Lisede nakil öğrenci olmak?

lloizz123

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2018
185
45
Bildiğiniz gibi 17 eylülde okullar açılıyor, ben 11.sınıfım yurtdışında okuyordum fakat bu yıl Türkiye'de bir liseye nakil aldırdım ve biraz gerginim alışamamaktan ve uyum sağlayamamaktan korkuyorum aslında yalnız takılmayı planlıyorum ama öğle aralarında nasıl vakit geçirebilirim ki?

Hele bir okula git de bir ortalığı gözlemle bakalım. Hemen yalnız takilayim aman nasıl vakit geçireyim diye düşünmek çok tuhaf. Hem okul kesin tam gün mü?

Senden 1-2 yaş büyüğüm ama akranın sayılırım hiç korkma bulursun mutlaka. Ama dikkat et ilk haftalar öyle hemen herkese güvenme. Lisede arkadaşsız kalmak sorunlu biri değilsen imkansız.

Yalniz takilacagim diye dusunmeyin. Bikac aylik bisey olsa tamam da okulunu orada tamamlayacaksan oyle bir basina dolanip durma. Bu havali bir hareket degil aksine olumsuz etki birakir insanlarda ve daha da cok dişlanabilirsin.

Belki gidecegin siniftakiler cok iyi insanlardir ama şansa birakmayin yoksa o okul zehir olabilir. Bi kere dislanirsaniz kimse sizinle arkadas olmak istemez ve insanlar sizinle daha cok ugrasip huzursuz edebilirler. Lisedeyken bizim de sinifimiza sonradan gelen "yalniz takilma" modunda olan bir ogrenci gelmisti. 2 seneyi zor gecirmisti okulda.

X