lasz (Antidepresansz)Yaam isteyenlerin paylam alan

İlaçsız yaşam isteyenlerr yada yapamam diyenler buyrunn anketimize

• Ankete Katılan
    314
Benimde kalp carpintim vardi nefes alamiyor gibi oluyordum psikiyatriye gittim bakirkoye ve gercekten 5 dk muayene ve ilac tedavisi insan gittigine pisman oluyor ama tek care onu gordum basladim daha sonrasinda kan tahlili yaptirdim ve kansizligim oldugunu ogrendim kalp carpintim bundanmis bende ilaci biraktim bazen vucuttaki bazi eksikliklerde carpinti sikinti yapabiliyomus hepinize gecmis olsun arkadaslar

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bende çok zor durumdayım arkadaşlar.Yıllardır yaygın anksiyete ve zaman zaman çok zorlandığım dönemlerimde panik atak yaşıyorum.Daha önce birkaç defa ilaç kullandığım dönemler oldu,her defasında kendimi süper hissettim,tedavi bitirildi.Ancak birkaç ay sonra hayat beni zorlamaya başladığında tekrardan belirtiler baş gösterdi.
Bir yıldır bebek sahibi olmak istiyorum.Bu süreçte 2,5 aylık bir düşük yaşadım.Şimdi yeniden deniyoruz eşimle.Bu süreçte hep gergindim tabi.Birde kış başında babam kalple ilgili bir sorun yaşadı ,acile götürdük vs. o olaydan çok etkilendim ve her şey yeniden başladı.3-4 aydır ilaçsız sabretmeye çalışıyorum.çarpıntılarım oluyor,ritm bozukluğu oluyor ve ben paniklemeye başlıyorum.Kalp doktoruna gittim elektro çekildi hiçbirşeyin yok dedi ama ben tatmin olamadım.Kan tahlillerim normal sadece kansızlık varmış,demir ilacı ve b12 iğnesi kullanıyorum.Zaman zaman kansızlıktan olduğunu düşünüyorum çarpıntımın ,ozaman biraz rahatlıyorum ama sonra hemen "ya değilse"diye panikliyorum.Çıkmazda gibiyim.mutlu olacak şeyler arıyorum sürekli.sahilde yürüyüş çok iyi geliyor ama sürekli yapamıyorum.
Bana da yazarsanız çok sevinirim çünkü yalnız olmadığımı bilmek istiyorum.İlaç kullanamayacağım için bununla baş etmem gerekiyor.Bu konuda sıkıntısı olanlarda yazsın lütfen,yardımcı olmaya çalışırım.
Allah hepimize şifa,sağlık,mutluluk versin.

Hayatim temizlik yapmak cok iyi geliyor yorgunluktanda hicbiseyi dusunmeye firsatin olamadan uyuyup kaliyorsun hersey bizler icin hic suphe yokki kadinlar cok guclu varliklar ve biz herseyin altindan kalkabiliriz

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Hayatim temizlik yapmak cok iyi geliyor yorgunluktanda hicbiseyi dusunmeye firsatin olamadan uyuyup kaliyorsun hersey bizler icin hic suphe yokki kadinlar cok guclu varliklar ve biz herseyin altindan kalkabiliriz

Cevap yazdığın için çok teşekkür ederim:))Temizlik konusunda haklısın,yani durmadan bir şeylerle meşgul olmak,yorulmak,kendimi dinlememi önlüyor.Ama kitap okumak için uzandığım zaman ya da tv izlerken hemen kalp atışlarımı duymaya başlıyorum.

Cocugun olunca hic firsatin bile oiycak emin ol insallah o gunleride gorur butun isteyenler

aman boşverin,aylarca ilaç kullandım bir işe yaramadı sizi bilmem ama bende ilaçlar etkisiz ve kandırmaca. kesin çözüm uzun süreli terapi ve hipnoz seansları.

Bende çok zor durumdayım arkadaşlar.Yıllardır yaygın anksiyete ve zaman zaman çok zorlandığım dönemlerimde panik atak yaşıyorum.Daha önce birkaç defa ilaç kullandığım dönemler oldu,her defasında kendimi süper hissettim,tedavi bitirildi.Ancak birkaç ay sonra hayat beni zorlamaya başladığında tekrardan belirtiler baş gösterdi.
Bir yıldır bebek sahibi olmak istiyorum.Bu süreçte 2,5 aylık bir düşük yaşadım.Şimdi yeniden deniyoruz eşimle.Bu süreçte hep gergindim tabi.Birde kış başında babam kalple ilgili bir sorun yaşadı ,acile götürdük vs. o olaydan çok etkilendim ve her şey yeniden başladı.3-4 aydır ilaçsız sabretmeye çalışıyorum.çarpıntılarım oluyor,ritm bozukluğu oluyor ve ben paniklemeye başlıyorum.Kalp doktoruna gittim elektro çekildi hiçbirşeyin yok dedi ama ben tatmin olamadım.Kan tahlillerim normal sadece kansızlık varmış,demir ilacı ve b12 iğnesi kullanıyorum.Zaman zaman kansızlıktan olduğunu düşünüyorum çarpıntımın ,ozaman biraz rahatlıyorum ama sonra hemen "ya değilse"diye panikliyorum.Çıkmazda gibiyim.mutlu olacak şeyler arıyorum sürekli.sahilde yürüyüş çok iyi geliyor ama sürekli yapamıyorum.
Bana da yazarsanız çok sevinirim çünkü yalnız olmadığımı bilmek istiyorum.İlaç kullanamayacağım için bununla baş etmem gerekiyor.Bu konuda sıkıntısı olanlarda yazsın lütfen,yardımcı olmaya çalışırım.
Allah hepimize şifa,sağlık,mutluluk versin.

Canim bende de anksiyete var hem de saglik anksiyetesi. Hem de diyorum cunku 1ay once bebegimi kalp atisi durdugu icin kaybettim ve bitiminde saglikla ilgili biliyorsundurki endiselenebilecegin bir suru sey var. Benim plansiz bir gebelikti ve ilac yuzunden oldu hersey. Hamileligimi
Ogrenir ogrenmez ilaci birakmistim ama tabi ki de coktan zarar vermisti bile.oncelikle cocuk dusunuyorsan ilac kullanma asla.ayrica en onemlisi terapi gor.ben terapi ve ilac kullaniyordum.ilaci birakinca hic yoklugunu aramadim.cunku terapiyle cogunu cozmustum.ama psikodrama canim.muthis etkili bir yontem.cogunu atlattigimi dusunuyorum. Tabi tekrari var mi var. Gene atak geciricem elbette bir gün. Ama nolcak olcem mi,hayir. O da geçecek. Ama ilacla birsey olmuyor sende gormussundur.hafifletmek ve basedebilmek için tek çare terapi diye dusunuyorum. Sukurler olsun ki bebegimi kaybettikten sonra hiç atak geçirmedim (normalde hastaneye adim atamiyordum) hem allahim o sabri verdi hem terapiler ise yaradi. Ama tabiki de ara ara icim sikiliyor kötü oluyorum ama kacamam ki bu hislerden yasanacak napalim. Hayatimizdan mavi, sari ya da herhangi bir rengi kovamadigimiz gibi bunlarida kovamayacagiz,alisicaz ve alistikca hafifliycez.

Bende prozac kullndm 6 ay bu ayla 7 olacak ama 10gundur kullanmyorum basm yrden kalkmiyo tavsiyeniz nedir ? Midem bulaniyo

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Gerçek yeşil çayıniçmeyi alışkanlık haline getirince sakinleşip dinginleşiyor insan. Bir de sarı kantaron işe yarıyor.

Ne kadar güzel bir yazı bayıldımm.. Yanlız bir kitaptan bahsediliyor, kitabın adı nedir acaba :44:

Ben ilaç kullanmamaya direniyorum. Yıllardır panik atak+hipokondriya var bende. İlaç alınca yan etki olacak diye ilaç alamıyorum ve kendi kendime dik durmaya calısıyorum oldugu kadar

arkadaşlar, umuyorum ki düşüncelerinizle, yazılarınız ve destek verenlerinizle rahatsızlığınızdan kurtulursunuz. ama bu ruhi sıkınılarda, fiziksel etkileri asla küçümsemeyin. mesela sonbahar ve kız aylarının ışığı, uyurken karanlık, uyanırken aydınlık bir ortam, burnunuzun tıkanıklığı bile (oksijeni azıcık azaltsa tetikleniyor) önemli. tetikleyicileri engellemeye çalışmak lazım.

arkadaşlar, umuyorum ki düşüncelerinizle, yazılarınız ve destek verenlerinizle rahatsızlığınızdan kurtulursunuz. ama bu ruhi sıkınılarda, fiziksel etkileri asla küçümsemeyin. mesela sonbahar ve kız aylarının ışığı, uyurken karanlık, uyanırken aydınlık bir ortam, burnunuzun tıkanıklığı bile (oksijeni azıcık azaltsa tetikleniyor) önemli. tetikleyicileri engellemeye çalışmak lazım.

Mesela ben, birkaç yıldır, melisa çayını eksik etmem evde, alıyorum 250 gram, bir kış yetiyor. mis gibi de tadı var. panik atak için iyi.

Başka neler yapıyorsunuz?

Başka neler yapıyorsunuz?
Ben 1ay once lustrale baslamistim biraktim.biktim artik zaten cocukta istiyorum.artik beynimi olumsuz dusunceler kemirmeye baslayinca atiyorum kendimi sokaga psikiyatriye vercegim parayi kitaplara veriyorum oturup bir yerlerde cay iciyorum.ne kadar guclu olursak kazanma sansimiz okadar yuksek.kendimizi salmayalim derim ben.

X