lanet olsun lidyalılara parayı bulduğu için

İnternetten iş başvuruları yapması şuanda mantıklı olan. Birde kamuda çok fazla personel alımı var onları araştırın. Sizin istediğiniz standartlar nedir bilmiyorum ama ikinizinde hakettiğini kazanabileceği bir şehir araştırın bence. Birde o kadar okuduk ettik diye gaza getirmeyin kendinizi, Lise gibi her şehirde üniversite var okumayan kalmadı, bu bir ayrıcalık değil artık.

hanımefendi eşimin iş tecrübesi sizin yaşınıza belkide yakındır.kimse sizin kadar şanslı değilki aile binasında oturmuyorum çocugum konusunda hassasım kimseye emanet edemedim küçükken.sizinki gibi bana sürekli kışlık hazırlık yapanda yoktu.yeni evliyken gittiğimzde bize altın takan akrabalarımızda yoktu.arkamızı sürekli tutan biriside yoktu bizim.herseyi kendimiz yaptık.ayrıca merak ettim siz nasıl bir azime sahipsinz neler yaptınz mesela
su konudada haksızsınz ben zamanıda parayıda iyi yöneten biriyim ama eşim konusunda haklısnz yönetemedi.ve ben bunları cokkkk sonra ögrendim.kendime güvenme sebebimde bu inançlıyım azimliyim cok tutumluyum herseyi yapacak gücü bulyorm kendimde.sorun eşim onu azimsz buluyorm
kendi fikrime göre sizi de azimsiz buldum. KPSS defterini kapattım demişsiniz. bir çok arkadaşım ve büyüğüm yıllarca bu defteri kapatmadı. hem az çok demeden çalıştılar, hem sınavlara hazırlandılar. nihayetinde kazandılar. yine açın o defteri. bakın bu yıl bir çok kurum yeni memur alacak. özel durumdan dolayı. KPSS'ye girdiniz mi? keşke girseydiniz, büyük ihtimal bir kuruma yerleşirdiniz. hakkınızda hayırlısı. ayrıca hangi anne çocukları konusunda hassas değildir ki? çocuklarını kreşe götürüp, çalışan anneler bebeklerini önemsemiyor mu?
evet aile konusunda şanslıyım, şükürler olsun. ama onlara güvenmedim, kendi düğünümü kendim yapacak kadar paramı biriktirdim. ha ailem benim düğünüm için biriktirdiğimle düğün hediyesi olarak araba aldı. almasa da farketmezdi, yine borçsuz evlenirdim. eşime babası ev verdi, vermese de gocunmaz kirada otururdum. azimliyim, burslarla okudum, lise ve üniv hayatımda ailemden hiç para almadım. lise dahil okurken çalıştım, çalıştığım paramı da biriktirdim. şu anda yüksek lisans yapıyorum. inşallah doktoramı da yapacağım. sonrası için başka planlarım var. yani anlayacağınız arkamı kimseye dayamıyorum. gayret ediyorum, emek sarfediyorum. güzel bir ailem var, kışlıklarımın bir kısmını yaptılar, ama ben de kendim evimde yaptım. henüz 2 aylık bile evli değilim. öğrenmeye heves ediyorum. öğreniyorum da. adetlerimizde yeni evlilere altın verirler. bunların karşılığını da hediye olarak zamanında biriktirdiğim paralardan götürüyorum zaten.

keşke bunlara takılmasaydınız. neyse hakkınızda hayırlısı olsun. siz yine de KPSS defterini kapatmayın. çalışın, yaşınız müsaitse bir gün olur bunun karşılığını mutlaka alırsınız.

İnternetten iş başvuruları yapması şuanda mantıklı olan. Birde kamuda çok fazla personel alımı var onları araştırın. Sizin istediğiniz standartlar nedir bilmiyorum ama ikinizinde hakettiğini kazanabileceği bir şehir araştırın bence. Birde o kadar okuduk ettik diye gaza getirmeyin kendinizi, Lise gibi her şehirde üniversite var okumayan kalmadı, bu bir ayrıcalık değil artık.
ayrıcalık diyen oldumu hanımefendi tabikiii okumaktan daha cok vasıf tecrübe lazım.çogu okuyan insan kendi mesleğini bile yapmıyor.ortada verilen emeğin karşılığı alınamıyor diyoruz.acaba diyoruz başka şehirlerde alınabilirmi gibi fikir yürütüyoruz.eşim okuuğunu şunu bunu hayatında konuşmaz ortada bir ayrıcalıkmış gibi zaten çok mütevazidir.bende ayrıcalık olduğunu idaa etmiyorum ayrıca

kendi fikrime göre sizi de azimsiz buldum. KPSS defterini kapattım demişsiniz. bir çok arkadaşım ve büyüğüm yıllarca bu defteri kapatmadı. hem az çok demeden çalıştılar, hem sınavlara hazırlandılar. nihayetinde kazandılar. yine açın o defteri. bakın bu yıl bir çok kurum yeni memur alacak. özel durumdan dolayı. KPSS'ye girdiniz mi? keşke girseydiniz, büyük ihtimal bir kuruma yerleşirdiniz. hakkınızda hayırlısı. ayrıca hangi anne çocukları konusunda hassas değildir ki? çocuklarını kreşe götürüp, çalışan anneler bebeklerini önemsemiyor mu?
evet aile konusunda şanslıyım, şükürler olsun. ama onlara güvenmedim, kendi düğünümü kendim yapacak kadar paramı biriktirdim. ha ailem benim düğünüm için biriktirdiğimle düğün hediyesi olarak araba aldı. almasa da farketmezdi, yine borçsuz evlenirdim. eşime babası ev verdi, vermese de gocunmaz kirada otururdum. azimliyim, burslarla okudum, lise ve üniv hayatımda ailemden hiç para almadım. lise dahil okurken çalıştım, çalıştığım paramı da biriktirdim. şu anda yüksek lisans yapıyorum. inşallah doktoramı da yapacağım. sonrası için başka planlarım var. yani anlayacağınız arkamı kimseye dayamıyorum. gayret ediyorum, emek sarfediyorum. güzel bir ailem var, kışlıklarımın bir kısmını yaptılar, ama ben de kendim evimde yaptım. henüz 2 aylık bile evli değilim. öğrenmeye heves ediyorum. öğreniyorum da. adetlerimizde yeni evlilere altın verirler. bunların karşılığını da hediye olarak zamanında biriktirdiğim paralardan götürüyorum zaten.

keşke bunlara takılmasaydınız. neyse hakkınızda hayırlısı olsun. siz yine de KPSS defterini kapatmayın. çalışın, yaşınız müsaitse bir gün olur bunun karşılığını mutlaka alırsınız.
ben inanın çok çabaladım kızım küçükken onu hafta sonları bıraktım dersaneye gittim hazırlandım2014 te cok caba harcadım çalıştım çabaladım o sende tarih soruları uzaydan indi bizi ters köse yaptı.bu senede ben isyan ettim girmedim darbe oldu alım fazla.ondan önceki yıllarda girdim evde hazırlanıp bir sizin anlayacagnz kapak atamadım kısmet omadı.

Ben de maalesef sizinle ayni bolum mezunuyum.4 yil oldu mezun olali tam.ama hala ozel sektordeyim.daha doğrusu sektordeydim.bebegim olunca ayrilmak durumunda kaldim ki calistigim yer bana asgari ucret bile vermiyordu zaten 2 vasita ile ulasim sagliyordum.sabah aksam 4 vasiga esittir 200 lira yol parasi.bana kalirdi 800 lira.yine de belki zam olur belki yerim degisir diye calistim ama artik artik kis aylarinda dayanamadim.okuldan mezun okdugum yil da dahil.olmak uzere tam 4 sefer sinava girdim.ilk.yil yazili sinavi gecip sozlu sinavda elenince sitki siyirmak derler ya.hah iste oyle oldum ben de.ama yine de bi yandan ozelde calistim bi yandan sinava hazirlandim.ceyizimi kendim aldim.kpss icin gittigim kursun parasini kendim ödedim ama gel gor ki hep ozelde surundum,evlendikten sonra tek maasla gecinmek zorhnda kaldik.bi de bebegimiz oldu.ev kira.kredi oduyoruz bi yandan.esim 2 bin aliyo ve buyuksehirdeyiz.ama esim bazen kafasi atip eve geldiginde onu sakinlestiriyorum uapma etme kolay is bulunmaz diye.bu devirde zor canim arkadasim.keske senin gatanti bi.isin olsaydi o zaman esine sehir degistirmekten bahsedebilirdin.ama cok zor simdi..

ben inanın çok çabaladım kızım küçükken onu hafta sonları bıraktım dersaneye gittim hazırlandım2014 te cok caba harcadım çalıştım çabaladım o sende tarih soruları uzaydan indi bizi ters köse yaptı.bu senede ben isyan ettim girmedim darbe oldu alım fazla.ondan önceki yıllarda girdim evde hazırlanıp bir sizin anlayacagnz kapak atamadım kısmet omadı.
vazgeçmeyin. azimli sıçan duvar deler derler. yaşımdan dolayı ukalalık yaptığımı düşündünüz ama, değil. BESYO cu kaç arkadaşım yıllarca denedi, 8. yılda atanan akrabalarım da var. kendim tecrübe etmedim ama çevremde gördüm. annemi biliyorum yaa. lise mezunu kadın, ben ufakken kardeşimi ayaklarında sallarken uzaktan eğitimle üniversite bitirdi. bunun yanında nasipleri peşinde koşmayanları da gördüm. fırsatları değerlendirmeyenleri de. aile apartmanında maaile yaşayınca hepsini görüyorsun. :) karamsarlığa kapılmadan sıkı sıkı çalışarak hazırlanmaya devam edin. kolaylıklar dilerim.

Ben de maalesef sizinle ayni bolum mezunuyum.4 yil oldu mezun olali tam.ama hala ozel sektordeyim.daha doğrusu sektordeydim.bebegim olunca ayrilmak durumunda kaldim ki calistigim yer bana asgari ucret bile vermiyordu zaten 2 vasita ile ulasim sagliyordum.sabah aksam 4 vasiga esittir 200 lira yol parasi.bana kalirdi 800 lira.yine de belki zam olur belki yerim degisir diye calistim ama artik artik kis aylarinda dayanamadim.okuldan mezun okdugum yil da dahil.olmak uzere tam 4 sefer sinava girdim.ilk.yil yazili sinavi gecip sozlu sinavda elenince sitki siyirmak derler ya.hah iste oyle oldum ben de.ama yine de bi yandan ozelde calistim bi yandan sinava hazirlandim.ceyizimi kendim aldim.kpss icin gittigim kursun parasini kendim ödedim ama gel gor ki hep ozelde surundum,evlendikten sonra tek maasla gecinmek zorhnda kaldik.bi de bebegimiz oldu.ev kira.kredi oduyoruz bi yandan.esim 2 bin aliyo ve buyuksehirdeyiz.ama esim bazen kafasi atip eve geldiginde onu sakinlestiriyorum uapma etme kolay is bulunmaz diye.bu devirde zor canim arkadasim.keske senin gatanti bi.isin olsaydi o zaman esine sehir degistirmekten bahsedebilirdin.ama cok zor simdi..
meslektaşım kaderdaşım slm
valla işte bende aynıyım ugraştım çabaladım ama nafile olmayacaksa olmuyor.
baktım kızımda büyüdü girdim işe maaşım az fakat işim çok ama çok rahat çok şükür:nazar: sattleri uygun kızım ve benim için .daha cok kazanacagım işede girerim fakat işte o sektör yavrum oldugu için uymuyor saatleri yogun bir iş ve şehir dısı var yolculuk bana uymaz artık evliyken zor.ondan bu az maas ama kafam rahatı sectim.artık yapacak bişey yok ben kaanat ediyorm eşimin emegine acıyorm sadece.yoksa ben kızım büyüyene kadar bizde 2000 le geçindik kira ev bide.benim güvendiğim sey su en olmadı köye giderim köyde ev var.ben ordada yaşarım ohh miss

ayrıcalık diyen oldumu hanımefendi tabikiii okumaktan daha cok vasıf tecrübe lazım.çogu okuyan insan kendi mesleğini bile yapmıyor.ortada verilen emeğin karşılığı alınamıyor diyoruz.acaba diyoruz başka şehirlerde alınabilirmi gibi fikir yürütüyoruz.eşim okuuğunu şunu bunu hayatında konuşmaz ortada bir ayrıcalıkmış gibi zaten çok mütevazidir.bende ayrıcalık olduğunu idaa etmiyorum ayrıca
Bu kadar sertleşmenizi gerektiren birşey yazmadım. Siz ayrıcalıklı sanıyorsunuz kendinizi diye birşey de yazmadım. Bunlar maalesef değiştiremediğimiz ülke gerçekleri. Kendinizi çok kaptırıp hayal kırıklığı yaşamayın diyorum, yeterince hayal kırıklığı yaşamışsınız maddi anlamda. Çocuğunuz okul çağında, zaten borç ödeyip zorda kalmışsınız. Ben bu durumda bunu kumar olarak görürdüm. Çoğu arkadaşta onu yazmış birikim yapıp öyle deneyin. Kimse size düşman değil, kendinizi savunacağınız bir durumun içinde değilsiniz. Sakin cevaplar hepimiz için daha iyi.

Ne mezunusuz ? Yada cevap verme lutfunda buluacak baska bir arkadas cevap verebilir mi ? Ulkede yuzbinlerce unv mezunu var. Spesifik bir bolumden mezun degilsenjz donanimli degilseniz onlards hicbir farkiniz yok. Mesela siz cocugunuz konusunds cok hassas muhtesem hir anne olarak birakamamissiniz ama ben 2 yasinds kizimi bırakıyorum cocugunu umursamayan bir anne olarak ! Siz esinize harika bir is harika calisma saatleri size harika bir is istiyorsunuz. Cunku unv bitirmissiniz is gecmisiniz var cidde benimde anlamlandiramadigim bir ozguveniniz var. Bu arada ornek olur belki bende 29 yasinda memur oldum. 1 defa denerim olmazsa olmaz . Boyle mantik olur mu ? Toplamda 4 defa kpss girmisim ki bu 8 yil demek. Hayir isyan etsen kime ediyorsun. Ben mantiginizi cozemiyorum. Ulkede sistem sorunu var size has degil.hepimiz icin var. Ee siz de bu carktasiniz. Isyan et et et de nerye kadar. Geregini yap.

başka sehre gitse emeginin karsılıgını alırmı acaba bizim bir antalya deneyimimiz olduda aldıgı burayla aynı.yabancı dil bilmediği için mi anlamadım
Mersini araştırın derim özellikle liman.Antalya yerine mersini araştırdınız mı hiç.

meslektaşım kaderdaşım slm
valla işte bende aynıyım ugraştım çabaladım ama nafile olmayacaksa olmuyor.
baktım kızımda büyüdü girdim işe maaşım az fakat işim çok ama çok rahat çok şükür:nazar: sattleri uygun kızım ve benim için .daha cok kazanacagım işede girerim fakat işte o sektör yavrum oldugu için uymuyor saatleri yogun bir iş ve şehir dısı var yolculuk bana uymaz artık evliyken zor.ondan bu az maas ama kafam rahatı sectim.artık yapacak bişey yok ben kaanat ediyorm eşimin emegine acıyorm sadece.yoksa ben kızım büyüyene kadar bizde 2000 le geçindik kira ev bide.benim güvendiğim sey su en olmadı köye giderim köyde ev var.ben ordada yaşarım ohh miss
Senin en azindan koyde ev varmis.bizde o da yok maalesef.ay su an ben sana moral vereyim derken kendim coktum yeminle,ne yapsam nerelere gitsem:KK51:

Eşiniz zorlanmadan kısa yoldan para kazanılmadığını hatta daha çok kaybettiğini görmüş. O yüzden aklını çelmeyin enerjisini düşürmeyin çalışmaya devam etsin. Daha sonra başka kapılar açılır.

istanbulda asgari ücret alıyormu inasanlar yahu.adım atsan para nasıl bisey o öyle.ben bekarken istanbula toplantılara gidiyordum.adım attıgın heryer mesafe ve para demekti.büyük konusmayayım en son yasanacak yer

tabiki asgari ücret alan bir çok insan var istanbulda, hem de her eğitim seviyesinden. atanamayan öğretmenler örneğin... devlette veya bazı özellerde hemşireler iyi alıyor ama bi tanıdığım asgariden 100 tl fazla alıyor. ben normalde diyetisyenim, diplomamın denkliği yok onun için uğraşıyorum, denklik olsa da 2000 tl ortalama bu işin piyasası. haa tabi çok ün yapan, şansı yaver giden diyetisyen de var, özel dersten parayı bulan öğretmen de çok çok var ama madalyonun bir de öbür yüzü var. benim çalıştığım kurumda istanbul genelinde 1900 kişi var benimle aynı düzeyde çalışan, yani bu ücreti alan. kim bilir daha ne şirketlerde neler kimler var. memlekettesiniz, gerçekten 2000 küçümsenecek bir para değil. çok çalışmasına kıyamazsınız eşinizin, çok takdir edilesi bir davranış. ama sabredin lütfen. borç bunaltmış sizi, yok yere kaybetmek daha çok canınızı yakmış. ama canınız sağolsun, sağlığınız huzurunuz olsun, para her şey mi demek?

X