lutfen yardim edin

Ya belli ki nişanlınla birbirinizi çok seviyorsunuz. Ailesinin tarafında olsaydı anne ve ablasının yaptıklarını görmezden gelip özürler dilemezdi (bana kalırsa). Senin rahatsız olduğunu anlamış ve mahçupluğunu belirtmiş. Bence ne nişanı at ne de çizginden çık. Nişanlın senin belli bir seviyen ve karakterinin olduğunu biliyor hiç kendini bozma. Tamam 20 ocaksa 20 ocak. Problem çıkartmalarına izin verme. Sonuçta 20 ocakta adamın tapusunu alıyorsun :) Aynı şehirler olsa bile evleriniz ayrı. Artık siz bir aile olacaksınız. Nişanlınla artık ayrı bir aile olduğunuzun farkına varması yeterli evlendikten sonra ailesinin her şeye burnunu sokmaması için.

Nişanlına da hiç şikayet etme. Annen şunu dedi ablan bunu yaptı vs. hiç tatavaya gerek yok. Zaten sen haklı ve mağdursan müstakbel eşin bunu görür. Gerçekten hayatının aşkı olduğuna inanıyorsan 10 tane o görümceden gelse bile VAZGEÇME ! Şimdi burada olumsuz yorumlara takılma derim, yok ayrıl yok başka şehire taşın. Yok öyle bişey, ayrı şehirlerde olanlar mutluluktan uçuyor da bizim mi haberimiz yok :) çizginden çıkmadan hadlerini bildirir sepetlersin olur biter, allah sizin huzurunuzu bozmasın yeter ki.
Verdiginiz cesaret icin tesekkurler.daha hic sikayet etmedim.arada giderdim onlara ben ama anlattigim olaylara benzer seyler olmadi.is ciddiye binince degisti durum.kiz isteme ilk sok dalgasiydi.ev bakarken de korudu..dusununce ben nisanlima guveniyorum umarim degismez.

Elune süpersin.
Denizaşki evet canım bende Hataylıyım. :)
Bu arada iyi ki bu konuyu buraya açmışsın çok kaliteli yorumlar geliyor.

Canım benim bak inan bu düğün nişan dalgalarında en tiksinç mıhabbetler bunlardır. İnsanların fıtratında varsa herşeyi ailen yapsa dahi gelir düğünde taktığı tek bileziğin lafını yaparlar.

Benim ailem zengin. Eşimin ailesinin durumu idare eder.
Evlenirken özellikle bu bohça, takı konuşması, erkek tarafı salonu alır kız tarafı yatak odasını gibi şeyleri asla konuşmadık. Ne alınırsa yarı yarıya dedik. Takı toka meselesinde gücünüz neye yeterse dendi.

Ben baktım o zaman benim adamda bir stres var. Noluyor dedim, babası maddi durum uygun değil nasıl ödenecek o borç diye tatava yapıyormus. Ama nişan yapılırken çok cevvaldi oğlumun kızımın her istediğini yaparım, para muhim değil diye.. Neyse.

Madem öyle dedim ellemesinler düğüne gelsinler.
E kalkıp babama nişanlımı ezdirecek halim yok. Kredi çektik. Babamın bana verdiği paranın üzerine ekledik. Eşyalarımızı aldık gönlümüzce. Sagolsunlar düğün hediyesi diye bir ev ve araba aldılar. Düğünüde yaptık bitti gitti.

Gelelim olayın can alıcı noktasına.
Düğünde taktığı tek bileziğin lafını yaptı adam bana. Babamın aldığı eve arabaya laf etti. Adamın nakit verdiği eşya parasını diline doladı. Ki ben o kadar nefret ederim böyle şeylerden.. Ya ben senden bilezik istemedim ki , düğüne gel yeter demişim. Çok yara olduysa vereyim geri sat diyorum, yok ondan demiyorum senin o diyor. Ama durmadan kafama kakıyor!

Bir oldu iki oldu en sonunda eşim bir patladı ki sorma gitsin. Onu da anlatarak daha fazla uzatmak istemiyorum.

Burada iş nişanlına düşüyor. Evet senden özür diliyor ama ailesi hala seni kırmaya devam ediyor. Ya ailesine saglam bir ayar verecek , ya da siz elele verip "bir lokma bir hırka" mantığıyla kendi işinizi kendiniz göreceksiniz.
Bırak tatlım, herkes ister herşeyi tam olsun, dort dortluk olsun. Evleniyorsun boru değil. Ama senin istediğini yaparken hem ailene saygısızlık hem seni eziklemek.. Kabul etme bence. Yani o nişan bohçasına ne koymuş o kadar böbürlenecek? Victoria's Secret çamaşır, Gucci eşarp falan mı? Gerizekalılar ya.
O kadar haklisin ki her cumlenin sonuna aynen yaaa dedim
Ya ben sadece sevdigim insanla evlenmek istiyorum
O bohcaya diyorum ya bile bile koydu diye
Ben inanin istemiyorum.ben nisanlim oldugu surece bilmedigim bi sehirde sifirdan da baslarim hayata.zaten demiyor muyum 3-5 bi seye calisiyorum diye.birlikte olduktan sonra ne onemi var.
Ve her ailede bu mesele var ya.
Altta kalmamak ustun gozukmek.
Sacmalik.bakalim hayirlisi.sagolun yalniz hissetirmediniz

Ilceden ayrilip sehir merkezinde isiniz her ne ise bir sube acsaniz olmuyor mu?

bir de nisanliniz annesine duskun mu?
kotu kv gorumce alistik da, esin anam da anam diye tutturur ayni yerdesiniz diye evler ayri olsa da ic ice olursaniz cok yorulursun...

ben 12saatlik yola ragmen katlanamam diyip vazgecesim geliyor,
zamana biraktim.
Yok ilce dedigime bakmayin.kirkpinar sakarya merkez 30 saat bile degil.ne yazik ki is sube tarzinda yurumuyor:KK43:
Izmitte okuduk biz.yazmistim herhalde izmit kirkpinar kisa mesafe.ay bir harita olsaydi:)
Ona ragmen fazla gitmezdi.pek anam anam diyecek birisi degil.

O kadar haklisin ki her cumlenin sonuna aynen yaaa dedim
Ya ben sadece sevdigim insanla evlenmek istiyorum
O bohcaya diyorum ya bile bile koydu diye
Ben inanin istemiyorum.ben nisanlim oldugu surece bilmedigim bi sehirde sifirdan da baslarim hayata.zaten demiyor muyum 3-5 bi seye calisiyorum diye.birlikte olduktan sonra ne onemi var.
Ve her ailede bu mesele var ya.
Altta kalmamak ustun gozukmek.
Sacmalik.bakalim hayirlisi.sagolun yalniz hissetirmediniz
Egolarını sizin üzerinizden tatmin etmesinler yeter.
Valla çok üzülüyorum, şimdi sen dayanamayıp o nişanı atsan, kendi evlatları da mutsuz olacak. Gencecik iki insanın aşkını aptal saptal şeylerle baltalamak nasıl bir mantık?
Gücün varsa maddi olarak, yoksa manevi olarak destek olmak bu kadar mı zor?
Bizim millet adam olacakta biz göreceğiz.

Canım derdini okudum, üzerine de düşündüm ama bu işin çözümü, farklı yolları pek yok gibi. Dediğin gibi amcanlarda bir deneme süresi geçirmen iyi olur.

Şunu da unutmaman lazım, yumuşak yüzlü olursan, ezilirsen ve bunu, bu sorunları nişanlına yansıtırsan ilişkiniz yıpranır. Siz yıpranırsınız. Ben gayet biliyorum aynı şehirde olup mesafesini koruyan insanları.
Şöyle düşün, sen geleceğinde kendini nasıl hayal ediyorsun? Mutlaka ki bu olayların içinde, eşinin ailesiyle kavga eden biri olarak değildir.
Ama o ayarı mesafeyi bir kaçırınca ne eğitimli kadınlar yakalarını mahkemede kurtarıyorlar. Eşinden vazgeçiyorlar. Mümkün olduğunca uzak dur. Gitme demiyorum ama ailesine karşı tavrın net olsun, sağlam dur ki bir yere kadar sözlerinin geçeceğini bilsinler.

kayınvalideyle ve görümceyle ne kadar az muhatap olursan o kadar az başın ağrır.onların gözüne girmeye çalıştıkça üzülürsün.ben olsam bohçaya teşekkür etmek için aramazdım.heleki fiyat etiketlerini gördükten sonra!nişanlıma derdim teşekkür ettiğimi söyle diye bu kadar.mesafeni koru böyle insanlara soğuk durmak en güzeli
Ben kirkpinarda ev isini mumkun oldugu surece uzakta arayayim.zaten yemeklerde gideriz bi topluca.o da bi sure sonra seyreklesir.is yerinde zaten babasi ben nisanlim bi de 3 kisi daha var.babasi da tontis tontis bi insan.hadi bakalim hayirlisi

Esimin annesi burnumuzdan getrdi ewlenene kadar hos halada ayni ama olaylar oldugunda nisanlilik zamani esim benim icin ölüyodu benim annemde babmda sensin kapiyi kapatinca onlar dsarda kalck ddi..
Dedi.. 1.5 yillik ewliym gecenin dördü olmus uyku yok gozumde
ndn bliyomusun?
Ailesi yuzunden..
Yani nisanlilikta ailesi yuzundn ugrumda ölen kocam
bugun ailesi ugruna arkasini dönmüs hc umrunda olmadiqimi imaa edrcesine uyuyor..
Sebep ailesine yakin davranmamam..
Aile yuzundn ewlilik olmaz mi olur ..
Olur ama bu tarz durumlara en azindan hazirlikli ol..
Ewlenene kadar satiş yapip ewlendikten snra bal kaymak olan cok ana-ogul war bariz bi orneqi ben..

Verdiginiz cesaret icin tesekkurler.daha hic sikayet etmedim.arada giderdim onlara ben ama anlattigim olaylara benzer seyler olmadi.is ciddiye binince degisti durum.kiz isteme ilk sok dalgasiydi.ev bakarken de korudu..dusununce ben nisanlima guveniyorum umarim degismez.

Boyle devam canim, guzel haberlerini aliriz Insallah

Aslında geçen bir konu okurken şok oldum, gelin de ne gelinmiş dedim. Evlere şenlik, kaynanama bunu dedim şöyle lafı yapıştırdım böyle yerin dibine soktum misali yazmış da yazmıış.
Böyle kv'lere görümcelere aslında öyle gelinler lazım. Deli deliyi görünce sopasını saklarmış misali. Ama öyle de kv'ler var ki memnun etmek için gelinleri etrafında dört dönüyor.

Aslında alacaktın bir etiket makinası yapıştıracaktın fiyatı, ensesine de markayı dikiverdin mi ömrü billah bohçayı unuturlardı. :)

Esimin annesi burnumuzdan getrdi ewlenene kadar hos halada ayni ama olaylar oldugunda nisanlilik zamani esim benim icin ölüyodu benim annemde babmda sensin kapiyi kapatinca onlar dsarda kalck ddi..
ndn bliyomusun?
Ailesi yuzunden..
bugun ailesi ugruna arkasini dönmüs hc umrunda olmadiqimi imaa edrcesine uyuyor..
Ewlenene kadar satiş yapip ewlendikten snra bal kaymak olan cok ana-ogul war bariz bi orneqi ben..
ndn bliyomusun?
Ailesi yuzunden..
Durumunuza cok uzuldum ve benim de yasamam ihtimaller arasinda(ne yazik ki)
Uzak gelse de su an bu ihtimal bana belli de olmaz..anlamadim ben bu evliligi allah size sabir versin.hepimize versin.

Yok ilce dedigime bakmayin.kirkpinar sakarya merkez 30 saat bile degil.ne yazik ki is sube tarzinda yurumuyor:KK43:
Izmitte okuduk biz.yazmistim herhalde izmit kirkpinar kisa mesafe.ay bir harita olsaydi:)
Ona ragmen fazla gitmezdi.pek anam anam diyecek birisi degil.
Turkiyenin bir ucundan diger ucuna 30 saat yol belki olur :confused:
Ama anladim durumu :KK66:

wala o isler eve sık gidip gitmemeye bakmiyor maalesef,

benimki yazin bile gitmezdi,
ancak anne sozu yerine getirilmesi gereken bir gorev ve uzmemek icin itiraz edemeyen biri (idi)
ne zaman ki beni kaybetme noktasina geldi o zaman herkesi karsisina aldi,
Kendisinin de farkedip -sirf ben birsey soylemiyorum diye- ustunu kapatmaya calistigi konularda ozur dilemeye, sureklibasi onde gezmeye ve beni hicbir konuda ezdirmemeye basladi...
Bir sans daha verdik, bilmiyorum ne olacak...

Iliskinizi en iyi siz bilir, onu da en iyi siz tanirsiniz,
fakat arkalarindan kotu konusmasaniz dahi icinize atmayin, bir sekilde belli edin,
aglamayan bebege meme vermiyorlar maalesef,

Onlarin tum havasi bir iflasa bakar...
sakin kendinizi ve ailenizi ezdirmeyin,
ve sunu da bilin ki her maddi durumu iyi olan bir degil,
kusura bakmayin ama sizinle konusma bicimleri tamamen gorgusuzce...
ayrica sizi kiskanmis veya sevmemis olabilir, bu baska konu,ancak yine de misafir olarak cok guzel agirlamisken oyle surat asmalari buyuk nezaketsizlik,
Demem o ki, savasmayin, seviyenizi bozmayin ama gardinizi alin,
guleryuzlu fakat mesafeli olun,
nisanliniza da ayri bir hayatiniz oldugu konusunda net olun,

Ne ailemi silerim diye atip tutmasina inanin ne de onlar bensiz ne yapar diye duygu somurulerine,
ortasini bulsun, dengeyi kursun,

Ilimli olacagim diye ustlerine cok dusmeyin,
gordugunuz kadar deger verin...
herzaman dik durun,
fakat durduk yere iki etiket kaldi diye de bilenmeyin, bi bakarsiniz her sey degisir...
taniyin...
Nikahtan sonra da olsa suanki durumunuzla degisen birsey olmadigni bilip sabir ve tum yollari denemek ile her seyi kabullenme zorunlulugunun ayni sey olmadignin bilincinde ve biraz gozu kara olun...

Aslında geçen bir konu okurken şok oldum, gelin de ne gelinmiş dedim. Evlere şenlik, kaynanama bunu dedim şöyle lafı yapıştırdım böyle yerin dibine soktum misali yazmış da yazmıış.
Böyle kv'lere görümcelere aslında öyle gelinler lazım. Deli deliyi görünce sopasını saklarmış misali. Ama öyle de kv'ler var ki memnun etmek için gelinleri etrafında dört dönüyor.

Aslında alacaktın bir etiket makinası yapıştıracaktın fiyatı, ensesine de markayı dikiverdin mi ömrü billah bohçayı unuturlardı. :)
Aa onu ben de okudum galiba:)bizim aklimiza soyle de bi sey gelmisti.kisa olacagi kesinlesince.ben hamileyim diyecektim hemen olsun diye tabi biz bunu dalgasina dusunmustuk ama keske yapsaydik:KK70: al sana kisa dugun diye :)
Evet eli sopali gelinler candir.ya hak vermeye calistim.annesin oglun var ve bi kadini senden daha cok seviyor anlayisli ol dedim ama bu yaptiklari da....degisik ne desem bilemedim
Ezdirmem galiba kendimi aileme yansimasin diye .eger ben ise ilk basta izmitte ya da sakaryada baslasaydim yani su sure zarfinda orda olsaydim belki biraz daha disli olabilirdim.ama burda aileme cok yansiyor.bunu hic istemem.ve yalan degil nisanlimdan da guc aliyorum.umarim degismez bu durum.

Turkiyenin bir ucundan diger ucuna 30 saat yol belki olur :confused:
Ama anladim durumu :KK66:

wala o isler eve sık gidip gitmemeye bakmiyor maalesef,

benimki yazin bile gitmezdi,
ancak anne sozu yerine getirilmesi gereken bir gorev ve uzmemek icin itiraz edemeyen biri (idi)
ne zaman ki beni kaybetme noktasina geldi o zaman herkesi karsisina aldi,
Kendisinin de farkedip -sirf ben birsey soylemiyorum diye- ustunu kapatmaya calistigi konularda ozur dilemeye, sureklibasi onde gezmeye ve beni hicbir konuda ezdirmemeye basladi...
Bir sans daha verdik, bilmiyorum ne olacak...

Iliskinizi en iyi siz bilir, onu da en iyi siz tanirsiniz,
fakat arkalarindan kotu konusmasaniz dahi icinize atmayin, bir sekilde belli edin,
aglamayan bebege meme vermiyorlar maalesef,

Onlarin tum havasi bir iflasa bakar...
sakin kendinizi ve ailenizi ezdirmeyin,
ve sunu da bilin ki her maddi durumu iyi olan bir degil,
kusura bakmayin ama sizinle konusma bicimleri tamamen gorgusuzce...
ayrica sizi kiskanmis veya sevmemis olabilir, bu baska konu,ancak yine de misafir olarak cok guzel agirlamisken oyle surat asmalari buyuk nezaketsizlik,
Demem o ki, savasmayin, seviyenizi bozmayin ama gardinizi alin,
guleryuzlu fakat mesafeli olun,
nisanliniza da ayri bir hayatiniz oldugu konusunda net olun,

Ne ailemi silerim diye atip tutmasina inanin ne de onlar bensiz ne yapar diye duygu somurulerine,
ortasini bulsun, dengeyi kursun,

Ilimli olacagim diye ustlerine cok dusmeyin,
gordugunuz kadar deger verin...
herzaman dik durun,
fakat durduk yere iki etiket kaldi diye de bilenmeyin, bi bakarsiniz her sey degisir...
taniyin...
Nikahtan sonra da olsa suanki durumunuzla degisen birsey olmadigni bilip sabir ve tum yollari denemek ile her seyi kabullenme zorunlulugunun ayni sey olmadignin bilincinde ve biraz gozu kara olun...
Guzel onerileriniz icin tesekkurler.seviye hep ayni ilerliyor saygi cercevesinde.guzel. l tavsiyleriniz icin ellerinize saglik cok mutlu ettiniz beni.

Aynı şehirdeyseniz ve işler ortaksa müdahalelere ve bizim kapimizdan ekmek yiyorsun imalarini hatta daha fazlasını göze alarak evlen. Nişanlının da evlendikten sonra değişmeyeceğinden emin olma derim.
Is meselesi o duruma gelirse orasi aninda biter.babasindan boyle bi sey gelmez kesinlikle olmaz.eminim.ama annesi ve ablasi diyebilir.mumkundur.baska yerde baslarim ve staj olaylari falan bitince param duzelir.ama simdi nisanlima da camur atmayayim bu sozu soylemelerine izin vermez.verirse de...isin bitmesine de gerek yok evlilik bitsin.agir cunku.
Ayrica bu nasil bi mantik olurdu ki.ben artik sizin de kizinizim.ayip valla.yok nisanlim yaptirmaz.

Nisamlim bana soyle bi teklifle geldi:istersen amcanlarda kal.babamin yaninda calisiriz.iste de birbirimize alisiriz aslinda bana mantikli geldi.
Biraz gorurum neler olacagini diye dusundum.
Dugunle ugrasmak mantikli en azindan orda ya da evle.
Nisanlimi cok seviyorum ama degisir mi zannetmem.gerci ne olacagi belli olmaz bu kadar kisa surede cevap verdiginiz icin cok tesekkurler.
O yazdiginiz cumleler beni o kadar mutlu etti ki nlatmiyordum pek...cok sagolun
nisanlin senden surekli ozur diliyor seni destekliyor, oyle soyluyorsun da, yine gorumcenin dedigi oluyo? demek bi yetkinligi yok.. bi de gorumcenin borusu bunca ottugune gore, cesareti bu pasiflikten aliyo olsa gerek..

görümceye dur diyecek nişanlın, onun dışında kafana takma.taktıkça kendilerini bir b.k zannederler.yok say.aslında çok kolay.

merhabalar
oncelikle yeni uyeyim.kadinlar kulubunu bir urun arastirirken buldum.sonra forumda gezinmeye basladim.her sey cok sicak ve en onemlisi de benim birilerinin onerisine ihtiyacim

belki dert belki dert degil.ancak lutfen onerilerde bulunun.
nisanlimin ailesiyle sorunlar yasiyorum
konuya nerden girecegimi de bilemedim simdi
bakin soyle soyleyeyim ben okul icin izmitteydim ve nisanlimin ailesi kirkpinarda yasiyor.biz 1.sinifin ikinci doneminde cikmaya baslamistik ve arada ufak capli kavgalar haricinde ayrilmadik bile
neyse konuyu cok dagitiyorum.izmit ve kirkpinar arasi tas catlasa 45 dakikadir.o kadar bile degil.
2.sinifta galiba ocak ayiydi.tanismaya gittim.bu arada benim amcamlar da kirkpinar da oturuyor.
zaten kirkpinar otobusunde giderken gelirken samimi olduk ya :)

neyse evlerindeki butun sure boyunca oradan kacmak istedim
annesinin ve ablasinin bakislari yuzunden.igneleyici sorulari yuzunden.her seyden.o an her sey bitsin istedim bakin her sey.evet onu cok seviyorum ancak bir insani ya seversin ya da sevmezsin diye dusunuyorum.ve gozumde inanin kaynana korkusu da yok

gercekten nisanlimi cok seviyorum.4 yillik bir iliski.ve bircok sey yasadik.beraber cok gulduk.uzulduk.arkadaslarla birlikte yurtdisina ciktik.tartismalarimizi bile cok seviyorum

ailem tanisti daha okuldayken.usak a gelmisti.annemler cok sevdi.ancak sorunlar is ciddiye bindikce basliyor.babam ogretmen annem hemsire su an kardesim universitede okuyor.ailemin durumu ortalama memeur ailesi iste.nisanlimin ailesinin durumu cok iyi.bunu ovme olarak algilamayin lutfen rahatsiz edici noktalar burda basliyor iste.

kiz istemede gozume batti her sey.sakaryadan geldiler(kirkpinar sakaryada sapancanin orda iste)guzel guzel hazirlandik.ben hayatimda hicbir seye ugrasmadim sarmalara ugrastigim kadar.yemekler cok guzeldi.babam hatayli babaannem geldi icli kofteler hatayin kirecli kabak tatlisi kunefeler...hepsini babaannem getirdi gelirken.yemekler...artik evlenecegimiz belli belki kiz istemenin 2 ay sonrasinda dugun olur diye dusunduk. teyzem yurtdisindan geldi
eve girdiler.o KENAFIR ablasi her yere begenmeyerek bakiyor.annesi kos kos oturuyor karsimda ben her seye ragmen guluyorum.ya biliyordum sonucta kimseleri begenmediklerini ama bu kadar mutlu bi gunumde belki sahteden de olsa gulerler dedim.babasi , amcasi ve ailesi cok tatli insanlar ama.zaten kuzenleriyle cok iyi anlasiyorum.

ben mutfaktaykenannem geldi.niye boyle bunlar diye.ne bileyim dedim.annem cikti.kahve yapasim bile gelmedi.icimden de b.k icsinler diyorum.sonra dedim ki deniz kizim kendine gel.seviyorsan bosver.sevgilimin gozlerini seviyorum.hep severim onu da biliyorum.bi yanimda diyor ki sadece sevgilinle evlenmeyeceksin onun ailesiyle de evleneceksin.dedim kahveyi verirken gozlerine bak zaten gucu bulursun.sonra bastim tuzu:KK24::KK24::KK24:

kiz isteme ve nisan 20sinde oldu.haziran ayinin.20 agustosda da dugun olur dedik.istiyorum ki teyzem de olsun.hayir kisin olsun diyorlar.o gece ilk gerginligi yasadi ailelerimiz.hepsi gulerek birbirini ignelediler.cok igrencti.arada goz goze geldik nisanlimla.affalamis bizimki planladik cunku daha onceden 20 haziran nisan 20 agustos dugun .20 eylul benim dogumgunum.emri vaki yaptilar anlayacaginiz

baktik is uzuyor.zamana birakalim dediler.zamana birakmak demek bu dugun kisin olacak demek.allem edip kallem edecekler,erteleyecekler.belli.teyzem ha deyip de gelemez

babasi savundu.cocuklar planladiysa o olsun.o ablasi varya...yok babacim kisin olsun iste soyle de boyle.is cozume kavusmadi.peki ne yaptilar biz o kadar yatak hazirladik.dedemlerin evi karsi apartmanda onu da hazirladik.kalacaklardi cunku.gece 1 de yola ciktilar.

kiz istemede gelin bohcasi diye bir olay varmis.ben bilmiyordum.onu da verdiler masanin ustunde duruyordu.o kadar gerildim ki ben sabah acariz dedim.yattik.annem ve teyzem yanimda konusmak istemedi ama dedem ayip be ayip diyordu ben yatarken.ben de sabaha kadar agladim.

sabah dedim ki anneme bohcayi acalim.aman neler cikti neler.o ablasini tanimasam ozendi de aldi derim ama taniyorum ezmek icin almis belli.cunku fiyat etikerini 3-5 urunde fiyat etiketi unutulmaz.annem mutlu oldu ama.cunku onun istedigi gibi olmamis.babaannem cektirmis.2 tel bilezik bababan takti diyor surekli.babaannen yardim bile etmedi diyor.bohcadan cikanlara baktikca mutlu oluyor.begendigin varsa al dedim.anne iste.bambaska bir sey kizim benim en guzeli senin olsun diyor

tesekkur ici arayayim bari dedim.once nisanlimi aradim.sinirleri bozulmus olmaz olsun dedi.planimiz belliydi dedi.takma ama kafana yapariz biz dugunu dedi.espiri falan yapti.ben de mutlu oldum biraz.ablani arayayim mi dedim tesekkur icin.ara uyandik hepimiz dedi.ee gecenin korunde yola cikarsaniz ancak uyanirsiniz

aramaz olaydim.kiz kurusu.sagolun dedim.her sey cok guzel.bi de ovdum kenafiri zevkiniz cok guzel diye.kabardi da kabardi telefondan
kapatmaya yakin dedi ki BAKALIM SIZ NELER ALABILECEKSINIZ.sok oldum.cevap bile vermedim.simdi dusundum de keske aglaya aglaya nisanlimi arasaydim

kimseye soylemedim.erkek bohcasina baktim neler var icinde diye sonra hesap yaptim ve annaaaaaaaaaammmm:110::110::110:

annemler yardim eder ama yok dedim.kendim halledeyim sunu.ben su an bi tanidigimizin yaninda staj yapiyorum.adam tanidik oldugu icin uc bes bi sey veriyor.ben iyiyim yine arkadaslar bedavaya calisiyor.ama mumkun degil.

plana gore evlendikten sonra kirkpinara yerlesecektik ve biz babasinin yaninda calismaya devam edecektik.ama kis icin butun planlarim alt ust olacak

neyse uzatmayayim ve eger buraya kadar okuduysaniz cok sagolun sizler inanilmazsinizEn Büyük KK

ekim ayindayiz.dugun olmadi.ancak nisanlim uzule uzule ve ezile ezile ozur diledi.teyzem de geri dondu.ama nisanlim soyle bi soz verdi teyzeme izin alabildiginiz zaman yapalim ve biletleri ben alayim.biletler gercekten cok pahali.

bu arada soyle bi sekilde hallettim damat bohcasi olayini.anneme anlatmadim ablasinin sozlerini ama teyzeme anlattim.teyzemin yasadigi yerde bazim magazalar marka urunleri cok ucuza satabiliyor..yani pazarda marka aldiginizi dusunun.kargolarla ugrastik ettik.

Dugun olmadi diyordum.erteledi bizim kenafir gozlu..allem ettiler kallem ettiler basardilar
Evet artik 20ocak yeni dugun tarihimiz.
Ve de belki degil
Nisanlim bayram icin geldi
Gelinlik bakmaya gidelim dedik izmire
Donduk 4 saat once o burdan devam etti
Tam gelinlik denerken mustakbel kaynanam aradi ve bizim cevremizi dusunurek hareket et dedi.
Bu ne demek.ben her seye ragmen ugrasiyorum sabrediyorum
Size nisanlimi cok silik anlattim ancak her seyin farkinda ve binlerce kere ozur dileyip takma kafana diyor.
Ama bundan sonra onlarin yaninda yasayacaguz ev farkli olabilir ama ayni sehir ayni ilce
Bi de babasinin yaninda olacak isimiz
Babasi cok iyi biri ama surekli birlikteyiz
Ve ben bugun nisani atmayi dusundum.
Ve hala niye kis diye tutturduklarini anlamadim
Kis olsa ne olacak
Fikirleriniz neler
Ve ne yapmaliyim
canım hiç kitap okumazdım sayende kitap okumuş kadar oldum:KK71:saka saka
durumuna gelince,bak ilerisini Allah bilir ama polyana da olmamak lazım.aileler arası farklılıklar hep başa bela,kayınvalidenler arasında bi muhabbet açıldığında senin hep moralin bozulacak,ne deseler sana batacak..sen de haliyle ailene laf ettirmek istemeyeceksın.eşin ne kadar iyi olursa olsun 1 şikayet edersin 2 şikayet edersin 3.sünde bana bişey yansıtmayın kendi aranızda çözün der.sana tavsiyem aç kal açıkta kal ama sakın sakın aynı şehirde yaşama.
yakın olunca bir çok şey sorun oluyor malesef..eşinin ailesine uyum sağlamak zorunda kalıyorsun.kendine bir sor,eşinin ailesine uyum sağlayabilecekmisin?
sana kötü ol demiyorum,ama dip dibede olmayın.Allah korusun bu ailelerin anlaşamaması yüzünden evlilikler bitiyor :KK43:
AKILLI OL,sonra bana dua edersin:KK25:
herşey evlenmeden önce toz pembe geliyor,o pembe bulutlardan kurtul ve eşini farklı bir şehire yönlendir..

canım hiç kitap okumazdım sayende kitap okumuş kadar oldum:KK71:saka saka
durumuna gelince,bak ilerisini Allah bilir ama polyana da olmamak lazım.aileler arası farklılıklar hep başa bela,kayınvalidenler arasında bi muhabbet açıldığında senin hep moralin bozulacak,ne deseler sana batacak..sen de haliyle ailene laf ettirmek istemeyeceksın.eşin ne kadar iyi olursa olsun 1 şikayet edersin 2 şikayet edersin 3.sünde bana bişey yansıtmayın kendi aranızda çözün der.sana tavsiyem aç kal açıkta kal ama sakın sakın aynı şehirde yaşama.
yakın olunca bir çok şey sorun oluyor malesef..eşinin ailesine uyum sağlamak zorunda kalıyorsun.kendine bir sor,eşinin ailesine uyum sağlayabilecekmisin?
sana kötü ol demiyorum,ama dip dibede olmayın.Allah korusun bu ailelerin anlaşamaması yüzünden evlilikler bitiyor :KK43:
AKILLI OL,sonra bana dua edersin:KK25:
herşey evlenmeden önce toz pembe geliyor,o pembe bulutlardan kurtul ve eşini farklı bir şehire yönlendir..
Farkli sehiri kendisi de istemez.su ablasi olmasa belki her sy iyi olacak.allahim tovbe tovbe...uyum saglama konusunda sorun yasamam.sadece is ciddilesince surat yapti
Demek istedigim su, kulturel acidan cok farkli degiliz.zaten oyle kultur farkliligi fazla kalmadi.:)
Nisanlimla acik acik konusmayi dusunuyorum.

X