Lütfen yardımcı olur musunuz

Kızlar merhaba. 2 hafta önce tüylenme şikayetim için hormon testi verdim total testeron serbest testeron seks hormon bağlayıcı ve dehidroepiandrosteron sulfat
falan tahlillerim çok yüksek çıktı. Evliliğim 7. Ayı hala çocuğum yok bu arada korunmuyoruz. Doktor bunun için yasmin vereceğini söyledi ama istemedim başka bir ilaç verebilir misiniz dedim çünkü çocuk düşünüyoruz dedim o zaman yasmin engeller dedi bana. O zaman da ya yasmin yada çocuk tedavisi yapacaz dedi. Adetin 21.günü gel ovulasyon testi yapacaz dedi. Bu süreçte çocuk tedavisi nasıl oluyor anlamış değilim tüp bebek olmuyor mu bu. Nolur bu durumu yaşayan biri bana daha detaylı anlatabilir mi
Cnm sende pko mu var ondan sormuştur normalde yumurtlama 14. Gün olur ama pko da 21 günde oluyor ondan yumurtlamaya bakacak bana da öyle yapmislardi

Cnm sende pko mu var ondan sormuştur normalde yumurtlama 14. Gün olur ama pko da 21 günde oluyor ondan yumurtlamaya bakacak bana da öyle yapmislardi
Ya hiçbir şey söylemediler ki pko var diye birşey denmedi. Geçen ay tekrar tahlil vermeye gittiğimde yumurtalıklarda hiçbir sıkıntı yok denildi tahlillerim de temiz dendi hatta ben kendim hocaya dedim pko olabilir mi bende yok dedi öyle olsa adetin düzenli olmaz çok aşırı kilon olur bilmem ne. Hatta bak canım tahlillerimi göstereyim 9 haziranda vermiştim kan tahlili sonuçları paylaşayım seninle. Yumurtalıklara da baktı alttan muayene ile temiz dedi

Eklentiler

• 14AE74B3-C90D-43C9-BBA6-F02E10B73D06.png
    14AE74B3-C90D-43C9-BBA6-F02E10B73D06.png
    291 KB · Görüntüleme: 60
  • CA69D6D9-D6D0-464A-B75D-9D825B00DBC5.png
    CA69D6D9-D6D0-464A-B75D-9D825B00DBC5.png
    295,4 KB · Görüntüleme: 56
Ya hiçbir şey söylemediler ki pko var diye birşey denmedi. Geçen ay tekrar tahlil vermeye gittiğimde yumurtalıklarda hiçbir sıkıntı yok denildi tahlillerim de temiz dendi hatta ben kendim hocaya dedim pko olabilir mi bende yok dedi öyle olsa adetin düzenli olmaz çok aşırı kilon olur bilmem ne. Hatta bak canım tahlillerimi göstereyim 9 haziranda vermiştim kan tahlili sonuçları paylaşayım seninle. Yumurtalıklara da baktı alttan muayene ile temiz dedi
Niye bende pkoyum çokta zayıfım adetlerimde düzenli bence başka iyi bı doktora git kan değerlerinden pek anlamam cnm

Niye bende pkoyum çokta zayıfım adetlerimde düzenli bence başka iyi bı doktora git kan değerlerinden pek anlamam cnm
Büyük ihtimalle öyle yapacağım daha iyi bi doktora gideceğim 😏 pkoluyum dedin acaba evli misin ve çocuğun varmı bunu merak ettim de canım. Çünkü pko hamile kalmayı zorlaştırıyor diye biliyorum

Büyük ihtimalle öyle yapacağım daha iyi bi doktora gideceğim 😏 pkoluyum dedin acaba evli misin ve çocuğun varmı bunu merak ettim de canım. Çünkü pko hamile kalmayı zorlaştırıyor diye biliyorum
7 sene oldu tabi biz bebek dusunmuyorduk adetlerim bı sure düzensiz oldu sonra kendi halinde düzeldi tedavisiz hamile kalabiliyorum ama rahimde perde vardı onu aldırdım baya bı erteledik düşükten dolayı bı kürtaj ikide kimyasal geçirdim perde teşhisi geç koyuldu için kayıplarım oldu tabi

7 sene oldu tabi biz bebek dusunmuyorduk adetlerim bı sure düzensiz oldu sonra kendi halinde düzeldi tedavisiz hamile kalabiliyorum ama rahimde perde vardı onu aldırdım baya bı erteledik düşükten dolayı bı kürtaj ikide kimyasal geçirdim perde teşhisi geç koyuldu için kayıplarım oldu tabi
Çok geçmiş olsun inşallah. Kıllanma şikayetin var mı peki bunu yaşıyor musun acaba :KK43:

bitmek bilmiyor bu tüyler aynı dertteyim çözümü yok artık ne yazıkki 😏
Bu hormonlar erkeklik hormonu oldugundan gebe kalmayi zorlastirabilir pco degilsin pco olsan lh hormonun fsh dan yuksek olurdu ultrasonda da gorunurdu fazlaca yumurta. Keşke once hormon bozuklugun icin tedavi alsaydin bu sekilde zaman kaybi yasayabilirsin hormonlarin duzelmeden bebek olmayabilir tuylenme sorunum icin bende cok gittim doktora ama hep hormonlarim olmasi gerektigi gibi cikti lazerle cozdum işi. İstersen özelde iyi bi doktora muayene ol en azindan sorularini sorarsin kafan rahatlar

Ya doktor çok suratsız hiç doğru düzgün oturup derdini bile anlatamıyorsun değerlerin yüksek dedi yasmin verecem dedi hocam çocuk düşünüyoruz dedim ama. O zaman bu hap engeller dedi. Başka hap verseniz olmaz mı dedim yasmin verebilirim dedi. Ya çocuk tedavisi yada Yasemin hap ikisinden birini seçmen gerek dedi bana. Bende hocam istemiyorum hap kullanmayı o zaman Adetin 21. Günü gel ovulasyon testi yapacaz hepsi bu kadar çok açıklayıcı birşey de demedi
Ben evlendiğimde over kistlerim vardı 3 ay doğum kontrol hapı kullandım hapı bıraktıktan 6 ay sonra hamile kaldım şuan 7 haftalık hamiyelim kontrol hapları engellemez

Bu hormonlar erkeklik hormonu oldugundan gebe kalmayi zorlastirabilir pco degilsin pco olsan lh hormonun fsh dan yuksek olurdu ultrasonda da gorunurdu fazlaca yumurta. Keşke once hormon bozuklugun icin tedavi alsaydin bu sekilde zaman kaybi yasayabilirsin hormonlarin duzelmeden bebek olmayabilir tuylenme sorunum icin bende cok gittim doktora ama hep hormonlarim olmasi gerektigi gibi cikti lazerle cozdum işi. İstersen özelde iyi bi doktora muayene ol en azindan sorularini sorarsin kafan rahatlar
Kafam çok karışık ne yapacağımı hiç bilmiyorum ya

Ben evlendiğimde over kistlerim vardı 3 ay doğum kontrol hapı kullandım hapı bıraktıktan 6 ay sonra hamile kaldım şuan 7 haftalık hamiyelim kontrol hapları engellemez
Bende 3 ay kullandm gecen ay haziranin 6sinda 3 gun gecikmeyle regl oldm suan temmuz 21 hala belirtide yok (zaten doktora duzensizlik icin gitmistm 2 ayı gecik olmamamistm dogum kontrol hapindan sonra oldm) yani bu normalmi maydonoz suyu falan denedim ama gelmiyince gelmiyo demekki anlamadm

X