Lütfen bana yardım edin kalıcak gidicek yerim yok cebimde 10 lira var kadın sığınma evine gitmek istemiyorum mersinde yaşıyorum kadın sığınma evi yok

Lütfen bana yardım edin kalıcak gidicek yerim yok cebimde 10 lira var kadın sığınma evine gitmek istemiyorum mersinde yaşıyorum kadın sığınma evi yok 18 yaşındayım ailem yüzünden düşmediğim hata veya üzüntü kalmadı,evlendim ama ayrılırsam nerde kalıcamı bilmiyorum lütfen kadinlar yardım edebilirmisiniz,bana yardımcı olun.
Ailenin yanına gidemiyor musun?

Lütfen bana yardım edin kalıcak gidicek yerim yok cebimde 10 lira var kadın sığınma evine gitmek istemiyorum mersinde yaşıyorum kadın sığınma evi yok 18 yaşındayım ailem yüzünden düşmediğim hata veya üzüntü kalmadı,evlendim ama ayrılırsam nerde kalıcamı bilmiyorum lütfen kadinlar yardım edebilirmisiniz,bana yardımcı olun.
Neden kadın sığınma evine gitmek istemiyorsunuz, insan mı yiyorlar orda?

Kadin platformlariyla iletisime gecin. Telefon numarasi veremiyor olabiliriz o yuzden google'a Kadin Cinayetlerini Durduracagiz Platformu yazin, platformun kendi sitesinden buldugunuz numarayi arayin onlar sizinle ilgilenir. Numarayi platformun kendi sitesinden aldiginizdan emin olun, yanlis yerleri aramayin. Suistimale cok acik konular bunlar.

Mersin'de 2 tanesi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na, 1 tanesi Büyükşehir Belediyesi, diğeriyse Tarsus Belediyesi'ne ait toplam 4 tane Kadın Sığınma Evi var.

Evden çıkamıyorsanız 112’yi, Sosyal Destek Hattı 183’ü arayabilir veya Şiddet Önleme Merkezi ŞÖNİM‘in Mersin Şubesiyle irtibata geçebilirsiniz.
MERSİN
Adres: Gazi Mahallesi 1323. Sokak No:5 Yenişehir
Tel: 0324 328 66 35

Ayrıca telefonunuza android için Play Store, IOS için App Store’dan KADES ( Kadın Destek ) uygulamasını indirebilirsiniz.

Son düzenleme:
Kardeşim savunma bakanlığında çalışıyor Mune Mune üyenin bilgileri doğruysa ben yardımcı olabilirim kadın sığınma evi için

Mersin, de kadın sıgınma evi var..

Mersindeki Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünü arayın sizi yönlendireceklerdir.Şuan şiddet gördüyseniz yada görme ihtimaliniz var ise en yakın karakola gidin sizi yönlendirsinler...

Sizin sığınma evinden başka sansınız ve güvenliğiniz olmaz,,,lütfen başka birinin ve her yardım ederim diyenin yanına gitmeyin genç bir kadın olarak başınıza hertürlü bela gelebilir..

Sığınma evlerindense internette anonim takılan kimin gerçekten ne olduğunu bilemeyeceğiniz insanlardan mi yardım bekliyorsunuz? Kimin ne niyetle davranacağını nasıl bilebilirsiniz ki olur mu öyle şey? Polise gidip bilgi almak ve bu doğrultuda hareket etmek en sağlıklısı.

Yani şurada birisi çıkıp ben Mersin de yaşıyorum gel bana evim müsait dese kalkıp gidecek misiniz mesela ?

Bu çok büyük bir cesaret ister.
Buna cesareti olup da polise gidemeyecek olmayı da anlayamıyorum.
Polisten korkmayın bu kadar.

Buradan kötü niyetli biri olsa maddi yardım vaadiyle türlü işler açsa ya başınıza. Karakola gidin onlar götürür sizi sığınma evine.

Yatılı bakıcı olun. Hem maaşları da çok iyi artık hem kalacak yer sorununuz olmaz.

Hem yapmadığım hata kalmadı diyorsunuz hem de bireysel yardım bekliyorsunuz 🤦🏼‍♀️ İnsanlara bu derece güvenmek neden yani?

Yani şurada birisi çıkıp ben Mersin de yaşıyorum gel bana evim müsait dese kalkıp gidecek misiniz mesela ?

Bu çok büyük bir cesaret ister.
Buna cesareti olup da polise gidemeyecek olmayı da anlayamıyorum.
Polisten korkmayın bu kadar.
Ben Mersin de yaşıyorum ama bana gel demem. Bu kadar iyi niyetli mesaja cevap vermemiş, yapmadığım hata kalmadı diyen 18 yaşındaki bir kadın. Benim evde çoluğum çocuğum var. Belki eşi ailesi öğrenecek gelip benim evimi basacak ne bileyim ben. Çok zor durumdayım ama polise ve kadın sığınmaya gitmem diyen bir kadın. Çok zor durumda da değil gibi. Onun riski olduğu kadar evine çağıranında riski var.

Bu konu için söylemiyorum ama iyi niyetle yardımcı olmak isteyen arkadaşlara sözüm.

Bir üye vardı hala burada mı bilmiyorum.

Arkadaşların bir kısmı canla başla yardım etmeye çalışıp, hatta ev tutup kirasına kadar ödemeyi teklif ettiler. Daha sonra kapandı o mevzu yardım etmek istedikleri kişinin tavırlarından dolayı.

O günden beride ihtiyacım var, param yok, yardım edin konuları çok fazla açılmaya başlandı.

Hatta en son bir tanesi kardeşimi öldürdüler dedi, herkes baş sağlığı dileyip destek olmaya çalışırken döndü dolaştı mevzu para istemeye, kiramı ödeyemiyorum yardım edin, hiç olmazsa kardeşimin Yasin'ini okutucam para verine döndü ve yönetim kapattı, üyeliğini sildi.

Çok uzattım farkındayım ama arkadaşlar sizler çok iyi niyetlisiniz ama karşınızdaki her zaman sizin kadar iyi niyetli değil.
O kadar çok kullanılmaya açık bir mevzu ki bu, kimin gerçek ihtiyaç sahibi olduğu anlaşılmıyor maalesef ve bunu kullanan kişilerden dolayı gerçek yardıma muhtaç olana ulaşılamıyor.

Tekrar söylüyorum konu sahibesinin niyeti nedir ne değildir bilemem ama lütfen iyi niyetli arkadaşlar sadece yol gösterin. Maddi desteği eleyin. Çünkü yarın bir gün başına bir şey gelse destek olduğunuz kişinin ilk şikayetçi olunacak olan sizlersiniz.

Konu sahibesi sizde elinizin altında internet var. Bu siteye girip yardım istemek yerine, arama motorunda yaşadığınız yerde kaç kadın sığınma evi var, nerelere başvurabilirim diye araştırabilirsiniz. Kadın sığınma evinde kalmak istemiyorsunuz ne yapsın buradaki insanlar size mesela ? Başka seçenek var mı ? Buradaki insanların desteği bir yere kadar ya sonrası ? Şu şartlar altında kaçıp kurtulmak için başka seçeneğiniz ve seçme şansınız yok maalesef.
Bahsettiğiniz üyenin konusuna hiç yazmadım ama özelden iletişime geçtim. Bulunduğu ilde onlarca avukat arkadaşım var hepsi de yardıma hazırdı. Numaralarını verdim konudan bahsedip. Üye hiçbir mesajımıza cevap vermedi. Üst üste kaç mesaj attım kim bilir çok haklısınız. Yine de kurunun yanında yanacak bir yaşa bile tahammülüm yok benim özellikle söz konusu kadınsa. Hadi doğruysa diyorum her seferinde

X