eşimle boşanmak uzereyim yardım edin =(

Canim yanlis anlama esinin piskolojil sorunlaro var eger esinde pismansa ailenle konus derim esinle gorussun is imkani saglayabiliyorlarsa saglasin sen babanla konus piskolojinin yerinde olmadigini normlade boyle yapmadigini anlat babandan yardim iste onu düzeltmesini destek cikmasini
Niye kızın ailesi boyle bisey yapsın ki, kizi kocaya vermişler damadı evlatlık almamıslar.
Allahım yarabbim ya, kızın ailesinin baska ısı yok bu bagımlı ile ugrasacaklar kızlarını cekıp kurtarmak yerine.

Şundan eminimki uyuşturucuya sizden sonra başlamamıştır. Mutlaka kullanıyordur. Kendinizi boşuna yıpratmayın. Zararın neresinden dönseniz kardır

merhaba arkadaslar uzun zamandan beri üye olmadan takip edip dertlerinizi okuyup kendimden kesitler buluyordum yeni üye olup bende anlatmak istedim. eger bosanma durumunda olmasam belki hiç anlatamayacaktım. ben 1 senelik evliyim. cocugum yok. 6 ay nişanlı kaldık ve severek evlendik. ben 26 eşim 25 yaşında. nisanlıyken farklı sehirlerdeydik. tartısmalarımız olurdu ama cok onemsemezdim herkesde olur derdim. ailem karşı cıkmıstı meslegını eline almadann evlenme diye ikna ettik. evlendikten sonra aileden kaynaklı bir sorun cıktı ve bu durum esimi cok derinnden yaraladı kendi ailesinden. yanlış yaptılar bize. esim bu yuzden işini kaybetti. ınsanlara olan güvenini kaybetti mahvoldu bayagı balayından geldik aylarca iş aradı bulamadı ben ona hep destek oldum yanındayım gececek her sey dedim. surekli gecmeyecek ben adam degilim calısamıyorum muhtac ediyorum seni diyordu. ben varlıklı bir aileden geliyordum evet ama para pul benim icin zerrece onemli değildi yeterki sevgi saygı olsun kimseye muhtac olmayalım yeter diyordum parasızlıgın bana zor gelmesi gerekirken eşim daha da zorlanıyordu. 2 ay işsizlikden sonra bir iş buldu bir süre calıstı virüs yüzünden işten cıkardılar 4 ay kiralar faturalar birikti ama yine soylenmeden onu kırmadan konusmaya calısıyordum dusmez kalkmaz bir allahtır düzelecek diye onu cok seviyordum cunku uzulmesini istemiyordum sonra psikolojısı iyice bozulmaya basladı ben onun bu sürecte uyusturucuya basladıgını ogrendım cok agır maddelerdi. bana şiddet uygulamaya basladı, sonra pişman olup ozur diliyordu ben boyle olmayacagını eger bunları bırakmazsa gıdecegımı soyledim tamam amateme gidecegim dedi tek basına gitti ilac yazmıs onları kullandı sonra geri basladı. sonra yine şiddetleri basladı. bu sefer ben aldım amateme goturdum yine yatış istemedi ilac tedavisine başladık ılaclarını ıcırıp onunla daha sık ilgilenmeye basladım aklına gelmesin diye yapmadıgım sebeklik kalmadı ağrıları olurdu günde 2 kez parmak uclarına kadar masaj yapardım sonra sarılır uyurduk ona bu sürecte yanlış yaklaşıp incitmemek için arastırmalar yaptım kullandıgı ve kullanmadıgı andakı tepkileri nasıl yaklasmam gerektigi vs... sizofrenik düsünceleri arttı benı aldatıyosun bulacagım sende gideceksin herkes gibi demeye basladı. o kadar kotu hissediyorduum ki kendimi.. sürekli kendimi ispatlamaya calısıyordum telefonumu didik didik ederdi. yok ne konustun arkadasınla. bana herkes kazık attı sen niye atmayasın ki derdi. düsünsenize yasadıgım durumu.. kendinede zarar vermeye basladı. beni ruhen ve bedenen cok cokertti. ama oyle sevmiştim ki onu kurtarmak benim boynumun borcu diyordum. kendini küçük görmeye asağılık kompleksleri basladı surekli ailemin maddi durumunu ve okudugum unıversiteleri ortaya atıyordu ben cahilim sen bu hayatı hak etmiyosun falan diyordu. cok uzuluyordum. ben cunku egitime ve paraya onem veren bi insan olmadım hiç bu sürecte cok daraldıgım zamanlarda inkar edemem bende artık bagırmaya baslamıstım agzımdan hakaretler cıkıyordu tasıyordum bende ınsanım sonucta. cok şiddet gordum belki kızacaksınız ama beni cok seviyordu bu kainattta her seye verilebilecek sevgiyi birbirimize vermiştik. ama kullandıgı maddeler onu bitirdi benliğini kaybetti inanın asla birine zarar verecek birisi degildi. ona kırıldıgımda gider hemen sevdiğim seyleri alır gelirdi marketten kahvaltı hazırlardı bana. cok değişti sonra. bazen kabullenıyor bazen inkar ediyordu durumunu.. en son ki amatemden sonra ben senin için bıraktım sen benim tek dayanagımsın her sey cok guzel olacak diyordu. sonra yine yenik düstü. en son tartıstık dısarda telefon attı kafama hastanelik oldum dikiş atıldı kafama sonra bi tanıdıgımız ailemi aramıs babam biletimi aldı.hastaneden cıkınca eve geldim bir valiz hazırlayıp otogara gittim bir not bırakarak sikayetcı olmadım ayrıca. bütün her seyi ona bıraktım evi esyaları falan.. 18 gün oldu bugun. yasal olarak 1 yılı doldurmamıza az kaldı anlasmalı bosanma ıcın cekişmeli olunca uzun surermıs biraz. eger bu olay olmasa biz sehir degistirecektik kotu arkadas ve pisliklerden uzak bir sehir... su an onu o kuyuya atmıs gibi hissediyorum kendimi . konustuk kendisiyle su an oldugu durumdan daha kotu ben anlıyorum o demesede kullandıgını psikolojısı hic iyi degil ailem kesinlikle karsı madde kullandıgınu ben demedim ama ogrenmisler. babam diyor eger ona donersen seni evlatlıkdan sildiririm seni öldürür bu sefer ömür boyu evlen veya evlenme ben sana bakarım diyor babam. o hikayede en masum sendin seni atese atamam ben gidersende beni sil diyor.. yardım edin akıl verin lutfen cok uzun oldu konu ozur dilerim helal edin hakkınızı...

Cok seven ve sevdiğini kaybeden çok kişi var insanoglu olume bile alışıyor farzedin ki öyle. .... Lütfen kendiniize aciyin aileniz evlat acisi çekmesin. Eşiniz içinde dua edin kendine acimayan baskasina acımaz madem sizi çok sevyr bıraksın tedavi görsün siz aslında ona kötülük yapıyorsunuz bu sekilde

Öncelikle çok zor bir durum yaşamışsın ama yinede elinden geleni yaptığını görüyorum. Şansın henüz çocuğunun olmaması anladığım kadarıyla sen hala seviyorsun su akar yolunu bulur ailesini arayıp bilgilendir bir an önce tedaviye başlatıp destek olsunlar. Boşanmak hemen bir haftada olucak bişey değil biraz zaman tanı hem kendine hem ona baba evi mis... Zaten kendisi tedaviyi kabul edip iyileşirse senide seviyorsa babanın evine sağlıklı bir şekilde seni almaya gelecektir sabır et dua et. Hakkında hayırlısı olsun.

X