Lütfen acil cvp

yorgun anne Songul

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2024
20
8
30
Ne olur yardım edin 11 aylık bebeğim çok kaşınıyor karnını kasimaktan mahvoldu doktora gittim alerji testi yapıldı. Bişey cikmadi öyle kuru bı cildide yok ama nemlendirici kremle şampuan verdi ise yaramadı bişey görünmuyo dedi bebekliginden beri karnina vuruo zaten ama bu ara kaşıntısı baya arttı her hangi bir kızarıklık yok sadece bir kaç gündür boynun altı kizario hemn geçio çok üzülüyorum o kadıkca başına boyle bişey gelen varmı

Ne olur yardım edin 11 aylık bebeğim çok kaşınıyor karnını kasimaktan mahvoldu doktora gittim alerji testi yapıldı. Bişey cikmadi öyle kuru bı cildide yok ama nemlendirici kremle şampuan verdi ise yaramadı bişey görünmuyo dedi bebekliginden beri karnina vuruo zaten ama bu ara kaşıntısı baya arttı her hangi bir kızarıklık yok sadece bir kaç gündür boynun altı kizario hemn geçio çok üzülüyorum o kadıkca başına boyle bişey gelen varmı
Uyuz olabilir mi?
Doktora uyuz olma ihtimali var mı diye sorabilirsin ona göre test yapar.Yakınlarda görüştüğünüz birileri olduysa bulaşmış olabilir

Uyuz olabilir mi?
Doktora uyuz olma ihtimali var mı diye sorabilirsin ona göre test yapar.Yakınlarda görüştüğünüz birileri olduysa bulaşmış olabilir
Onuda sordum olamaz herhangi bir kızarıklık yok dedi daha doğrusu direk hayır olamaz dedi zaten yeni olan bişey değil aylardır nerdeyse doğduğundan beri var hem uyuz olsa illaki bir kızarıklık olmazmi

Kullandığınız deterjan , şampuan , krem bunları gözden geçirin. Bol durulama yapın ya da kimyasal olmayan deterjanlar, şampuanlar kullanın. Kıyafetlerinin dokusu onu rahatsız ediyor olabilir. Arkadaşımın bebeği 2aylık olduğunda uyuz teşhisi konumuştu. Bu 2 ay boyunca bebek kolik mi, alerjik mi öyle mi böyle mi diye bir sürü doktor gezdi üstelik uyuzun izleride vardı en son bir doktora randevu aldı tesadüf o ki gideceği sabahın gecesi kendindede kaşıntı başladı. Böylelikle gittiği doktorda ortaya çıktı. Kan değerlerine de baktırın. 1 yaşında baktırmış olmalısınız belkide az çok biliyorsunuzdur bazı vitaminlerin , minerallerin yüksekliği de yapabiliyor

Valla hepsine baktık dediler fistiga çıktı sadece e 11 aylık bebekte zaten fıstıkmi yiyo ki

Emiyor mu?
Neye çıktığının bir önemi yok ki. Çıkmış işte. Deri testi mi yaptılar yani?
Kanda alerji testi yaptılar mı?
Fıstık çıktıysa bu çocuğun alerjisi vardır başka şeylere de vardır.
Fıstık tehlikeli bir alerjen ayrıca. Ömür boyu geçmeyebilir.
Ne yiyor ne içiyor çocuk normal bir günde?

Kaşıntı sadece cilt üzerinde meydana gelmeyebilir. İç organlarına da baktırmakta fayda var. Ben 15 yaşımda astım teşhisini sadece göğüs ortası kaşıntısıyla aldım. Bildiğiniz akciğerlerim ve soluk borum kaşınıyordu.

Emiyor mu?
Neye çıktığının bir önemi yok ki. Çıkmış işte. Deri testi mi yaptılar yani?
Kanda alerji testi yaptılar mı?
Fıstık çıktıysa bu çocuğun alerjisi vardır başka şeylere de vardır.
Fıstık tehlikeli bir alerjen ayrıca. Ömür boyu geçmeyebilir.
Ne yiyor ne içiyor çocuk normal bir günde?
Kan testi yapmadilar sadece 12 13 tane yiyeceğe yaptılar normal ben ne yiyisam onada veriyorum ikizler zaten ikizinde aynı. Sorun yok çok şükür oğlumda var sırtından iğne batırıp baktılar ilk defa gördüm bende daha önce yaptirmamistim hiç

Kullandığınız deterjan , şampuan , krem bunları gözden geçirin. Bol durulama yapın ya da kimyasal olmayan deterjanlar, şampuanlar kullanın. Kıyafetlerinin dokusu onu rahatsız ediyor olabilir. Arkadaşımın bebeği 2aylık olduğunda uyuz teşhisi konumuştu. Bu 2 ay boyunca bebek kolik mi, alerjik mi öyle mi böyle mi diye bir sürü doktor gezdi üstelik uyuzun izleride vardı en son bir doktora randevu aldı tesadüf o ki gideceği sabahın gecesi kendindede kaşıntı başladı. Böylelikle gittiği doktorda ortaya çıktı. Kan değerlerine de baktırın. 1 yaşında baktırmış olmalısınız belkide az çok biliyorsunuzdur bazı vitaminlerin , minerallerin yüksekliği de yapabiliyor
Şampuanla kremi değiştirdik deterjan değiştiricem 1 yaşına 1 ay var baktirmadik kan degerlerine daha

Kan testi yapmadilar sadece 12 13 tane yiyeceğe yaptılar normal ben ne yiyisam onada veriyorum ikizler zaten ikizinde aynı. Sorun yok çok şükür oğlumda var sırtından iğne batırıp baktılar ilk defa gördüm bende daha önce yaptirmamistim hiç

Tamam deri testi yapmışlar.
Bebeklerde doğru sonuç vermez ve çok yetersiz bir test. Bebeğiniz o 12-13 yiyecekten fazlasını yiyor.
Ayrıca emiyor ve/veya mama alıyorsa onlara karşı da bir tepki olabilir.
Emzirirken yediklerinizden etkileniyor olabilir.
Daha iyi bir alerji doktoruna gitmenizi öneririm. Konu kesinlikle alerjik ama bebeklerde tespiti o kadar kolay değil.
Isaac testi araştırın. Şehrinizde yapan bir yer varsa onu yaptırabilirsiniz.

Tamam deri testi yapmışlar.
Bebeklerde doğru sonuç vermez ve çok yetersiz bir test. Bebeğiniz o 12-13 yiyecekten fazlasını yiyor.
Ayrıca emiyor ve/veya mama alıyorsa onlara karşı da bir tepki olabilir.
Emzirirken yediklerinizden etkileniyor olabilir.
Daha iyi bir alerji doktoruna gitmenizi öneririm.
Isaac testi araştırın. Şehrinizde yapan bir yer varsa onu yaptırabilirsiniz.
Evt bende doktoru hiç sevmedim doğru düzgün bakmadı bişey yok deyip durdu bosunami. Kasinio çocuk emmio mama yiyo geceleri çocuk doktoru ultrason la baktı karnında gaz var dedi

Evt bende doktoru hiç sevmedim doğru düzgün bakmadı bişey yok deyip durdu bosunami. Kasinio çocuk emmio mama yiyo geceleri çocuk doktoru ultrason la baktı karnında gaz var dedi

Gaz da alerjiden olabilir.
Alerji yok diyip göndermek çözüm değil ki.
Senin derdin alerji olup olmaması değil.
Kaşıntıya çare bulmaya gitmişsin alerjisi yok hadi git mi yani çözüm.
Beni bir rahatlat mal adam.

Gaz da alerjiden olabilir.
Alerji yok diyip göndermek çözüm değil ki.
Senin derdin alerji olup olmaması değil.
Kaşıntıya çare bulmaya gitmişsin alerjisi yok hadi git mi yani çözüm.
Beni bir rahatlat mal adam.
Aynen öyle bende baya sinir oldum krem le şampuan veriorum kullan sonra bakarım dio duruma

X