Bulaşık Makineleri Lg d1420mf bulaşık makinesi

bayanfiyona

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2011
485
2
$lg-bulasik-makinesi-d1420mf-medium.jpg
Bulaşıklardan korkmanıza gerek bırakmayan teknoloji harikasıLG D1420MF'in çift duşlama ve vario yıkama sistemleriyle artık bulaşıklardan korkmanıza gerek yok. Bu iki teknolojik silahıyla LG bulaşık makinesi size en temiz tabakları sunuyor.
Vario Yıkama SistemiVario Yıkama Sistemi, yıkama sırasında alternatif olarak tek bir kanaldan alt ve üst sepetleri kapsayan kuvvetli bir su basıncı gerçekleştirir . Yıkama sırasında belli aralıklarla gerçekleşen bu işlem sayesinde yıkama performansında önemli bir artış ayrıca enerji ve su tasarrufu sağlanır.
UV SterilizasyonSağlığınız için mükemmel yıkama ; Geleneksel bulaşık makinalarında durulama sonrasında makina içerisindeki nemli hava bakteri üremesi için çok uygun bir ortamdır. LG nin yeni UV ışık sistemi yıkama sonrası bakteri oluşumunu %99’a kadar engelleyerek size hakettiğiniz hijyeni sağlar .
Slim Direct Drive MotorLG nin yeni Slim Direct Drive Motor teknolojisi sayesinde bulaşık makinanız standart ölçülerde olmasına rağmen diğer makinalara kıyasla 5 cm daha fazla iç hacime sahip olur. Bu kazanılan ekstra iç hacim size standartlara oranla daha fazla yıkama kapasitesi sağlar ( 14 kişilik ) . Ayrıca yeni Slim Direct Drive o kadar sessiz ki sadece 43 dB .
Çift Duşlama SistemiLG Çift Duşlama Sistemi sayesinde bulaşıklarınız yıkama sırasında aynı anda alt ve üst raflara göre farklı su bançlarına maruz kalırlar. Alt rafta bulunan ağır ve kirli bulaşıklarınız için kuvvetli, üst rafta bulunan daha narin tabak ve bardaklarınız için daha yumuşak bir yıkama gerçekleşir. Bu sayede farklı bulaşık tiplerine göre ayrı ayrı yıkama gerçekleştirmenize gerek kalmaz, zaman ve enerjiden tasarruf sağlarsınız.
Su Taşma EmniyetiEğer makinenizin üst kısmında bir su sızıntısı yaşanırsa su taşma emniyetiyle su akışı kesilip otomatik olarak su boşaltımı gerçekleştirilir. Böylece su sızıntısından doğacak mutfak hasarlarına karşı endişe etmenize hiç gerek kalmıyor.
3. Çekmece ve Ayarlanabilir Sepetler3.çekmece sayesinde çatal , bıçak , maşa vb aletlerinizi bu bölmede rahatlıkla yıkayabiirsiniz böylelikle diğer bulaşıklarınız için alt bölmelerde daha fazla yeriniz kalır . Ayrıca LG’nin ayarlanabilir sepetleri sayesinde standartların çok üzerinde ki büyük çaplı bulaşıklarınızı (350 mm capında tabak vb. ) alt ve üst raflara çok kolay ve istediğiniz şekilde yerleştirebilirsiniz . Ayarlanabilir sepetler size bulaşıklarınızI yerleştirirken alan özgürlüğü sağlar , yıkamak istediğiniz bulaşık miktarına göre sepet ayarlarınızı dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz..

LG Trkiye

uv sterilizasyon yıkaması hijyen için gerçekten iyi.. peki bu d1420mf'de tek sepet yıkama özelliği varmı? başka markalarda ve lg'nin başka modelinde olduğunu biliyorum sanki? tam hatırlayamadım...

tek sepet özelliği var cnm arastırdım senin için :)))
ya o süper bir olay... yalnız yaşıyorsan doğru düzgün bulaşık birikmiyor ee bekletince hem kötü koku hem de küf oluyor. bu sefer 2 tabak için çalıştırmayayım koca makineyi diyorsun... bu güzel bir özellik az bulaşığa az enerji

ben 2 kişi olmama rağmen bardak sepetim sürekli doluyor süpermiş.

hah bardağın 2 kişiyle olmasının ilgisi yok inanın ki. bende yalnız olduğum zaman evde bir dolu bardak olmasına rağmen bardak kıtlığı çekiyorum. hep 1 defa kullanıp farkında olmadan makineye atıyorum. sonra bakıyorum üst raf bardak dolu ama alt bomboş... hadi altta dolana kadar makineyi çalıştırmıyayım diyorum bu sefer 1-2 elde yıkarken bakıyorum dünyanın suyu gitmiş. o yüzden alt sepetle üstün ayrı işlev görmesi süper bir olay

aynen bizdede durum farksız değil. o yüzdende süpermiş. ben bazen sırf bardaklar yıkansın diye altı yarısı dolmadan çalıştırmak zorunda kalıyorum

aynen bizdede durum farksız değil. o yüzdende süpermiş. ben bazen sırf bardaklar yıkansın diye altı yarısı dolmadan çalıştırmak zorunda kalıyorum

evet enerji tasarrufu önemli sadece bizim cebimiz içinde değil yani... gidişata bakılırsa, bence herkes tasarruflu ürünlere geçmeli. kurutma,yıkama ve enerji harcama A sınıf ayrıca 43 db ses çıkartıyor sadece. bazen makinenin çalıştığından emin olamıyorsun çok sessiz.

doğru evde sürekli bir ses rahatsız edici özellikle konu çamaşır makinesiyse sıkma devrinde çıkarttığı ses ve sarsıntı maksimuma ulaşıyor. sabah erkenden ya da akşam geç vakit bulaşık ya da çamaşır yıkamayı engelliyor.

Merhaba Arkadaşlar,

Benim bulaşış makinam bana hediye geldi regal gelmez olsaydı resmen 2 saatte bitiriyor ve onca deterjan almama rağmen hala kötü yıkıyor en kısa zamanda makinamı değiştireceğim boşuna demişler ucuz etin yaknisi diye....!

X