Lens mi? Lazer ameliyatı mı?

Shskf1907

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2017
1
0
21
Yüksek derece astigmatım var sol 5 sağ 4 tü en son şuan ne durumda bilmiyorum.
Sert lens önerdiler onuda yaşadığım şehirde bulmak zormuş fazla üstelemedik.
Gözlükle idare edebildiğin kadar et dediler. Buaralar çok daha fazla ilerlediğinin farkındayım ve gözlüksüz artık sadece yazıları değil her şeyi çok daha bulanık görmeye başladım. Lens kullanmanın zor olduğunu söylerler sert lens çok daha zormuş. Ve ameliyat olmamı engelleyebilirmiş. Şuan 15 yaşındayım 18den küçük olduğum için okuduğum,duyduğum bilgilere göre ameliyat sonrası için problem olabilirmiş. Ama başarılı olanlar da oluyormuş. Sizce ameliyat olayına gireyim mi? Ailemin olumsuz bakacağını düşünmüyorum çünkü gözlük birçok şey için engel lens de tehlikeli. Benim yaşımdaki bir insan bu ameliyata girebilir mi? Aile onaylı.
Ve ameliyat fiyatları çok uçuk mu? Bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?

bir doktor olarak söyleyeceğim ki kesinlikle olunmaması gereken bir işlemdir .
ne gerek var korneanızı geri dönüşümsüz olarak laser ile yaktırmaya .
kendim yaptırdım özellikle pişmanlığını gece araba kullanırken yaşıyorum , gözüm eskisine göre çok daha sık enfekte oluyor ve kuruyor . güneş ışığında gözlük kullanmadan duramıyorum . operasyondan sonra sağ gözümün flappi tam oturmadığı için de bir gözüme iki kere işlem yapıldı. türkiye nin bu konuda en meşhur doktor una yaptirdim.
tabi yıllar geçse de flappin herhangi bir küçük darbede bile kalkma ve yırtılma ihtimali var. bir sıkıntı olduğunda kadavradan nakil mi yaptıracaksınız , nakil de rejeksiyon (kabul etmeme ) da olabiliyor .
kesinlikle kesinlikle olmayın olmayın . gözcülerin ekmek kapısı lazer (bu konu da baba hocaların) . büyük rant dönüyor.
göz doktorları derinlik algısı kaybolmasın diye olmuyorlarmış yok öyle bir şey .
henüz güvenli değil bir sürü komplikasyon da cabası , kimse korneasını kaybetmek istemiyor en nihayetinde bir organ sonuçta .
zaten yaş ilerledikçe gözünüzün numarası küçülüyor myopi de canınız isterse lens isterse istediğiniz çeşit gözlüğü takın .
Aklınızı kullanın , gaza gelmeyin olmayın.

X