Lutfen moral verin

Emily19

Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2022
342
361
Mezunum . Daha yeni deneme yaptım. Uzun zamandır çalışmadığım içinde netlerim afedersiniz çok kötü. Tyt netim 32 , ayt denemesi de yapmadım. Son 4 ay kala derece yapabilir miyim . Sinav ücreti de çok pahalı olacak diyorlar en azından paradan olmayayım diyorum TM bolumundeyim . Matematikte sıfırım.

Ayt netlerin daha önemli %60
Tyt ye bakarak Derece yapamazsın tabii ki
Ama sıkı çalışırsan iyi bi sıralama yaparsın belki
Ayt durumunu öğren bence

Calismamanin sebebi bi amacinin olmamasi olabilir mi? Bi hedef belirlersen belki olur yoksa uzgunum ama zor gibi gozukuyor. Bolume odaklan universiteye degil.

Tyt genel kültürdür aslında. Rahatlıkla yapabilirsiniz. Konu çalışın, pekiştirmek için test çözün. Youtube videolarını izleyin. İpuçları verirler. Onlara dikkat edin. İyi bir planlama ve sıkı bir çalışmayla 4 ayda istediğiniz başarıyı sağlarsınız.

Mezunum . Daha yeni deneme yaptım. Uzun zamandır çalışmadığım içinde netlerim afedersiniz çok kötü. Tyt netim 32 , ayt denemesi de yapmadım. Son 4 ay kala derece yapabilir miyim . Sinav ücreti de çok pahalı olacak diyorlar en azından paradan olmayayım diyorum TM bolumundeyim . Matematikte sıfırım.
Telefon bağımlılığın vardı dimi? Biraz bırakabildin mi, ders çalışmaya başladın mı? Eğer o zamandan bu zamana hala derse başlamadıysan her anını boşa harcıyorsun yine vicdanını rahatlatmak için de çalışcam diyorsun bence. Ama başladıysan en azından bir adım. Matematiğe abanacaksın o zaman

Evet öyle yapacağım
AYT yüzdelik olarak daha etkili evet ama artık herkes AYT yaptığı için fark atanlar TYT (özellikle Türkçe) ile fark atıyorlar. Benim önerim kalan zamanda her gün mutlaka paragraf ve 1 Türkçe denemesi çözün. AYT edebiyatın tamamını kalan zamanda halledebilirsiniz. Coğrafya ve tarihi de seviyenizi orta olarak düşünerek halledebileceğinizi düşünüyorum. Matematik için ise artık yapabileceğinizi düşündüğünüz daha basit konulara çalışmanızı öneririm. Maalesef tüm dersler yetişmez matematikte sıfırsanız matematik konularını seçerek gitmelisiniz. Tabii tüm bunlar için kalan zamanın tamamında verimli çalışmanız gerekir. Umarım istediğiniz bölümü kazanırsınız, kolaylıklar diliyorum.

Geçen sene girdim sınava. Aylardır da düzgünce çalışmıyorum. Geçen senem de çok kötüydü 600bin yaptım tm de ona rağmen akillanmamisim demek ki...

Eeee ablacım aylardır çalışmadım diyorsun ne bekliyordun tabi ki sonuç kötü olur. Madem istiyordun o zaman çalışacaktın. Hala istiyorum diyorsan oturup çalışacaksın başka çare yok.

Son düzenleme:
Pişirmediğimiz yemek lezzetli olur mu?

Emek vermek gerekir ki karşılığını alabilesin.

Ayrıca matematik sıfırsa TM mantıklı bir tercih olmayabilir.

X