Gebeliğe Hazırlık Laparoskopi ve Histeroskopi Hikayem🏨

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Histeroskopiden sonra

• Normal hamile kaldım

OY: 7 23,3%
  • Aşılama ile hamile kaldim

OY: 1 3,3%
  • Tüp bebek ile hamile kaldım

OY: 1 3,3%
  • Halen Tedavi Görmedim

OY: 21 70,0%

• Ankete Katılan
    30
Merhaba sizede cok gecmis olsun. Tupleriniz alininca tup bebek ile tedavi görüp guzel sonucLt alabilirsiniz cunku su anki durumunuzda gebe kalsaniz bile dusukle veya kimyasalla sonuçlanır haliyle..
Hic korkmayin gozunuzu actiginzda yatakda olacaksiniz ve iki adet minicik 2 veya 1 dikislik nokta halinde kesi olacak sadece, laparoskopi acik ameliyattan daha cabuk iyilesme suresi ve rahatlık sagliyor.
Ameliyat sonrasi bol bol yürüyüş yapin kisa mesafe olacak kendinizi cok yormadan ve bol su icin.
Uyandiginizda fazlasiyla omuz sirt agrisi yasayabilirsiniz karna verilen gazdan dolayi onunda caresi yürüyüş yapmak o gazi cikarmak :)) yan uzanip yatin bu da yardimci olur :))
Merak ettiginiz birsey olursa sorabilirsiniz. Rabbim sizede biz isteyenlerede hayirli evlatlar nasip etsin inşallah
Sizin tedavimiz hala devam ediyor mu? Nasıl bi süreç var nasıl devam ediyor

Sabrın sonu selamettir. Rabbım dualarınızı kabul etsin inşallah en kısa sürede. Lakoroskopi ve histeroskopi oldum bende. Bende de perde varmış. Çok şükür kurtuldum şimdi de kızıma hamileyim. Rabbım en kısa sürede hayırlısı ile sizede nasip etsin.

Sabrın sonu selamettir. Rabbım dualarınızı kabul etsin inşallah en kısa sürede. Lakoroskopi ve histeroskopi oldum bende. Bende de perde varmış. Çok şükür kurtuldum şimdi de kızıma hamileyim. Rabbım en kısa sürede hayırlısı ile sizede nasip etsin.
Allah razi olsun teşekkürler. Rabbim hayirlisi ile yavrunuzu kucağınıza almayi nasip etsin inşallah

Ne kadar sure sonra hamile kaldiniz acaba? Doktorum bende de perde olmasindan supheleniyor laparaskopi onerdi

Merhaba neye dayanarak perde olmasından şüphelendi acaba ?
Ilk gebeligimde kesenin yerlesme yerinden dolayi suphelendi sonrasinda bebegin kalbi 8. Haftada durunca kurtaj oldum. Tabi kalp durmasinin perdeyle alakasi yokmus. Tanisal laparoskopi yapalim perdeyse alalim garanti olsun ileriki gebelikte eger kalp seklinde rahimse zaten yapacak birsey yok gebelikte kontrollu devam ederiz dedi. Zaten iki aylik bir korunmasiz iliski sonrasi gebe kaldim. Hamile kalmamda sorun olmadigi icin ileriki gebeliklerim perde varsa sikintili olmasin dige onden onlemimizi alalim dedik. Histereskopi olacak eger perdeyse. Ama ilk laparoskopi ile bakacak cunku alttan bakilinca kalp seklinde rahim ve perde ayni gorunebiliyomus.

X