lutfen yardim edin

denizaski

Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2014
88
67
33
merhabalar
oncelikle yeni uyeyim.kadinlar kulubunu bir urun arastirirken buldum.sonra forumda gezinmeye basladim.her sey cok sicak ve en onemlisi de benim birilerinin onerisine ihtiyacim

belki dert belki dert degil.ancak lutfen onerilerde bulunun.
nisanlimin ailesiyle sorunlar yasiyorum
konuya nerden girecegimi de bilemedim simdi
bakin soyle soyleyeyim ben okul icin izmitteydim ve nisanlimin ailesi kirkpinarda yasiyor.biz 1.sinifin ikinci doneminde cikmaya baslamistik ve arada ufak capli kavgalar haricinde ayrilmadik bile
neyse konuyu cok dagitiyorum.izmit ve kirkpinar arasi tas catlasa 45 dakikadir.o kadar bile degil.
2.sinifta galiba ocak ayiydi.tanismaya gittim.bu arada benim amcamlar da kirkpinar da oturuyor.
zaten kirkpinar otobusunde giderken gelirken samimi olduk ya :)

neyse evlerindeki butun sure boyunca oradan kacmak istedim
annesinin ve ablasinin bakislari yuzunden.igneleyici sorulari yuzunden.her seyden.o an her sey bitsin istedim bakin her sey.evet onu cok seviyorum ancak bir insani ya seversin ya da sevmezsin diye dusunuyorum.ve gozumde inanin kaynana korkusu da yok

gercekten nisanlimi cok seviyorum.4 yillik bir iliski.ve bircok sey yasadik.beraber cok gulduk.uzulduk.arkadaslarla birlikte yurtdisina ciktik.tartismalarimizi bile cok seviyorum

ailem tanisti daha okuldayken.usak a gelmisti.annemler cok sevdi.ancak sorunlar is ciddiye bindikce basliyor.babam ogretmen annem hemsire su an kardesim universitede okuyor.ailemin durumu ortalama memeur ailesi iste.nisanlimin ailesinin durumu cok iyi.bunu ovme olarak algilamayin lutfen rahatsiz edici noktalar burda basliyor iste.

kiz istemede gozume batti her sey.sakaryadan geldiler(kirkpinar sakaryada sapancanin orda iste)guzel guzel hazirlandik.ben hayatimda hicbir seye ugrasmadim sarmalara ugrastigim kadar.yemekler cok guzeldi.babam hatayli babaannem geldi icli kofteler hatayin kirecli kabak tatlisi kunefeler...hepsini babaannem getirdi gelirken.yemekler...artik evlenecegimiz belli belki kiz istemenin 2 ay sonrasinda dugun olur diye dusunduk. teyzem yurtdisindan geldi
eve girdiler.o KENAFIR ablasi her yere begenmeyerek bakiyor.annesi kos kos oturuyor karsimda ben her seye ragmen guluyorum.ya biliyordum sonucta kimseleri begenmediklerini ama bu kadar mutlu bi gunumde belki sahteden de olsa gulerler dedim.babasi , amcasi ve ailesi cok tatli insanlar ama.zaten kuzenleriyle cok iyi anlasiyorum.

ben mutfaktaykenannem geldi.niye boyle bunlar diye.ne bileyim dedim.annem cikti.kahve yapasim bile gelmedi.icimden de b.k icsinler diyorum.sonra dedim ki deniz kizim kendine gel.seviyorsan bosver.sevgilimin gozlerini seviyorum.hep severim onu da biliyorum.bi yanimda diyor ki sadece sevgilinle evlenmeyeceksin onun ailesiyle de evleneceksin.dedim kahveyi verirken gozlerine bak zaten gucu bulursun.sonra bastim tuzu:KK24::KK24::KK24:

kiz isteme ve nisan 20sinde oldu.haziran ayinin.20 agustosda da dugun olur dedik.istiyorum ki teyzem de olsun.hayir kisin olsun diyorlar.o gece ilk gerginligi yasadi ailelerimiz.hepsi gulerek birbirini ignelediler.cok igrencti.arada goz goze geldik nisanlimla.affalamis bizimki planladik cunku daha onceden 20 haziran nisan 20 agustos dugun .20 eylul benim dogumgunum.emri vaki yaptilar anlayacaginiz

baktik is uzuyor.zamana birakalim dediler.zamana birakmak demek bu dugun kisin olacak demek.allem edip kallem edecekler,erteleyecekler.belli.teyzem ha deyip de gelemez

babasi savundu.cocuklar planladiysa o olsun.o ablasi varya...yok babacim kisin olsun iste soyle de boyle.is cozume kavusmadi.peki ne yaptilar biz o kadar yatak hazirladik.dedemlerin evi karsi apartmanda onu da hazirladik.kalacaklardi cunku.gece 1 de yola ciktilar.

kiz istemede gelin bohcasi diye bir olay varmis.ben bilmiyordum.onu da verdiler masanin ustunde duruyordu.o kadar gerildim ki ben sabah acariz dedim.yattik.annem ve teyzem yanimda konusmak istemedi ama dedem ayip be ayip diyordu ben yatarken.ben de sabaha kadar agladim.

sabah dedim ki anneme bohcayi acalim.aman neler cikti neler.o ablasini tanimasam ozendi de aldi derim ama taniyorum ezmek icin almis belli.cunku fiyat etikerini 3-5 urunde fiyat etiketi unutulmaz.annem mutlu oldu ama.cunku onun istedigi gibi olmamis.babaannem cektirmis.2 tel bilezik bababan takti diyor surekli.babaannen yardim bile etmedi diyor.bohcadan cikanlara baktikca mutlu oluyor.begendigin varsa al dedim.anne iste.bambaska bir sey kizim benim en guzeli senin olsun diyor

tesekkur ici arayayim bari dedim.once nisanlimi aradim.sinirleri bozulmus olmaz olsun dedi.planimiz belliydi dedi.takma ama kafana yapariz biz dugunu dedi.espiri falan yapti.ben de mutlu oldum biraz.ablani arayayim mi dedim tesekkur icin.ara uyandik hepimiz dedi.ee gecenin korunde yola cikarsaniz ancak uyanirsiniz

aramaz olaydim.kiz kurusu.sagolun dedim.her sey cok guzel.bi de ovdum kenafiri zevkiniz cok guzel diye.kabardi da kabardi telefondan
kapatmaya yakin dedi ki BAKALIM SIZ NELER ALABILECEKSINIZ.sok oldum.cevap bile vermedim.simdi dusundum de keske aglaya aglaya nisanlimi arasaydim

kimseye soylemedim.erkek bohcasina baktim neler var icinde diye sonra hesap yaptim ve annaaaaaaaaaammmm:110::110::110:

annemler yardim eder ama yok dedim.kendim halledeyim sunu.ben su an bi tanidigimizin yaninda staj yapiyorum.adam tanidik oldugu icin uc bes bi sey veriyor.ben iyiyim yine arkadaslar bedavaya calisiyor.ama mumkun degil.

plana gore evlendikten sonra kirkpinara yerlesecektik ve biz babasinin yaninda calismaya devam edecektik.ama kis icin butun planlarim alt ust olacak

neyse uzatmayayim ve eger buraya kadar okuduysaniz cok sagolun sizler inanilmazsinizEn Büyük KK

ekim ayindayiz.dugun olmadi.ancak nisanlim uzule uzule ve ezile ezile ozur diledi.teyzem de geri dondu.ama nisanlim soyle bi soz verdi teyzeme izin alabildiginiz zaman yapalim ve biletleri ben alayim.biletler gercekten cok pahali.

bu arada soyle bi sekilde hallettim damat bohcasi olayini.anneme anlatmadim ablasinin sozlerini ama teyzeme anlattim.teyzemin yasadigi yerde bazim magazalar marka urunleri cok ucuza satabiliyor..yani pazarda marka aldiginizi dusunun.kargolarla ugrastik ettik.

Dugun olmadi diyordum.erteledi bizim kenafir gozlu..allem ettiler kallem ettiler basardilar
Evet artik 20ocak yeni dugun tarihimiz.
Ve de belki degil
Nisanlim bayram icin geldi
Gelinlik bakmaya gidelim dedik izmire
Donduk 4 saat once o burdan devam etti
Tam gelinlik denerken mustakbel kaynanam aradi ve bizim cevremizi dusunurek hareket et dedi.
Bu ne demek.ben her seye ragmen ugrasiyorum sabrediyorum
Size nisanlimi cok silik anlattim ancak her seyin farkinda ve binlerce kere ozur dileyip takma kafana diyor.
Ama bundan sonra onlarin yaninda yasayacaguz ev farkli olabilir ama ayni sehir ayni ilce
Bi de babasinin yaninda olacak isimiz
Babasi cok iyi biri ama surekli birlikteyiz
Ve ben bugun nisani atmayi dusundum.
Ve hala niye kis diye tutturduklarini anlamadim
Kis olsa ne olacak
Fikirleriniz neler
Ve ne yapmaliyim

Son düzenleme:
Bence de kışın olsun, sen de bu süre içersinde iyice ölç tart. evlenmeden önce sizin yanınızda olan adam, evlendikten sonra 180 derece dönebilir. olmaz deme inan çok örneğini gördüm. aynı şehirde yaşamayacak olsaydınız derdim ki sık dişini düğüne kadar, sonra koyarsın araya mesafeni, bayramdan bayrama görüşürsün. ama öyle bir durum da yok, üstelik babasının iş yerinde çalışacakmışsınız. sanki hep bi müdahale, hep bi çekememezlik olacak gibi geldi yazdıklarından. tüm bunlara hazır hissediyor musun kendini? o görümceyle başa çıkabileceğine inanıyor musun? nişanlın bunlara değecek bir adam mı, yeterince güveniyor musun? bence kışa kadar bu sorularının cevaplarını bulmaya çalış ve öyle karar ver

Off ne uzatmissin ya evlenmeden bukadar anlattiysan evlenince nekadar anlatirsin bnce ayri sehir yada uzakta oturursaniz evlen nisanlin ikinizin rahati icin ayri sehri kabul etmesi lazim yoksa sen buraya bu gidisle cok sey yazarsin ve kv gorumceye kafayi taktikca kocan oldugunda adaminda basini yakarsin brn bugune kadar bukadar uzun kv yada gorumce kotuleyen yazi okumamistim bunu da tek tuk okusamda evlenme cunku esin olcak kisiden cok baskalarina takmis kafayi gidiyorsun

Nisamlim bana soyle bi teklifle geldi:istersen amcanlarda kal.babamin yaninda calisiriz.iste de birbirimize alisiriz aslinda bana mantikli geldi.
Biraz gorurum neler olacagini diye dusundum.
Dugunle ugrasmak mantikli en azindan orda ya da evle.
Nisanlimi cok seviyorum ama degisir mi zannetmem.gerci ne olacagi belli olmaz bu kadar kisa surede cevap verdiginiz icin cok tesekkurler.
O yazdiginiz cumleler beni o kadar mutlu etti ki nlatmiyordum pek...cok sagolun

Off ne uzatmissin ya evlenmeden bukadar anlattiysan evlenince nekadar anlatirsin bnce ayri sehir yada uzakta oturursaniz evlen nisanlin ikinizin rahati icin ayri sehri kabul etmesi lazim yoksa sen buraya bu gidisle cok sey yazarsin ve kv gorumceye kafayi taktikca kocan oldugunda adaminda basini yakarsin brn bugune kadar bukadar uzun kv yada gorumce kotuleyen yazi okumamistim bunu da tek tuk okusamda evlenme cunku esin olcak kisiden cok baskalarina takmis kafayi gidiyorsun
Ya nisanlimi cok seviyorum.onda sorun yok.ama batti da biraz:KK70:

Nisamlim bana soyle bi teklifle geldi:istersen amcanlarda kal.babamin yaninda calisiriz.iste de birbirimize alisiriz aslinda bana mantikli geldi.
Biraz gorurum neler olacagini diye dusundum.
Dugunle ugrasmak mantikli en azindan orda ya da evle.
Nisanlimi cok seviyorum ama degisir mi zannetmem.gerci ne olacagi belli olmaz bu kadar kisa surede cevap verdiginiz icin cok tesekkurler.
O yazdiginiz cumleler beni o kadar mutlu etti ki nlatmiyordum pek...cok sagolun
bak bence bu çok iyi bir fikir. bunu değerlendir bence, evlilik öncesi provası gibi olur, içine sinerse, ben bunu yaparım dersen devam edersin. yapamazsan da nişanlınla birlikte başka çareler düşünürsünüz. başka bir işte çalışmak olabilir, başka bir yerde yaşamak olabilir. ayrılmayı düşünmeden önce bütün olasılıkları elinden geldiğince değerlendir bence, ileride keşke deme sonra.. 4 yıl az bir süre değil çünkü..

Ya nisanlimi cok seviyorum.onda sorun yok.ama batti da biraz:KK70:
Anlattiginin tek sonucu sen nisanlinin yaninda ailesiylede evleniceksin bunu kabul ediyormusun oyle soyliyim nisanlin ailesinden ayri olarak is ev bark sahibi olcak mi diyelim farkli bir sehirde ev tutup ise girebilcekmi sen nisanlina bunu sor ayri sehir diye senin icin bunu yapmasi lazim yoksa o aile sizin eve girer nezaman gitcekler diye beklersin aileyle mi evlenceksin akrabalari bile isteme olayinda varmis o aileyi kaldirabilcekmisin yada nisanlin senin rahat olman icin ayri sehir olsa bile fedakarlik yapicakmi yapamiyorsa ailesinin lafindan cikmaz evlense bile disaridan gelen lafa gore davranir

Vallahi sonuna kadar okudum hiç sıkılmadan, nişanlınız hep yanınızdaymış bu olaylar karşısında ama her anne oğlunu kaptırma korkusuyla böyle yapıyor sanırım evleneceği zaman. Çunku onlara göre erkek en çok annesini sevecek,eşini asla annesinden fazla sevmemeli gibi düşünüyorlar. Eşiniz de sizin tarafınızdan asla geri adım atmadığı için kıskançlıklarından böyle davranıyorlar. Ben inatçı bir insanım bu durumda olsam kesinlikle sevdiğim adamın peşinden giderdim ama moral bozmadan onu yıpratmadan. Evlendikten sonra gerisi size kalmış zaten tavrınızı koyarsınız. Onların yapmak istediği, bizim sozumuz geçercilik başka bir şey değil. Ben böyle istiyorum diyip susturun onları ya da daha kibar bir şekilde ben bunu beğendim, bunu alalım vs gibi. Kimse sizi hor görmez. Sesinizi çıkartmadıa kendinizi savunmadıkça böyle devam ederler. Allah kolaylık versin iyi haberlerinizi beklerim :)

bak bence bu çok iyi bir fikir. bunu değerlendir bence, evlilik öncesi provası gibi olur, içine sinerse, ben bunu yaparım dersen devam edersin. yapamazsan da nişanlınla birlikte başka çareler düşünürsünüz. başka bir işte çalışmak olabilir, başka bir yerde yaşamak olabilir. ayrılmayı düşünmeden önce bütün olasılıkları elinden geldiğince değerlendir bence, ileride keşke deme sonra.. 4 yıl az bir süre değil çünkü..
Gecenin bu vaktinde benim derdimle ugrastiginiz icin nasil seviniyorum ve sizi tanimasam da butun iyi dileklerimi gonderiyorum:)
Bu bana mantikli geldi aslinda.bunu da donuste konustuk.annem ben nisanlim.
Annem de sizin gibi dusundu ama benim bu konularda rahatsiz oldugumu bilmeden.
Aslinda derdim annemlere kiz istemede oldugu gibi yansimamasi belki ben ugrasabilirim sakaryada
Cok tesekkurler yeniden

Bence de kışın olsun, sen de bu süre içersinde iyice ölç tart. evlenmeden önce sizin yanınızda olan adam, evlendikten sonra 180 derece dönebilir. olmaz deme inan çok örneğini gördüm. aynı şehirde yaşamayacak olsaydınız derdim ki sık dişini düğüne kadar, sonra koyarsın araya mesafeni, bayramdan bayrama görüşürsün. ama öyle bir durum da yok, üstelik babasının iş yerinde çalışacakmışsınız. sanki hep bi müdahale, hep bi çekememezlik olacak gibi geldi yazdıklarından. tüm bunlara hazır hissediyor musun kendini? o görümceyle başa çıkabileceğine inanıyor musun? nişanlın bunlara değecek bir adam mı, yeterince güveniyor musun? bence kışa kadar bu sorularının cevaplarını bulmaya çalış ve öyle karar ver

hepsine katılıyorum arkadaşın söylediklerinin. Artı hataylı gelin alıyorlar bu onlara çok fazla gelmiş olmalı layık değiller demek ki. O yedikleri künefeler içli köfteler... neyse bişey demeyim kimsenin ettiği yanına kalmaz. >Evlenmeden önce düşün çok düşün. Evlendikten sonra ayrılması daha zor.

Gecenin bu vaktinde benim derdimle ugrastiginiz icin nasil seviniyorum ve sizi tanimasam da butun iyi dileklerimi gonderiyorum:)
Bu bana mantikli geldi aslinda.bunu da donuste konustuk.annem ben nisanlim.
Annem de sizin gibi dusundu ama benim bu konularda rahatsiz oldugumu bilmeden.
Aslinda derdim annemlere kiz istemede oldugu gibi yansimamasi belki ben ugrasabilirim sakaryada
Cok tesekkurler yeniden
Ne demek, hakkınızda hayırlısı olsun :KK36:

kayınvalideyle ve görümceyle ne kadar az muhatap olursan o kadar az başın ağrır.onların gözüne girmeye çalıştıkça üzülürsün.ben olsam bohçaya teşekkür etmek için aramazdım.heleki fiyat etiketlerini gördükten sonra!nişanlıma derdim teşekkür ettiğimi söyle diye bu kadar.mesafeni koru böyle insanlara soğuk durmak en güzeli

Ya belli ki nişanlınla birbirinizi çok seviyorsunuz. Ailesinin tarafında olsaydı anne ve ablasının yaptıklarını görmezden gelip özürler dilemezdi (bana kalırsa). Senin rahatsız olduğunu anlamış ve mahçupluğunu belirtmiş. Bence ne nişanı at ne de çizginden çık. Nişanlın senin belli bir seviyen ve karakterinin olduğunu biliyor hiç kendini bozma. Tamam 20 ocaksa 20 ocak. Problem çıkartmalarına izin verme. Sonuçta 20 ocakta adamın tapusunu alıyorsun :) Aynı şehirler olsa bile evleriniz ayrı. Artık siz bir aile olacaksınız. Nişanlınla artık ayrı bir aile olduğunuzun farkına varması yeterli evlendikten sonra ailesinin her şeye burnunu sokmaması için.

Nişanlına da hiç şikayet etme. Annen şunu dedi ablan bunu yaptı vs. hiç tatavaya gerek yok. Zaten sen haklı ve mağdursan müstakbel eşin bunu görür. Gerçekten hayatının aşkı olduğuna inanıyorsan 10 tane o görümceden gelse bile VAZGEÇME ! Şimdi burada olumsuz yorumlara takılma derim, yok ayrıl yok başka şehire taşın. Yok öyle bişey, ayrı şehirlerde olanlar mutluluktan uçuyor da bizim mi haberimiz yok :) çizginden çıkmadan hadlerini bildirir sepetlersin olur biter, allah sizin huzurunuzu bozmasın yeter ki.

Ilceden ayrilip sehir merkezinde isiniz her ne ise bir sube acsaniz olmuyor mu?

bir de nisanliniz annesine duskun mu?
kotu kv gorumce alistik da, esin anam da anam diye tutturur ayni yerdesiniz diye evler ayri olsa da ic ice olursaniz cok yorulursun...

ben 12saatlik yola ragmen katlanamam diyip vazgecesim geliyor,
zamana biraktim.

Vallahi sonuna kadar okudum hiç sıkılmadan, nişanlınız hep yanınızdaymış bu olaylar karşısında ama her anne oğlunu kaptırma korkusuyla böyle yapıyor sanırım evleneceği zaman. Çunku onlara göre erkek en çok annesini sevecek,eşini asla annesinden fazla sevmemeli gibi düşünüyorlar. Eşiniz de sizin tarafınızdan asla geri adım atmadığı için kıskançlıklarından böyle davranıyorlar. Ben inatçı bir insanım bu durumda olsam kesinlikle sevdiğim adamın peşinden giderdim ama moral bozmadan onu yıpratmadan. Evlendikten sonra gerisi size kalmış zaten tavrınızı koyarsınız. Onların yapmak istediği, bizim sozumuz geçercilik başka bir şey değil. Ben böyle istiyorum diyip susturun onları ya da daha kibar bir şekilde ben bunu beğendim, bunu alalım vs gibi. Kimse sizi hor görmez. Sesinizi çıkartmadıa kendinizi savunmadıkça böyle devam ederler. Allah kolaylık versin iyi haberlerinizi beklerim :)
Tesekkurler sonuna kadar okudugunuz icin hep yanimdaydi.ve olaylari anlatirken silik anlattim biraz kaynana ve gorumceye yonelmisim biraz :)
Surekli istedigimiz sekilde olacak dedi.4 yil az degil ve onceden askin gecici olduguna inanirdim.ama onunla her sey guzel.ay sagolun mesajinizla umut verdiniz.cok tesekkurler ben galiba sakaryada su EVLILIK PROVASI meselesini bi deneyeyim.
Ama demek istedigim aileme yansimasin.o kucuk dusurucu bakislar begenmeme bu durumda karsi karsiya kalinca ikimiz birden. Idare ediyoruz.ama zor oluyor.nisanlimla acik acik konussam mi acaba diyorum.o da farkinda tavirlarin ama ya uzuluyor ya ozur diliyor.bi kere sert cikisi oldu.o da. 2 hafta once ev bakarken.
Allahtan yanimizda yasayin gibi bi teklifle gelmedi.
Annemler tavirlarin farkinda ama nisanlimi seviyorlar ve benim de sevdigimi biliyorlar iliskimizin 3.senesinde annem oglusum derdi.herkes farkinda ama kimse bir sey demiyor.umalim da firtina kopmasin.ay tahtaya vuralim
Cok tesekkurler ilginiz icin

hepsine katılıyorum arkadaşın söylediklerinin. Artı hataylı gelin alıyorlar bu onlara çok fazla gelmiş olmalı layık değiller demek ki. O yedikleri künefeler içli köfteler... neyse bişey demeyim kimsenin ettiği yanına kalmaz. >Evlenmeden önce düşün çok düşün. Evlendikten sonra ayrılması daha zor.
Bir hatayliyla karsi karsiyayim galiba:)keske mutlulugu bu kadar zorlastirmasak birbirimize...

Canım benim bak inan bu düğün nişan dalgalarında en tiksinç mıhabbetler bunlardır. İnsanların fıtratında varsa herşeyi ailen yapsa dahi gelir düğünde taktığı tek bileziğin lafını yaparlar.

Benim ailem zengin. Eşimin ailesinin durumu idare eder.
Evlenirken özellikle bu bohça, takı konuşması, erkek tarafı salonu alır kız tarafı yatak odasını gibi şeyleri asla konuşmadık. Ne alınırsa yarı yarıya dedik. Takı toka meselesinde gücünüz neye yeterse dendi.

Ben baktım o zaman benim adamda bir stres var. Noluyor dedim, babası maddi durum uygun değil nasıl ödenecek o borç diye tatava yapıyormus. Ama nişan yapılırken çok cevvaldi oğlumun kızımın her istediğini yaparım, para muhim değil diye.. Neyse.

Madem öyle dedim ellemesinler düğüne gelsinler.
E kalkıp babama nişanlımı ezdirecek halim yok. Kredi çektik. Babamın bana verdiği paranın üzerine ekledik. Eşyalarımızı aldık gönlümüzce. Sagolsunlar düğün hediyesi diye bir ev ve araba aldılar. Düğünüde yaptık bitti gitti.

Gelelim olayın can alıcı noktasına.
Düğünde taktığı tek bileziğin lafını yaptı adam bana. Babamın aldığı eve arabaya laf etti. Adamın nakit verdiği eşya parasını diline doladı. Ki ben o kadar nefret ederim böyle şeylerden.. Ya ben senden bilezik istemedim ki , düğüne gel yeter demişim. Çok yara olduysa vereyim geri sat diyorum, yok ondan demiyorum senin o diyor. Ama durmadan kafama kakıyor!

Bir oldu iki oldu en sonunda eşim bir patladı ki sorma gitsin. Onu da anlatarak daha fazla uzatmak istemiyorum.

Burada iş nişanlına düşüyor. Evet senden özür diliyor ama ailesi hala seni kırmaya devam ediyor. Ya ailesine saglam bir ayar verecek , ya da siz elele verip "bir lokma bir hırka" mantığıyla kendi işinizi kendiniz göreceksiniz.
Bırak tatlım, herkes ister herşeyi tam olsun, dort dortluk olsun. Evleniyorsun boru değil. Ama senin istediğini yaparken hem ailene saygısızlık hem seni eziklemek.. Kabul etme bence. Yani o nişan bohçasına ne koymuş o kadar böbürlenecek? Victoria's Secret çamaşır, Gucci eşarp falan mı? Gerizekalılar ya.

X