Lazer Lipo , Lazer Lipoliz, Slim Lipo ( Lazer Lipo Tekniği) Bunlar çok farklı şeyler mi arkadaşlar??

leymer

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2007
9
7
36
Bundan yaklaşık 1,5 sene önce olduğum liposuction ardından ( deneyimlerimi paylaşmıştım) bacaklarımda ve basenlerimde istediğim verim olmadı hatta biri daha fazla kaldı dikkatli bakınca belli. Bende bütün forumları talan edip 3 doktorun ismine ulaştım ve hepsini iki günde ziyaret ettim. Başta doktorlara eğilimim aynıydı ama çok kafam karıştı yardımınıza ihtiyacım var. Tüm forumlarda biri ben Alpaslan bey lazer lipo yaptırdım 3 gün kalkamadım, diğeri ben 1 saat sonra kalktım gibi bir sürü şey belirtmekte. Öncelikle anladığım kadariyle lazer lipo bir tür ciddi liposuction tek farkı lazer kullanımı ve bağları dokuları güçlendirmesi değil mi? Lazer Lİpoliz ise tam uyutulmadan yapıyor ve orada parçalanıyorlar sonra ya çekiliyor ya da atılıyor vusddan kendi kendine. Slim Lipo da Smart Lipo gibi isimlerde bunların makina adları değil mi bu konuda düşüncenize çok ihtiyacım var.

1) Coskun Levent Taşçı : ne kadar güzel klinik, süper sevimli bir doktor. Doktorların içinde en ilgilisi kesinlikle. Tek tek baktı, anlattı, yüzde kaç verim alırız ( eski liposuctiondan dolayı) Bir doktor gibi eliyle gözüyle düzgün bir şekilde bakıp öyle karar verdi hangi bölgeler ne yağı vardıra. Çok tatmin memnun olarak çıktım. Ama gelin görün ki fiyat tekligini 3 gün sonra aldım ama keşke almasaydım hayallerim daha iyi olurdu. Bu forumlardaki ufak rakamlarına pek inanmayın arkadaşlar bizzat başlarda denen 5000 Dolar ve katları şeklinde gidiyor. 2,5 max litre yağ için Yani siz bir kaç yeri combine edince her işlem benzeri şekilde karşınıza çıkıyor. Ben şok ve çok üzüntülüym şu anda. keşke ğcretlendirmeyi de 3 gün sonra öğrenmeseydim en azından hayallerim yıkılmazdı. Geçmişte Liposuction deneyimi olan ben Lazer Lipo'dan korkuyorum. Ne derseniz deyin işlem çok benziyor, hatalar benziyor, morluklar benziyor zaten bunun teyidini de aldım. Neyse böylelikle bu işlem rafa kalkmış oldu Levent Bey ile. ( Bu arada kombine dediğim tabiki bacakların türlü soyledıkleri yerleri ve sadece kollar bu işlem için yanlış anlaşılmasın)

2) Alper Tuncel : Ben de Amerika Ekolu ile iş yapmış olduğum için yaklaşımı falan çok hoşuma gitti ama önce git kilo ver deyince hayallerim yıkıldı. Birinize daha demişti sanırım. Aslında Düğün acelem olmasa içimden en çok geçen doktor da o diyebilirim. Cünkü beni öncelikle cezalandırması iyi bir yonetem bence. belki biraz kasar yaparım. Bilemiyorum. Kendisi de güzelce tüm soruları cevapladı. Gerçekçi ceyler soyledi yani kolların bir anda incelmez ki en zor bolgelerden biriymiş. Ve rakam olarak cok net taksimetre açılış fiyatı ve bolgesel olarak üzerine eklenen rakamları belirtti. Piyasada iyi doktorlar zanlımce bu şekilde ve az önce aldığım rakamdan sonra bu hiç bişi diyebiilirim. Direk 3te 1 hatta daha da az olabilir bir kaç bölge için ( Bu arad abenim bolgelerim: bacak ful, kol ). Alper Bey de hala kararsızım

3) Alpaslan Topcu : Muayene ücreti alan tek doktor kendisi ama en azından ameliyattan düşeceğini belirtti. Benzeri iyi bir muayene kendisi de yaptı. Nişantaşı deyince bir den fazla kozmetik tipi işlem yapınca cok yogun bir merkez ve yaklaşık 1 saat beklemeniz bile içten değil. Muayane ücretli olduğunu ise soylememiş olmalarını biraz anlamsız buluyorum. Hazırlıksız gelmem içten bile değil. Ofisim çok yakınlarında çat kapı cıkıp gelebilirdim. Alpaslan Bey sagoldun bana Lazer Lipo'da bakın arkadaşlar lipoliz ile lipo farklıymış ben saf saf gittim, lazer lipo bir anlamda lazer destekli liposucction belirli klasik yonetmeler, anestezi uzun saat süren bir işlem ve morluklarınız ciddi oluyor ( yaşadım bilitim) ayağa hemen kalkılmıyor daha uzun korse gibi.. ama tabiki lazer işleminin farkı olacaktır diye düşünüyorum. Liv Hospitalda yatıyorsunuz, bana karın sırt da ekledi Alpaslan bey, üzerine cellulaze de ekledi ve ciddi bir düğün hediyesi yaptı. Hiç hakkını yiyemem. Zaten çok da iligli bir doktor. Ben istemedim ama anlamış olacka ki halimden tek isteğim ondan ikinci bir başarısızı operasyonu kaldıramayacağımı yapabildiği kadar düzeltmede bulunmasıydı. Alpaslan bey ve Alper Bey rakamsal oalrak hemen hemen aynı diyebilirim.

Bu arada en ilgili ofis ise kesinlikle Alper Bey'in ofisi bir ikram, ilgi alaka konuşma kesinlikle kendisinin asistanını da ofis çalışanlarını da tebrik ederim. Superplast zaten daha plaza tipi o nedenle birşey demiyorum. Alpaslan Bey'in ofisindeki bayan da ödeme alacağı hastaları iyi belirlemiş, o yüzden yeniyseniz pek kimse yüzünüze bakmıyor :) Ama Alpaslan bey başka ona hiçbirşey diyemem...

Bana şu anda rakam olarak en uygun Alpaslan bey verdi en kombine ameliyatı, en fazla işlemi ve tabiki iyi hastaneyi... Bu işlem ama Lazer Lipoliz değil yani bir saat sonra kalk git değil. Lazer Lipo bir Liposuction ve en az 3 gün kımıldamayacaksınız ve morluklar yavaş yavaş gidecek falan... Off Çok kararsızım nolursunuz yardımcı olun.. En azından bu ikisi arasındaki ayrımı bilen birileri, doktorlar hakkında yorumları tavsiyeleri sonuçları olanlar var ama hep karman çorman yani Lazer lipo olan arkadaşlar bazen lazer lipoliz falan yazmışlar ama bambaşka işlmeler..

Ben de ,zlere doktor deneyimlerimi yazarak yardımcı olmak istedim..

Çok öperim..

Canım başka birşey araştırırken tesadüfen gördüm mesajını,ben yaklaşık bir sene önce yaptırdım lazerlipo basen bölgeme,ama benim bildiğim lazerlipo ile lazerlipoliz aynı işlemler,lipoliz yağların parçalanması demek lipo ise kısaltması,soğuk lipoliz vs var ki onların konuyla bir ilgisi yok zaten,slimlipo ise bir lazerlipo tekniği,bir diğer teknik de smart lipo,smart lipo daha önce kullanılan ve küçük alanlarda ve az yağlanması olan kişilerde daha etkili,slimlipo daha fazla yağ alınması gerektiğinde kullanılan bir teknik,yani senin durumunda muhtemelen slimlipo kullanılması en etkilisi ama slimlipo yerine ana başlık olan lazerlipo diye tabir ediliyor genellikle,ben basen bölgemden çok iyi sonuç aldım zaten çok ileri boyutta olmadığı sürece selülitlere de iyi geliyor bu işlem,ama tabiki morluk,ödem vs oluyor,bende senin gibi daha önce klasik liposakşın yaptırmış olduğum için aradaki farkı görebiliyorum ve sonuç olarak pek karşılaştırılabilir işlemler değil belki yapan cerrahla da ilgisi olabilir,umarım kafanı daha da karıştırmamışımdır,dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım kendi tecrübe ve araştırmalarımın sonuçlarını:KK15:

merhanba bende lazer lipoliz yaptırmayı dusunuyorum ama bana lokal deıl genel anestezı yapılacagını soledıler ve yaglanma cok oldugu ıcın sadece gobege mudahale edılecegını soledıler... bırde sonrasında ızler kalıyormu cok takıntılıyım ben can acısı katlanılır yeterkı guzel sonuc almıs olayım bana bu konuuda dönüş yaparsanız cok memnun olurum ve bu sıcaklarda yaptırmıs olmam dezavantajmı olur benım ıcın

ben estetık med e gittim görüstüm ya ne olur bian evvel cvb verın ben bıanlık csaretle yaptıracagım.

Canım başka birşey araştırırken tesadüfen gördüm mesajını,ben yaklaşık bir sene önce yaptırdım lazerlipo basen bölgeme,ama benim bildiğim lazerlipo ile lazerlipoliz aynı işlemler,lipoliz yağların parçalanması demek lipo ise kısaltması,soğuk lipoliz vs var ki onların konuyla bir ilgisi yok zaten,slimlipo ise bir lazerlipo tekniği,bir diğer teknik de smart lipo,smart lipo daha önce kullanılan ve küçük alanlarda ve az yağlanması olan kişilerde daha etkili,slimlipo daha fazla yağ alınması gerektiğinde kullanılan bir teknik,yani senin durumunda muhtemelen slimlipo kullanılması en etkilisi ama slimlipo yerine ana başlık olan lazerlipo diye tabir ediliyor genellikle,ben basen bölgemden çok iyi sonuç aldım zaten çok ileri boyutta olmadığı sürece selülitlere de iyi geliyor bu işlem,ama tabiki morluk,ödem vs oluyor,bende senin gibi daha önce klasik liposakşın yaptırmış olduğum için aradaki farkı görebiliyorum ve sonuç olarak pek karşılaştırılabilir işlemler değil belki yapan cerrahla da ilgisi olabilir,umarım kafanı daha da karıştırmamışımdır,dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım kendi tecrübe ve araştırmalarımın sonuçlarını:KK15:
sizin fikriniz cok onemlı ıkı yonemı de yaptırmıssınız... bende estetık medde bı dr ıle gorustum ırfan aydın nısantasında ıslem yapılıyormus.

merhanba bende lazer lipoliz yaptırmayı dusunuyorum ama bana lokal deıl genel anestezı yapılacagını soledıler ve yaglanma cok oldugu ıcın sadece gobege mudahale edılecegını soledıler... bırde sonrasında ızler kalıyormu cok takıntılıyım ben can acısı katlanılır yeterkı guzel sonuc almıs olayım bana bu konuuda dönüş yaparsanız cok memnun olurum ve bu sıcaklarda yaptırmıs olmam dezavantajmı olur benım ıcın
İz yok denilecek kadar az,evde klimalı ortamda olursan sorun olmaz bu havalarda yaptırman,yağlanma çok derken kaç kilosun canım?

İz yok denilecek kadar az,evde klimalı ortamda olursan sorun olmaz bu havalarda yaptırman,yağlanma çok derken kaç kilosun canım?
86 kg yum canım ama 3 yıldır aynıyım.ust bolegede sadece toplandıgı ıcın kaba duruyorum 44 beden olurken kollarım 48 beden bıle dar gelıyor. ınsallah 19 agustostan sonra yaptırıcam işe dondugumde anlasılmaz ve rahat calısırım ınsalah

kollarada mudahale edıcek ve beyaz tenlı oldugum ıcın ız konusunda korkma bısı kalmaz gunes lekesı sanılacak bı leke olur dedı.

ben Zayıflamak amaçlı yaptırmadım ama sonuçta yag aldırdım öyle korkulu bi işlem değildi üç gün kıpırdamamakk felan yok yani bacağıma yağ enfeksiyonu yaptırdım yani vücudumdan alınan yağlar bacağı transfer oldu ben zayıf biriyim 49 kiloydum 1800 cc yağ çıkmış 1200 cc geri enjekte edildi morarıklıklar 15 günde geçti toplam beş yerden yağ alında ama tabi ki benim işlemim başka benimki yag ile yeniden şekil verilmesi işlemi ama ücret baya makul vermişim burdaki rakamları duyunca....

ben Zayıflamak amaçlı yaptırmadım ama sonuçta yag aldırdım öyle korkulu bi işlem değildi üç gün kıpırdamamakk felan yok yani bacağıma yağ enfeksiyonu yaptırdım yani vücudumdan alınan yağlar bacağı transfer oldu ben zayıf biriyim 49 kiloydum 1800 cc yağ çıkmış 1200 cc geri enjekte edildi morarıklıklar 15 günde geçti toplam beş yerden yağ alında ama tabi ki benim işlemim başka benimki yag ile yeniden şekil verilmesi işlemi ama ücret baya makul vermişim burdaki rakamları duyunca....
benimde bölgesel çok abartı zaten zayıfkende hiç gitmeyen yağlarımı aldırıp daha düzgün olmak. yoksa zayıflama çabasındayım ve çok şükür başarılıyım. bu durumda beni gaza getirsin istiyorum. açıkçası bu sıcak zamanda yaptırmak o korse beni gerermi diye tedirginim.

benimde bölgesel çok abartı zaten zayıfkende hiç gitmeyen yağlarımı aldırıp daha düzgün olmak. yoksa zayıflama çabasındayım ve çok şükür başarılıyım. bu durumda beni gaza getirsin istiyorum. açıkçası bu sıcak zamanda yaptırmak o korse beni gerermi diye tedirginim.
sıcakta evinde klima varsa belki olur ama ben martta ameliyat oldum midemden bileğime kadar korse vardı bi hafta giydim sonra Tayt korse giydim tuvalet ihtiyacı bile gidermek mesele oluyor söylemesi ayıp bardağa falan yapıp döküyordum giyilen korsenin o bölgeleri açık saçma sapan çözümler bulmuştum su şişesini kesip hani tarzı yapmıştım bilmiyorum aceleniz yoksa olmayın derim 11 tane delik vardı vücudumda daha önce meme büyütme ameliyatı oldum o çok kolay geldi bunun yanında bel bölgesi çok hassas yatılmıyo zor yani tabi karar sizin

sıcakta evinde klima varsa belki olur ama ben martta ameliyat oldum midemden bileğime kadar korse vardı bi hafta giydim sonra Tayt korse giydim tuvalet ihtiyacı bile gidermek mesele oluyor söylemesi ayıp bardağa falan yapıp döküyordum giyilen korsenin o bölgeleri açık saçma sapan çözümler bulmuştum su şişesini kesip hani tarzı yapmıştım bilmiyorum aceleniz yoksa olmayın derim 11 tane delik vardı vücudumda daha önce meme büyütme ameliyatı oldum o çok kolay geldi bunun yanında bel bölgesi çok hassas yatılmıyo zor yani tabi karar sizin
Peki nekadar oluyo bu süreç.. ben operasyondan 1 hafta sonra 6 7 saatlik yolculuk yapıcam ve işe dönücem planım öyle .. bana dr 3 gün sonra tabik haeket ederken acı olr ama cok olmaz sosyal hayatına devam edersın dedi.. tabi göz korkutmamak içinmi yoksa gerçektenmi bilemedim.

birde ücretler ucuk demissin bana hep 5500 6500 tl arası fiyatlar verdiler siz nekadar miktar ödemiştiniz .. ve nekadar oldu işlemden sonra nekadar zaman sonra farkkettın net farkı...

birde ücretler ucuk demissin bana hep 5500 6500 tl arası fiyatlar verdiler siz nekadar miktar ödemiştiniz .. ve nekadar oldu işlemden sonra nekadar zaman sonra farkkettın net farkı...
benim işlemim çok farklı lazer felan değil klasik liposuction mı oluyor onu da bilmiyorum ama yağ hücreleri ölmeden canlı olarak alınıyo sonra o alınan yağı bacağıma enjekte ettiler ve yağ ile şekil verildi bana göre lazer lipo dan daha zor çünkü mantıken yağı öldürmeden almak eritmeden oluyor yani lipoliz olmadan sonra bu yağ ile tekrar şekil veriliyor sanki daha zor gibi şekil vermek çünkü bi yeri fazla yağ sıksalar asimetrik olurdu benim ikinci ameliyatım olduğu için bi miktar indirim yaptı Dr um normal fiyatı 7 falan sanırım ben 5.5 verdim
ben özellikle bu işlem için kilo aldım üç dört kilo kiloyu da hep basen göbek ve simit olarak alırım operasyon sonrası simit sıfırlandı basen di sıfır göbekten çok almadı çünkü doğum yaptığım için çatlaklarım falan var sarkmasın diye ama o bile çok fark etti 95 cm basenlerdi 92 ye düştü şu an hiç basenim yok iç bacaklar 55 falandı 52 ye indi 49 kilo olduğum için yağ bulmaya çalıştı Dr daha fazla yağım olsa daha da alırdı bulduğu bütün yağları almış.. sonucu ben anında fark ettim ama dediğim gibi benim işlemim farklı lazer de deri sıkılmasını falanda sağlıo

evet ende o yontemle olucam aslında vaser lazer dıye bı yontem yaglar kızarma yagı gıbı olmuyor baska yere dolgu yapıla bılıyor goguse ve baldıra enjekte edıyoruz ve sekıllenmede problemde olmuyor demıstı ama ben fazlalıklardan kurtulayım eksıklerımle mutluyum:) buarada bana cevap yazdığınız ılgılendıgınız ıcın cok tesekkur ederim. net tarihim belli artık 22 sinde operasyon olucam. ınsallah memnun kalıcam sonuc olur ve acım az olur kı 3 4 gun acı cekmeyı goze aldım artık...

evet ende o yontemle olucam aslında vaser lazer dıye bı yontem yaglar kızarma yagı gıbı olmuyor baska yere dolgu yapıla bılıyor goguse ve baldıra enjekte edıyoruz ve sekıllenmede problemde olmuyor demıstı ama ben fazlalıklardan kurtulayım eksıklerımle mutluyum:) buarada bana cevap yazdığınız ılgılendıgınız ıcın cok tesekkur ederim. net tarihim belli artık 22 sinde operasyon olucam. ınsallah memnun kalıcam sonuc olur ve acım az olur kı 3 4 gun acı cekmeyı goze aldım artık...

çok ağrılı olacağını sanmam benimle Dr fazla uğramışşmış yağ bulmak için bu da benim zayıflığımdan o yüzden daha ağrılı oldu 5 inci gün işime dönmüştüm.... hangi Dr a gidiyorsunuz

19 çarsamba saat 11 de operasyonum dua edın lutfen ıstedıgım sonucu elde edeyım estecenterda olucam irfan aydın yapıcak bı ıkı hastası ıle gorusme fırsatım oldu onlar cok memnundu sızlerde burada baya memnunsunuz yaptırdıgınız ıslemden inşallah benım ıcınde güzel sonuç olur.

çok ağrılı olacağını sanmam benimle Dr fazla uğramışşmış yağ bulmak için bu da benim zayıflığımdan o yüzden daha ağrılı oldu 5 inci gün işime dönmüştüm.... hangi Dr a gidiyorsunuz
19 çarsamba saat 11 de operasyonum dua edın lutfen ıstedıgım sonucu elde edeyım estecenterda olucam irfan aydın yapıcak bı ıkı hastası ıle gorusme fırsatım oldu onlar cok memnundu sızlerde burada baya memnunsunuz yaptırdıgınız ıslemden inşallah benım ıcınde güzel sonuç olur.

hayırlısı olsun güzel olur inşallah sonuçtan memnun olursunuz yine yazın olur mu ameliyat sonrası şimdiden çok geçmiş olsun

hayırlısı olsun güzel olur inşallah sonuçtan memnun olursunuz yine yazın olur mu ameliyat sonrası şimdiden çok geçmiş olsun
tabiki yazarım. sadece amelıyat sonrası düğmeli elbise alma cabasına gırdım ama düğmeli gecelik yok ya:)))) pijama falan lastiği acıtır diye düsünüyorum.

X