Lütfen bana yardım edin kalıcak gidicek yerim yok cebimde 10 lira var kadın sığınma evine gitmek istemiyorum mersinde yaşıyorum kadın sığınma evi yok

Ayse3333

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2022
17
3
19
Lütfen bana yardım edin kalıcak gidicek yerim yok cebimde 10 lira var kadın sığınma evine gitmek istemiyorum mersinde yaşıyorum kadın sığınma evi yok 18 yaşındayım ailem yüzünden düşmediğim hata veya üzüntü kalmadı,evlendim ama ayrılırsam nerde kalıcamı bilmiyorum lütfen kadinlar yardım edebilirmisiniz,bana yardımcı olun.

Lütfen bana yardım edin kalıcak gidicek yerim yok cebimde 10 lira var kadın sığınma evine gitmek istemiyorum mersinde yaşıyorum kadın sığınma evi yok 18 yaşındayım ailem yüzünden düşmediğim hata veya üzüntü kalmadı,evlendim ama ayrılırsam nerde kalıcamı bilmiyorum lütfen kadinlar yardım edebilirmisiniz,bana yardımcı olun.

Sizin tek seçeneğiniz kadın sığınma evi malesef. Şu devirde kime güveneceksiniz ki? Sonunuz Allah korusun Müge Anlı'da biter

Niye dışarıdasın, sorunun ne? Gideceğin yerini ayarlamayı düşünüp de evinden ayrılsaydın daha iyi olurdu. Akraban da mı yok?

Kadın dernekleri federasyonu, mersin kadın platformu gibi stk kuruluşlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Sakin olun. Darp edildiyseniz kades uygulamasi ile polis cagirin. Darp raporu alabilir misinizbya da daha önceden alinmis darp raporunuz var mi? Karakola gittikten sonra aile ici ve kadina siddet buro amirligi ile gorusmek istediginizi talep edin, muhtemelen asayis şubede yer aliyordur. Buradan 24 saat icinde uzaklastirma karari cikiyor. Isterseniz polisler sizi siginma evinede yonlendirir. Basinizda belali bir koca varken burada kimse basina bir manyagi musallat etmek istemez. Siz once polislerle gorusun, sikayetci olun, rapor alabiliyorsaniz alin, su an ki durumunuzu bilemiyorum ama yapilmasi gerekenleri yapin. Sonra buradan da belki yardim edebilecek olanlar sizinle ilgilenir, moderatorlerle gorusursunuz.

Bu konu için söylemiyorum ama iyi niyetle yardımcı olmak isteyen arkadaşlara sözüm.

Bir üye vardı hala burada mı bilmiyorum.

Arkadaşların bir kısmı canla başla yardım etmeye çalışıp, hatta ev tutup kirasına kadar ödemeyi teklif ettiler. Daha sonra kapandı o mevzu yardım etmek istedikleri kişinin tavırlarından dolayı.

O günden beride ihtiyacım var, param yok, yardım edin konuları çok fazla açılmaya başlandı.

Hatta en son bir tanesi kardeşimi öldürdüler dedi, herkes baş sağlığı dileyip destek olmaya çalışırken döndü dolaştı mevzu para istemeye, kiramı ödeyemiyorum yardım edin, hiç olmazsa kardeşimin Yasin'ini okutucam para verine döndü ve yönetim kapattı, üyeliğini sildi.

Çok uzattım farkındayım ama arkadaşlar sizler çok iyi niyetlisiniz ama karşınızdaki her zaman sizin kadar iyi niyetli değil.
O kadar çok kullanılmaya açık bir mevzu ki bu, kimin gerçek ihtiyaç sahibi olduğu anlaşılmıyor maalesef ve bunu kullanan kişilerden dolayı gerçek yardıma muhtaç olana ulaşılamıyor.

Tekrar söylüyorum konu sahibesinin niyeti nedir ne değildir bilemem ama lütfen iyi niyetli arkadaşlar sadece yol gösterin. Maddi desteği eleyin. Çünkü yarın bir gün başına bir şey gelse destek olduğunuz kişinin ilk şikayetçi olunacak olan sizlersiniz.

Konu sahibesi sizde elinizin altında internet var. Bu siteye girip yardım istemek yerine, arama motorunda yaşadığınız yerde kaç kadın sığınma evi var, nerelere başvurabilirim diye araştırabilirsiniz. Kadın sığınma evinde kalmak istemiyorsunuz ne yapsın buradaki insanlar size mesela ? Başka seçenek var mı ? Buradaki insanların desteği bir yere kadar ya sonrası ? Şu şartlar altında kaçıp kurtulmak için başka seçeneğiniz ve seçme şansınız yok maalesef.

Oraya nasıl gidicem ne dicem
Şaka mı yapıyorsun? Karakola gideceksin, yasal olarak gerekenin yapılmasını istiyorum diyeceksin, gereken yapılana kadar buradan gitmiyorum diyeceksin. Tv programına çıkmanın yolunu arıyorsun da karakol olunca yapmadılar etmediler diyorsun. 18 yaşındasın buraya yazacağın kadar kalk karakola git, adliyeye git barodan adli yardım iste.

Bu konu için söylemiyorum ama iyi niyetle yardımcı olmak isteyen arkadaşlara sözüm.

Bir üye vardı hala burada mı bilmiyorum.

Arkadaşların bir kısmı canla başla yardım etmeye çalışıp, hatta ev tutup kirasına kadar ödemeyi teklif ettiler. Daha sonra kapandı o mevzu yardım etmek istedikleri kişinin tavırlarından dolayı.

O günden beride ihtiyacım var, param yok, yardım edin konuları çok fazla açılmaya başlandı.

Hatta en son bir tanesi kardeşimi öldürdüler dedi, herkes baş sağlığı dileyip destek olmaya çalışırken döndü dolaştı mevzu para istemeye, kiramı ödeyemiyorum yardım edin, hiç olmazsa kardeşimin Yasin'ini okutucam para verine döndü ve yönetim kapattı, üyeliğini sildi.

Çok uzattım farkındayım ama arkadaşlar sizler çok iyi niyetlisiniz ama karşınızdaki her zaman sizin kadar iyi niyetli değil.
O kadar çok kullanılmaya açık bir mevzu ki bu, kimin gerçek ihtiyaç sahibi olduğu anlaşılmıyor maalesef ve bunu kullanan kişilerden dolayı gerçek yardıma muhtaç olana ulaşılamıyor.

Tekrar söylüyorum konu sahibesinin niyeti nedir ne değildir bilemem ama lütfen iyi niyetli arkadaşlar sadece yol gösterin. Maddi desteği eleyin. Çünkü yarın bir gün başına bir şey gelse destek olduğunuz kişinin ilk şikayetçi olunacak olan sizlersiniz.

Konu sahibesi sizde elinizin altında internet var. Bu siteye girip yardım istemek yerine, arama motorunda yaşadığınız yerde kaç kadın sığınma evi var, nerelere başvurabilirim diye araştırabilirsiniz. Kadın sığınma evinde kalmak istemiyorsunuz ne yapsın buradaki insanlar size mesela ? Başka seçenek var mı ? Buradaki insanların desteği bir yere kadar ya sonrası ? Şu şartlar altında kaçıp kurtulmak için başka seçeneğiniz ve seçme şansınız yok maalesef.
Merhaba, konuyla alakasız ama kardeşi ölen üyenin konusunu hatırlıyorum çokta üzülmüştüm.
Devamının bu şekilde bitmesine çok şaşırdım. Konuyu okuma şansım var mı ?
Arattım ama bulamadım bir türlü

Sen 15 yaşındamı evlendin o kocan kaç yaşında bu resmen suç şu anda 18 de olsan şikayetçi olabilirsin heleki yaşıda senden büyükse

Polise git toplan onlar seni yerleştirir

X