vay efendim cok ayıp olurmus hediye getireceklermiş öglene kadar bekle sonra gidersin dedi yok dedım ben uygun dgilim bugn sonra gelsinler evde hiçbişey kalmadı dedim iyi gelmesinler deyip kapadı önce bana bi sor be kadın ben musayitmiyim degilmiyim ne diye elaleme tamam diyosun!! sonra gelmez oldular eşim aradı niye gelmiyosunz dedi siz evinizde oturun bizde evimizde oturalım demiş kapamıs oda evlerine gtti 5 dklık yerde oturuyolar yok işte kırkını annesi yaptı bana getirmedi komsularımı istemedi de bilmemnede eşim beni savunmus benım haberım vrdı gideceginden diye eşim beni savununca yollara atmıs kendini bayılmıs sokakta hastaneye kaldırmıslarda bilmemne eve geldi eşim noldu dedim böle böle olmus sen komsularını ıstememişsin kırkına annene götürmüşsün bilerek dedi biz kavga etmeye basladık oglum aglamaya basladı aldı kucagına ver cocugu dıyorum vermıyo sonra bi ara beşiğe bıraktı ben alayım susturayım dedım cocugu katılcak yoksa vay efendim neden alıyomusum alamazmısım

bende ittirdim bunu bebegimi almak için vurdum bı tane oda bana vurmaya basladı kollarımı çizdi sacımı cekti sonra ben önce babasını aradım bak oglun vurdu bana heryerımı cızdı kollarımı morarttı neden benımle ugrasıyosunuz siz bana bugune kadar ne yaptınız gelip ilgilenmediniz bi çöp bile takmadınız sizin taktıgınız bilezikleri babam verdi dedim biz sana ne takcakmışız be sen evine komşu kabul edıyomusunki dedi iyice sinir oldum kapadım suratına.polisi aradım sonra polisi cagırdım diye oglumu getirdi bana verdi polisi cagırdın ya tamam artık görursun sen dedi polisler geldi ben sikayetçiyim dedim karakola göturduler bizi annemleri cagırdı polis onlar geldiler aldılar göturduler beni 4 gun annemlerde kaldım sütüm tamamen kesildi bende artık ya annen ya ben dedim yoksa boşanalım dedim onun bana yaptıgının aynısını ben ona yaptım sen annecisin belli oldu kimin anneci oldugu dedim baya saydırdım artık döktüm içimdekileri o pek bişey demedi bana

sonra geldi barıstık vs evimize geldik 10 dk gecti geldi sarıldı cok özledim ben sizi dedi bende konustum istemiyorum kimseyi artık torununu görcek olan gelir gorur ama ben asla gıtmem sakın teklif etme dedm öle böle kabul etti 2 aydır o kadınla ve dıgerlerıyle gorusmuyorum ve ınanırmısınız 2 ayda bır defa bıle kavga etmedik.Bir dedıgımı ıkı etmez ogluyla ılgılenır saatlerce aileme karsıda cok saygılı oldu ve suan sadece benım ailemle gorusuyoruz hıcbı tartısmamızda yok annem,babam cahildir genctir dıye görmezden geldi yaptıklarını.Her türlü destegide verıyolar sagolsunlar.Ama onun ailesinden ses yok bayramdada gitmedik gıdelim dıye demedı bıle ne oldu aralarında bilmiyorum ama anne lafını etmiyo 2 aydır.Ama kalkıp derseki göruselim diye ne yapcagımı bılmıyorum ?? asla gorusmek ıstemıyorum bana bunca yaptıklarından sonra hepsinden nefret ediyorum onlarında kızı var inşallah aynı seyleri onada kaynanası yapar..
ayy başlığına güldüm ne yalan söyliyim :S

Canım geçmiş olsun valla okumaya dayanamadım ...ahh bu aileler yokmu varlıkları bir dert yoklukları yara..bence senin ailende onun aşlesi de sizin ilişkiniz içinde verilen kararlarda vss herşeyde bir varlık belirtisi göstermemeliler.siz eşinizle karar verin herşeye küçücük birşeyde bile müdahale etmelerine izin vermeyin ya bu evlilikte aileler evleniyor gibi davranıyolar herkes hayatına devam etsin sizede karışmasınlar yaaa...senin annen benim annem kavgaları dizilere konu olmuş ve tehlikeli bişedir uzak durun kapatın bu senin ailen benim ailem mevzularını
kolay gelsin canım

Son düzenleme:
ben Merve'yi masum buluyorum hatalarına rağmen.

hamilelik ve sonrası kadının aklının karmaşık olduğu dönemler. hamileyken aklında zaten binlerce düşünce dolanıyor, doğum korkusu, doğum sonrası oluşan his karmaşası falan derken yeni anneler ne yapsa hoş görüyorum ben.

belki sorsanız çoğu yaptıklarına sonradan kendi de şaşırmıştır. ben aile üyelerini kabahatli buluyorum. kadıncağız doğum aşamasında ve bu çok hayati duruma rağmen düşüncesizce davranmışlar. arkadaşım gelinle veya dünürle derdin varsa git başka zaman hallet, bu günü mü buldunuz?

kocan ise tam karakolluk adam. iyi ki polisi çağırıp şikayetçi olmuşsun, yoksa çocuğunu ondan izinli sevmek zorunda kalabilirdin. şimdi çocuk ve sevgi için affettin ama ikinci kez affetmeyeceğini nakşet ki beynine, anasıyla barışsa bile sana bulaşmasınlar.

Allah yardımcın olsun.

Ben bu yaşadığım olaydan sonra çektiğim sıkıntılardan sonra anladım karşımdakilerin boş insanlar olduklarını.Çünkü insan yaşamadan öğrenmiyor.Ben cok farklı bi ortamda buyudum yetiştim benim hayata bakış açımla onlarınki bir degil bunu sonradan görüyorsunuz.Bizde hasta olana ilgi bekleyene hamileye vs sorunda olsa çene yapılmaz ki bunun böyle olması normaldir.belki bende hatalıyım belki annemde hatalı.Kimse hatasız denilemez bu durumda tabiki.Ama insanın içine öyle bi oturuyor ki yapılanlar.Burda ne hikayeler okuyorum da kalkıp boşancam ben denilmiyo,boşanmak öyle kolay bi olay değil.Eşimde gereken cezayı çekti.Diyorlar ya bir musibet bin nasihattan iyidir diye.Yaşadık ve neyin ne oldugunu gördük.Ben daha öncede konu acmıstım bu kadın yuzunden o zaman sustum iyi oldum gittim görüştüm yine.Ama durdurak bilmedi gene doldurdu oglunu üstüme saldı.Benim eşim sinirlendimi gözü hiçbişeyi görmüyor oglunun bu huyunu bilipte ben hastanedeyken ilk fırssatta onu doldurması beni deliye çevirdi.Ben orda ilgiye yardıma muhtaçken bunları bana yaşattılar ya içimde hiçbirini affedemiyorum.Ben zaten eşimle eve dönmedimki annemler aldılar göturduler beni.Gereken her lafıda ettim kendisine.Eğer doldurulmasaydı bunlar kendi düşünceleri olsaydı zaten ilk gun gider boşanırdık.

Benim eşim küçük yaşta calısmaya baslamıs ve hep kendi parasını kendisi kazanmıstır.Yazları calısıp kısları evdeymiş.Yazın annesi bi telefon edipte napıyon oglum demezmiş kendisi anlattı bunları bana.Ne zaman biz evlendik evimizi yuvamızı kurduk kadına bi haller oldu.Kıymete bindi oğlu.Bu arada ben universitedeyim okuluma ara verdim kısmetse başlıcam bu ekimde.Kendi kızı o komsudan bu komsuya gezen bi tipti ben okuyorum diye acıktan okumaya basladı,benim giydiğim ne varsa aynısından bulup aldırdı ve kendisi benden bi yas buyuk.Ben bunları görup görup sustum ama sonunda böyle patladım.

Bir daha böyle bişey olursa zaten daha buyuk bi olay olur ki sanmıyorum artık bu kadar yüz bulupta laf edeceklerini.Dediğiniz gibi iş eşimde bitiyor ve benimde artık onları yok saymam gerekiyor.Belki bütün bunlar olmasaydı biz görusmeye devam edıyo olsaydık ben hergun içime ata ata sinir olacaktım yine.Böyle olması ve tavrımı ortaya koymam hem eşime hem ailesine karsı bence iyi oldu.

annenizin kızıma bakmadınız ben bakıyorum gibilerinden konuşması çok anlamsız. tabiki kendi bakacak.insan kızını bu halde kv eline bırakırmı. annemde bende bi rgün bile kv deden böyle bir beklenti içine girmedik.hatta gelmese daha iyi olur die düşündük.

kv deden gecelik istemekte samimiyeti gösterir.ben öyle bir durumda eşimden isterdim gider eve getirirdi.

kısaca bu konuda herkes hatalı...öncelikle eşiniz... insan eşi hastanedeyken ona ve annesine bu kadar hakaret eder mi? burda lanet okuyacağınız kişi kv değil.

yinede çok sabırlıymışsınız. ben olsam çoktan terketmiştim.

Ben kendim arayıpta istemedim ki kendisi teklif etti bende hazır geliyo madem getirsin diye söyledim ki o zamana kadar bi sorun yoktu.ben sanıyorum ki benimle ilgileniyorlar torunlarını gelinlerini merak ediyorlar bişeyler yapmaya calısıyorlar diye hatta sevindim.Ama görümcemin o kokoş halini görunce anladım durumu üstüne üstlük bide o yağlı gecelikleri görunce tamam dedim annemde gördü bunları lanet olsun bunların yapcagı işe dedi gitti tek tek kendisi aldı zaten ne gerekiyorsa biz özellikle arayıpta getirin demedik.kayınvalidenin kendi gecelikleriydi hatta onlar kendisi ameliyat oldgnnda gormustum ustunde.Kendini benimle yarıştırıyor bi bakıma.Benim karnım burnumdayken bana dediki bak göbeklerimiz aynı oldu ikimizde şişko olduk dedi siz ne anlarsınız bu durumdan.kadında sürekli bi çekememezlik durumu var evimde ne var ne yok benden daha iyi biliyor.Bunları gorupte susana evliya derim ben.
Eşimide bu yaptıgından dolayı allaha havale ettim cunku ugrasamıyorum artık sürekli aynı seyleri anlatmaktan yoruldum artık acıklama yapmıyorum direk öyle davranıyorum kesin çözüm.Oda anladı umarım hatasını o gün hastaneye kaldırmıslar annesini ayılmıs bayılmıs ama eşim gitmedi hastaneye anneci olsaydım sizi bırakıp onun yanına koşardım dedi ama ben inanmıyorum annesi istemedi kesin onu o yuzden gitmedi bana öyle söyledi.hepsinin günahı boyunlarına.

ben Merve'yi masum buluyorum hatalarına rağmen.

hamilelik ve sonrası kadının aklının karmaşık olduğu dönemler. hamileyken aklında zaten binlerce düşünce dolanıyor, doğum korkusu, doğum sonrası oluşan his karmaşası falan derken yeni anneler ne yapsa hoş görüyorum ben.

belki sorsanız çoğu yaptıklarına sonradan kendi de şaşırmıştır. ben aile üyelerini kabahatli buluyorum. kadıncağız doğum aşamasında ve bu çok hayati duruma rağmen düşüncesizce davranmışlar. arkadaşım gelinle veya dünürle derdin varsa git başka zaman hallet, bu günü mü buldunuz?

kocan ise tam karakolluk adam. iyi ki polisi çağırıp şikayetçi olmuşsun, yoksa çocuğunu ondan izinli sevmek zorunda kalabilirdin. şimdi çocuk ve sevgi için affettin ama ikinci kez affetmeyeceğini nakşet ki beynine, anasıyla barışsa bile sana bulaşmasınlar.

Allah yardımcın olsun.

Zaten polisi gördü benimkinin suratı görmeliydiniz ne oluyo ya bu kadar iş büyüdümü ifadesi vardı.Ben sureklı ne gerekiyorsa yapın dedikçe sustu kaldı ben ne yaptım dedi heralde.Polislerde aldılar onu bi köşeye bi guzel konustular ne dediklerini bilmiyorum ama suratı bembeyazdı karakolda.Bende polise tek tek anlattım durumu ne gerekiyorsa yapılsın ben sikayetciyim dedi olacakları biliyormusun eşin 15 gün sizinle kesinlikle irtibat kuramıcak eve yaklasamıcak telefon dahi edemicek bunu kabul ediyormusun dedi ediyorum dedim tamam o zaman dedi bi ailen gelsinler bi konusalım dediler ailem geldi annem babam'' kızım olayı buyutme bu iş cocuk oyuncagı degil bak yavrunuz var yazık etmeyin birbirinize olur böyle seyler'' deyip beni vazgecirdiler.Alıp göturduler beni oda kaldı tek basına noluyoruz dedi heralde.Ben annemlerde kaldım 4-5 gün sayfalarca şey yazmısımdır bütün içimi döktüm ama kalkıp bana tek laf etmedi buda hatasını anladıgını gösterir ve sonrasında bizi gelip aldı babamlada konusarak tabi.Şuan inanılmaz mutlu ve huzurluyum umarım böyle devam eder etmezsede kendileri bilir.. :))

ahhh merveciğim konu açmış.hani buraya konu açmadan önce insanlar 2 değil 3 kere düşünmeliydi.ne oldu da fikrin değişti:KK34:

ilk konunda olduğu gibi gene eşin hatalı,seni yine kovmuş,yine affetmişsin.bu kısır döngü hayatınız boyunca devam edecek.yine sen hep başkalarını suçlayacaksın:KK14:

Fikrim değişmedi benim hep aynıydı zaten diğer konumdada o kadar kolayca bırak boşa diyen çok oldu ben o zaman hamileydim burdaki boşan laflarını dinleseydimde boşansaydım ne olacaktı acaba?
Bu kısır döngü devam edecek temenniniz içinde teşekkür ederim.
Gurursuz midesiz gibi bi tablo oluşturmayın eşim evet hatalı ama beni sevdigini biliyorum ve göruyorum.Çoğu kadının eşi böyle dolduruslara gelmiyor mu ? bu tarz kavgalar yasanmıyormu? ben diger konumdada dedim bi daha olursa giderim diye gittimde dönmeye niyetimde yoktu kendisi geldi babamla konustu benimle konustu.Ben 1 aylık oglumla boşansaydım burda bana helal olsun ne kadar cesurmuşsun aferin sana diyen çok olurdu...!!

hatalı-hatasız vsss olan olmuş yaşanmışş

artık eşine dolduruşa gelmemesini öğretmen gerekiyor çoğu erkekte var bu durum emin ol

kimisi şanslı kv kötü niyetli değil dolduruşa getirmiyor kimi tam tersi

ben ilk gruptanım eşimde gelir dolduruşa ama kv art niyetli değil Allahtan şimdilik bi sıkıntımız olmadı

ufak tefek durumlar geliyor elbet başımıza öncesinde ses etmiyorum ama olay dönüp dolaşıp dediğime geldiğinde

gördünmü annen dedi diye yaptık ama bizim hayatımız bizim evimiz bilmediği şeyler varmış demekki dediğimde

haklısın hata ettim diyor yavaş yavaş sıyırmaya çalışıyorum kavga etmeden anlıyacağın, ne olursa bana sormaya başladı ilerleme kaydettim, şimdi bebeğiniz de oldu eşin bu durumdan daha çabuk sıyrılır umarım

hatalı-hatasız vsss olan olmuş yaşanmışş

artık eşine dolduruşa gelmemesini öğretmen gerekiyor çoğu erkekte var bu durum emin ol

kimisi şanslı kv kötü niyetli değil dolduruşa getirmiyor kimi tam tersi

ben ilk gruptanım eşimde gelir dolduruşa ama kv art niyetli değil Allahtan şimdilik bi sıkıntımız olmadı

ufak tefek durumlar geliyor elbet başımıza öncesinde ses etmiyorum ama olay dönüp dolaşıp dediğime geldiğinde

gördünmü annen dedi diye yaptık ama bizim hayatımız bizim evimiz bilmediği şeyler varmış demekki dediğimde

haklısın hata ettim diyor yavaş yavaş sıyırmaya çalışıyorum kavga etmeden anlıyacağın, ne olursa bana sormaya başladı ilerleme kaydettim, şimdi bebeğiniz de oldu eşin bu durumdan daha çabuk sıyrılır umarım

Benim eşimde böyle işte doldurusa geldiği an sinirleniyor ve sinirlendimide agzına geleni sayıyor sonradan sakinleşipte mantıklıca duzgun bı sekılde konustukmu evet bunları bunları dememliydim haklısın diyor.Ben bütün bunları görmesem eşimin gercek yüzünü bilmesem zaten gurursuz midesiz bi insan değilim gider boşarım.Ama yeni evliyiz bizde zamanla oturacak diye düşünüyorum ne olursa olsun o kadına bak işte boşandılar dedirtmem evimde kocamla bebeğimle mutlu oldukça çatlasın dursun.

Benim eşimde böyle işte doldurusa geldiği an sinirleniyor ve sinirlendimide agzına geleni sayıyor sonradan sakinleşipte mantıklıca duzgun bı sekılde konustukmu evet bunları bunları dememliydim haklısın diyor.Ben bütün bunları görmesem eşimin gercek yüzünü bilmesem zaten gurursuz midesiz bi insan değilim gider boşarım.Ama yeni evliyiz bizde zamanla oturacak diye düşünüyorum ne olursa olsun o kadına bak işte boşandılar dedirtmem evimde kocamla bebeğimle mutlu oldukça çatlasın dursun.

en azından hatasını farkediyor zamanla daha da düzene giricektir,

benim eniştemde çok dolduruşa gelirdi , baktı evliliği sallanıyor dolduruşa geldiğinin de farkında ama kendine mani olamıyor en sonunda kimse demeden kendi isteğiyle annesiyle irtibatını kesti,

eşine de böyle böyle anlatırsın dolduruşa gelmediği anlar ki mutluluğunuzu görünce aklı başına daha da gelir,

seninde tabi sürekli geçmişi açıp hatırlatmaman ve annesini kötülememen gerekiyor , inada bindiriyorlar o zaman

X