Çocuk Hastalıkları lizensefali

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

nagihan isa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2014
11
1
35
Merhabalar bebegin de lizensefali hastalığı olanlar varmı bu konu ve hastalık ile alakali bilgiler edinmek istiyorum cunku bebegim 3 aylik ve frontal ön loblarda lizensefali teşhisi konuldu 5 günlük iken kasilma ve titreme şikayetiyle medical park Hastanesine goturduk direncli epilepsi dediler ve orada yoğun bakıma aldilar 20 gun yoğun bakımda kaldi bu süreçte bazı testler ve mr lar çekildi mr da ön frontal loblarda lizensefali teşhisi konuldu ve sol beyin gelisimi olmamis lizensefaliyi arastirdik fakat sonu olumle biten ve hastaların en fazla 5 yasina kadar yasabildigini ve bu süreçte hem bedensel hemde zihinsel engelli olacakmis.bu hastalık ile bilgisi olan yada yasayan varmi lütfen bana yardımcı olun.

Merhabalar bebegin de lizensefali hastalığı olanlar varmı bu konu ve hastalık ile alakali bilgiler edinmek istiyorum cunku bebegim 3 aylik ve frontal ön loblarda lizensefali teşhisi konuldu 5 günlük iken kasilma ve titreme şikayetiyle medical park Hastanesine goturduk direncli epilepsi dediler ve orada yoğun bakıma aldilar 20 gun yoğun bakımda kaldi bu süreçte bazı testler ve mr lar çekildi mr da ön frontal loblarda lizensefali teşhisi konuldu ve sol beyin gelisimi olmamis lizensefaliyi arastirdik fakat sonu olumle biten ve hastaların en fazla 5 yasina kadar yasabildigini ve bu süreçte hem bedensel hemde zihinsel engelli olacakmis.bu hastalık ile bilgisi olan yada yasayan varmi lütfen bana yardımcı olun.
Mrh benim bebegimde de lizensefali varm.acsba sixin vocugunuzun suan durumu nedir.n

Mrb çocuğunuz durumu ne

Benim kızıma da düz beyin hastalığı pakigiri lizansefali teşhisi konuldu 1 yaşında en büyük nöbetini yaşına girince geçirdi ara ara kasılmaları oluo epilepsi ilacına başlandı konuşamıyor,yürüyemiyor henüz . Siz hangi süreclerden geçtiniz acaba fizik tedavi alipta sonuç elde eden var mı acaba? Ne gibi belirtiler veriyor hastalık bu sürecte beni de bilgilendirebilir msnz? Çocugun ara ara ateşlenmesi oluyor. Isırmaya ,saç çekmeye başladı . Sizinde böyle olan var mı?

X